Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Πως καθαρισα το πουρί της τουαλέτας.  (Αναγνώστηκε 24095 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
Ω ναι τα καταφερα μετά από καιρό καθως αυτοσχεδίαζα την προηγουμενη εβδομαδα...

1) Εβαλα διπλά γάντια στα χερια.
2) Αρχισα να αδειαζω με κυπελακι το λιμναζον νερό μεσα στην λεκανη της τουαλετας.
3) Εριξα τουμποφλο σκονη.
4) Με ελαχιστο ξύσιμο με μαχαιρι που ειναι στρογγυλό στην άκρη, το έξυσα και εξαφανίστηκαν όλα.

Δεν δοκιμασα ακομη το βορακα αλλα θα σας πω και με αυτον...

;) ;) ;) ;) ;)

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Tinkerbell....

• Ωραία τα λες! 21
Απ: Πως καθαρισα το πουρί της τουαλέτας.
« Απάντηση #1 στις: 23 Αυγ 2012, 00:52 »
Γιατι βρε Βασω μου τοση ταλαιπωρια;;;;HARPIC εχεις βαλει;;;εγω παιρνω το μπλε το αφηνω μια ωρα και τριβω ελαχιστα και γινεται σαν καινουρια....(οκ η δικια μου ειναι)αλλα στις αδερφες μου μιλαμε για λεκανη 13 ετων...Δοκιμασε το....εκτος αν δεν θελεις να βαλεις κατι χημικο... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
  • Οι άντρες της ζωής μου....ο κόσμος μου όλος!!!
    • Loved
« Απάντηση #2 στις: 23 Αυγ 2012, 09:33 »
Χιχιχιχιχιχιχιχι!!!!Επίσης τη στολή του αστροναύτη, μάσκα με αναπνευστήρα που συνδέεται με ειδική μπουκάλα οξυγόνου στη πλάτη......και βουρ για την επικίνδυνη αποστολή ενάντια στο πουρί!!!!Συγνώμη Βάσω μου...αλλά όταν διάβασα την αποστολή σου...μου ήρθε η παραπάνω εικόνα.......(έτσι για να ολοκληρώσω το concept.......της λεκάνης)!!! :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #3 στις: 23 Αυγ 2012, 10:03 »
Το χαρπικ δεν το δοκιμασα , αλλα έριχνα υδροχλωρικό οξύ από τα πυκνά και ισχυρά. Δε νομιζω το χαρπικ να ειναι πιο ισχυρό. Τι να σου πω; Οταν ξαναπαω σουπερ θα το κοιταξω τι περιεχει κι αυτο. :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: ;) ;) ;) ;) :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Ωραία τα λες! 47
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #4 στις: 23 Αυγ 2012, 14:17 »
εγώ πάλι βαζω απλή χλωρίνη, τη ρευστή, την κλασική ή με άρωμα λεμόνι. Την αφήνω 1-2 ωρες, τραβώ το καζανάκι, τρίβω λίγο με τη βούρτσα(πιγκαλ) και τέρμα το πουρί!!

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Αποσυνδεδεμένος Voula

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 13
  • TΙΠΟΤΑ ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ
    • Happy
« Απάντηση #5 στις: 23 Αυγ 2012, 17:20 »
Κορίτσια και γώ συμφωνω με τη Βάσω ότι όσο και να τρίβω, αυτό δεν φεύγει 100%.
Τώρα π'ως το καθαρίζετε εσείς χωρίς κόπο!!!! Μπράβο σας!!!! :ole: :ole:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #6 στις: 24 Αυγ 2012, 10:44 »
Χιχιχιχιχιχιχιχι!!!!Επίσης τη στολή του αστροναύτη, μάσκα με αναπνευστήρα που συνδέεται με ειδική μπουκάλα οξυγόνου στη πλάτη......και βουρ για την επικίνδυνη αποστολή ενάντια στο πουρί!!!!Συγνώμη Βάσω μου...αλλά όταν διάβασα την αποστολή σου...μου ήρθε η παραπάνω εικόνα.......(έτσι για να ολοκληρώσω το concept.......της λεκάνης)!!! :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:

Εχω και τη μεντα του χημικου το ξέχασες; Εξου ολη η οργανωση και η ιστορία... :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:

Δοκιμασα χλωρίνη τίποτα. Δοκιμασα υδροχλωρικο οξύ που το αφηνα μεσα για ωρα ,τίποτα! Δοκιμασα τουμποφλο και τριψιμο χωρις να αδειασω το νερό της λεκανης ,τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος Natalia

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 10
« Απάντηση #7 στις: 27 Αυγ 2012, 17:51 »
Εχω και τη μεντα του χημικου το ξέχασες; Εξου ολη η οργανωση και η ιστορία... :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:

Δοκιμασα χλωρίνη τίποτα. Δοκιμασα υδροχλωρικο οξύ που το αφηνα μεσα για ωρα ,τίποτα! Δοκιμασα τουμποφλο και τριψιμο χωρις να αδειασω το νερό της λεκανης ,τίποτα.

Πρέπει να είναι και θέμα σχεδιασμού λεκάνης! Γιατί των γονιών μου παρόλο που είναι 30 χρονών δεν πολυπιάνει και εμάς που είναι 5 χρονών ακόμα και με την μέθοδο της Βάσως δεν καθάρισε τελείως!!!

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
sos πουρι στην τουαλετα!!
« Απάντηση #8 στις: 05 Νοε 2012, 23:19 »
κοριτσια θελω να σασ ρωτησω γενικα ειμαι πολυ σχολαστικη στο θεμα μπανιου τουαλετασ την καθαριζω 2 φορεσ την βδομαδα με χλωρινη κ εχει τωρα κανα δυο βδομαδεσ που μου εχει δημιουργηθει πουρι σαν να τρεχει οπωσ το νερο το ετριψα με οδοντοβουρτσα αλλα δεν βγηκε ξερετε πωσ θα βγει??? :dontknow: :dontknow: :dontknow:

• Ωραία τα λες! 47
Απ: sos πουρι στην τουαλετα!!
« Απάντηση #9 στις: 05 Νοε 2012, 23:22 »
δεν καταλαβα... τρεχει το πουρί;;; :Confused2: :Confused2: :Confused2: :Confused2: :Confused2:το πουρί δεν είναι αυτή η μαυρίλα-σαπίλα που κάθεται είτε στα τοιχώματα της λεκάνης είτε στον πατο;; Εσενα πώς τρεχει;; :Confused2: :Confused2:

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #10 στις: 06 Νοε 2012, 15:42 »
μαλλον δεν το εξηγησα καλα......το πουρι ειναι αυτο το καφε που δημιουργητε μεσα στην λεκανη ητε στα τοιχωματα εκει που τρεχει το καζανακι ε λοιπον εμενα εκει εχει δημιουργηθει εκει που βαζουμε κ τα μπλοκ τουαλετασ κ ειναι σαν να φαινεται οτι αρχισε να τρεχει κ ετσι εμεινε οχι οτι τρεχει στην πραγματικοτητα τι να κανω το ξαναεκανα σημερα με χλωρινη κ τιποτα!!!τα νευρα μου :bur2: :bur2: :bur2:

• Ωραία τα λες! 47
« Απάντηση #11 στις: 06 Νοε 2012, 17:21 »
μαλλον δεν το εξηγησα καλα......το πουρι ειναι αυτο το καφε που δημιουργητε μεσα στην λεκανη ητε στα τοιχωματα εκει που τρεχει το καζανακι ε λοιπον εμενα εκει εχει δημιουργηθει εκει που βαζουμε κ τα μπλοκ τουαλετασ κ ειναι σαν να φαινεται οτι αρχισε να τρεχει κ ετσι εμεινε οχι οτι τρεχει στην πραγματικοτητα τι να κανω το ξαναεκανα σημερα με χλωρινη κ τιποτα!!!τα νευρα μου :bur2: :bur2: :bur2:

κατάλαβα... Πάρε vim (είναι σκόνη), βαλε μια ποσότητα σε ένα σφουγγάρι και τρίψτο! Λογικά θα βγει! ;)

Αποσυνδεδεμένος μαμαλευτερακι

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 2
  • τα χέρια τον παιδιών μου
« Απάντηση #12 στις: 06 Νοε 2012, 19:40 »
προσφατα αντιμετοπιζε   η γειτονισα αυτο το προβλημα κ πηρε ενα οξυ σε  κοκινο μπουκαλι     .50 λεπτα      το εριξε κ ασταψε           τωρα δεν ξερω  ποσο καλο ειναι αυτο για το περιβάλλων     :;: :;:    δηλητήριο το λενε ..  εχουν  σε ολα τα σουπερ    μου ειπε 
https://www.foreverliving.com/marketing/Home.do

Ανεξάρτητος Συνεργάτης της Forever Living Products ...

• Ωραία τα λες! 47
« Απάντηση #13 στις: 06 Νοε 2012, 22:01 »
προσφατα αντιμετοπιζε   η γειτονισα αυτο το προβλημα κ πηρε ενα οξυ σε  κοκινο μπουκαλι     .50 λεπτα      το εριξε κ ασταψε           τωρα δεν ξερω  ποσο καλο ειναι αυτο για το περιβάλλων     :;: :;:    δηλητήριο το λενε ..  εχουν  σε ολα τα σουπερ    μου ειπε 

γκεζάπι το λένε... Είναι παρα πολύ βλαβερό και τοξικό. Όταν το ρίχνεις πρέπει να προσέξεις να μην σου πέσει σταγόνα ουτε στα χέρια ούτε να πιτσιλιστούν τα μάτια σου. Δεν το προτείνω εφόσον υπάρχουν μικρά παιδιά...

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #14 στις: 07 Νοε 2012, 20:31 »
το ξερω το κεζαπ αλλα θα συμφωνησω με την αννα δεν θα το χρησιμοπιησω λογω παιδιαου αλλα θα δικομασω το βιμ!!κ ο θεοισ βοηθοσ!!! :bearhug: :bearhug: :bearhug: