Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Τι κάνετε σήμερα;  (Αναγνώστηκε 248009 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Mamanna

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
Απ: Τι κάνετε σήμερα;
« Απάντηση #1905 στις: 21 Ιουν 2017, 13:36 »
Επιτέλους μετά από τόσες μέρες βρήκα και λίγο χρόνο για τον εαυτό μου! Ο άντρας μου πήρε τον μικρό και πήγε στα πεθερικά μου. Τελείωσα τις δουλειές και τώρα απλά κάνω βόλτες στο ιντερνετ!  Σε λίγο θα πιάσω να διαβάσω και το βιβλίο που έχω αρχίσει!  :book
Υπέροχη μέρα!!!

Αποσυνδεδεμένος πουπσικ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Αφού το κατέχουμε... γιατί να μην το έχουμε !!!
« Απάντηση #1906 στις: 22 Ιουν 2017, 06:28 »
Επιτέλους μετά από τόσες μέρες βρήκα και λίγο χρόνο για τον εαυτό μου! Ο άντρας μου πήρε τον μικρό και πήγε στα πεθερικά μου. Τελείωσα τις δουλειές και τώρα απλά κάνω βόλτες στο ιντερνετ!  Σε λίγο θα πιάσω να διαβάσω και το βιβλίο που έχω αρχίσει!  :book
Υπέροχη μέρα!!!

Ευγε Mamanna !!! Ας εκανες κατι και για σενα !!! Γιατι με τοσες υποχρεωσεις προς τους αλλους
( αγαπημενους, δεν λεω ), αλλα βαλε δουλειες του σπιτιου, εργασια για οσες δουλευον, διαπαιδαγωγηση των παιδιων, δραστηριοτητες, κλπ. ξεχναμε τον εαυτο μας ! Ειδικα εσεις κοριτσια που εχετε μωρο/ια/ παιδια !!!
Ειληκρινα δεν ξερω αν θα μπορουσα να τα βγαλω περα, να προλαβαινω ολα !?!
Μια απλη απασχοληση - να διαβασεις το βιβλιο - και ομως πρεπει να βρεις το χρονο για να το κανεις και αυτο ! Ελπιζω να το ευχαριστηθηκες !

Αποσυνδεδεμένος Mamanna

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #1907 στις: 22 Ιουν 2017, 18:25 »
Έκανα και για μένα πράγματα. Έβαψα τα νύχια μου έβαλα και την κρέμα προσώπου μου, διάβασα το βιβλίο μου. Το ευχαριστήθηκα!
« Τελευταία τροποποίηση: 23 Ιουν 2017, 17:53 Aπό Mamanna »

Αποσυνδεδεμένος πουπσικ

« Απάντηση #1908 στις: 22 Ιουν 2017, 18:32 »
Έκανα και για μένα πράγματα. Έβαψα τα νύχια μου έβαλα και την κρέμα προσώπου μου, διάβασα το βιβλίο μου. Το ευχαριστήθηκα!

:yeah: :yeah:  :yeah:  :yeah:  :yeah:

Αποσυνδεδεμένος Ευτυχισμένο πουλί

• Πολύγραφος Δημιουργός
    • Loved
« Απάντηση #1909 στις: 23 Ιουν 2017, 11:55 »
Κορίτσια λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω γενική καθαριότητα, δηλαδή ντουλάπες, συρτάρια, ψυγείο κτλ. Τις κουρτίνες θα τις κατεβάσω για πλύσιμο μετά το Δεκαπενταύγουστο.
Πριν ξεκινήσω όμως θέλω να κάνω μόνο τα απαραίτητα και καθημερινά, γιατί μετά από μια πολύ κουραστική σχολική χρονιά με δύσκολες και κουραστικές μετακινήσεις και ακόμα πιο δύσκολα και ζωηρά παιδιά, νιώθω την ανάγκη να ξεκουραστώ και να ανακτήσω δυνάμεις! Χαλαρώνω, αλλά μου λείπει το αντράκι μου που δουλεύει (δεν είναι εκπαιδευτικός)  και γυρίζει από την υπηρεσία του γύρω στις τρεις και μισή το μεσημέρι!

Αποσυνδεδεμένος mamamaria

« Απάντηση #1910 στις: 23 Ιουν 2017, 14:15 »
Χα χα. Φανή, εμείς είμαστε ανάποδα!  Ο άντρας μου είναι εκπαιδευτικός και τώρα καααααααααααθεται ενώ εγώ γυρνάω στις πέντε κάθε μέρα από τη δουλειά! Αχ να ήμουν στην θέση σου, και τι δεν θα 'δινα. Να μπορούσα να πιάσω το σπιτάκι μου σιγά σιγά να το συνεφέρω! Αλλά αντί γι αυτό, γυρνάω τόσο πτώμα που το μόνο που θέλω είναι να μαγειρέψω και να πάω μια βόλτα τον γιο μου στο πάρκο να παίξει... Και το σκ μόνο στη θάλασσα έχω το μυαλό μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :fofl: :fofl: :fofl:
(όπως κατάλαβες, μέχρι τον Σεπτέμβριο αράχνες θα πιάσει το σπιτάκι μου!)

Αποσυνδεδεμένος Λουλουδάτη

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #1911 στις: 23 Ιουν 2017, 16:57 »
Σήμερα μιας που είναι Παρασκευή κι έχουμε γιορτινές μερούλες εδώ στο σπίτι, ετοιμαζόμαστε να πάμε οικογενειακό σινεμά και να δούμε το cars 3. H μικρή μας αν και είναι πολύ μικρούλα, ενθουσιάστηκε με την ταινία που είχαμε δει στο σπίτι και είπαμε να κάνουμε την πρώτη μας απόπειρα και στο σινεμά, είναι ήσυχο κοριτσάκι, δε θα μας δημιουργήσει φασαρία!  :love

Αποσυνδεδεμένος Rrrr

• Πολύγραφος Δημιουργός
« Απάντηση #1912 στις: 26 Ιουλ 2017, 07:15 »
Καλημέρα κοριτσια!!  Καιρό εχω να γραψω εδω!  Σημερα ξυπνησα αχαραγα,  οποτε έχω να κανω το φαγακι μου,  να φρεσκάρω το σπίτι γιατι χθες είχα κοσμο μέχρι αργα και να παω σουπερ μάρκετ.  Το απόγευμα δουλεύω κ εγω πρακτικη σαν την πουπσικ μας.  Προβλέπεται καυσωνας κοριτσια,  θα ψηθουμε.

Αποσυνδεδεμένος πουπσικ

« Απάντηση #1913 στις: 27 Ιουλ 2017, 00:57 »
Καλημέρα κοριτσια!!  Καιρό εχω να γραψω εδω!  Σημερα ξυπνησα αχαραγα,  οποτε έχω να κανω το φαγακι μου,  να φρεσκάρω το σπίτι γιατι χθες είχα κοσμο μέχρι αργα και να παω σουπερ μάρκετ.  Το απόγευμα δουλεύω κ εγω πρακτικη σαν την πουπσικ μας.  Προβλέπεται καυσωνας κοριτσια,  θα ψηθουμε.

ritam μου πως τα περασατε προχθες με τους καλεσμενους σας ? Ελπιζω πολυ καλααααααα-α !!!

Το απογευμα δουλευεις κοριτσι μου ? Αλλα ξερεις καλυτερα. Προλαβαινεις να κανεις και το φαγητο σας, και το σπιτι, και τα ψωνια. Και'γω αυτο θα προτιμουσα... Και εγω που δουλευω και στο κεντρο της Αθηνας θα γινω κοτοπουλακι της σουβλας με τις ψιλες θερμοκρασιες !!!

Αποσυνδεδεμένος πουπσικ

« Απάντηση #1914 στις: 27 Ιουλ 2017, 17:54 »
Για σημερα τελεωσα κοριτσια !!!!!
Και αυριο εχω ρεπο ! Θα παμε προς την θαλασσα μερια, να παρω τις δυναμεις για Σαββατο και αλλη βδομαδα ! Και δυστυχως θα'ρθει ολο το σόι μαζι μας αυριο.  :(  :(  :(
Και δεν με πειραζουν τοσο τα πεθερικα, οσο το γεγονος οτι θα ειναι και η κουνιαδα μου ! Το κανονησε αυτη ! Δεν με ρωτησε κανεις αν εγω μια μερα θελω να ειμαι με τον ανδρα μου ΜΟΝΟ στην παραλια !!!!!!!!!!   :bur2:  :bur2:  :bur2:

Εκτος και αν θα πω στον ανδρα μου οτι εχω δουλειες να κανουμε και δεν παμε ουτι κι εμεις...  :(

Αποσυνδεδεμένος Rrrr

• Πολύγραφος Δημιουργός
« Απάντηση #1915 στις: 28 Ιουλ 2017, 13:29 »
Βρε πουπσικ μου γιατι πρέπει να πηγαινετε ολοι μαζι με το σοι του αντρα σου??  Δεν μπορειτε να πατε μόνοι σας σαν ζευγαρι σε μια αλλη παραλια??  Αααα δεν τα καταλαβαίνω αυτα!!  Γιατι πρέπει να τους έχετε αμανατι??

Αποσυνδεδεμένος Κρινιω

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
« Απάντηση #1916 στις: 06 Οκτ 2017, 12:43 »
Γεια σας κοριτσια!Ειχα ξαναγραψει εδω οταν προσπαθουσα για παιδακι!Τελικα φτασαμε στην εξωσωματικη και εχω ενα κοριτσακι 9 μηνων!!μετα απο 8 μηνες θηλασμου πρωι βραδυ αυπνιας και κουρασης χωρις βοηθεια (ο αντρας μου δουλευει μεχρι το βραδυ)καποια στιγμη επαθα γερο ιλιγγο(να πω οτι κ κατα τη διαρκεια της εξωσωματικης το χα παθει πιο ηπιο δεν ειχα παρει κατι κ κρατησε κανα μηνα).πηρα το παιδι κ πηγα στη μανα μου δεν ειχα δυναμη για τιποτα.Πηρα vomex(εκανα αποθηλασμο με τη βοηθεια της μανας μου)μου περασε το γερο κ εδω κ 2 βδομαδες εχω ακομη ζαλαδα.πηγα στον ορυλα μου πε δεν εχω λαβρυρινθο,εκαμα εξετασεις αιματος οκ,εκανα αξονικη εγκεφαλου οκ.ο ορθοπεδικος μου πε οτι ειναι λαβυρινθος κ ο ορυλα μπορει να λεει οτι θελει.μου δωσε ribrain κ μου πε οτι σιγα σιγα θα φυγει κ να μην ψαχνομαι αλλο.Σας εχει συμβει;;πειτε μου τη γνωμη σας!λετε να επηρεαζουν οι ορμονες τον λαβυρινθο;;;ουφ!Σας κουρασα!!!απλα θελω να δω αν το εχει παθει καποια!

Αποσυνδεδεμένος mple

• **
« Απάντηση #1917 στις: 10 Οκτ 2017, 14:06 »
Γεια σας κοριτσια!Ειχα ξαναγραψει εδω οταν προσπαθουσα για παιδακι!Τελικα φτασαμε στην εξωσωματικη και εχω ενα κοριτσακι 9 μηνων!!μετα απο 8 μηνες θηλασμου πρωι βραδυ αυπνιας και κουρασης χωρις βοηθεια (ο αντρας μου δουλευει μεχρι το βραδυ)καποια στιγμη επαθα γερο ιλιγγο(να πω οτι κ κατα τη διαρκεια της εξωσωματικης το χα παθει πιο ηπιο δεν ειχα παρει κατι κ κρατησε κανα μηνα).πηρα το παιδι κ πηγα στη μανα μου δεν ειχα δυναμη για τιποτα.Πηρα vomex(εκανα αποθηλασμο με τη βοηθεια της μανας μου)μου περασε το γερο κ εδω κ 2 βδομαδες εχω ακομη ζαλαδα.πηγα στον ορυλα μου πε δεν εχω λαβρυρινθο,εκαμα εξετασεις αιματος οκ,εκανα αξονικη εγκεφαλου οκ.ο ορθοπεδικος μου πε οτι ειναι λαβυρινθος κ ο ορυλα μπορει να λεει οτι θελει.μου δωσε ribrain κ μου πε οτι σιγα σιγα θα φυγει κ να μην ψαχνομαι αλλο.Σας εχει συμβει;;πειτε μου τη γνωμη σας!λετε να επηρεαζουν οι ορμονες τον λαβυρινθο;;;ουφ!Σας κουρασα!!!απλα θελω να δω αν το εχει παθει καποια!

Η μαμά μου παθαίνει ιλίγγους αλλά δεν έχει λαβύρινθο. Αυτό δυστυχώς έρχεται που και πού , κρατάει λίγο και της περνάει μετά.  Συνήθως το παθαίνει όταν κουράζεται. Παίρνει κάποιο χάπι γι 'αυτό όταν το παθαίνει. Ο γιατρός νομίζω τότε της είχε πει ότι πρέπει να κάνει συχνά εξετάσεις για σίδηρο και να φροντίζει οι αποθήκες σιδήρου στον οργανισμό της να είναι πάντα γεμάτες. Μήπως να το κοίταζες και αυτό ?

Αποσυνδεδεμένος Κρινιω

• **
« Απάντηση #1918 στις: 10 Οκτ 2017, 16:28 »
Αχ το κοιταξα κ αυτο!μεψρι κ αξονικη εκανα!Μαλλον θα παω κ σε 2ον ορυλα γιατι η δοκιμασια λαβυρινθου που μου εκανε με ζεσρο κρυο εμαθα οτι ειναι ξεπερασμενη και ειδικα στον ιλλιγο θεσης ο ορυλα σου κανει κ καποιες κινησεις για το κεφαλι να δει αν εχουν αποκολληθει καποιοι κρυσταλοι.Τωρα ο ορθοπεδικος μου χει δωσει ribrain αλλα με εχουν κανει λες κ πινω σφηνακια!Ευχαριστω κοριτσι μου για την απαντηση!Μπορει να ναι κουραση γιατι εχω πιεστει πολυ!

Αποσυνδεδεμένος amazon

• Μωράκια Administrator
  • Μες στα δύσκολα, εγώ να με κρατώ!
    • Μωράκια
« Απάντηση #1919 στις: 11 Φεβ 2018, 20:52 »
Καλησπέρα κι απο εδω

Ελπιζω να τα πουμε αυριο με μια νεα εβδομαδα δημιουργική και ήρεμη.

Καλο βραδακι προς το παρόν
Ποιός πραγματικά ΕΙΣΑΙ;

Βρες το και ΝΑ ΕΙΣΑΙ!