Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Η Αγία μας Ειρήνη Χρυσοβαλάντου  (Αναγνώστηκε 1499 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Αννουλίτσα85

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
Η Αγία μας Ειρήνη Χρυσοβαλάντου
« στις: 03 Ιουλ 2017, 10:57 »
Καλημέρα κορίτσια!Θα ηθελα να πω και εγω δυο θαυματουργικές, για εμένα προσωπικά περιπτώσεις σχετικά με την Αγία μας Ειρήνη Χρυσοβαλάντου.Να σας ενημερώσω αρχικά οτι εχω 3 αποβολές τα 3 σχεδόν τελευταία χρόνια.Στην πρωτη μου αποβολή και 1 μια εβδομάδα πριν το γαμο μας με τον συζυγο τον Μαιο 2015 καθως περνουσαμε με το αυτοκινητο απο το μοναστηρι της Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου στο κορδελιο θεσσαλονικης ζητησα απο το συζυγο να σταματησει για να προσκυνησουμε και να παρουμε μηλο για να νηστεψουμε και να το φαμε.ο συζυγος μου ειπε πως βιαζομαστε λογω του οτι τρεχαμε για το γαμο και μου υποσχεθηκε οτι θα με φερει τια επομενες μερες.Το ιδιο βραδυ λοιπον η πεθερα μου χωρις να ξερει μου λεει οτι η φιλη της ελαβε γραμμα απο το μοναστηρι της Αγιας μας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου στη Λυκοβρυσση και μου δίνει μηλο για να το φαω και να μου χαρισει παιδακι.Με συγκινηση το ελαβα νηστεψαμε 3 μερες μετα το γαμο και σε 3 μηνες ξαναμενω εγκυος οπου και παλι δυστυχως το εχασα.Επειτα απο πολυ προσευχη απειρες εξετασεις νηστεια και τεραστια πιστη νηστευω 3 μερες τον ιουλιο του 2016 και 3 μηνες μετα ξαναμενω εγκυος!Η χαρα απεριγραπτη αλλα απο λαθος γιατρου μου το πηρανε λογω ενος ογκιυ πιυ ειχα μεσα στον πλακουντα και πιστευαν οτι ειχα μερικη μυλη κυηση,ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ΔΕΝ ΗΤΑΝ!!!Απλα ηθελα αντιπηκτικες λογω κληρονομικης θρομβοφιλιας,το επιβεβαιωσαμε με την κορυφαια αιματολογο στη χωρα μας.Τον Φεβρουαριο που μας περασε και συγκεκριμενα ξημερωματα Καθαρας Δευτερας βλεπω στον υπνο μου ενα μοναστηρι σαν καστρο,μπαινω μεσα και βλεπω την εικονα της Αγιας μας Ειρηνης και μια κυρια να ρωταει σε ενα αλλο ατομο αν θα πρεπει να μου δωσουν μηλαρακι.Εγω ελεγα δυνατα:οχι οχι εφαγα τον νοεμβριο μη μου δινετε(και οντως ειχα φαει για τριτη φορα).Τελικα μου το εδωσαν και στη συνεχεια πηγαινω σε ενα αλλο σημειο του μοναστηριου οπου βγαινει απο μια πορτα μια κυρια μαυροφορεμενη με το πετροχειλι με  κοκκινους σταυρους πανω χαμογελαστη και της φιλαω το χερι.Οταν ξυπνησα και επειτα απο μερες ανοιξα το βιβλιο της Αγιας μας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου για να το διανασω πιυ μου το ειχε δωσει η ξαδερφη μου ειδα πως η κυρια πιυ ειδα ΗΤΑΝ ΟΛΟΙΔΙΑ Η ΗΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΛΕΤΙΑ!!!!ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ!!!ΔΕΝ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΔΕΙ ΠΟΤΕ!!!Επειτα μιλησα με το μοναστηρι της εξηγησα της ηγουμενης το ονειρο και μου ειπε να κανω 3ημερη νηστεια και απο λαδι και να μη σταματω την προσευχη.Το εκανα τη βδομαδα των Βαιων πιυ μας περασε και το 3ημερο του Αγιου Πνευματος αποφασισαμε να παμε οδικως με το συζυγο στηΛυκοβρυση Αττικης απο Καρδιτσα οπου πηγαμε 1 μερα πριν και μειναμε στους θειους του συζυγου μου.Κοριτσθα η συγκινηση μου ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ!!!Εβγαλα ολο μου τον πονο στη μοναχη και μας πηγε στην εκκλησια πιυ βρισκεται η θαυματουργικη εικονσ Της Αγιας μας!!!Αχ Θεε μου τι κλαμα ειχα ριξει..επεσα γονατιστη και με λυγμους εβγαλα οσο πονο βασανιζει την ψυχη μου!!!Ενιωσα εκεινη τη στιγμη την παρουσια της Αγιας μας σαν να μου ειπε:ΤΩΡΑ ΒΓΑΛΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΕΔΩ ΣΕ ΕΜΕΝΑ.Η μοναχη μου ειπε αρκετα θαυματα και μου ειπε να κανω 40 μερες την παρακληση της Αγιας μας!Απο τοτε ξεκινησα και την κανω...Ευχομαι η Αγιας μας Ειρηνη Χρυσοβαλαντου να εισακουσει και την δικη μου προσρυχουλα!!!!Το ιδιο ευχομαι και σ εσας κοριτσια που προσπαθειτε!!!Χιλια συγγνωμη για την πολυλογια μου....

Αποσυνδεδεμένος marilia30

• **
Απ: Η Αγία μας Ειρήνη Χρυσοβαλάντου
« Απάντηση #1 στις: 04 Ιουλ 2017, 16:02 »
Καλησπέρα γλυκιά μου!!Και γω όταν είχα μείνει έγκυος είχα φάει το μηλαράκι.Και τον Μαρτιο πήγαμε στο μοναστήρι και ξαναφάγαμε το μηλαράκι.Τι εννοείς για την παράκληση 40 ημερών?Σου εύχομαι να σας βοηθήσει η Αγία μας!!!

• **
« Απάντηση #2 στις: 04 Ιουλ 2017, 17:13 »
Μαριλια μου,η μοναχη μου ειπε να διαβαζω την παρακληση της Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου για 40 μερες καθε μερα!Το αγόρασα μεσα απο το μοναστηρι και μου ειπε ποιες σελίδες να διαβάζω καθημερινά!

• **
« Απάντηση #3 στις: 05 Ιουλ 2017, 11:31 »
Που ειστε ρε κοριτσια?Περιμενω να ακουσουμε και αλλα θαυματα ή ονειρα με τους Αγιους μας!Εγραψα και στην κατηγορια της θρησκειας αλλα και εκει δεν βρηκα ανταποκριση.... :( :( :(

• **
« Απάντηση #4 στις: 05 Ιουλ 2017, 15:01 »
Αννουλίστα πως είσαι?Να σου πω και γω ένα όνειρο που είδα πριν λίγες μέρες.Θέλουμε να πάμε Αίγινα σε κάτι φίλους διακοπές και σκέφτομαι ότι θα πάμε που θα πάμε να επισκεφτούμε τον Αγιο Νεκτάριο.Βλέπω λοιπόν στο ύπνο μου το Αγιο και μου λέει ότι έγω έστειλα στην Δήμητρα το μωρό της(είναι μια φίλη μου που ήταν έγκυος)και θα βοηθήσω και σένα.Δεν ξέρω αν όντως ήρθε για να μου δείξει κάτι ή απλά το είδα επειδή σκεφτόμουν ότι θα πάμε.Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι ας μας πεί για τα ονειρά μας ή κάποιο θαύμα.

• **
« Απάντηση #5 στις: 05 Ιουλ 2017, 15:38 »
Μαριλια μιυ σημαδιακοτατο το ονειρο σου!Να δεις που θα παςστην Αιγινα και γρηγορα θα εισαι εγκυουλα!!!Μακαρι ο Αγιος Νεκταριος να σε βοηθησει και ειμαι 100% σιγουρη!!!! :baby

Αποσυνδεδεμένος amazon

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Μες στα δύσκολα, εγώ να με κρατώ!
    • Μωράκια
« Απάντηση #6 στις: 05 Ιουλ 2017, 15:52 »
Κορίτσια υπάρχει ήδη τεραστιο θεμα για την Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλαντου που εχουμε γραψει πολλες απο εμας.
Ποιός πραγματικά ΕΙΣΑΙ;

Βρες το και ΝΑ ΕΙΣΑΙ!

• **
« Απάντηση #7 στις: 05 Ιουλ 2017, 18:56 »
Σ ευχαριστώ Αννουλίτσα!!Δεν θα μας αφήσουν οι Αγιοί μας.Ξέρω πολλές κοπέλες που με πίστη τα κατάφεραν και είχαν προβλήματα γονιμότητας.Ζωνούλα πήρες από το μοναστήρι?Με το καλό όταν μείνεις εγκυούλα να την φορέσεις.Είναι πολύ καλές εκεί οι μοναχές.Θέλω να ξαναπάω.Και στη γιορτή της  εδώ που μένω έχουμε  εκκλησία και το ανακάλυψα τυχαία γιατί αγόρασε σπίτι μια φίλη μου κοντά στην εκκλησία και μόλις μου το είπε δεν το πίστευα.Και πήγε και μου έφερε τη ζωνη και λαδάκι.Πιστεύω ότι οι Αγιοι μας οδηγουν με ένα απίστευτο τρόπο κοντά τους.Εγώ πριν δεν είχα κάποιον προστάτη.Ομως διάφορα σημάδια με φέρανε κοντά στην Αγία Χρυσοβαλάντω και τώρα και στον Αγιο Νεκτάριο.

• **
« Απάντηση #8 στις: 06 Ιουλ 2017, 06:35 »
Οι Αγιοι μας να μας προστατευουν,να μας δινουν υγεια σ εμας και τ αγαπημενα μας προσωπα και πολυ συντομα τα μωρακια μας αγκαλιτσσ!!! :baby

Αποσυνδεδεμένος Hellena

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #9 στις: 05 Αυγ 2017, 21:34 »
Κορίτσια σας χαιρετώ. Ψάχνοντας στο διαδίκτυο για την Αγια Ειρήνη τη Χρυσοβαλάντου έπεσα σε αυτό το φόρουμ και πήρα θάρρος απο τις εμπειρίες των κοπέλων που έμειναν έγκυες απο θαύμα της Αγίας. Τον Ιούνη που μας πέρασε είχα μείνει έγκυος αλλά δυστυχώς ήταν εξωμήτριο. Πόνεσα πολύ αλλά με  προσευχή κατάφερα να μαζέψω τα κομμάτια μου και ελπίζω σε μια μελλοντική επιτυχημένη εγκυμοσύνη με την βοήθεια των Αγιων μας πάντα.

• **
« Απάντηση #10 στις: 06 Αυγ 2017, 22:36 »
Ευχομαι η Παναγιτσα μας η Αγια μας Ειρηνη Χρυσοβαλαντου και ολοι οι Αγιοι να μας δωσουν συντομα και σ εμας ενα γερο και καλοφωτισμενο μωρακι...

Αποσυνδεδεμένος Φανή

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Το τέλος της υπομονής είναι η σωτηρία
    • Loved
« Απάντηση #11 στις: 07 Αυγ 2017, 09:53 »
Εύχομαι κορίτσια το όνειρό σας να πραγματοποιηθεί με τη βοήθεια της Αγίας Ειρήνης!
Τον άνθρωπο πρέπει να τον γνωρίσεις για να τον αγαπήσεις. Τον Θεό πρέπει να τον αγαπήσεις για να Τον γνωρίσεις.

Αποσυνδεδεμένος Μαρια1234

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #12 στις: 12 Οκτ 2017, 15:47 »
Εγω πηγα στην παναγια της τηνου και κρατισα ολοι την νυστια και χωρις λαδι και μετα απο αυτο εμαθα πως ημουν εγκυος αλλα το εχασα ...πιστευω πολυ στην παναγιτσα και προσευχομαι καθε μερα σε αυτην μεχρη που την νιωθω διπλα μου μερικες φορες ....