Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 2447 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Αννουλίτσα85

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ
« στις: 02 Νοε 2017, 14:00 »
Γεια σας κοριτσαρες!!!Ανοιγω Θεμα:Οσες χρησιμοποιησατε τεστακια και μεινατε εγκυουλες ειχατε επαφες μονο οταν βγηκε θετικο για 2 συνεχομενες μερες?Πριν το θετικο δεν ερχοσασταν καθολου σ επαφη?Στους ποσους μηνες με τεστακια μεινατε εγκυουλες?ΑΝΤΕ ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ!!!!

Αποσυνδεδεμένος Μαρια1234

• **
Απ: ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ
« Απάντηση #1 στις: 02 Νοε 2017, 18:23 »
Αννουλα μου εγω τα χρησιμοποιησα για ενα μηνα της μερες που μο ειπε η γιατρος αλλα δεν βρηκα την ωορρηξια μου
<<Αν δεν ειχαμε χειμωνα,η ανοιξη δεν θα ηταν τοσο ευχαριστη.Αν καπου-καπου δεν ειχαμε δυσκολιες,η ευημερια δεν θα μας φαινοταν τοσο καλοδεχουμενη..>>

• **
« Απάντηση #2 στις: 02 Νοε 2017, 21:35 »
Εξαρταται απο τον κυκλο σου...αν για παραδειγμα ειναι 28 μερες θα πρεπει να τα ξεκινησεις απο την 10η μεχρι να βγει θετικο!Δεν ειναι στανταρ οτι θα θετικοποιηθει την 13η μερα!Εσυ τι κυκλο εχεις?

• **
« Απάντηση #3 στις: 02 Νοε 2017, 23:40 »
Δεν ειναι καθολου σταθερος
<<Αν δεν ειχαμε χειμωνα,η ανοιξη δεν θα ηταν τοσο ευχαριστη.Αν καπου-καπου δεν ειχαμε δυσκολιες,η ευημερια δεν θα μας φαινοταν τοσο καλοδεχουμενη..>>

• **
« Απάντηση #4 στις: 03 Νοε 2017, 08:08 »
Ποσες μερες κυμαινεται συνηθως?Αν ειναι απο 28 εως 40 θα πρεπει να ξεκινησεις απο την 10η μερα τα τεστακια μεχρι να εντοπισεις το θετικο...εννοειται θα παρεις τα οικονομικα της hometest ή τα one step

Αποσυνδεδεμένος marylou

• **
  • everything happens for a reason
    • Artistic
« Απάντηση #5 στις: 03 Νοε 2017, 12:44 »
Αννουλα μου εγω τα χρησιμοποιησα για ενα μηνα της μερες που μο ειπε η γιατρος αλλα δεν βρηκα την ωορρηξια μου
Επειδή είχα την ίδια απορία ρώτησα το γιατρό μου και είπε ότι αν δεν θετικοποιηθεί το τεστ τότε μάλλον δεν κάνεις ωορρηξία εκείνο το μήνα. Αν κάνεις ωορρηξία τότε πάντα θα βγει θετικό το τεστ.

• **
« Απάντηση #6 στις: 03 Νοε 2017, 15:57 »
Μαρυλου μου εχεις δικιο και ισχυει αυτο που λες θα πρεπει μεχρι να βγει θετικο τκ τεστακι να κανεις,διαφορετικα σημαινει οτι δεν εγινε...εσυ προσπαθεις με τεστακια?

• **
« Απάντηση #7 στις: 03 Νοε 2017, 16:28 »
Μονο για 5 ημερες μου ειχε δωσει καθε μηνα αυτες της 5 ημερες αλλα το εκανα για ενα μηνα και τα σταματισα απο 30 μεχρι 45 ειναι ο κυκλος μου

Αποσυνδεδεμένος siagk89

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #8 στις: 07 Φεβ 2018, 12:37 »
Καλησπέρα!! Γειά σας κορίτσια κ από εμένα😊 πιστεύω να μην σας κουράζω με αυτά που γράφω!Προσπαθούμε με τον άντρα μου για μπεμπέ αρκετό καιρό χωρίς να ήξερα ποτέ έχω ωορρηξία..παρακολουθώ το φόρουμ εδώ κ λίγο καιρό κ θα ήθελα τη βοήθεια σας γιατί έχω μια απορία..σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας τα χρησιμοποιο δεύτερο μήνα!! Όταν δείξει κ τις δύο γραμμές που σημαίνει θετικό αν κ λέει 24 - 36 ώρες θ έχεις ωορρηξία καλό είναι να έρθεις επαφή εκείνη την ημέρα ή από την επόμενη;; Ο κύκλος μου μέσο όρο είναι 28 ημερών αν κ το αυτό ήταν 27 ημερών,έκανα το τεστ από την 9ή μέρα κ βγήκε θετικό την 11ή ,επαφή είχα  8η -11ηκ 13 μέρα,για πείτε καλές μέρες είναι; επισης μετά δεν θα έπρεπε να μη φαίνεται έστω άχνη η γραμμή καθόλου;;γιατι ως κ σήμερα 15η δείχνει λίγο άχνα ( όχι θετικό).Ευχαριστώ!!!😊

Αποσυνδεδεμένος marylou

• **
  • everything happens for a reason
    • Artistic
« Απάντηση #9 στις: 08 Φεβ 2018, 13:17 »
Καλησπέρα. Η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας θα φαίνεται πάντα. Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι όταν δεις θετικό έχεις επαφή την ίδια και την επόμενη μέρα. Νομίζω ότι πέτυχες τις μέρες. Καλή επιτυχία και σύντομα ένα μωρό!

Αποσυνδεδεμένος siagk89

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #10 στις: 10 Φεβ 2018, 15:01 »
,😊 Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, μακάρι!!!
Στην αναμονή λοιπόν  :pregnancy

Αποσυνδεδεμένος an1987

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #11 στις: 12 Φεβ 2018, 10:36 »
Με τοσο σταθερο κυκλο γιατι παρακολουθεις την ωορηξια σου? Εγω τα εκανα 2 μηνες λογω ΣΠΩ. Εμενα η 2η γραμμη εβγαινε μονο στην ωορηξια και απο την επομενη μερα εσβηνε, δε ξερω αν μιλαμε για την ιδια μαρκα. Το δευτερο μηνα ειχα επαφη την ιδια και την επομεμη μερα και μετα το τεστ εβγαινε μονιμα θετικο αχνο αλλα θετικο, μου μπηκε η ιδεα 9 μερες πριν την περιοδο εκανα χωριακη και τσουπ!!! Με το καλο!!!!
--Alea iacta est--

Αποσυνδεδεμένος siagk89

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #12 στις: 12 Φεβ 2018, 23:54 »
Με τοσο σταθερο κυκλο γιατι παρακολουθεις την ωορηξια σου? Εγω τα εκανα 2 μηνες λογω ΣΠΩ. Εμενα η 2η γραμμη εβγαινε μονο στην ωορηξια και απο την επομενη μερα εσβηνε, δε ξερω αν μιλαμε για την ιδια μαρκα. Το δευτερο μηνα ειχα επαφη την ιδια και την επομεμη μερα και μετα το τεστ εβγαινε μονιμα θετικο αχνο αλλα θετικο, μου μπηκε η ιδεα 9 μερες πριν την περιοδο εκανα χωριακη και τσουπ!!! Με το καλο!!!!

:baby Μην μου λες τέτοια, μακάρι....η αλήθεια είναι γιατί ποτέ δεν έβλεπα τα σημάδια του κύκλου μου προφανώς επειδή δεν είχα στο μυαλό για παιδί,τώρα που εδώ κ λίγο καιρό το θελω το έψαξα καλύτερα κ για σίγουρο πήρα τέστ ταινίες ωορρηξίας μέσω ιντερνέτ ,τα κάνω από την 9η μέρα κ όπως έγραψα πιο πανω στην 11η κ 12η βγήκε θετικό ίδια γραμμή με του τέστ κ τις άλλες πολύ αχνό,από την 17η κ μέχρι σήμερα 20η μέρα βγενει  πάλι θετικό πιο έντονη η δεύτερη γραμμή!!! Κ έλεγα μήπως είναι χαλασμένα τα τεστ...θ περιμενω κ βλέπω δεν θέλω να έχω ελπίδες κ μετά να μου έρθει η ακατανομαστη!!!

Αποσυνδεδεμένος an1987

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #13 στις: 15 Φεβ 2018, 13:56 »
Αφου τα πηρες απο ιντερνετ ειναι τα ιδια λογικα εχει και τεστ εγκυμοσυνης μαζι. Για μενα εισαι εγκυος! Οποτε κανε ενα. ΑΝ βγει θετικο τελεια αν βγει αρνητικο λες οτι ακομα ειναι νωρις! Εγω ετσι ειχα αποφασισει γτ με ετρωγε η περιεργια!!!! Ευχομαι οτι καλυτερο! Με το καλο!
--Alea iacta est--

Αποσυνδεδεμένος siagk89

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #14 στις: 15 Φεβ 2018, 16:23 »
Αφου τα πηρες απο ιντερνετ ειναι τα ιδια λογικα εχει και τεστ εγκυμοσυνης μαζι. Για μενα εισαι εγκυος! Οποτε κανε ενα. ΑΝ βγει θετικο τελεια αν βγει αρνητικο λες οτι ακομα ειναι νωρις! Εγω ετσι ειχα αποφασισει γτ με ετρωγε η περιεργια!!!! Ευχομαι οτι καλυτερο! Με το καλο!
:) Αχ μακάρι Ευχαριστώ!!!Κ ξανά έκανα σήμερα από περιέργεια κ 23η ημέρα πάλι θετικό λέω δεν γίνεται... Πριν λίγες μέρες είχα κ μια ενόχληση κάτω δεξιά σαν σουβλιά νιώθω φούσκωμα έχω κ υγρά ( αν κ αυτά ίδια συμπτώματα με περίοδο) ξεκινησαν πολύ νωρίς σχετικά θ ελεγα η μόνη διαφορά είναι ότι η μέση με πονάει διαφορετικά από άλλες φορές. κ ο άντρας μου με κοροϊδεύει λέει δεν δουλεύουν σε σένα τζάμπα τα πήρες.Η αλήθεια είναι είχα βάλει τον άντρα Μ ν τα παραγγείλει κ μου είχε πει έχει κ τεστ εγκυμοσύνης θες κ του είπα όχι αν έχω καθυστέρηση θ παρω!!! :(  Έχω ελπίδες αν κ δεν πρέπει...Απ'οτι μου γράφεις όμως σε σένα δούλεψαν  :) αν επιτρέπεται πόσο χρονων είναι;; Να  σου ζήσει να είναι γερό!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 15 Φεβ 2018, 16:24 Aπό siagk89 »