Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Συμπτώματα πριν την καθυστέρηση!  (Αναγνώστηκε 33181 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Minnie

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 6
Συμπτώματα πριν την καθυστέρηση!
« στις: 09 Ιουλ 2012, 17:22 »
Γεια σας κορίτσια!!! Ήθελα να ρωτήσω αν είχε κάποια από εσάς συμπτώματα πριν την καθυστέρηση!!! 
Minnie

Αποσυνδεδεμένος dimiloo

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 1
    • Artistic
Απ: Συμπτώματα πριν την καθυστέρηση!
« Απάντηση #1 στις: 09 Ιουλ 2012, 19:07 »
θελω και εγω να μαθω για τα συμπτωματα!
εχω πονους στη μεση που μερικες φορες φτανουν μεχρι τα γονατα.. πονακια στην κοιλια σαν να περιμενω να αδιαθετησω... ειμαι συνεχεια κουρασμενη και κοιμαμαι πολλες ωρες! επισης καθε τρεις και λιγο παω στην τουαλετα!! ειχα τελευταια περιοδο στις 18/06 και ηρθα σε ελευθερη επαφη στις 21,22,24,26,27,29 ιουνιου και στις 5 ιουλιου! περιμενω να αδιαθετησω στις 15 ιουλιου... βεβαια απο την αγωνια μου εκανα ενα τεστ πριν 3 μερες και βγηκε αρνητικο... αλλα δεν μου βγαινει απο το μυαλο οτι κατι περιεργο συμβαινει εκει μεσα....  :euxaristo:

Αποσυνδεδεμένος Minnie

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 6
« Απάντηση #2 στις: 09 Ιουλ 2012, 21:59 »
Το έκανες πολύ νωρίς το τεστ! Έχεις αγωνία ε; Κι εγώ το ίδιο!!! Λέω να κάνω τεστ την πρώτη μέρα καθυστέρησης!!! Περιμένω στις 12-06 και αν δεν έρθει, στις 13 θα κάνω το τεστ!!!
Minnie

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 45
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #3 στις: 09 Ιουλ 2012, 22:52 »
DImiloo, είναι δυσκολο να είσαι έγκυος. Τί κύκλο έχεις; Η οωρρηξία συμβαίνει περίπου στο μέσον του κύκλου, δηλ σε ένα κύκλο 28 ημερών, η ωορρηξία συμβαίνει την 14-15η μέρα και γόνιμες μέρες είναι από 12-13η μέχρι 16-17η το πολύ. Αυτά πολύ χοντρικά και γενικά και φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις, όπως για παραδειγμα να καθυστερήσεις κάποια φορά η οωρρηξία ή το αντίθετο, να γίνει νωρίτερα. Ο γενικός, όμως, κανόνας είναι αυτός που προανέφερα. ε΄πομένως εσύ με βάση τις ημερομηνίες που ήρθες σε επαφή ήρθες πολύ νωρίς(τεταρτη μέρα του κύκλου, πέμπτη, έβδομη κτλ) και πολύ αργά (5/7 είναι  η 18η μέρα).  Επομένως κατ'εμέ είναι δύσκολο να είσαι έγκθυος.Παρακολούθησε το σώμα σου για το πότε περιμένεις να έχεις ωορρηξία. Υπάρχουν σημάδια και τότε "εντατικοποιήστε" το "πρόγραμμα"!! Σου ευχομαι το καλύτερο.

Όσο για τα σημάδια πριν την καθυστερηση, προσωπικά είχα μόλις έτρωγα ένα ψιλοανακάτεμα, σαν να ήθελα να τα "βγαλω". Ξάπλωνα λίγο και ηρεμούσα και μου περνούσε. Θερμόμετρο δεν έβαλα (άλλη ένδειξη είναι η σταθερά ανεβασμένη θερμοκρασία, όμως μη σας γελάει αυτό γιατί με αυτούς τους κάυσωνες το σώμα μας είναι θερμότερο), εξάλλου τον μήνα που έμεινα έγκυος, δεν περίμενα ότι θα μέινω. Έτσι αυτές οι ανακατοσούρες που ένιωθα τις απέδιδα στο ότι παραφαγα ή στο ότι και τότε ήταν περίοδος καύσωνα. Δεν ένιωθα τίποτα αλλο.

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Αποσυνδεδεμένος dimiloo

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 1
    • Artistic
« Απάντηση #4 στις: 09 Ιουλ 2012, 23:54 »
δυσκολο ε??? τι να κανω θα δοκιμασω και τον αλλον μηνα αν δεν ειμαι (που το ευχομαι) τωρα! απ'οτι ξερω το σπερμα παραμενει ζωντανο 2-5 ημερες μεσα μας ετσι δεν ειναι? ισως εχω καποια πιθανοτητα τοτε  :( ...... πρεπει να περιμενω δηλαδη μια εβδομαδα ακομα! ουφ!! αλλα γιατι εχω αυτα τα συμπτωματα?? ποτε δεν τα ειχα πριν... ειδικα η μεση μου δεν με εχει πονεσει ποτε! μεχρι και στη μανα μου που το ειπα οτι με ποναει η μεση μου αμεσως με ρωτησε αν ειμαι εγκυος!  :briques:  χωρις να ξερει βεβαια τιποτα για ολα τα υπολοιπα.... θα δειξει!! ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!!!!!! :ole: :ole:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 65
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #5 στις: 10 Ιουλ 2012, 12:18 »
Τα συμπτώματα ποικίλουν. Η σταθερά ανεβασμενη θερμοκρασία κατά καποια δεκατα από την ωορηξία και μετά (χωρις να πεφτει), η συχνοουρία, οι πόνοι στη μέση , το πρησμενο στήθος, μια ευαισθησία στο στομαχι, το να μυρίζεις από υπερβολικά μακριά μυρωδιες  επιπλων ή φαγητων ειναι μερικά μονο. Κάποιες απλά δεν έχουν τίποτα! Είναι μια χαρά και ειναι σα να μην περιμενουν περιοδο!

Πάρα πολύ συχνά όμως τα συμπτώματα αυτά τα δημιουργεί στο σωμα μας το μυαλο μας γιατί θελουμε παρα πολυ μια εγκυμοσύνη.
Επομενως καταλήγω να προτεινω να περιμενεις τουλαχιστο μέχρι να δεις καθυστερηση και μετά κανεις τεστ και προχωράς. Ενα τεστ πριν την ημερα εκείνη ειναι παρα πολυ πιθανον να σου δειξει αρνητικό είτε είσαι εγκυος είτε όχι.
« Τελευταία τροποποίηση: 11 Ιουλ 2012, 08:38 Aπό admin »

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος dimiloo

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 1
    • Artistic
« Απάντηση #6 στις: 10 Ιουλ 2012, 19:35 »
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!! τι να κανω θα περιμενω να δω αν αδιαθετησω και θα προσπαθησω να μην το σκεφτομαι!!!!!! :arpa: :elefant:

Αποσυνδεδεμένος Στρουμφ

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #7 στις: 14 Ιουλ 2012, 22:46 »
καλησπέρα,
είμαστε και εμείς στις προσπάθειες... είναι ποτέ δυνατόν να υπάρχουν συπτώματα εγκυμοσύνης πριν απο την αναμενόμενη περίοδο;;; εγώ συγκεκριμένα είχα επαφή 3 απο τις 4 γόνιμες μου μέρες (24 μέρες κύκλου) και αναμένω να αδιαθατήσω την Κυριακή 22/7.
Δεν εχο κάποιο σύμπτωμα το μόνο που νιώθω αραιά είναι μια ζάλη και την δικαιολογώ στο χαμηλό μου σίδηρο...

Αχ αυτή η αγωνία.... και περιέργια μαζι
 :briques: 

Αποσυνδεδεμένος maria!!

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #8 στις: 23 Ιουλ 2012, 12:24 »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΟΠΟΤΕ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ.ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΗΣ 4/07/2012 ΚΑΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ 12 ΚΑΙ ΣΤΗΣ 14/07 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΜΕΣΑ....ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΡΩΩ ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΝΑΥΤΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ????? :bearhug: :bearhug:

• Ωραία τα λες! 45
« Απάντηση #9 στις: 23 Ιουλ 2012, 14:51 »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΟΠΟΤΕ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ.ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΗΣ 4/07/2012 ΚΑΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ 12 ΚΑΙ ΣΤΗΣ 14/07 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΜΕΣΑ....ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΡΩΩ ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΝΑΥΤΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ????? :bearhug: :bearhug:

και νωρίς είναι που ήρθατε σε επαφή και νωρίς για να έχεις συμπτωματα. Αλλά, κυρίως, αφού δεν τελείωσε μέσα πώς να μείνεις έγκυος;;;;;;;!!!!!Και μόνο το ότι δεν τελείωσε μέσα, αναιρεί όλα τα αλλα!!

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Αποσυνδεδεμένος maria!!

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #10 στις: 23 Ιουλ 2012, 14:54 »
ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΓΝΩΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΥΓΡΑ......ΓΙΑΥΤΟ ΡΩΤΗΣΑ!!!!!! :(

• Ωραία τα λες! 45
« Απάντηση #11 στις: 23 Ιουλ 2012, 15:08 »
τα υγρα είναι σχετικά αδύναμα. μπορεί να φέρουν εγκυμοσύνη, αλλά δεν είναι τόοοοοοσο συχνό φαινόμενο! Το να μείνει μια κοπέλα έγκυος είναι ταυτόχρονα ευκολο και δύσκολο:πρεπει να είσαι σε γόνιμες μέρες, πρεπει να γίνει σύντομα ωορρηξία, πρεπει το σπέρμα να είναι καλό, γρήγορο και ισχυρό και όλα αυτά να συνδυαστουν την κατάλληλη στιγμή, να συναντηθούν και να γονιμοποιηθούν.
Γενικά παρακολουθείς το σώμα σου; Νιώθεις πότε έχεις ωορρηξία; Γιατί, αν δεν ξέρεις περίπου πότε έχεις ωορρηξία, έχεις και ασταθή κύκλο, τότε πάτε λίγο στα "τυφλά" και χρειαζεται υπομονή και επιμονή. Ο ασταθής κύκλος οφείλεται σε πολυκυστικές; Σε παρακολουθεί γιατρός; όλα αυτά είναι παράμετροι που πρέπι να λάβετε υπόψιν...
παντως, μην βασίζεσαι στα υγρά, αν θες να μείνεις έγκυος... Πρεπει η επαφή να είναι ολοκληρωμένη!!

Αποσυνδεδεμένος maria!!

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #12 στις: 23 Ιουλ 2012, 15:17 »
ΟΧΙ ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ....ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ...ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΖΑΛΑΔΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ Η ΝΑΥΤΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΡΩΩ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ....
 :briques:

• Ωραία τα λες! 45
« Απάντηση #13 στις: 23 Ιουλ 2012, 15:25 »
μα είσαι μόλις στην 19η μέρα του κύκλου!! Δεν μπορεί να εχεις μέίνει έγκυος, να έχει εμφυτευθεί το γονιμοποιημένο ωάριο στη μήτρα και να έχεις και συμπτωματα!!! Χρειάζεται χρόνος για να γίνουν όλα αυτά...Για να καταλάβεις, συμπτώματα(ναυτίες κτλ) έχεις μετά την εκτη-έβδομη εβδομάδα από την τελευταία περίοδο... Και συνήθως γύρω στην πέμπτη-έκτη εβδομάδα το καταλαβαίνεις, αν είσαι έγκυος(σε σταθερό συνήθως κύκλο), γιατί θα έχεις καθυστερηση. Καταλαβαίνεις;; Διάβασε τα περί προ-εγκυμοσύνης, θα σου βάλουμε διαγώνισμα!!!!

Αποσυνδεδεμένος maria!!

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #14 στις: 23 Ιουλ 2012, 15:50 »
ΘΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ;D ευχαριστω για την απαντηση.......