Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ωορρηξια  (Αναγνώστηκε 227 φορές)

Αποσυνδεδεμένος masia

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
ωορρηξια
« στις: 04 Δεκ 2017, 18:09 »
Γειας σας με λενε μαρια....θα ηθελα να ξεκινησω τεστακια ωορρηξιας, εχω παραγγειλει απο το ιντερνετ τα one step τα εχει δοκιμασει καμια και αν ναι τα κανατε καθε μερα η παρα μερα ...

Αποσυνδεδεμένος masia

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
Απ: ωορρηξια
« Απάντηση #1 στις: 06 Δεκ 2017, 15:44 »
?????

Αποσυνδεδεμένος ritam

• Πολύγραφος Δημιουργός
« Απάντηση #2 στις: 06 Δεκ 2017, 20:40 »
Γεια σου κοριτσι,

εχω κανει στο παρελθον , δεν θυμαμαι αν τα εκανα καθε μερα η οχι.. νομιζω εχουν οδηγιες. Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!

Αποσυνδεδεμένος masia

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #3 στις: 06 Δεκ 2017, 23:11 »
Λεει καθε μερα αλλα καπου διαβασα ειχαν γραψει οτι τα καναν καθε μερα...σε ευχαριστω παντος

Αποσυνδεδεμένος ritam

• Πολύγραφος Δημιουργός
« Απάντηση #4 στις: 07 Δεκ 2017, 07:43 »
Νομιζω.. γιατι δν θυμαμαι με σιγουρια οτι τα εκανα καθε μερα. Σε καθε περιπτωση μπορεις να ρωτησεις και το γυναικολογο σου για πιο σιγουρη γνωμη. Κοιτα μονο να μην αγχωθεις με αυτα τα τεστακια.. πολλες κοπελες πεφτουν στην παγιδα να αγχωθουν..

Αποσυνδεδεμένος Αννουλίτσα85

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
« Απάντηση #5 στις: 07 Δεκ 2017, 09:17 »
Καλημετα κουκλα μου!Λοιπον,τα τεστακια πρεπει οπωσδηποτε να τα κανεις καθε μερα,μερα παρα μερα υπαρχει περιπτωση να χασεις τκ θετικο τεστ...αρχικα πρεπει να δεις τι κυκλο εχεις...αν ειναι 28 θα τα ξεκινησεις απο την 10η μερα...καλο θα ειναι να το κανεις στις 12 με 2 το μεσημερι ειναι η πιο ιδανικη ωρα...επισης μπορεις να χρησιμοποιεις 2 την ημερα ενα στις 1 το μεσημερι και ενα στις 8 το απογευμα...εννοειται 2 ωρες πριν δεν θα πρεπει να πιεις ουτε σταγονα υγρα και ουτε να κανεις τσισα για να δειξει...τα εχω χρησιμοποιησει και τα one step και της hometest εδω και 3 χρονια και μια χαρα τις εντοπιζει τις γονιμες...μολις δεις θετικο κοκο εκεινη τη μερα την επομενη και την μεθεπομενη...εννοειται πιο πριν ξεκινηστε μερα παρα μερα για να ειστε μεσα...οτι θες ρωτας σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!!❤❤❤

Αποσυνδεδεμένος masia

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #6 στις: 07 Δεκ 2017, 11:45 »
Δεν εχω σταθερο κυκλο και γιαυτο δεν ξερω ποτε εχω ωορρηξια

Αποσυνδεδεμένος ritam

• Πολύγραφος Δημιουργός
« Απάντηση #7 στις: 07 Δεκ 2017, 12:15 »
Καλημετα κουκλα μου!Λοιπον,τα τεστακια πρεπει οπωσδηποτε να τα κανεις καθε μερα,μερα παρα μερα υπαρχει περιπτωση να χασεις τκ θετικο τεστ...αρχικα πρεπει να δεις τι κυκλο εχεις...αν ειναι 28 θα τα ξεκινησεις απο την 10η μερα...καλο θα ειναι να το κανεις στις 12 με 2 το μεσημερι ειναι η πιο ιδανικη ωρα...επισης μπορεις να χρησιμοποιεις 2 την ημερα ενα στις 1 το μεσημερι και ενα στις 8 το απογευμα...εννοειται 2 ωρες πριν δεν θα πρεπει να πιεις ουτε σταγονα υγρα και ουτε να κανεις τσισα για να δειξει...τα εχω χρησιμοποιησει και τα one step και της hometest εδω και 3 χρονια και μια χαρα τις εντοπιζει τις γονιμες...μολις δεις θετικο κοκο εκεινη τη μερα την επομενη και την μεθεπομενη...εννοειται πιο πριν ξεκινηστε μερα παρα μερα για να ειστε μεσα...οτι θες ρωτας σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!!❤❤❤

Καλέ εσύ είσαι πιο ενημερωμένη και από τις οδηγίες!! Μπράβο!!

• **
« Απάντηση #8 στις: 08 Δεκ 2017, 16:00 »
Aχ αστα να πανε Ριτα μου...3 χρονια τωρα με 4 αποβολες τα εχω δει πλεον ολα... :( :( :(

• **
« Απάντηση #9 στις: 08 Δεκ 2017, 16:03 »
Δεν εχω σταθερο κυκλο και γιαυτο δεν ξερω ποτε εχω ωορρηξια
Γι αυτο κοπελα μου να εφοδιαστεις με αρκετα τεστακια και να τα ξεκινησεις απο την 10η μερα μεχρι να βγει θετικο το τεστ...με λιγη υπομονη και χωρις αγχος θα την εντοπισεις...συνηθως ο κυκλος σου πως κυμαινεται?

Αποσυνδεδεμένος masia

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #10 στις: 08 Δεκ 2017, 22:10 »
Απο 30 μεχρι 37 και αυτη τη φορα 10 μερες νωριτερα μου ηρθαν
« Τελευταία τροποποίηση: 08 Δεκ 2017, 22:12 Aπό masia »

Αποσυνδεδεμένος an1987

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #11 στις: 11 Δεκ 2017, 08:53 »
Καλημερα κοριτσια! Παντρεμενη εδω και ενα μηνα ειπαμε να ξεκινησουμε και μεις προσπαθειες σιγα σιγα. Λογω ΣΠΩ ομως εχω πολυ αστατο κυκλο και δεν ξερω τις γονιμες. Πηρα τα τεστακια της home. Ειχα παει στο γυναικολογο και μου ειπε πως την 22 μερα η ωορηξια δεν ειχε γινει ακομα.... Στις 30 μερες ενιωσα εναν εντονο πονο στην αριστερη πλευρα τοσο που δεν μπορουσα να πατησω καλα το ποδι, εκανα τεστ και ηταν σουπερ θετικο. Ηρθαμε σε επαφη και σημερα 4 μερες μετα ειδα μια σταγονα καφε. Αλλα τπτ αλλο? Καντε μια ευχη για μενα <3 <3
--Alea iacta est--

Αποσυνδεδεμένος Irini1985

• **
« Απάντηση #12 στις: 11 Δεκ 2017, 12:58 »
Αν και παλιά είπα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση για την ωοερηξια μου. Λοιπον τελευταια περίοδο στις 13/11 αρα υπολογιζα ωορρηξια στις 27/11 κυκλος σταθερος στις 28 μερες νταν.. αυτο το μηνα εκανα ελεγχο ωορηξιας στο γιατρο ο οποιος με ειδε 28 πρωι κ μου ειπε οτι ακομα δεν ειχε γινει τπτ.. αρα φανταστηκα οτι θα αδιαθετησω αργοτερα. Λοιπον σημερα αδιαθετησα κανονικοτατα 28η μερα. Γινεται απο την ωορρηξια ως την περιοδο να μεδολαβουν μονο 12 η 13 μερες κ οχι 14 οπως πρεπει.. κ γω πως θα το υπολογιζω καθε φορα;; παντα υπολογιζα 14-15 πριν την αναμενομενη..

Αποσυνδεδεμένος Irini1985

• **
« Απάντηση #13 στις: 11 Δεκ 2017, 13:10 »
Αααα κ να συμπληρωσω οτι η ωορρηξια εγινε απο την καλη πλευρα καθως εχω μια σαλπιγγα.. αρα παει ενας καλος μηνας :(