Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Προσπάθεια για μωρο  (Αναγνώστηκε 1127 φορές)

Αποσυνδεδεμένος mple

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
Απ: Προσπάθεια για μωρο
« Απάντηση #60 στις: 11 Οκτ 2017, 12:25 »
Σε ευχαριστω που απαντησες!ναι εχεις δικιο, απλα ειναι μερες που το σκεφτομαι συνεχεια. επισης δε μου εχει ξανασυμβει να ζαλιστω η να εχω τοσα δεκατα συνεχομενα. ειχα και εντονη πεινα βεβαια οποτε ισως απλα κρυωσα δε ξερω :-( δεν εχω αδιαθετησει ακομα, εχω μια ελπιδα μπας και...

εσυ εχεις παιδακι?

Ναι , εχω ένα μωράκι και τώρα πάμε για το δεύτερο. Απλά επειδή πέρασα αυτά που περνάς για δύο χρόνια, με τρελό άγχος, δεν ήθελα να μιλήσω σε κανένα για το πρόβλημά μου γιατί ντρεπόμουν, όλοι γύρω γύρω να με ρωτάνε " άντε, κανένα παιδάκι? τι κάνετε.." και όλα αυτά τα ωραία, πήγαινα στο γυναικολόγο μου και ξέσπαγα στα κλάματα , περίμενα όπως και εσύ κάθε μέρα, κάθε μήνα και τίποτα... μέχρι που το πήρα απόφαση πιά ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά και το έβγαλα από το μυαλό μου. Τότε έπιασα ΑΜΕΣΩΣ ! Γι αυτό σου λέω.. Είμαι παθούσα και μιλάω από εμπειρία.

Αποσυνδεδεμένος ritaki13

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #61 στις: 11 Οκτ 2017, 12:27 »
να σου ζησει!!το ξερω, εχω και φιλη που εκανε εξωσωματικες αποτυχημενες και μετα το παρατησε και μεσα σ ενα χρονο επιασε. εχεις δικιο, για αυτο προσπαθω ουτε με τον αντρα μου να το συζηταω αλλα ειμαι σιγουρη οτι κ αυτος το σκεφτεται μεσα του..
επισης το ασχημο ειναι οτι ο γυναικολογος μου μετακομισε σε αλλη χωρα και δεν εχω κανεναν αυτη τη στιγμη!

Αποσυνδεδεμένος mple

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #62 στις: 11 Οκτ 2017, 13:46 »
να σου ζησει!!το ξερω, εχω και φιλη που εκανε εξωσωματικες αποτυχημενες και μετα το παρατησε και μεσα σ ενα χρονο επιασε. εχεις δικιο, για αυτο προσπαθω ουτε με τον αντρα μου να το συζηταω αλλα ειμαι σιγουρη οτι κ αυτος το σκεφτεται μεσα του..
επισης το ασχημο ειναι οτι ο γυναικολογος μου μετακομισε σε αλλη χωρα και δεν εχω κανεναν αυτη τη στιγμη!

ωχ ! Πρόβλημα. Πρέπει να ψάξεις να βρεις κάποιον.

Αποσυνδεδεμένος ritaki13

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #63 στις: 11 Οκτ 2017, 15:41 »
ωχ ! Πρόβλημα. Πρέπει να ψάξεις να βρεις κάποιον.

ασε και ειδα πριν λιγο ελαχιστο ροζ στο σκουπισμα , οχι σαν περιοδος ακριβως αλλα δυστυχως ερχεται μαλλον

ναι πρεπει αλλα δε ξερω πως να διαλεξω. ολες οι φιλες μου εχουν διαφορετικο κ ολες λενε πολυ καλος κλπ.

Αποσυνδεδεμένος duck_@

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #64 στις: 11 Οκτ 2017, 16:11 »
Ritaki13 καλησπερα και εγω νέα εδω και σε ακριβως ιδια φαση με εσενα..και εμενα λογω γνωσης του περιγυρου μου καποιων γυναικολογικων προβληματων ολοι ρωτανε ποτε θα κανω ενα παιδακι κ.τ.λ. και οι υπολοιποι λενε τα γνωστα μην το σκεφτεσαι και τα λοιπα..οχι οτι ειναι λαθος αυτο αλλα ολες ξερουμε οτι μας τριγυρναει στο μυαλο ολη την ωρα..τελος θα ηθελα να σου πω οτι και εγω δεν ειχα καταληξη σε γιατρο και πριν κανα εξαμηνο που χρειαστικα επειγοντως γυναικολογο γιατι επρεπε να μπω χειρουργιο εψαξα παρα πολυ και πηγα σε τουλαχιστον δεκα τους 2 απο αυτους τους συστηνω ανεπιφυλακτα..αν θελεις και επιτρεπετε μπορω να σου δωσω τα ονοματα τους να κανεις μια ερευνα στο βιογραφικο τους..

Αποσυνδεδεμένος ritaki13

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #65 στις: 11 Οκτ 2017, 16:14 »
Ritaki13 καλησπερα και εγω νέα εδω και σε ακριβως ιδια φαση με εσενα..και εμενα λογω γνωσης του περιγυρου μου καποιων γυναικολογικων προβληματων ολοι ρωτανε ποτε θα κανω ενα παιδακι κ.τ.λ. και οι υπολοιποι λενε τα γνωστα μην το σκεφτεσαι και τα λοιπα..οχι οτι ειναι λαθος αυτο αλλα ολες ξερουμε οτι μας τριγυρναει στο μυαλο ολη την ωρα..τελος θα ηθελα να σου πω οτι και εγω δεν ειχα καταληξη σε γιατρο και πριν κανα εξαμηνο που χρειαστικα επειγοντως γυναικολογο γιατι επρεπε να μπω χειρουργιο εψαξα παρα πολυ και πηγα σε τουλαχιστον δεκα τους 2 απο αυτους τους συστηνω ανεπιφυλακτα..αν θελεις και επιτρεπετε μπορω να σου δωσω τα ονοματα τους να κανεις μια ερευνα στο βιογραφικο τους..

ναι εννοειται θελω!!εσυ τελικα το ελυσες το θεμα που ειχες αν επιτρεπεται? ελπιζω να ειναι ολα καλα!

Αποσυνδεδεμένος duck_@

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #66 στις: 11 Οκτ 2017, 16:34 »
Ναι δοξα το θεο η επεμβαση πηγε πολυ καλα εχω αναφερει και πιο πανω το προβλημα απλα μεσω του χειρουργειου βρηκαμε και την ενδομητριωση που δεν γινετε η διαγνωση της ευκολα χωρις λαπαροσκοπηση και ειναι κατι που με ταλαιπωρει ακομα διοτι δεν διορθωνετε χωρις ορμονες που εννοειτε δεν μου εδωσε ο γιατρος ή φυσικα με εγκυμοσυνη αυτο μου προτεινε και ο γιατρος και επελεξα και εγω...οσο για τους γιατρους δεν γνωριζω αν κανει μεσω του φορουμ να πω ονοματα αν μας διαφωτισει καποια παλαιοτερη να σου πω φυσικα..

Αποσυνδεδεμένος ritaki13

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #67 στις: 11 Οκτ 2017, 17:18 »
Ναι δοξα το θεο η επεμβαση πηγε πολυ καλα εχω αναφερει και πιο πανω το προβλημα απλα μεσω του χειρουργειου βρηκαμε και την ενδομητριωση που δεν γινετε η διαγνωση της ευκολα χωρις λαπαροσκοπηση και ειναι κατι που με ταλαιπωρει ακομα διοτι δεν διορθωνετε χωρις ορμονες που εννοειτε δεν μου εδωσε ο γιατρος ή φυσικα με εγκυμοσυνη αυτο μου προτεινε και ο γιατρος και επελεξα και εγω...οσο για τους γιατρους δεν γνωριζω αν κανει μεσω του φορουμ να πω ονοματα αν μας διαφωτισει καποια παλαιοτερη να σου πω φυσικα..

λογικα δεν επιτρεπεται. σου εστειλα προσωπικο μηνυμα

Αποσυνδεδεμένος mple

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #68 στις: 11 Οκτ 2017, 17:21 »
ασε και ειδα πριν λιγο ελαχιστο ροζ στο σκουπισμα , οχι σαν περιοδος ακριβως αλλα δυστυχως ερχεται μαλλον

ναι πρεπει αλλα δε ξερω πως να διαλεξω. ολες οι φιλες μου εχουν διαφορετικο κ ολες λενε πολυ καλος κλπ.

Ritaki τελικά σου ήρθε? Αυτή τη φορά κι εγώ λίγα ροζ στο σκούπισμα είδα αλλά μετα δεν ήρθε ποτε... ΜΑκαρι  :pregnancy

Αποσυνδεδεμένος ritaki13

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #69 στις: 12 Οκτ 2017, 11:00 »
χθες οχι, και ολο το βραδυ ελεγα λες?

αλλα σημερα πρωι πρωι ναι... δεν πειραζει.. παμε για τον επομενο μηνα! εσυ?? καμια θετικη εξελιξη?

Ritaki τελικά σου ήρθε? Αυτή τη φορά κι εγώ λίγα ροζ στο σκούπισμα είδα αλλά μετα δεν ήρθε ποτε... ΜΑκαρι  :pregnancy

Αποσυνδεδεμένος mple

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #70 στις: 12 Οκτ 2017, 12:03 »
χθες οχι, και ολο το βραδυ ελεγα λες?

αλλα σημερα πρωι πρωι ναι... δεν πειραζει.. παμε για τον επομενο μηνα! εσυ?? καμια θετικη εξελιξη?

:bearhug: εννοούσα, μακάρι να μην έρθει σε σένα. Εγώ τελικά είχα θετική εξέλιξη και είμαι ήδη στην 8η εβδομάδα.. Αλλά εγώ είμαι δευτερότοκη και είναι πιο εύκολα τα πράγματα τη δεύτερη φορά. Είπα "τον Δεσπότη Παναγιώτη" μέχρι να πιάσω την πρώτη φορά !  :priester:
Μην αγχώνεσαι πάντως και θα΄ρθει. Μέχρι τον άλλο μήνα πάντως , σε συμβουλεύω να ευχαριστηθείς σεξ με τον αντρούλη σου, βόλτες, και ό,τι άλλο σου αρέσει, γιατί άπαξ και μείνεις έγκυος, τέρμα οι κρεπάλες για το επόμενο 2χρονο-3χρονο!

Αποσυνδεδεμένος ritaki13

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #71 στις: 12 Οκτ 2017, 13:35 »
:bearhug: εννοούσα, μακάρι να μην έρθει σε σένα. Εγώ τελικά είχα θετική εξέλιξη και είμαι ήδη στην 8η εβδομάδα.. Αλλά εγώ είμαι δευτερότοκη και είναι πιο εύκολα τα πράγματα τη δεύτερη φορά. Είπα "τον Δεσπότη Παναγιώτη" μέχρι να πιάσω την πρώτη φορά !  :priester:
Μην αγχώνεσαι πάντως και θα΄ρθει. Μέχρι τον άλλο μήνα πάντως , σε συμβουλεύω να ευχαριστηθείς σεξ με τον αντρούλη σου, βόλτες, και ό,τι άλλο σου αρέσει, γιατί άπαξ και μείνεις έγκυος, τέρμα οι κρεπάλες για το επόμενο 2χρονο-3χρονο!

ναι ναι!!!! με το καλο λοιπον!!

αυτο θα κανω, εχουμε κανονισει κ ενα ταξιδακι τωρα συντομα οποτε θα αφεθω κ ελπιζω να ερθει!

Αποσυνδεδεμένος an1987

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #72 στις: 13 Οκτ 2017, 09:44 »
Σε ευχαριστω πολυ!!♡♡♡ μακαρι!εχεις δικιο για το μερα παρα μερα το γνωριζω αλλα με το προγραμμα της καθημερινοτητας καταλαβαινεις ξεφευγουμε...το εχω σκεφτει και εγω για το τεστ ωορρηξιας στο περιπου ποτε το κανεις;;οταν υπολογιζεις την ημερα ωορρηξιας ή και πριν τις γονιμες;;

καλημερα!!!!  Εχω παρει καποια απο το ιντερνετ που ειναι οικονομικα και κανω απο μια δυο μερες πριν τις γονιμες μεχρι να δω οτι ωγαινει θετικο. Η κορυφωση της ορμονης ειναι μονο μια μερα οποτε  :yeah: :baby
--Alea iacta est--