Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΛΑΘΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ OVITRELLE  (Αναγνώστηκε 156 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ZOIRITA37

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
ΛΑΘΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ OVITRELLE
« στις: 08 Αυγ 2017, 16:16 »
 :n:
Καλησπέρα στης ομορφη παρέα σας! πόσο πολύ κουράγιο μου δίνετε όταν σας διαβάζω... λοιπόν, ήρθε η ώρα μου όχι μόνο να σας διαβάζω αλλά να γίνω κι εγώ μέλος της παρεούλας σας.
Εγώ μετά απο 6 μήνες περίπου προσπαθειών ( άστατος κύκλος ,χωρίς να μπορούμε να βρούμε την σωστή ωορηξία κάθε μήνα ) ανακαλύψαμε (αφού άλλαξα γιατρό) ότι δεν κάνω κάθε μήνα ωορηξία. Έτσι αυτόν τον μήνα ξεκίνησα με serpafar (2 μεγάλα ωάρια 20 χιλιοστών και ένα μικρότερο 18) Και ένεση ovitrelle. Την ένεση την έκανα Κυριακή πρωί στις 9:30 και υποτίθεται ότι μέχρι Δευτέρα βράδυ θα έπρεπε να έχω ωορηξία. Όμως ,δεν είχα κανένα σύμπτωμα ωορηξίας , ούτε βλέννα ,ούτε πολλά υγρά , μόνο κάτι τσιμπήματα στο στήθος.
Έχω την εντύπωση ότι έκανα λάθος την ένεση ... έχει τύχει σε καμία να κάνει την ένεση αλλά όχι ωορηξία; ή να έχει ωορηξία χωρίς συμπτώματα;;
ευχαριστώ για τον χρόνο σας

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
Απ: ΛΑΘΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ OVITRELLE
« Απάντηση #1 στις: 09 Αυγ 2017, 20:24 »
Καμία απάντηση.... μάλιστα

Αποσυνδεδεμένος Φανή

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Το τέλος της υπομονής είναι η σωτηρία
    • Loved
« Απάντηση #2 στις: 09 Αυγ 2017, 20:55 »
Κορίτσι μου μακάρι να υπάρχει κάποια κοπέλα που να γνωρίζει! Τώρα αυτό το καιρό λείπουν πολλές που ίσως θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν! Εσύ βέβαια βιάζεσαι να μάθεις, καταλαβαίνω! Γιατί δεν ρωτάς το γιατρό σου για να σου φύγει το άγχος και να έχεις μια πιο έγκυρη απάντηση; Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!!!
Τον άνθρωπο πρέπει να τον γνωρίσεις για να τον αγαπήσεις. Τον Θεό πρέπει να τον αγαπήσεις για να Τον γνωρίσεις.

Αποσυνδεδεμένος marylou

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • everything happens for a reason
    • Artistic
« Απάντηση #3 στις: 10 Αυγ 2017, 00:39 »
:n:
Καλησπέρα στης ομορφη παρέα σας! πόσο πολύ κουράγιο μου δίνετε όταν σας διαβάζω... λοιπόν, ήρθε η ώρα μου όχι μόνο να σας διαβάζω αλλά να γίνω κι εγώ μέλος της παρεούλας σας.
Εγώ μετά απο 6 μήνες περίπου προσπαθειών ( άστατος κύκλος ,χωρίς να μπορούμε να βρούμε την σωστή ωορηξία κάθε μήνα ) ανακαλύψαμε (αφού άλλαξα γιατρό) ότι δεν κάνω κάθε μήνα ωορηξία. Έτσι αυτόν τον μήνα ξεκίνησα με serpafar (2 μεγάλα ωάρια 20 χιλιοστών και ένα μικρότερο 18) Και ένεση ovitrelle. Την ένεση την έκανα Κυριακή πρωί στις 9:30 και υποτίθεται ότι μέχρι Δευτέρα βράδυ θα έπρεπε να έχω ωορηξία. Όμως ,δεν είχα κανένα σύμπτωμα ωορηξίας , ούτε βλέννα ,ούτε πολλά υγρά , μόνο κάτι τσιμπήματα στο στήθος.
Έχω την εντύπωση ότι έκανα λάθος την ένεση ... έχει τύχει σε καμία να κάνει την ένεση αλλά όχι ωορηξία; ή να έχει ωορηξία χωρίς συμπτώματα;;
ευχαριστώ για τον χρόνο σας
καλησπέρα. Όταν λες ότι έκανες λάθος την ένεση τι εννοεις; τον τρόπο που την έκανες ή έκανες λάθος στη μέρα?

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #4 στις: 10 Αυγ 2017, 11:40 »
 :ole:
καλημέρα σας
ναι ισως βιαστηκα για απαντηση ,ειναι επειδη με τρώει ολο αυτό με την ενεση...
 Βασικά διάβασα τις οδηγίες Σάββατο βράδυ και λέει μέσα ότι υπάρχει μια φυσαλίδα την οποία πρέπει να σπάσεις και μετα να κάνεις την ενεση.τσεκαρα οτι η φυσαλιδα υπηρχε και εκλεισα το καπάκι της ένεσης με την προοπτική να την κάνω Κυριακή πρωί . Όταν ξύπνησα το πρωι και πήγα να την κάνω,η φυσαλίδα δεν υπήρχε.  Και μόλις έκανα την ενεση είδα ότι είχε περισσεψει και πολυ λίγο υγρό στην ενεση... για αυτο αγχώνομαι λίγο.  Υγρό μπήκε στο σώμα μου με την ενεση.ο γιατρός είπε ότι έστω και 200 να έκανα  (αντί για 250 που έχει μέσα η ενεση) είμαι μια χαρά... αλλα κανένα σύμπτωμα... αυτό με ανησύχησε.  Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας