Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!  (Αναγνώστηκε 160348 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Rrrr

• Πολύγραφος Δημιουργός
Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!
« Απάντηση #1230 στις: 10 Ιαν 2018, 16:03 »
Ευχαριστώ πολύ Ρίτα μου, μου ανέβασες το ηθικό.

Παρακαλώ Φανη μου, δεν κάνει τίποτα.  Είμαι κ εγω πολυ απογοητευμενη και σε καταλαβαίνω. Σημασία έχει να στηριζουμε ο ένας  τον αλλο. Παντα θα έχουμε τα προβλήματα μας,  μια καλη κουβέντα ομως ποτε δεν κοστισε σε κανεναν.  Δοκιμαζομαστε πολυ τελευταία αλλα να ξερεις οτι δεν εισαι η μονη ουτε μονη..

Αποσυνδεδεμένος mple

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
« Απάντηση #1231 στις: 01 Φεβ 2018, 16:56 »
Καλησπέρα κορίτσια,

Φανή τί έχεις ? Γιατί είσαι τόσο στεναχωρημένη ? Ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα...
Δεν ξέρω γιατί έχεις τόσο άγχος, αλλά αν αυτό έφτασε να σου δημιουργήσει πρόβλημα στην υγεία σου, καταλαβαίνεις ότι πρέπει να το ξεπεράσεις ΤΩΡΑ με οποιονδήποτε τρόπο... Δώσε δύναμη στον εαυτό σου και μην το δηλητηριάζεις με κακές σκέψεις. Σήκω πάνω και ξεκίνα . Βάλε μπρός ξανά...

Αποσυνδεδεμένος mple

• **
« Απάντηση #1232 στις: 01 Φεβ 2018, 17:20 »
Επίσης, θα ήθελα να προσθέσω, ότι εάν νομίζεις ότι όλοι όσοι είναι εδώ και τους ακούς ανέμελους, ή τους βλέπεις έξω να γέλάνε να χαίρονται κτλ, νομίζεις ότι είναι απόλυτα καλά μέσα τους, με όλα τους τα προβλήματα και εσωτερικά θέματα λυμένα, τότε κάνεις μεγάλο λάθος... Απλά όλοι κάπως τα διαχειρίζονται.. Η ζωή μας είναι γεμάτη από απογοητεύσεις, από στεναχώριες και αναποδιές.. Αλίμονο μας αν τα αφήσουμε όλα αυτά να επηρεάσουν την υγεία μας.. Δε θα είχε μείνει ούτε ίχνος από εμάς. Θα είχαμε όλοι πεθάνει... Η συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι και αυτή που δίνω στον εαυτό μου σε τέτοιες στιγμές.. Εκμεταλλεύσου την δυσκολία να γίνεις καλύτερος και δυνατότερος άνθρωπος.
Σήκω, βοήθα τον εαυτό σου για να μπορείς να βοηθήσεις και τους άλλους.

Ο,τι χρειαστείς εδώ είμαστε !  :goodluck

Αποσυνδεδεμένος amazon

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Μες στα δύσκολα, εγώ να με κρατώ!
    • Μωράκια
« Απάντηση #1233 στις: 01 Φεβ 2018, 21:18 »
 Καλησπέρα.
Είμαι η διαχειριστρια αυτου του φορουμ και αντιμετωπιζω πολυ σοβαρα προβληματα στη ζωή μου εδω και πολυ καιρό.

Θ σας πω κάτι αν και δεν διαβασα ολα οσα γραψατε ακομη.

Γελαω πολυ εδω και καιρό. Προσπαθω πολύ και δυνατά.
Ξερετε γιατί;
Είναι η αμυνα μου. Είναι η αμυνα μου για να μην με βλεπουν ευαλωτη και προσπαθουν να με πληγωσουν ή να μου κακουν κακο. Είναι ο τροπος μου να την παλεψω να μην παραιτηθω. Είναι ο τροπος μου να παιρνουν δυναμη τα παιδια μου.
Είναι ο τροπος να προσελκυσω καθετι καλό που το εχω τοσο αναγκη.
Και τελικά καλυτερα να σε ζηλευουν παρα να σε λυπουνται οι αλλοι.
Ποναω παρα πολύ.
Πήγα στην κολαση και γυρναω.

Εν συντομία...
Μεσα σε 2 χρονια χωριστα τι περασα πριν...εχασα τον πατερα μου απο καρκίνο, εφυγε ο αντρας μου απο το σπιτι μετα απο 26 χρονια και τωρα ανεργη με δυο παιδια 14 και 12 χρονων στην εφηβεία.
Δε λεω περισσότερα σαν αρχή.
Καθενας εχει τον σταυρο του αλλά ο Θεός ειναι πολύ μεγαλος. Κι αφηστε να υποθέτει ο καθενας οτι θελει κι οτι γουσταρει. Να μη σας νοιαζει!

Και στο σκοτάδι να απαντάς με φως. Στην θλίψη με γέλιο και στην σκλαβιά με ελευθερία.
ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ
Ποιός πραγματικά ΕΙΣΑΙ;

Βρες το και ΝΑ ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος mple

• **
« Απάντηση #1234 στις: 02 Φεβ 2018, 10:37 »
Γλυκειά μου Αμαζον

Δεν πέρασες και λίγα από ότι διαβάζω... 'Όμως επίτρεψέ μου να σου πω, ότι δεν γιατρεύεις την πληγωμένη σου ψυχή με το να παραβλέπεις αυτό που σε πονάει.. Καλά κάνεις βέβαια και στους άλλους προσπαθείς να μη το δείχνεις, αλλά όταν είσαι εσύ και ο εαυτός σου μη φοβηθείς να στεναχωρηθείς΄. Προσπάθησε όμως μετά το ξέσπασμα, να δείς ποιο είναι το καλύτερο που μπορείς να βγάλεις από αυτό. Πώς εσύ μετά την κατραπακιά θα γίνεις ένας καλύτερος άνθρωπος και πιο δυνατός. Η στεναχώρια δε θα φύγει αμέσως. Θα έρχεται και θα φεύγει μέχρι να ξεθωριάσει τελείως. Το θέμα είναι, τι σου έχει μείνει εσένα μετά τη μπόρα... Πχ αποφάσισε ο άντρας σου να φύγει ? Καλά έκανε.. Ανανεώσου ξεκίνα κάτι καινούριο, συσπείρωσε την οικογένειά σου. Μάζεψε τα παιδάκια σου κοντά σου. άλλαξε το σπίτι σου, πάρε ένα βιβλίο που θα σε ανανεώσει και θα σε δυναμώσει. Δες μέσα σου.. ¶λλαξε αυτό που δε σου αρέσει...
Έφυγε ο μπαμπάς σου ? ΄Τραγικό, όμως αυτή είναι η ζωή. Πρέπει να φεύγουν οι μεγαλύτεροι. Δες τι σου έχει αφήσει ως παρακαταθήκη και κράτησέ το για πάντα. Θυμήσου τις συμβουλές του και βάλτες σε εφαρμογή. Τϊμησέ τον...

Σήκω πάνω ..

Εμένα αυτή είναι η στάση μου στη ζωή και αυτό κάνω. Δεν μ'εχει απογοητεύσει ποτέ!
Κοτάζω πίσω και νιώθω ότι έχω κάνει πολλά βήματα μπροστά. Και αυτό το οφείλω σε όλες μου τις αναποδιές !  :goodmorning

Αποσυνδεδεμένος amazon

• Μωράκια Administrator
    • Μωράκια
« Απάντηση #1235 στις: 02 Φεβ 2018, 19:33 »
Αυτο θελω να πω...
 πως το να γελαω δε σημαινει πως δεν ποναω ή δεν επεξεργαζομαι τα λαθη μου και τα σωστά μου
Η επεξεργασια επεξεργασία κανονικά
 Το εξω μου ομως δε φαινεται να λυγιζει ευκολα.
Οσες φορες το αφησα να λυγισει και το εξω κατερρευσα.
Το εξω μου δινει δυναμη στο μεσω μου να παλεψω, να επεξεργαστω και να προχωρησω. Ετσι δουλευει.

Σε μενα.
Αλλα ηθελα να σας πω πως επειδη μπορει να βλεπουν οι αλλοι τον αλλον να γελαει δε σημαινει πως δε νιωθει πονο ή δεν σκεφτεται ή δε γινεται καλυτερος ή οτι ειναι επιπολαιος ή υποκριτής.

Αντι για αμυνα να βγαζω επιθετικότητα, θυμό ,προσβολή, ζήλεια ,  αρνηση, ψεμα ή κατι αλλο πολυ αρνητικό το μετατρεπω σε γελιο. Αυτό.

Ποιός πραγματικά ΕΙΣΑΙ;

Βρες το και ΝΑ ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος mple

• **
« Απάντηση #1236 στις: 05 Φεβ 2018, 15:50 »
Ο κάθε άνθρωπος έχει το δικό του τρόπο να αντιμετωπίζει τις δυσκολίες του.
Εγώ δυστυχώς από την άλλη, ως γνήσιο "ανοιχτό βιβλίο", επειδή δε μπορώ να κρύψω τίποτα από όσα αισθάνομαι, προσπαθώ να οχυρώνομαι αντιμετωπίζοντας το πρόβλημα στα ίσα και ας με δουν οι άλλοι να λυγίζω. Ε, και ? Στη τελική εγώ να'μαι καλά. Κι αν είμαι εγώ καλά μέσα μου - ας τρέμουν οι απέξω μου.... !!

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

« Απάντηση #1237 στις: 09 Φεβ 2018, 08:52 »
Καλησπέρα

Αποσυνδεδεμένος amazon

• Μωράκια Administrator
    • Μωράκια
Απ: Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!
« Απάντηση #1238 στις: 11 Φεβ 2018, 20:50 »
Ο κάθε άνθρωπος έχει το δικό του τρόπο να αντιμετωπίζει τις δυσκολίες του.
Εγώ δυστυχώς από την άλλη, ως γνήσιο "ανοιχτό βιβλίο", επειδή δε μπορώ να κρύψω τίποτα από όσα αισθάνομαι, προσπαθώ να οχυρώνομαι αντιμετωπίζοντας το πρόβλημα στα ίσα και ας με δουν οι άλλοι να λυγίζω. Ε, και ? Στη τελική εγώ να'μαι καλά. Κι αν είμαι εγώ καλά μέσα μου - ας τρέμουν οι απέξω μου.... !!

Καλά κανεις κορίτσι μου.
Οπως νομιζεις εσύ καλύτερα για σενα να την παλευεις στα δυσκολα σου. Οτι νιωθεις εσύ καλύτερο. Δεν υπαρχει σωστό και λαθος. Υπαρχουν πολλα και διαφορετικά που απλως πρεπει να τα σεβομαστε και να μη χανουμε το σεβασμο που δειχνουμε και την αγαπη μας σε καθε συνθηκη.
Σημασία έχει να την παλεύεις!
Ποιός πραγματικά ΕΙΣΑΙ;

Βρες το και ΝΑ ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Ευτυχισμένο πουλί

• Πολύγραφος Δημιουργός
    • Loved
« Απάντηση #1239 στις: 12 Φεβ 2018, 18:37 »
Καλησπέρα κορίτσια,

Φανή τί έχεις ? Γιατί είσαι τόσο στεναχωρημένη ? Ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα...
Δεν ξέρω γιατί έχεις τόσο άγχος, αλλά αν αυτό έφτασε να σου δημιουργήσει πρόβλημα στην υγεία σου, καταλαβαίνεις ότι πρέπει να το ξεπεράσεις ΤΩΡΑ με οποιονδήποτε τρόπο... Δώσε δύναμη στον εαυτό σου και μην το δηλητηριάζεις με κακές σκέψεις. Σήκω πάνω και ξεκίνα . Βάλε μπρός ξανά...
Ό,που πέφτει η φωτιά εκεί καίει.

Αποσυνδεδεμένος mple

• **
« Απάντηση #1240 στις: 13 Φεβ 2018, 11:09 »

Τί έχεις βρε κοριτσάκι μου ? στεναχωριέμαι όταν βλέπω το username σου . Δε θέλω να αισθάνεσαι έτσι. Είναι άτιμο αυτό που νιώθεις. Πες μας τι σου συμβαίνει
και θα δείς για όλα υπάρχει λύση ή ανακούφιση. Μη το περνάς μόνη σου

Αποσυνδεδεμένος mple

• **
Απ: Απ: ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!
« Απάντηση #1241 στις: 13 Φεβ 2018, 11:13 »
Καλά κανεις κορίτσι μου.
Οπως νομιζεις εσύ καλύτερα για σενα να την παλευεις στα δυσκολα σου. Οτι νιωθεις εσύ καλύτερο. Δεν υπαρχει σωστό και λαθος. Υπαρχουν πολλα και διαφορετικά που απλως πρεπει να τα σεβομαστε και να μη χανουμε το σεβασμο που δειχνουμε και την αγαπη μας σε καθε συνθηκη.
Σημασία έχει να την παλεύεις!

Συμφωνώ μαζί σου. Πιστεύω μέσα στην ανωνυμία μας είναι σημαντικό να δίνουμε δύναμη η μία στην άλλη..

Καλημέρα σε όλες μας

Αποσυνδεδεμένος amazon

• Μωράκια Administrator
    • Μωράκια
« Απάντηση #1242 στις: 14 Φεβ 2018, 10:55 »
Κορίτσια καλημερα.
Αυτός ειναι και ο κυριος λογος της ανωνυμίας.
Να μπορείτε να πειτε ότι επιθυμείτε!!!!

Καλημέρα μας!!! :flower :flower :flower :flower :flower :flower :flower
Ποιός πραγματικά ΕΙΣΑΙ;

Βρες το και ΝΑ ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Rrrr

• Πολύγραφος Δημιουργός
« Απάντηση #1243 στις: 14 Φεβ 2018, 14:57 »

Φανουλα μου καλη,  δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσότερο.. Κ επειδή εν μερει μας καιει κατι κοινο σε νιωθω 1000000%....να το ξέρεις..  Σε σκέφτομαι και σου στελνω την αγάπη μου..

Αποσυνδεδεμένος Ευτυχισμένο πουλί

• Πολύγραφος Δημιουργός
    • Loved
« Απάντηση #1244 στις: 15 Φεβ 2018, 20:15 »

Φανουλα μου καλη,  δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσότερο.. Κ επειδή εν μερει μας καιει κατι κοινο σε νιωθω 1000000%....να το ξέρεις..  Σε σκέφτομαι και σου στελνω την αγάπη μου..
Ρίτα μου, σε ευχαριστώ πολύ, πάρα πολύ. Σου στέλνω κι εγώ την αγάπη μου....

:game