Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΣΥΛΛΗΨΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΞΕΣΗ  (Αναγνώστηκε 28123 φορές)

Αποσυνδεδεμένος katia21

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
ΣΥΛΛΗΨΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΞΕΣΗ
« στις: 22 Νοε 2012, 01:45 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΑΝΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΠΕΥΘΗΝΟΜΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ.25 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΛΕΙΝΩ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΛΟΓΩ ΠΑΛΛΗΝΔΡΟΜΗΣ ΚΥΗΣΗΣ.ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΛΙ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ Τ ΣΥΝΤΡΟΦΟ  ΜΟΥ ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΠΟΥ ΤΥΧΟΝ ΒΓΟΥΝ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΠΑΦΗ.ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΞΑΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ?ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 40 ΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙΟΔΟ ΟΜΩΣ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Αποσυνδεδεμένος Bella28

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 6
    • Loved
Απ: ΣΥΛΛΗΨΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΞΕΣΗ
« Απάντηση #1 στις: 22 Νοε 2012, 02:08 »
Kοπελα μου σε καταλαβαινω,ειναι δυσκολη η φαση που περνας.Προσπαθησε ομως να το δεις απλα σαν μια ατυχια και να το αντιμετωπισεις ετσι.Ξερω πως ειναι βουνο αυτη τη στιγμη για εσενα αλλα τωρα προεχει η ψυχικη και σωματικη σου υγεια και πρεπει να ''σε φροντισεις''!!!Οπως ξερεις τυχαινει σε πολλα κοριτσια αυτο,μην φοβασαι και κανε κουραγιο.Οσον αφορα τις επαφες με τον αντρα σου,εφοσον δεν εισαι ετοιμη για μια νεα εγκυμοσυνη καλως χρησιμοποιειτε προφυλαξη αλλα πιστευω πως ο γιατρος πρεπει να ειναι ενημερος για καθε σου κινηση!Να λες καθε φοβια και απορια σου,αυτη ειναι η δουλεια τους αλοιμονο κοριτσι μου αν φοβομαστε η ντρεπομαστε το γιατρο!!Εγω σε ησυχια δεν τον αφηνω,μην λες δεν τολμαω για ονομα,τι ειναι μπαμπουλας?Εχει την ευθυνη σου κιολας!!!Να επικοινωνησεις μαζι του το συντομοτερο για να λυσεις οποια απορια προκυπτει κι εμεις εδω ειμαστε!!!Να εισαι δυνατη και να μη φοβασαι!!!

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #2 στις: 22 Νοε 2012, 10:00 »
Καλημέρα katia21 και καλώς ήρθες.

Εγώ έχω κάνει διακοπή στις 13 εβδομάδες , στην πρωτη μου εγκυμοσύνη, λόγω μεσογειακής αναιμίας στο μωρό. Μπήκα για προκληση και ακολουθησε φυσικά η αποξεση.
Μετά ήμουν σε άθλια κατασταση για αρκετό καιρό... Ψυχολογικά έδωσα όλη μου την δύναμη στην προσευχή προς την Παναγία και την Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλαντου. Για μήνες πήγαινα μόνη μου σε παρακλήσεις και προσευχομουν στο Θεό να με συγχωρήσει, να μου δωσει τη δύναμη να συνεχίσω, να ηρεμήσω και να μου χαρίσει ένα γερό παιδί.
Σωματικά, πονούσα πάρα πολύ στη μήτρα , στην κοιλιά μου, και είχα μια αίσθηση ότι ασκήθηκε πανω μου τρομερή βία. Ενιωθα ότι είχε βιαστεί η ψυχή και το σωμα μου. Καπως έτσι μπορώ να το περιγραψω...
Ο γιατρός μας , μας είχε συμβουλεψει να ξεκινήσουμε προσπαθειες 3 μήνες μετα το οποιο και καναμε. Η κατασταση της γυναικας σε τετοιες περιπτωσεις ειναι σαν αυτή περιπου της λοχειας!!
Γι αυτο και καλό ειναι για τουλαχιστο 40 μέρες να μην έχουμε επαφες. Να ηρεμήσουμε, να συνερθει και το σωμα μας σιγα σιγα από αυτο που περασε.
Προσωπικά παρόλο που ήθελα να ξαναπροσπαθήσω περιμενα τους 3 μήνες που όντως ήταν και το διαστημα που χρειαζομουν εγω για να συνερθω τουλαχιστο σωματικά...

Προτεινω λοιπόν να μην έχεις επαφες για τουλαχιστο 40 μερες, να έρθει η περιοδος  και μετά βλεπεις παλι πως θα αισθανεσαι. Συνηθως η περιοδος ερχεται περιπου στις 30  με 35 μερες μετά την αποξεση. Το σωμα χρειαζεται καποιο χρονο για να συνερθει και να αρχισει να ξαναλειτουργει.

Υπο αυτή την εννοια λοιπόν προτεινω να κανεις αυτα ή ότι ταιριαζει σε σενα. Φυσικά να έχεις παντα στο πίσω μερους του μυαλου σου αν δεις παραξενα συμπτωματα όπως πυρετό ή έντονη κουραση για την περίπτωση μόλυνσης απο την επεμβαση ή την περιπτωση που δεν έγινε καλος καθαρισμος.

2 μήνες μετά τις νεες προσπαθειες μας έμεινα έγκυος στο γιο μου που τώρα κοντευει τα 9. Τον Χρυσοβαλαντη! Επειτα από αυτον , περιπου 1 χρονο μετα τη γεννηση του έμεινα έγκυος στην κορουλα που εχω τωρα και προχθες εγινε 7.

Κοιταξε κοπελα μου να συνερθεις καλά, να ισορροπήσεις και να ξαναπροσπαθήσεις. Το μωρό που έχασες δε γυρναει πίσω. Καπου όμως παρακατω, σε περιμενει ένα άλλο υπεροχο μωρό το οποιο σε θελει για μαμά του. Γίνε καλά σωματικά και ψυχικά και μετά ξαναπροσπαθησε. Μη βιαζεσαι!!!

Εννοειται πως για ότι μπορω να σε βοηθησω είμαι εδω. Καταλαβαινω απόλυτα πως νιωθεις!

Να έχεις μια ήρεμη μέρα. :wlc: :wlc: :wlc: :wlc: :wlc: :wlc:

(Παρακαλώ πολυ μην γραφεις με κεφαλαια γιατι απαγορευεται. Ειναι κουραστικά. :euxaristo: :euxaristo:)

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Ωραία τα λες! 37
    • Busy
« Απάντηση #3 στις: 22 Νοε 2012, 10:05 »
Τον Μάιο του 2009 είχα κι εγώ παλίνδρομη κύηση και έκανα απόξεση. Ο γιατρός μου μετά την επέμβαση μου είπε να θεωρώ το αίμα που θα έχω αυτές τις μέρες σαν περίοδο και να προσπαθήσουμε για παιδί μετά από 3 μήνες. Μετά από ένα περίπου μήνα μου ήρθε περίοδος (Ιούνιος) και μόλις τελείωσε....έμεινα έγκυος. Ιούλιο δηλαδή διαπίστωσα ότι ήμουν έγκυος. Και η κύηση εξελίχθηκε μία χαρά και όλα πήγαν ΟΚ! Είχα αγχωθεί βέβαια γιατί είχα μείνει νωρίτερα έγκυος από ότι μου είχε πει ο γιατρός, αλλά όταν του το είπα γέλασε και μου είπε: Ο οργανισμός σου ήταν έτοιμος. Πρόσεξα πολύ σε εκείνη την εγκυμοσύνη και τα κατάφερα. Πιστεύω ότι ποτέ δεν το ξεπερνάς, ποτέ δεν το ξεχνάς το παιδάκι αυτό. Ιδίως όπως έγινε με εμένα που το έπαθα μέσα στο μπάνιο μου.... Κάθε μέρα που περνάει το θυμάμαι το παιδάκι μου, τον ¶γγελό μου (του δώσαμε όνομα με τα υπόλοιπα παιδιά μου) και τον καληνυχτώ κάθε βράδυ.

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος katia21

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #4 στις: 23 Νοε 2012, 00:22 »
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΑΣ.ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΛΗΝ ΟΛΩΝ ΑΛΛΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΟΥ.ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΟΙ ΦΟΒΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΤΑ 5 ΜΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΓΙΝΕΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΚΟΜΑΘΕΝΕΤΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ!!

Αποσυνδεδεμένος katia21

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #5 στις: 23 Νοε 2012, 00:24 »
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΝΤΟΡΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΤΗΣ  ΑΛΛΑΓΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #6 στις: 23 Νοε 2012, 07:26 »
Katia καλημέρα. Δε μας επιβαρύνεις καθολου! :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:
Το φορουμ υπαρχει για να βοηθαμε η μια την αλλη κυριως στα δυσκολα, οπότε ότι κι αν θελεις να συζητησουμε εδω ειμαστε. Καλη σου μερα και θα τα πουμε πιο μετα. Είναι νωρις και πρεπει να παω τα παιδια σχολειο. ;) :)

Αποσυνδεδεμένος Λινα-Μαιρη

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 3
« Απάντηση #7 στις: 30 Νοε 2012, 22:14 »
καλησπερα, ανοιξα μετα απο πολυ καιρο και επεσα πανω στον δικο σου τιτλο κατια οπου και διαβασα τι εχει συμβει,..απο προσωπικη μου εμπειρια οπου πριν 2 χρονια εζησα και παρα πολυ σκληρη θα σου πω οτι χρειαζεται οπωσδηποτε 40 περιπου μερες ο οργανισμος να επανελθει στην προηγουμενη κατασταση ,δλδ να ξανααδιαθετησεις πρωτη φορα και μετα να δεις την δευτερη φορα αν θα ειναι οπως πριν,,,σε εμενα (μετα απο ενδομητριο θανατο και προκληση τοκετου στον 5ο μηνα) ηρθε μετα απο 45μερες περιοδο με την βοηθεια χαπιων και μετα η επομενη ηταν παλι οχι στις σωστες μερες ...χρειαστηκαν 6 μηνες για να ξαναμεινω εγκυος μετα απο αυτην την τραυματικη εμπειρια που εζησα και που ακομα σκεφτομαι αυτο το μωρο που εχασα...τωρα βεβαια εχω την 6 μηνων κορουλα μου στα χερια μου και ξεχναω οτι κακο και τραυματικο ομως αυτο δεν θα το ξεπερασω ποτε...δεν ξερω λεπτομερειες για το πως και σε ποια εβδομαδα σου συνεβη αυτο ομως αφησε τον χρονο να σε ηρεμησει ,οταν πονας οπως λες στην επαφη θα σου ελεγα να μην βιαζεσαι και να περιμενεις οταν θα νιωσεις εσυ ετοιμη να ξαναβρεθεις με τον συντροφο σου, θυμαμαι και εγω πονουσα πολυ ομως ηθελα τοσο μα τοσο πολυ ενα μωρο...ενιωθα οτι μονο αυτο θα γιατρευε τον πονο που ειχα στην ψυχη μου με τον αδικο χαμο της ψυχουλας που εχασα....μπραβο που βλεπεις καποιον ειδικο ψυχολογο φανταζομαι εγω δεν το εκανα και μετανοιωνω πολυ ,,,,ομως ποτε δεν ειναι αργα να παω ακομα και τωρα ...οποτε διαβαζω κατι παρομοιο ποναει η ψυχη μου με τον πονο που θυμαμαι οτι βιωσα εγω και που χωρις να θελω να σε στεναχωρησω,,,,δεν ξεχνιεται ποτε ομως θα δεις οτι με την γεννηση ενος μωρου ενα ειναι σιγουρο οτι υπαρχει ελπιδα για υπεροχες μερες και ευτυχισμενη ζωη για σενα γεματη αγαπη στην κατα τα αλλα σκληρη μερικες φορες ζωη μας! σου ευχομαι ολοψυχα να γινεις συντομα μητερα και τοτε θα καταλαβεις αυτο που σου λεω, υπομονη λιγακι και θα ερθουν ολα τα καλα !! :bearhug: :pipila: φιλικα Λινα

Αποσυνδεδεμένος katia21

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #8 στις: 02 Δεκ 2012, 23:27 »
ΛΙΝΑ ΜΟΥ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ Τ ΔΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΟΘΕΙΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΠΡΙΝ 5 ΗΜΕΡΕΣ.ΠΟΣΑ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ Η ΓΥΝΑΙΚΑ?ΠΕΡΑΣΑ ΤΟΣΑ ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ?ΞΑΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ ΜΑΤΑΙΩΣΕ ΤΟ ΓΑΜΟ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΒΕΡΑ ΚΑΙ ΕΞΑΝΙΣΤΗΚΕ.

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #9 στις: 03 Δεκ 2012, 11:22 »
ΛΙΝΑ ΜΟΥ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ Τ ΔΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΟΘΕΙΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΠΡΙΝ 5 ΗΜΕΡΕΣ.ΠΟΣΑ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ Η ΓΥΝΑΙΚΑ?ΠΕΡΑΣΑ ΤΟΣΑ ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ?ΞΑΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ ΜΑΤΑΙΩΣΕ ΤΟ ΓΑΜΟ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΒΕΡΑ ΚΑΙ ΕΞΑΝΙΣΤΗΚΕ.

:yikes: :yikes: :yikes: :yikes: :yikes: :yikes: :yikes: :yikes: :yikes: :yikes:
Γινονται πολλα τετοια , γιαυτο λεω παντα να δεσμευτουν και μετά το παιδί! Δε μπορεί να μη σου ειχε δωσει κανενα σημαδι, να μην ειχες αντιληφθει  ότι κατι δεν πάει καλά.

Καλύτερα έτσι. Ειδικά όταν το κάνουν με τετοιο τροπο, φαίνεται ξεκαθαρα ποσο πολύ δεν ειναι έτοιμοι για σχεση και οικογένεια. Καλύτερα έτσι για σενα!!!

Κοιταξε κοπελα μου να συνερθεις και να προχωρησεις τη ζωή σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Bella28

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 6
    • Loved
« Απάντηση #10 στις: 04 Δεκ 2012, 14:13 »
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν το πιστευω αυτο που διαβασα μολις..........

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Ωραία τα λες! 33
« Απάντηση #11 στις: 05 Δεκ 2012, 02:09 »
 :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος htsopelas

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #12 στις: 17 Ιαν 2013, 22:44 »
Κατια μη στεναχωριεσαι καθολου,για να εφυγε με αυτο τον τροπο μαλλον δεν αξιζε να ειναι διπλα σου!Αυτα ακουω και τρελαινομαι!

Αποσυνδεδεμένος Antonia_GR

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #13 στις: 12 Μαι 2013, 18:57 »
να ρωτησω κατι?ειχα μια παλλινδρομη πριν απο χρονια στην πρωτη μου προσπαθεια για μωρο που εμεινα εγκυος μεσα σε ενα μηνα προσπαθειων με το συντροφο μου.Αρχισα να προσπαθω παλι μετα απο 6 μηνες οπως με συμβουλεψε η γιατρος μου αλλα ακομα δε βλεπω φως και σχεδιαζω σπερματεγσχυση.Υπαρχει περιπτωση να επαθα ζημια απ τη διαδικασια?Τοτε εμεινα αμεσως εγκυος ενω τωρα προσπαθω χρονια και καθε φορα μου ερχεται περιοδος και απογοητευομαι.Τι να κανω?Λετε να πετυχει η σπερματεγχυση?Δε μπορω να το αντεξω αλλο βλεπω παντου ποσο ευτυχισμενες ειναι οι μανουλες του κοσμου και σκεφτομαι οτι δε θα ερθω ποτε στη θεση τους  :(

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Ωραία τα λες! 47
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #14 στις: 12 Μαι 2013, 21:44 »
αντωνί, δες λίγο εδώ: http://www.mwrakia.gr/smf/index.php?topic=10676.msg135357#msg135357

πατα και στην "αναζήτηση" το θέμα "σπερματέγχυση" και θα βρεις ό,τι έχει γραφεί εδώ στο φόρουμ. τΟ εχουμε συζητήσει αρκετά το θεμα με άλλες κοπέλες... Νομίζω ότι έχεις "μπλοκάρει"¨για αυτό δυσκολεύεσαι να μείνεις έγκυος. Σκέφτεσαι διαρκώς αυτό(φαίνεται και από τα γραφόμενά σου:"δεν μπορώ να το αντεξω αλλο να βλέπω παντού πόσο ευτυχισμένες είναι οι μανούλες του κόσμου") και το λάθος είναι ότι σκέφτεσαι πως "δε θα έρθω ποτέ στη θέση τους". Αυτό κάνει όλη τη "ζημιά". Χαλάρωσε, ηρεμησε και να δεις που θα έρθεις σύντομα στη θέση τους.
Σου ευχομαι το καλύτερο!

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!