Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΕΙΜΑΙ Η ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!  (Αναγνώστηκε 15622 φορές)

Αποσυνδεδεμένος marthag

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
ΕΙΜΑΙ Η ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!
« στις: 04 Νοε 2012, 19:39 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΓΤ ΕΔΩ Κ 15ΗΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΕΡΕΣ.. ΑΛΛΑ ΑΣ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.. ΔΝ ΕΧΩ Κ ΤΟΣΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΡΛΙΟ ΕΙΧΕ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΥΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΑΘΕ 20 Τ ΜΗΝΑ ΑΡΧΙΖΕ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΙΣ 12 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ Κ ΤΙΣ 20 Π ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΔΕΝ Μ ΗΡΘΑΝ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ Κ ΠΙΣΩ ΕΧΩ ΛΙΓΗ ΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΕΜΕΤΟ ΤΟ ΠΡΩΙ, ΥΠΝΗΛΙΑ Κ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΥΓΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ Κ ΒΛΕΠΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Μ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ Κ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΙ ΛΕΤΕ Κ ΣΕΙΣ?! ΕΧΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ?? Η ΘΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΘΩ  :(

Αποσυνδεδεμένος marthag

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
Απ: ΕΙΜΑΙ Η ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!
« Απάντηση #1 στις: 06 Νοε 2012, 01:49 »
ΘΑ Μ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ Η ΤΣΑΜΠΑ ΓΡΑΦΩ??  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Bella28

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 6
    • Loved
« Απάντηση #2 στις: 06 Νοε 2012, 11:51 »
Γεια σου!!!!Αν διαβασα καλα εχεις 15 μερες καθυστερηση ενω ειχες επαφες στισ γονιμες σου...αρα ειναι ΠΟΛΥ πιθανον να εισαι!!!Γιατι δεν κανεις ενα τεστ?Με 15 μερες καθυστερηση το εχεις αργησει ηδη!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #3 στις: 06 Νοε 2012, 16:04 »
μαρθα  :wlc: :wlc: :wlc: :wlc: να καταλαβω σου ηρθε περιοδο στισ 12/10?κ πωσ εχεισ καθυστερηση 15 μερεσ???σημερα εχουμε 6/11!!!!! :Confused2: :Confused2: :Confused2:πρεπει να μασ πεισ ποτε ηρθατε σε επαφη αλλα απο την στιγμη που εγινε ελευθερα εχεισ πιθανοτητεσ αλλα μηπωσ μπερδεψεσ τουσ μηνεσ που εγραψεσ??δωσε μασ λιγεσ λεπτομερειεσ ακομα για να μπορουμε να σε βοηθησουμε πραγματικα!!!!κ καλο θα ειναι να γραφεισ με μικρα γραμματα για να ειναι πιο ευαναγνωστα σε ολουσ!!!το γραφει στουσ κανονεσ του φορουμ!!!!σου ευχομαι καλη επιτυχια κ περιμενουμε νεα σου!!

Αποσυνδεδεμένος marthag

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #4 στις: 06 Νοε 2012, 17:09 »
20 Σεμπτεμβριου ηταν η τελευταια περιοδος κ τις 12 Οκτωβριου τελειωσε μεσα μου ο συντροφος μου κ ακομα κ σημερα εχω καθυστερηση με πονους περιοδου καθε μερα θα παω αυριο πρωι να κανω χοριακη β αλλα ειχα στεναχοριες πολλες αυτες τις μερες κ σκεφτομαι μην εχω καθυστερηση απο αυτο.. γι αυτο δεν εχω κανει τεστ ακομα!! κ επισης παρατηρησα οτι εχω κ σαν ασπραδι αβγου υγρα τωρα!

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 45
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #5 στις: 06 Νοε 2012, 17:18 »
τα πυκτά αυτά υγρά σημαίνει ότι έχεις ωορρηξία...Βέβαια από 20 σεπτεμβρίου η τελευταία περίοδος και να έχεις ωορρηξία τώρα μου φαίνεται περίεργο... Από την άλλη δεν έχεις, λες, σταθερό κύκλο... Τί να σου πω;; Γιατρός σε παρακολουθεί; 

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Αποσυνδεδεμένος marthag

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #6 στις: 06 Νοε 2012, 18:02 »
ο κυκλος μ ειχε σταθεροποιηθει τους τελευταιους 5μηνες.. γιατρος μ ειπε οτι μπορει να εχω τραχηλητιδα εκανα εξετασεις κ βγηκαν φυσιολογικα ολα αλλα ισως εχω καποια μικροβια λεει δεν βγαζω ακρη μαζι της κ δεν εχω αλλα χρηματα να παω σε αλλον. ειχα κ στο παρελθον πολλεσ μερες καθυστερηση αλλα αυτη την φορα εχω πονους περιοδου οσες μερες εχω καθυστερηση... κ αυτα τα υγρα  :-\

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 66
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #7 στις: 06 Νοε 2012, 18:40 »
Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Αν προσπαθησες με μια μονο φορά 8 μερες πριν την μερα που περιμενες περιοδο δε θα έλεγα ότι έχεις πολλες πιθανοτητες , εκτος κι αν για καποιο λογο ο κυκλος σου αυτή τη φορα μεγαλωσε οπότε αυτή η μια έτυχε να πεσει σε γονιμη. Στην πρωτη περιπτωση δεν ξερω ποσο εχεις ξεφυγει γιατι λες οτι ο κυκλος σου πριν ήταν άστατος (αλλα δεν ξερω ποσο) και στη δευτερη ίσως έμεινες εγκυος οποτε απλα δε θα δεις περιοδο. Οι 15 μερες είναι ενα μεγαλο διαστημα για να ειναι αστατος ο κυκλος χωρις να υπαρχει προβλημα οπότε τουλαχιστο θα πρεπει να ξεκινήσεις με τεστ ή χοριακή (για μεγαλυτερη ασφαλεια) και κατοπιν επισκεψη στο γιατρό να δεις τι τρεχει με τον κυκλο σου.

Επίσης θα ήθελα να σου επιστήσω την προσοχή στους κανονες του φορουμ όπου θα δεις ότι απαγορευονται τα κεφαλαια γιατί ειναι δυναναγνωστα. Για τον ίδιο λογο προσπαθησε να γραφεις πιο συγκροτημενα ώστε να καταλαβαινουμε τι εννοεις.
Ακομη , μπορεις να χρησιμοποιησεις τους υπολογισμους του φορουμ. ;) ;)
Καλως ήρθες και καλη περιήγηση.  :wlc: :wlc: :wlc:

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος marthag

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #8 στις: 06 Νοε 2012, 18:57 »
Καλως σας βρηκα απλα δεν εχω διαβασει τους ορους γτ ειμαι αγχωμενη κ ψαχνω απαντησεις.. συνηθως ο κυκλος μου ειναι 32-34μερες αλλα καποιες φορες στο παρελθον εχει κανει κ 15-20 μερες καθυστερηση απλα δεν ειχα τους πονους π εχω τωρα κ τα υγρα κ αυτα τα συμπτωματα! επισης ειμαι αρκετα στεναχορημενη αυτες της μερες κ γι αυτο λεω μην οφειλεται εκει η καθυστερηση..

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 66
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #9 στις: 06 Νοε 2012, 19:17 »
Μπορεις να περιγραψεις τους πονους και την υφή των υγρων;  Καλλιστα θα μπορουσε να έχει μεγαλωσει ο κυκλος σου παλι, αλλα θελω λεπτομερειες μήπως αντιληφθω κατι περισσοτερο. Απο θερμοκρασία σωματος πώς πας;

Αποσυνδεδεμένος marthag

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #10 στις: 06 Νοε 2012, 21:27 »
οι πονοι ειναι κατω χαμηλα ποτε περισσοτερο απο την αριστερη μερια κ πισω στην μεση ποναω καθε μερα ειναι αισθητοι κ που κ που μ ριχνει σφαξιες μεσα απο τη  μητρα.. τα υγρα τα αισθανομαι να κατεβαινουν κ οποτε παω να δω αν αδιαθετησα βλεπω στο σερβιετακι καφε ανοιχτο προς το μπεζ οχι πολυ πηχτα.. αλλα π κ π βλεπω κ ασπρα πηχτα σαν ασπραδι αβγου.. μετριεμαι απο προχθες κ εχω καθε μερα 36.8!

Αποσυνδεδεμένος Bella28

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 6
    • Loved
« Απάντηση #11 στις: 06 Νοε 2012, 22:15 »
Μαρθα καλησπερα!!!!!!!Καταλαβαινω απολυτα την αγωνια σου!!!Θελοντας και μη το βιωνουμε ολες φανταζομαι συνειδητα η οχι!!!Ευχομαι να εχεις τα νεα που επιθυμεις....!!!!Αυτο που θελω να σου πω εγω ειναι να αλλαξεις αμεσα γιατρο εαν δε σε ικανοποιει η σε κανει να νιωθεις ανεπαρκεια!!!Μπορεις να πας σε δημοσιο νοσοκομειο που ,ακομα και ανασφαλιστη να εισαι, εχει μικρη συμμετοχη και οι γιατροι συνηθως ειναι καλυτεροι απο τους ιδιωτες(εχω αλλαξει γιατρους ουυυυυ!!!!)...Απλα εχει σημασια το να μπορεις να τον βρεις,να τον εμπιστευτεις και να σαι σιγουρη για την ανθρωπια του μιας και στο μελλον θα σε εχει συχνη!!! :)

Αποσυνδεδεμένος marthag

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #12 στις: 06 Νοε 2012, 22:42 »
Σ ευχαριστω πολυ Bella!! Αυτο σκεφτηκα να κανω θα κανω την εξεταση αυριο κ ειμαι δν ειμαι π το απευχομαι να μην ειμαι  :( θα παω στο δημοσιο νοσοκομειο!! πολυ απογοητευμενη ειμαι απο τη συγκερκιμενη η οποια ολο λεφτα ζητουσε κ δεν εξηγουσε τιποτα θα τα πουμε την επομενη φορα μου ελεγε ως π την εκανα!! σ ευχαριστω πολυ ελπιζω κ ευχομαι να ειμαι εγκυος!!  :pray:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 66
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #13 στις: 06 Νοε 2012, 22:45 »
οι πονοι ειναι κατω χαμηλα ποτε περισσοτερο απο την αριστερη μερια κ πισω στην μεση ποναω καθε μερα ειναι αισθητοι κ που κ που μ ριχνει σφαξιες μεσα απο τη  μητρα.. τα υγρα τα αισθανομαι να κατεβαινουν κ οποτε παω να δω αν αδιαθετησα βλεπω στο σερβιετακι καφε ανοιχτο προς το μπεζ οχι πολυ πηχτα.. αλλα π κ π βλεπω κ ασπρα πηχτα σαν ασπραδι αβγου.. μετριεμαι απο προχθες κ εχω καθε μερα 36.8!

Μαλλον για περιοδο μου φαινεται ότι πας γιατί η θερμοκρασία ειναι πεσμενη.   Μπορείς να κανεις ένα τεστ εφόσον περασαν αρκετές μερες από την τελευταία μερα που περιμενες περιοδο, υπολογίζοντας όμως ως τελευταια μερα το μεγαλυτερο κυκλο που ειχες τους τελευταιους μήνες. Ανμ δηλαδή το μεγαλυτερο σου ειναι 35 μερες πχ τότε θα αφήσεις να περασουν τουλαχιστο 5 μερες μετα για να κανεις τεστ ή χοριακη.

Τεστ προτεινω blue clear ή self clear  ή χοριακή με αποτελεσμα 100% ΣΕ ΚΑΛΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ISO αν βρεις.

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Ωραία τα λες! 45
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #14 στις: 06 Νοε 2012, 22:52 »
ναι, κι εγώ για περίοδο το κόβω, γιατί η θερμοκρασία σου είναι σχεδόν φυσιολογική... Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις... Κάνε μια χοριακή για σίγουρο αποτέλεσμα(κοστίζει γύρω στα 20 ευρώ). Και οπωσδήποτε θα πρέπει να βρεις έναν γιατρό που να του έχεις εμπιστσύνη και να σου λύνει όλες σου τις απορίες, ειδικά από τη στιγμή που υπάρχει κάποιο "θέμα" με τον κύκλο σου...Σου εύχομαι το καλύτερο!

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!