Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!  (Αναγνώστηκε 66562 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
Απ: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!
« Απάντηση #30 στις: 07 Δεκ 2009, 16:36 »
Απορώ γιατί κρατιόσουν! :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:

Δηλαδή αν κρατιόμαστε με αυτά με άλλα πιο σοβαρα τι πρέπει να κάνουμε; Να σκάσουμε; :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:
Το μήνυμα διαγράφη και ησυχάσαμε πια.
Αντε γιατί έρχεται κοσμάκης από το ιντερνετ νομίζοντας ότι θα βρει δουλειά εδώ. :( Σε κοροιδία δε συμμετέχω και πολύ το άφησα! :mastigio: :mastigio:

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος mamamaria

• Ωραία τα λες! 56
« Απάντηση #31 στις: 09 Δεκ 2009, 00:43 »
Απορώ γιατί κρατιόσουν! :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:

Δηλαδή αν κρατιόμαστε με αυτά με άλλα πιο σοβαρα τι πρέπει να κάνουμε; Να σκάσουμε; :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:
Το μήνυμα διαγράφη και ησυχάσαμε πια.
Αντε γιατί έρχεται κοσμάκης από το ιντερνετ νομίζοντας ότι θα βρει δουλειά εδώ. :( Σε κοροιδία δε συμμετέχω και πολύ το άφησα! :mastigio: :mastigio:

Εμ ακριβώς γι αυτό Βάσω μου, επειδή εγώ στα άλλα δεν κρατιέμαι, είπα να κρατηθώ σ΄αυτό!!!!!! Αλλά ευτυχώς μου έδωσες εσύ το ... Οκ και τα είπα κι ησύχασα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Doroula

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #32 στις: 29 Μαι 2010, 16:06 »
Γειά σας μόλις γραφτηκα στο forum και αυτό ειναι το πρώτο μου μήνυμα...
Έχω κάποιες ιδεές που εμένα και κάποιες φίλες μου μας βοήθησαν πολύ  ενώ άρχισαν σαν χόμπι αλλά τώρα βγαινουν αρκετα χρηματα...Λοιπόν εχουμε και λέμε:
  1) το να φτιάχνεις κοσμήματα και να οργανώνεις εκθεσεις στο σπιτι η σε καποιο άλλο μέρος με σκοπό την πώλησή τους! Ξεκίνησε με τη δημιουργία των δικών μου κοσμημάτων που άρεσαν και έτσι αρχικά οι φιλες και αργότερα φιλοι φίλων θέλαν να αγοράσουν...΄και επεκτάθηκα στα πορτοφολια(ετοιμα τα οποία τα στολίζω)
Χρειάζονται: δημιουργικότητα, και υλικά που τα βρίσκεις στο κεντρο της Αθηνας σε πολή καλες τιμές αλλά σε ακόμη καλύτερες από διαδικτυακους τόπους(δεν ξερω εαν μπορώ να αναφέρω καποιο συγκεκριμένο η όχι αλλά εχω υποψιν μου 3)

2) Η πώληση καλλιντικών προιόντων μέσω καταλόγου, μεσω διαδικτύου, τηλεφώνου ή φαξ παραγγελνεις σου ερχονται στο σπίτι, και έτσι εξοικονομείς χρήματα τόσο από τα από τα δικά σου προιόντα καθώς και κερδίζεις από τους άλλους που αγοράζουν(γειτονες, συγγενεις,φίλοι...)εγς ειμαι σε μια τετοια εταιριαμε φυτικά καλλιντικά που δινει και την ευκαιρια να αναπτυξεις δικτυο και έτσι από τις πωλήσεις αλλά και από το δίκτυο βγάζω περίπου 300-400 ευρώ το μήνα....
Χρειάζονται: η εγγραφή σε καποια εταιρία( προσοχή σε κάποιες γίνεται με καποιο ποσό, σε αυτή που είμαι εγώ γίνεσαι δωρεάν και γενικά δεν εχεις καποια υποχρέωση-του στυλ στοχους και τα λοιπά-), ο κατάλογος που ειμαι και το ''μαγαζί σου
Σημειωση: αυτό μπορούν να το κάνουν και όσες δουλεύουν, έχοντας απλά τον κατάλογο μαζί τους και δίνοντάς τον σε συναδελφους.
Όποια -ος ενδιαφέρεται μπορεί να  επικοινωνήσει μαζί μου για περισσότερες λεπτομέριες για την εταιρία που συνεργάζομαι --ΜΗΝ το παρατε στραβά δεν ειναι τα προσωπικά μηνυματα που δεν σας άρεσαν, μπορείται επίσης να μου στείλετε  mail ή να μου τηλεφωνήσεται!

3)Να παίρνεις από το σχολείο σε περίπτωση που είναι δίπλα ή κοντα στο σπίτι σου τα παιδιά των γειτώνων και να τα προσέχεις για λίγο ή απλά τα τα πας στο σπιτι τους
το κακό:εχεισ υποχρεωση-δεσμευση να εισαι καθε μέρα εκεί!

4)Να κάνεις ιδιαίτερα μαθηματα στο σπίτι σε παιδιά δημοτικού - λυκείου αλλά εννοείται να εχεισ τις γνώσεις!

5)να κάνεισ μανικιούρ- πεντικιούρ στο σπίτι σου αρχικά σε φίλες , γειτώνισσες ή συγγενείς
Χρειάζονται: λεκανη, καθαρες πετσετες , υγρό σαπουνι, λιμες και απολλυμαντικό υγρό και γάντια μιας χρήσης! Όλα απαστειρώνονται αν τα καθαρήσεις με το απολυμαντικό υγρό( τύπου detol- δεν κανω διαφημιση)και επειτα τα βάλεισ σε νερό που βράζει

Αποσυνδεδεμένος pchaila

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #33 στις: 28 Αυγ 2010, 08:15 »
Γεια σας κι από μένα.
Το όνομά μου είναι Γιούλη από Αθήνα.Έχω ένα αγοράκι σχεδόν 2 χρονών κι ένα κοριτσάκι 3 μηνών. Τον τελευταίο καιρό επειδή είχα αλλάξει τόπο διαμονής παραιτήθηκα από την δουλειά μου, έμεινα και 2η φορά έγκυος κι έτσι έμεινε πίσω το θέμα της εργασίας. Ξαναγύρισα αθήνα κι επειδή τα έξοδα με δύο παιδιά τρέχουν απίστευτα θα ξέρετε υποθέτω αναζητώ τρόπους τι μπορώ να κάνω από δουλειά στο σπίτι. Καλές οι γιαγιάδες μπορούν να κρατάνε τα παιδιά, αλλά είμαι της άποψης ότι αλλιώς μεγαλώνουν με τη μαμά. Άλλα του λέω εγώ άλλα η γιαγιά κλπ μην σας κουράζω. Είδα κάποιες ιδέες σας εδώ. Κι έχω βάλει αγγελίες για μαγείρεμα και να φυλάω κάποιο παιδάκι. Είχα 2 τηλ για μαγείρεμα χωρίς αποτέλεσμα όμως. Αλλά ήταν και μέσα στον Αύγουστο οπότε δεν απογοητεύομαι. Μετά από πάρα πολύ ψάξιμο στο internet και σε κοινότητες που μιλάνε για τέτοια θέματα βρήκα διάφορα. Σας λέω τις προτάσεις μου για όποια ενδιαφέρετε. Έχω σχεδόν δημιουργήσει μια δωρεάν σελίδα για γάμους. Θα έχει όλα τα θέματα που χρειάζεσαι πριν παντρευτείς, αλλά και μετά πχ πως να οργανώσεις τον γάμο σου ή ιδέες για την επέτειο κλπ. Αργότερα σκέφτομαι μήπως την κάνω και eshop. Όλη αυτή η διαδικασία όμως δεν είναι απλή. Η μπέμπα μου τρώει πολύ χρόνο κι έχω μόνο 2-3 ώρες την ημέρα να ασχοληθώ. Οπότε είναι σχεδόν αδύνατο να το κάνω μόνη μου. Αυτή η σελίδα σκοπό έχει κάποια στιγμή να έχω έσοδα από διαφημιζόμενους. Δεν ξέρω τις διαδικασίες που δουλεύουν κλπ σιγα σιγά τα μαθαίνω, τώρα το ξεκίνησα. Μες στη βδομάδα θα την αναθέσω σε επαγγελματία να μου κάνει πιο σωστή δουλειά και να με βοηθήσει να την προωθήσω. Θα ήθελα να προσκαλέσω όσες νομίζουν ότι τους ενδιαφέρει το θέμα να ασχοληθούμε μαζί. Να αναλάβετε κάποιες συγκεκριμένες στήλες να γράφετε. Βέβαι θέλει πολλές ώρες ψάξιμο στο internet κι όχι αντιγραφή από άλλες σελίδες. Επίσης να πω ότι θα πληρωθείτε άμα μπουν διαφημίσεις. Το πόσο κλπ δεν το ξέρω αυτό μπορεί να βρεθεί. Έτσι κι αλλιώς θα μιλήσω με λογιστή γιατί δεν ξέρω πως δουλεύουν αυτές οι σελίδες. Θα μου πείτε και που ξέρω ότι θα με πληρώσεις να γράφω τσάμπα? Δεν το ξέρεις και δεν υπάρχει τρόπος να σε πίσω με τόσα που ακούμε. Πάντως το αν θα μπουν διαφημίσεις μπορείς να το δεις από την σελίδα. Επίσης άλλα που μπορείτε να κάνετε. Έχω γραφτεί σε μιασελίδα που σε πληγρώνει για να διαβάζεις άρθρα. Δεν δίνεις λεφτά απλά γράφεσαι σαν μέλος. Βέβαια μη νομίζετε τίποτα τρελά λεφτά. Μπορείς να προτείνεις άλλα άτομα να γραφτούν κι από αυτό βγάζεις κάτι παραπάνω. Αν θέλετε μπείτε να δείτε κι αν θέλετε γραφτείτε κάτω από μένα στο παρακάτω link.  Ευχαριστώ

http://www.readbud.com/?ref=48265

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #34 στις: 28 Αυγ 2010, 17:05 »
Να πω κάτι απλό για όποια ενδιαφέρεται να το κάνει και υπάρχει μια σχετική έλλειψη.
Πρόσφατα έψαχνα να βρω κοπέλα που θα έρχεται κατά διαστήματα να με βοηθάει στις δουλειές του σπιτιού. Εψαχνα για ελληνίδα γιατί δεν ήθελα να βάλω ξένη στο σπίτι επειδή έχω πολύ δυσάρεστες εμπειρίες.
Ε λοιπόν δεν έβρισκα κι αυτές οι 2 που βρήκα ήταν κλεισμένες!!!

Αν λοιπόν κάποια ενδιαφέρεται να το κάνει για όσες ώρες επιθυμεί μπορεί να βάλει μια αγγελία ας πούμε και να φέρει και συστατικές επιστολές (από συγγενείς στην αρχή -οι άλλοι δε θα το ξερουν ότι είναι συγγενείς) για να ξεκινήσει.
Η κοπέλα που πήρα εγώ έπαιρνε 6-7 ευρώ την ώρα. Αν σκεφτείτε ότι κάποιο άτομο με την προσφορά που υπάρχει παίρνει ξεφτίλα ίσως και 10 ευρώ την ώρα για να κάνει μαθήματα κατ' οικον (και έχει και πτυχίο) νομίζω είναι αρκετά καλά.

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος abraam

• Αρμόδιος για τεχνικά θέματα
  • Μωράκια Administrator
  • Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 4
  • Υπάρχει ανωνυμία στο Ιντερνετ?
    • Thirsty
    • Θέλω να Μάθω
« Απάντηση #35 στις: 09 Νοε 2010, 13:10 »
Να προσθέσω και εγώ κάτι που σίγουρα δεν θα μας κάνει πλούσιους αλλά μπορεί να δώσει ευκολα λίγα ευρώ. Ονομάζεται mystery shoping και ειναι στην πραγματικότητα έλεγχος καταστημάτων. Το χρησιμοποιούν μεγάλες αλυσίδες και σε στέλνουν να επισκεφτείς συγκεκριμένο κατάστημα, να ρωτήσεις για συγκεκριμένο προιόν ή να κάνεις συγκεκριμένες ερωτήσεις. Φευγοντας απαντάς μεγάλα ερωτηματολόγια μέσω ίντερνετ για την επίσκεψη και μετά απο λίγο καιρό σου καταθέτουν το ποσό που σου αναλογεί της τάξης των 10 ή 20 ευρώ. Θεωρητικά αν η έκθεση σου ειναι καλή σε προτιμούν και για άλλες αντίστοιχες έρευνες.
Το έχω κάνει και έχω πάρει 10 ή 15 ευρώ πριν αρκετό καιρό. Το θυμήθηκα μιας και μου ήρθε email τελευταία με  πρόσκληση για επίσκεψη σε κάποιο κατάστημα. Θα έλεγα οτι είναι μάλλον χρονοβόρο γιατί ζητάνε πολλές λεπτομέρειες αλλά αν κάποιος μπορεί και θυμάται λεπτομέρειες ευκολα, μπορεί να το δοκιμάσει. Με μια  αναζήτηση στο google θα βρείτε πολλές τέτοιες εταιρείες. Αυτή που έχω δοκιμάσει εγώ ειναι η www.internationalservicecheck.com  :-X :adiaforos: :)
Για δυο πράγματα δεν πρέπει κάποιος να στεναχωριέται:
1) Για αυτά που δεν μπορεί να αλλάξει
2) Για αυτά που μπορεί να αλλάξει

Διαλέγεις ποσοστό έκπτωσης και κατηγορία και βλέπεις ποια προιόντα έχουν σήμερα την εκπτωση που θές στο μεγαλύτερο ηλεκτρονικό κατάστημα!

Αποσυνδεδεμένος Spourgiti

• Ωραία τα λες! 10
  • να ζεις, να αγαπάς και να μαθαίνεις
« Απάντηση #36 στις: 30 Νοε 2010, 17:04 »
Τελευταία όλοι ξέρετε ότι ψαχνόμουν για να κάνω κάτι, από το σπίτι. Χωρίς αφεντικό πάνω από το κεφάλι μου, αλλά και για λόγους του ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να αφήσω κάπου τα παιδιά. Έχω ξεκινήσει και ασχολούμε με την AVON, καλλυντικά από κατάλογο, δειγματισμός κλπ. Μέχρι στιγμής βγάζω ένα χαρτζιλίκι, είμαι στην αρχή. Θέλει κυνήγι και όρεξη. Μπορείς να κάνεις ομάδα και κάνοντας η ομάδα σου πωλήσεις, μπορείς να έχεις και εσύ ένα έξτρα εισόδημα και από αυτό, πέρα από τις πωλήσεις των καλλυντικών.

Όποια κοπέλα ενδιαφέρεται μπορεί να μου στήλει προσωπικό μήνυμα.

Αποσυνδεδεμένος kedra

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #37 στις: 27 Ιαν 2011, 21:54 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ. ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ, ΕΝΝΟΩ ΚΟΣΤΟΣ ΚΤΛ.?

Αποσυνδεδεμένος alexinious

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #38 στις: 02 Μαρ 2011, 02:02 »
Γεια σας! Είμαι πολύ καινούργια εδώ, αλλά πέτυχα αυτό το θέμα και πολύ μου άρεσε. Είχα κάνει μόνη μου τα προσκλητήρια, τα μαρτυρικά και τις μπομπονιέρες στη βάφτιση του μπεμπούλη μου αλλά δεν είχα σκεφτεί να το κάνω "επάγγελμα"! Για προσκλητήρια είχα αγοράσει κάρτες της unicef και είχαμε τυπώσει (με έγχρωμο εκτυπωτή) σχέδια και κείμενο και μας είχε κοστίσει 17 λεπτά το κάθε ένα (για κάτι αντίστοιχο μας είχαν ζητήσει 60 λεπτά!) Αλλά, και οι μπομπονιέρες μας είχαν κοστίσει πολύ φθηνά (είχαμε φτιάξει 300), από μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας (εκεί που είναι όλα αυτά του είδους μαζεμένα, που τα πουλάνε όλα σε συσκευασίες των 100 - 300 κομματιών) είχαμε αγοράσει σταυρουδάκια, ματάκια, κορδελίτσες κλπ. Για αυτά είχαμε πληρώσει 70 ευρώ + 8 ευρώ για τα κουφέτα (από επτά φρεσκότατα κουφέτα με αμύγδαλο και σοκολάτα σε κάθε μπομπονιέρα) + 30 ευρώ τα κουτάκια (ήθελα μπομπονιέρα-δώρο!) + 5 ευρώ για μερικά μέτρα τούλι. Με βοήθησαν οι δυο κολλητές μου (είχα και μωρό!) και σε τρία απογεύματα τις είχαμε ετοιμάσει. Η πλάκα είναι ότι μερικούς μήνες μετά είδα μια παρόμοια μπομπονιέρα σε μαγαζί με βαφτιστικά και την έδιναν 6,50 ευρώ τη μία! Τότε με τις φίλες μου κάναμε πλάκα ότι πρέπει να το κάνουμε επάγγελμα και να τις χρεώνουμε λιγότερο για να τους φάμε τη δουλειά!! αλλά... τελικά μήπως έπρεπε να το έχουμε κάνει;!!!

Αποσυνδεδεμένος elina

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
    • Happy
« Απάντηση #39 στις: 03 Μαρ 2011, 02:11 »
 :n: Ναι, alexinious, έπρεπε!! Κι εγώ είχα κάνει κάτι αντίστοιχο (δεν θυμάμαι πόσο μου είχαν κοστίσει, βέβαια, αλλά είχα εξοικονομήσει αρκετά χρήματα) στη βάφτιση του δεύτερου γιου μου πριν από δυόμισι χρόνια. Είναι ωραία ιδέα, μπορείς να φτιάχνεις μπομπονιέρες, κοσμήματα, μπρελόκ κλπ αρκεί να σου αρέσει αυτή η λεπτοδουλειά να περνάς αλυσιδίτσες και σταυρουδάκια και καρδούλες και να έχεις φαντασία... Μετά τα πουλάς σε καταστήματα ή σε γνωστούς, φίλους, συγγενείς (δεν φαντάζεσαι από στόμα σε στόμα τι διαφήμιση θα γίνει) ή ακόμη να βάλεις φωτογραφίες στο internet. Και βέβαια δεν χρειάζεσαι μεγάλο κεφάλαιο, με 100 ευρώ κάνεις μια πολύ καλή συλλογή δειγμάτων.
Ζεις μονάχα μια φορά, αλλά αν το κάνεις σωστά, μια φορά είναι αρκετή.