Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: αγχος αγχος θα με φαει το αγχοοοος !  (Αναγνώστηκε 247 φορές)

Αποσυνδεδεμένος mariangela

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
Γεια σας κοριτσια μετα απο πολυ καιρο ηρθα παλι στα ιδιαααααα παντρεμενη πια !  Εχω σταθερο κυκλο 27 ημερων κραταει 3 μερες και που λετε τον σεπτεμβρη αδιαθετησα 15/9 εως και 17/9 (ναι ειμαι απο τις τυχερες ). πιθανη ημερομηνια ωορρηξιας 28/09. Στις 26/09 λοιπον ειχαμε ελευθερη επαφη με τον αντρα μου και μετα απο 7-8 μερες αρχισαν τα 'παρατραγουδα' , εντονες ζαλαδες και ναυτιες και πονοι χαμηλα αριστερα ! κοιταω το καταραμενο ημερολογιο μου (δεν ειχα παρει ειδηση οτι στις 26 ημουν στις γονιμες γιατι ελειπα σε ταξιδι και τα μυαλα μου ηταν αλλου για αλλου). Μεχρι και αυτη τη στιγμη νιωθω κουρασμενη δεν μπορω να μεινω ορθια πανω απο 10 λεπτα γιατι ποναει η μεση μου, κρυωνω και αυτη η ναυτια με τρελαινει. Σε 4 μερες περιμενω περιοδο αλλα θελω τοοοσο πολυ να τρεξω να παρω τεστ αλλα δεν μπορω να δω παλι αυτο το αρνητικο ! Ο αντρας μου ευτυχως δεν το βαζει κατω αλλα εγω δεν ξερω θελω τοσο πολυ ενα παιδακι! Ομως παρατηρησα οτι σε καθε περιοδο ποναει τρελα το στηθος μου και αυτος ο πονος αρχιζει μια βδομαδα πριν αδιαθετησω αλλα τωρα τιποτα ! εχω ολα τα αλλα εκτος απο το στηθος και απο τη μια χαιρομαι παρα πολυ αλλα απο την αλλη αγχος πολυ αγχος δεν θελω να δω την ακατανομαστη ! εσεις βρε κοριτσια τι λετε;; να περιμενω να εχω 5 μερες
καθυστερηση και να παω για χοριακη;αφηστε που ο αντρας μου εχει γινει ας πουμε αχαλινωτος και εγω φοβαμαι μην γινει τιποτα αν ειμαι εγκυος και εκεινος με κοροιδευει! :P
 :bowdown: :bowdown:

Αποσυνδεδεμένος 4 ever mommy

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
Απ: αγχος αγχος θα με φαει το αγχοοοος !
« Απάντηση #1 στις: 10 Οκτ 2017, 18:42 »
Κοριτσάκι μου!  Κάνε χοριακη με την πρώτη μέρα καθυστέρησης!

Αποσυνδεδεμένος ritaki13

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #2 στις: 11 Οκτ 2017, 10:09 »
Καλημέρα! ειμαι καινουρια στην παρεα σας, εχω κ εγω το ιδιο θεμα. κανουμε ελευθερα με τον αντρα μου το τελευταιο 3μηνο, οχι ολες τις φορες στην αρχή. πλεον κανουμε ελευθερα ομως και για καποιο λογο εχω αρχισει να αγχωνομαι ποτε θα μεινω εγκυος. το ξερω οτι ειναι πολυ νωρις. ειχε τελευταια περιοδο στις 14/9 και περιμενω σημερα κανονικα. εδω και 10 μερες εχω δεκατα και για 2-3 μερες ειχα πολυ εντονη ζαλαδα. μετα μου περασε απλα νιωθω πολυ βαρυ το κεφαλι μου και το πρωι δεν μπορω να ξυπνησω. δεν ειναι ομως οτι οτι με παιρνει ο υπνος νωρις η οτι θελω να κοιμηθω μεσα στην ημερα. ειχε καμια τετοια συμπτωματα και να ηταν εγκυος? πηγαινω καθε λιγο και λιγακι στο μπανιο απ το αγχος μου μην αδιαθετησω...

ευχαριστω και καλως σας βρηκα!

:n:

Αποσυνδεδεμένος mple

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #3 στις: 12 Οκτ 2017, 12:17 »

Τελικά όλες την περνάμε αυτή τη φάση του άγχους... Και μετά όταν τα καταφέρνουμε, λέμε πότε θα ελευθερωθούμε, να πάμε καμιά βόλτα, να πιούμε κανα ποτάκι, να πάμε σε κανένα πάρτυ και κανένα ταξίδι στην κούβα ή στην Νεα Υόρκη που πήγαν οι κολλητοί μας που είναι ελεύθεροι...

Ψυχραιμία κορίτσια!! Ακούστε την παθούσααα... Ζήστε τις στιγμές σας τέλεια με τον άντρα σας όσο δεν έχετε ακόμα υποχρεώσεις. Μην αφήνετε το χρόνο να περνάει με τέτοια άγχη. Και θα δείτε ότι θα πιάσετε πολύ πιο γρήγορα απ΄ότι νομίζετε.

Πάντως επειδή τα πέρασα και σας καταλαβαίνω, υπάρχει και ένα τεστ το First step, που δείχνει από πολύ νωρίς. Πολύ πριν την καθυστέρηση και είναι αξιόπιστο. 
Εύχομαι πολύ γρήγορα θετικά νέα από όλες σας  :pregnancy :pregnancy :pregnancy