Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ιδεεσ για βαφτιση?  (Αναγνώστηκε 14366 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
ιδεεσ για βαφτιση?
« στις: 06 Ιουν 2012, 10:59 »
κοριτσια οπωσ ηδη γνωριζετε στισ 5 αυγουστου θα βαφτισουμε την μικρη μου!!!!δεν εχω καποιο θεμα στο μυαλο μου κοιταζοντασ στο ιντερνετ ειδα ενα θεμα ζαχαρουπολη με πολλα ζαχαρωτα αν μπορεσω να βρω συντριβανι σοκολατασ θα εχω κ ψυγειο με παγωτα κ γενικα ετσι να ειναι πολυ πολυ γλυκια βαφτιση αλλα ακομα σκεφτομαι πειτε την γνωμη σασ  :pomocy: :pomocy: επειδη θα εχω πολλα ατομα σκεφτηκα μαζι με το προσκλητηριο να ειναι κ η μπουμπουνιερα για πιο οικονομικα κ στην εκκλησια να μοιραζω στα παιδακια δωρακια απο τα τζαμπο σκεφτηκα πλαστικα ποτηρακια αυτα με το καλαμακι για το σχολειο που ειναι συνηθωσ σαν παγουρινα να τα γεμισω με καραμελεσ γλυφυτζουρια κ να τα μοιραζω στα παιδια επισησ μου αρεσει πολυ σαν ιδεα το συντριβανι σοκολατασ το εχω δει στην αθηνα σε φωτο σε βαφτιση αλλα εδω στην ξανθη δεν γνωριζω ποιοσ κ αν το κανουν!!!!θελει ψαξιμο!!!!σιγουρα θα εχω ψυγειο με παγωτο εχω βρει μια βιοτεχνια που τα φτιαχνει κ λεω να τα κανω εκει θα ειναι κ πιο οικονομικα απο οτι εμαθα σαν θεμα ομωσ δεν εχω σκεφτει κατι να εχω θεμα πεταλουδεσ να εχω θεμα μινι?δεν ξερω εσασ τι θα σασ αρεσε να βλεπατε σε μια βαφτιση?

Αποσυνδεδεμένος vanessa1984

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 13
  • Όλα γίνονται για κάποιο λόγο...
Απ: ιδεεσ για βαφτιση?
« Απάντηση #1 στις: 06 Ιουν 2012, 11:23 »
γεια σ χαρα μ!! πριν μια εβδομαδα βαπτιστηκε η ανηψια μ... το θεμα ηταν πριγκιπισσα.. και για ευνοιτους οικονομικουσ λογουσ η μπομπονιερα ηταν κουτακι φιλτισι με μια κορονα... για ολους... και για γλυκο ηταν ενας κυριουλης εξω  και ειχε καροτσακι με παγωτα για μικρους και μεγαλους ( χωνακι η φραουλα η σοκολατα η βανιλια)!! επισης ειχε τοποθετησει στις εξωτερικεσ κολωνες μπαλονακια ηλιου η μια για αγορακια η αλλη για κοριτσακια και φευγοντασ επερναν το δωρο τους... ηταν πολυ ωραια....

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #2 στις: 06 Ιουν 2012, 11:44 »
βανεσα αυτο με τα μπαλονια μου αρεσε πολυ!!!!να σασ ζησει κ με το ονομα να ειναι γερη!!!!μου εδωσεσ πολυ ωραια ιδεα θα το κοιταξω κ μαλλον θα σασ κλεψω την ιδεα!!! ;D  ευχαριστω παρα πολυ!!!!!

• **
  • Ωραία τα λες! 13
« Απάντηση #3 στις: 06 Ιουν 2012, 17:01 »
Σε ευχαριστουμε πολύ χαρά μ... να είσαι καλά!!! να δώσεις και ένα μεγάλο φυλακή στην μπουμπού σου!!! :sendkiss:

• **
  • Ωραία τα λες! 13
« Απάντηση #4 στις: 06 Ιουν 2012, 17:14 »
φιλάκι... όχι φυλακή απλά επειδή χρησιμοποιώ το λεξικό για την ορθογραφία και τους τόνους το πάτησα κατάλαθος !!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #5 στις: 08 Ιουν 2012, 17:50 »
 :fofl: :fofl: :euxaristo:

Αποσυνδεδεμένος αgi

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 12
    • Thirsty
« Απάντηση #6 στις: 10 Ιουν 2012, 17:38 »
Χαρά έχεις αποφασίσει το Θέμα; Τραπέζι θα κάνεις;

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #7 στις: 11 Ιουν 2012, 20:54 »
δεν εχω αποφασισει θεμα αν κ κατι μου λεει η ζαχαρουπολη το ειδε στο ιντερνετ κ μου αρεσε εχει πολλα γλυφιζουρια παγωτα τσιχλοφουσκεσ κ ετσι μου αρεσε σαν ιδεα τραπεζι δεν θα κανω διοτι οι εποχεσ δεν επιτρεπουν πλεον να κανουμε τραπεζι μονο τουσ κουμπαρουσ κ ετσι λεω να κανω κατι καλο οσο αφοραν τισ μπομπονιερεσ /προσκλητηρια μαζι θα τα μοιρασω κ στο στολισμο!!!!αν εχεισ καμια ιδεα ειμαι ολοι αυτια να την ακουσω :fofl: :fofl:

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 48
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #8 στις: 11 Ιουν 2012, 22:15 »
για τους μεγάλους είχα μπομπονιέρα από λινάτσα(το ξέρεις το υλικό;) με γαλάζια λουλούδια. Δεν ήθελα τούλια και τέτοια. Για τα παιδια είχα χάρτινα χωνάκια που μέσα τους βάζαμε σοκολατένια κουφέτα, μασμέλοους και μπεζεδάκια. Επίσης έπαιρναν γλειφιτζούρια από τα κλαδάκια ενός ψεύτικου δέντρου και για παιχνίδι είχαμε μπουρμπουλήθρες(ξέρεις, αυτό που βάζεις μέσα σαπουνι και φυσάς και κανει σαπουνόφουσκες). Τέλος μικροί και μεγάλοι έπαιρναν για γλυκό μια υπέροχη σοκοφρέτα που την έκανα παραγγελία σε ζαχαροπλαστείο. Μετά το φαγητό υπήρχε παγωτό σε χωνάκι ή κυπελλάκι!!

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #9 στις: 12 Ιουν 2012, 10:09 »
αννα πρεπει να ηταν πολυ ωραια ολα αυτα!!!παγωτο θα εχω κ εγω στην εκκλησια κ σκεφτηκα κ εγω κατι παρομοιο γλυφιτζουρια σμαρτισ κ.α αλλα απο μπουμπουνιερεσ δεν εχω καταληξει ακομα!!!ελεγα στην αρχη να τα κανω ολα μονη μου μπομπουνιερεσ διακοσμηση αλλα δεν υπαρχει χρονοσ για κατι τετοιο τωρα που ξεκινησα κ δουλεια οποτε θα τα παρω ετοιμα ειναι ενα μαγαζι εδω που κανει τα παντα μεχρι κ μικρη μηχανη για μαλλι τησ γριασ πολλεσ κ ωραιεσ ιδεεσ!!!θα παω αυριο πρωι να δω κ θα σασ πω τελικα τι θα κανω!!!

Αποσυνδεδεμένος Tinkerbell....

• Ωραία τα λες! 21
« Απάντηση #10 στις: 13 Ιουν 2012, 13:09 »
Στην βαπτιση του γιου μου ειχα φτιαξει μονη μου τις προσκλησεις...ειχα παρει ανεμομυλακια πολυχρωμα απο το τζαμπο ,ειχα τυπωσει στον υπολογιστη μια ωραια μαντιναδα(εσυ βαλε κειμενο η ποιηματακι)σε πολυχρωμο χαρτι και τα ειχα δεσει με πολυ  ωραιες κορδελες....
Για μπομπονιερες επειδη και εμεις ζοριζομασταν απο τοτε...ειχα κανει κατι παιδικους κουμπαραδες με ζωακια για ολους...μικρους και μεγαλους...Στα τραπεζια ειχα παρει χαρτι κανσον μπλε ειχα φτιαξει καραβακια και ειχα βαλει μεσα καραμελες και γλυφυτζουρια....και τελος στο πιατο του καθενος ειχα παλι με ενα χαρτι σαν αυτο που τυλιγουν τις ανθοδεσμες ξεροτηγανα δεμενα σαν καραμελα με ασιμι κορδελιτσες...
Α!και η νονα του μικρου τοτε επειδη ειναι νηπιαγωγος και δουλευε παλια σαν κλοουν ειχε φερει τα μπαλονια τα μακρουλα που κανουν σχεδια και τα φτιαξαμε μαζι και τα μοιρασαμε στα παιδακια...
Οι εποχες ειναι δυσκολες....ξερω και καταλαβαινω απο μενα οτι θελουμε να κανουμε το καλυτερο για τα αγγελουδια μας...αλλα και κατι λιγοτερο να κανεις δεν θα σε παρεξηγησει κανεις νομιζω....

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #11 στις: 14 Ιουν 2012, 17:32 »
καροτακι ετσι ειναι κ εγω αυτο πιστευω τουλαχιστον εγω δεν θα παρεξηγουσα κανεναν αν δεν εκανε κατι ιδιαιτερο απλα ξερεισ κ τι αλλο σκεφτομαι?εχουμε δωσει του κοσμου τα λεφτα σε εξετασεισ κ τωρα που θελω να κανω κατι ευχαριστω για την μικρη μου που τοσο περιμενα δεν μπορω οικονομικα γιατι θελω να κανω το δωματιο τησ που εχει υγρασια οποτε μασ περιοριζει καπωσ αυτο οπωσ κ να εχει θα βαφτιστει θα γινει το ταμα μου κ αυτο εχει σημασια εγω θα εχω μπουμπουνιερεσ προσκλητηριο μαζι ακομα δεν εχω καταληξη κ μετα στην εκκλησια θα εχω παγωτο κ ενα τραπεζι γεματο ζαχαρωτα ποπ κορν γλυφιτζουρια τσιχλοφουσκεσ που θα τα μοιραζουμε σε χωνακια χαρτινα κ η βανεσα μου εδωσε κ την ιδεα με τα μπαλονια οποτε θα παρω κ μπαλονια απλα ισωσ με το ονομα τησ κ θα τα μοιραζουμε στα παιδακια ολα αυτα απο ενα μαγαζι που τα διοργανωνει κ θα μου παρει 250  ευρω α κ γρανιτα για τουσ μεγαλουσ μετα θα κανουμε τραπεζι μονο τουσ κουμπαρουσ πιστευω να ειναι καλα κ για μαρτυρικα θα κανω δεν ξερω αν εχετε δει τι φοραει η μενεγακη κατι βραχιολακια με σχοινακι ετσι θα κανω κ εγω με σταυρουσ κρεμασμενα τα εχω δει στι ιντερνετ σαν μαρτυρικα κ θα τα φτιαξω εγω τι λετε?για τισ εποχεσ πιστευω που ζουμε ειναι αρκετα καλα πιστευω για πειτε την γμωμη σασ
 :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Tinkerbell....

• Ωραία τα λες! 21
« Απάντηση #12 στις: 15 Ιουν 2012, 17:28 »
Χαρα μου τα μαρτυρικια δεν τα παιρνει η νονα-νονος;;;;;;;;Εμας τουλαχιστον εδω ετσι γινεται.... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος handmade :)

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #13 στις: 16 Ιουν 2012, 01:32 »
Ταιριάζει πολύ ένα προσκλητηριο σε σχήμα γλυφιτζούρι ή καραμέλα,δεμένο μαζί με την μπομπονιέρα.Θα ήταν ωραίο μπομπονιέρα-καραμέλα και δεμένο πάνω της προσκλητήριο γλυφιτζούρι ή παγωτό. Πιο γλυκό δεν γίνεται ;D
Εαν δεν ήταν καλοκαίρι θα πρότεινα και προσκλητήριο-σοκολάτα, αλλά με την ζέστη είναι σίγουρο πως θα λιώσει.

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #14 στις: 19 Ιουν 2012, 12:28 »
εχω αποφασισει μπομπονιερεσ ειναι κουβαδικη φανταστειτε με μια καρδια στην μεση που μπορει να χρησιμοποιηθει σαν γλαστρακι αλλα η κυρια χρηση του ειναι για ρεσω ειναι πολυ ωραιο οταν θα τα παρω οκ ειναι κ νωρισ ακομα θα σαν ανεβασω φωτο κ κατι που ειδα στο ιντερνετ σαν ιδεα βεββαια για τα μπαλονια μου την εδωσε η βανεσα κ ετσι τα συνδυασα λιγο λοιπον ο αντρασ μου θα μοιραζει μπαλονια σε στικακια οπου θα κρεμετε κερμα τον 1 ευρω για την στιγμη που θα πει ο νονοσ το ονομα γιατι ξερετε τι γινετε την συγκεκριμενη στιγμη.....χαμοσ απο παιδακια που θελουν να παρουν οσα περισσοτερα κερματα μπορουν κ με αυτον τον τροπο θα παρουν ολα τα παιδακια απο 1 ευρω κ δεν θα μεινει κανενα παραπονεμενο κ ετσι θα εχουν κ το μπαλονακι τουσ κ το ευρω τουσ τι λετε?το βρηκα πρωτοτυπο κ οικονομικο γιατι  εχουμε 30 παιδακια 30 ευρω στα μπαλονια κ εγινε το εθιμο οικονομικα κ πρωτοτυπα τι λετε?θα σασ αρεσει να τα μοιραζανε στα παιδακια σασ?