Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Πόνος ωορρηξίας!  (Αναγνώστηκε 2906 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Minnie

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 6
Πόνος ωορρηξίας!
« στις: 21 Σεπ 2012, 22:15 »
Καλησπέρα!!! Όταν έχουμε ωορρηξία συνήθως νιώθουμε ένα μικρό ή πιο έντονο τράβηγμα! Το τράβηγμα αυτό το νιώθουμε πιο έντονα κατά τη διάρκεια της ωορρηξίας, πιο πριν ή πιο μετά; Αναρρωτιέμαι γιατί το τεστ ωορρηξίας μου βγήκε θετικό το Σάββατο το μεσημέρι και το Σάββατο το βράδυ ένιωθα πολύ έντονο πόνο! Περπατούσα και ένιωθα σε κάθε βήμα πολύ έντονο τράβηγμα! Γύρω στις 10 ώρες μετά το θετικό τεστ είχαμε επαφή! Δηλαδή λίγο μετά τους έντονους πόνους ήρθαμε σε επαφή! Αναρρωτιέμαι αν η ωορρηξία έγινε εκείνο το βράδυ ή την επόμενη/ μεθεπόμενη μέρα!!! Ευχαριστώ!!!  :dontknow:
Minnie

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 65
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Full
    • Μωράκια
Απ: Πόνος ωορρηξίας!
« Απάντηση #1 στις: 22 Σεπ 2012, 09:10 »
Ο πόνος αυτός ή το τραβηγμα προερχεται από το γεγονός ότι ανοιγει ουσιαστικά τρύπα στην ωοθήκη σου για να βγει το ωάριο. Και μετά το άνοιγμα της τρύπας υπαρχει μια "πληγή" η οποία πονάει ελαφρως μέχρι να κλείσει.
Μπορεί να μην νιωσεις καθολου το άνοιγμα αλλα να νιωσεις μετά τον πόνο από αυτή τη διαδικασία. Το τεστ ωορηξίας μια χαρά μετρησε την ορμονη σου αφου λίγο μετά είχες και πόνους και ήσουν γονιμη.

Εγώ συχνά έχω πόνο για 2 μέρες ολοκληρες ή για λίγες ώρες. Αναλογα το μήνα. ΥΠαρχει και μήνας που νιωθω μερικά τσιμπηματακια μονο.

Μην περιμενεις να καταλαβεις και τη στιγμή ακριβώς που γίνεται η ωορηξία! Περίπου τις ώρες που γινεται προσδιορίζεις και προσπαθείς με κέφι  αν θελει φυσικά και το ετερο ήμισυ. Από τη στιγμή που προσδιορίζεις τόσο κοντά την ωορηξίας (πιο κοντα δε γινεται!!!!!!!) προσπαθείς κι αν ειναι ναρθει θα ρθει!
Δε γίνεται τίποτα αλλο.

Διαβαζοντας σε νιωθω ότι έχεις κολλησει τόσο πολύ που πιθανότατα με όλο το μπλοκαρισμα και το αγχος ίσως να μπλοκάρεις και μονη σου τη διαδικασία όλη.
Αφου έφτασες να καταλαβεις τόσο καλά το σωμα σου , προσπαθησε χαλαρά εκεινες τις μερες και σκεψου όσο μπορείς κατι άλλο. Κι εσείς θα χαλαρώσετε και θα το απολαύσετε και το μωρό θα έρθει! ;) ;) ;)

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Minnie

• **
  • Ωραία τα λες! 6
« Απάντηση #2 στις: 22 Σεπ 2012, 10:49 »
Τι να σου πω, παίζει και να το έχω μπλοκάρει το σώμα μου, αλλά το άγχος οφείλεται στο ότι όταν είμαι στις γόνιμες τους 3 τελευταίους μήνες λείπει!!! Ένιωθα πονάκια 2 μέρες πριν τον έντονο πόνο και 2 μέρες μετά! Αλλά ο έντονος πόνος ήταν μόνο το Σάββατο! Οπότε έτσι όπως τα λες θα έγιναν προφανώς! Και για υγρά 5 μέρες πριν τον έντονο πόνο και 4 μετά σίγουρα!!!!! Ευχαριστώ για την απάντηση!!!
Minnie

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 65
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #3 στις: 22 Σεπ 2012, 14:17 »
Τι να σου πω, παίζει και να το έχω μπλοκάρει το σώμα μου, αλλά το άγχος οφείλεται στο ότι όταν είμαι στις γόνιμες τους 3 τελευταίους μήνες λείπει!!! Ένιωθα πονάκια 2 μέρες πριν τον έντονο πόνο και 2 μέρες μετά! Αλλά ο έντονος πόνος ήταν μόνο το Σάββατο! Οπότε έτσι όπως τα λες θα έγιναν προφανώς! Και για υγρά 5 μέρες πριν τον έντονο πόνο και 4 μετά σίγουρα!!!!! Ευχαριστώ για την απάντηση!!!
Tρελλαινεσαι γιατι; Επειδή λειπει; Δεν εξαρταται απο σενα αυτο. Δεν ειναι οτι προσπαθεις ουσιαστικά και δεν το πετυχαινεις!
Καποια στιγμή θα συμπεσουν Μεχρι τοτε αναγκαστικα υπομονή αφου ειναι ετσι τα πραγματα. 

Δεν μπορειτε να κανετε κατι παραπανω.

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Minnie

• **
  • Ωραία τα λες! 6
« Απάντηση #4 στις: 22 Σεπ 2012, 14:20 »
Μακάρι να συμπέσουν οι μέρες μας σύντομα!!!! Θέλω φουσκωτή κοιλίτσα   :pregnant:  εδώ και τώρα !!! Χαχαχα! Πάντως δε θα το έλεγα άγχος, αλλά αγωνία!!! Σίγουρα βέβαια όλα επηρεάζουν τη σύλληψη! Μακάρι να έχουμε όλες όσες το επιθυμούμε ευχάριστα σύντομα!!!!  :euxaristo:
Minnie