Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ειμαι εγκυος η οχι?  (Αναγνώστηκε 1900 φορές)

Αποσυνδεδεμένος renaki29

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
    • Happy
ειμαι εγκυος η οχι?
« στις: 02 Φεβ 2013, 16:23 »
καλησπερα...ειμαι καινουρια στην παρεα σας.εχω ενα κοριτσακι 3 χρονων με τον αντρα μου θελουμε αλλο ενα.πριν 2 χρονια ειχα μεινει εγκυος και δυστυχως το χασαμε 14 εδομαδων εγκυος.σταματησε ηκαρδια του.το καλοκαιρι εμεινα ξανα εγκυος αλλα παλι απεβαλα... :embarassed: τωρα εχω καποια συμπτωματα που με παραπεμπουν σε εγκυμοσυνη αλλα φοβαμαι να αποδεχτω οτι μπορει να ειμαι εγκυος!πρησμενη κοιλιτσα,προισμενο στηθος,πονους χαμηλα,νευρα πολλα...μπορει απλα το μυαλο μου να παιζει παιχνιδια η μπορει να μην ειναι καν συμπτωματα εγκυμοσυνης.....δεν ξερω...στις 8/02 περιμενω και στις 11 εχω ραντεβου με τον γυναικολογο για απαντησεις απο τεστ παπ.τι να κανω?να κανω β-χοριακη την πεμπτη η να περιμενω?
« Τελευταία τροποποίηση: 02 Φεβ 2013, 16:26 Aπό renaki29 »

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 48
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
Απ: ειμαι εγκυος η οχι?
« Απάντηση #1 στις: 02 Φεβ 2013, 19:21 »
 :wlc:renaki29
και με το καλό να έχεις ευχαριστα νέα! Πριν μπεις στη διαδικασία να μείνεις και πάλι έγκυος ύστερα από δυο αποβολές, πηγες στο γιατρό σου να εξετάσει αν οι αποβολές ήταν τυχαίες ή μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Εφόσον 8 περιμένεις να αδιαθετήσεις, άρα η καθυστερηση "μετράει" από τις 9 και μετά. Στη θέση σου θα περίμενα να περάσουν κάποιες μέρες καθυστερησης πριν κάνω οτιδήποτε. Εφόσον έχεις 11 ραντεβού με το γιατρό, κοντός ψαλμός αλληλούια! Θα δει τότε αν φαίνεται κάτι στην κοιλιά σου. Εκτός αν δεν κρατιέσαι, οπότε κάνεις χοριακή την Παρασκευή ή Σαββατο ή ένα τεστ φαρμακείου το ΣΚ ή τη Δευτέρα. Εσύ όπως αισθάνεσαι. Σου εύχομαι το καλύτερο!!

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!

Αποσυνδεδεμένος renaki29

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
    • Happy
« Απάντηση #2 στις: 02 Φεβ 2013, 22:24 »
Ευχαριστω για την απαντηση..καλως σας βρηκα.ναι το ψαξαμε πολυ το θεμα με τις αποβολες εκανα ολες τις εξετασεις και ολα ηταν καλα απλα ατο πρωτο ειχε μικρη καρδια και δεν αιματωνοταν σσ.στην κορη μου δεν ειχα καν καταλαβει οτι ημουν εγκυος αλλα οθτε και στα αλλα δυο που εχασα,πριν την περιοδο δεν εχω συμπτωματα ουτε πονους ουτε πρηξιματα απλα ξυπναω και εχει ερθει!για αυτο εχω μπει σε αυτην την διαδικασια.θα περιμεναν και υπαρχει μια πιθανοτητα αφου ηρθαμε ελευθερα σε επαφη τις γονιμες μερες.μακαρι ολα να πανε καλα.

Συνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #3 στις: 02 Φεβ 2013, 22:30 »
Συμφωνω με την κοπελα που μιλησε πριν απο εμενα.
Είναι πολυ κοντα η επισκεψη στο γιατρο. Αν εχεις καθυστερηση σε κοιταει. Αν δεν εχεις ξερεις οτι δεν εισαι. Λογικο ειναι να φοβασαι μετα από ότι περασες, όμως αν ξεκινησες προσπαθειες σου ευχομαι από καρδιας καθε καλο και γρηγορα. Οσο κι αν φοβασαι να θυμασαι επισης οτι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη κι αφου δεν βρηκατε καποιο κληρονομικο παραγοντα αυτο ισχυει ακομη περισσότερο για σενα!
Καλως ήρθες στο φορουμ μας! :w2 :w2 :w2 :w2 :w2 :w2 :w2
Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος renaki29

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
    • Happy
« Απάντηση #4 στις: 02 Φεβ 2013, 22:52 »
Ναι απλα ηταν τυχαιες αποβολες.αλλα και παλι φοβαμαι....αφου σκεφτομαι οτι αν ειμαι να μην το πω σε κανεναν.εχετε δικιο καλυτερα να περιμενω απλα φοβαμαι μην ειμαι και κανω κατι λαθος.....στην κορη μου τυχαια το ανακαλυψα την επομενη μερα του γαμου μου....ξυπνησα και διαπιστωσα οτι δεν ειχε ερθει η περιοδος μου πραγμα που δικαιολογησα στο αγχος του γαμου ο αντρας μου επεμενε νσ κανουμε τεστ.....και ετσι εχω την μικρη μου.για αυτο εχω αγχος τωρα.

Αποσυνδεδεμένος renaki29

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
    • Happy
« Απάντηση #5 στις: 02 Φεβ 2013, 22:57 »
 :euxaris :euxaristo: to:  :euxaristo:  για ολες τις απαντησεις σας.....

Συνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #6 στις: 03 Φεβ 2013, 01:25 »
Αυτά εξαρτωνται από το Θεό κοπελα μου. Αν θελει όλα γίνονται!!!!Ολα!!! :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:
Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος renaki29

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
    • Happy
« Απάντηση #7 στις: 03 Φεβ 2013, 10:47 »
μακαρι απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι!βλεπεις η ζουζουνα μου εχει 7 ξαδερφες!ναι ολα κοριτσια ειναι....αρσενικο δεν υπαρχει στην οικογενεια......το μικροτερο ειναι 33 ημερων...ετσι η μικρη μου αρχισε και ζηταει και εκεινη νινι....καθε φορα που το βλεπει μου λεει..."μαμα παρεις σπιτι?"αλλα και ο αντρας μου θελει γιατι λεει ειναι ευτυχια να χεις πολλα παιδια και να ξερεις οτι ειναι κομματι δικο σου.τι να πω μακαρι!