Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Εμετοί και ναυτια στην εγκυμοσύνη  (Αναγνώστηκε 12096 φορές)

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Μωράκια Moderator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 37
    • Busy
Re: Ναυτια
« Απάντηση #15 στις: 05 Απρ 2005, 10:18 »
Μπράβο Αντιγονούλα μου, αλλά καλύτερα να προσέχεις και να μην τρέχεις και πηδάς. Παρόλο που είναι δύσκολο γιατι η μικρή θέλει να παίξει καλύτερα να προσέχεις! Δεν ξέρεις καμιά φορά! Τον πρώτο καιρό είναι προτιμότερο να είμαστε πολύ προσεχτικές και όσο το δυνατό πιό ήρεμα παιχνίδια να κάνουμε! Ας προσέχουμε για να έχουμε! ;D ;)

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

thinkpositive

• Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: 05 Απρ 2005, 14:31 »
Καλά μου φαινεται περίεργο να διαβάζω παρόμοια συμπτώματα με τα δικά μου..εγώ απτην 6 εβδομάδα είχα φοβερές ναυτίες τάση για εμετό (αν και ποτέ δεν έκανα) και τρομερή ευαισθησία στις μυρωδιές!!δεν μπορουσα να ανεχτώ τίποτα!!μου μυριζε καιτο σώμα μου!!!τώρα που μπήκα στον 4ο μήνα περάσανε αρκετά και είμαι πολύ καλά.
Βάσω, Αντιγόνη μένετε Λάρισα;;;;;;;
Γιατί και εγώ κανονικά εκεί μένω αν και τώρα Αθήνα λόγω γιατρού και μπέμπας!

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #17 στις: 05 Απρ 2005, 14:36 »
Βρε το πηδηματακια ήθελες;Δεν έβαλες μυαλο που σου ειπα ότι ειχα λιγο καφε που ο Χρυσοβαλαντης θελει συνεχεια αγκαλια;
Επρεπε να εχεις συνεχεια να δεις θα το ευχαριστιεσαι;χιχιχιχιχι ;D ;D ;D ;D
Απο ότι θυμαμαι στην Αγγελική ήσουν πολυ καλά ε;Εγω παντως καθε εγκυμοσύνη και διαφορετική.
Σε αυτην έχω πολυ ζαλαδα και ναυτια .Σήμερα έφαγα και φραουλες και βοηθησαν πολυ.Τα ξινουτσικα βοηθανε απο ότι βλεπω ενω γλυκά ουτε να τα δω συνηθως.
Πως έβαλα ήδη 2 κιλα μου λετε;Κατι συμβαινει με το μεταβολισμο γιατι δεν τρωω ρε κορίτσια. ??? ??? ???

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Antigoni

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Λατρεύω την Αγγελικούλα και το Γιαννάκη μου!
« Απάντηση #18 στις: 05 Απρ 2005, 15:16 »
 Έτσι είναι Νάνσυ, αλλά πώς να τη το αρνηθώ;;;;;;  ???Όλη την ώρα... "μαμά πάμε......." μου λέει! Δεν έχουμε και πολλούς φίλους και πολλές παρέες εδώ στην Αθήνα και ο μπαμπάς της δουλεύει με βάρδιες!! Είναι ένα πρόβλημα..... :-/
Αντιγόνη

Αποσυνδεδεμένος Antigoni

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #19 στις: 05 Απρ 2005, 15:25 »
Παράθεση

Βάσω, Αντιγόνη μένετε Λάρισα;;;;;;;
Γιατί και εγώ κανονικά εκεί μένω αν και τώρα Αθήνα λόγω γιατρού και μπέμπας!

Εγώ, (θέλεις να μας πεις το  όνομά σου thinkpositive; ), είμαι από Λάρισα, αλλά μένω μόνιμα στην Αθήνα! Στην Αθήνα θα γεννήσεις;

Παράθεση
Επρεπε να εχεις συνεχεια να δεις θα το ευχαριστιεσαι;χιχιχιχιχι    
Απο ότι θυμαμαι στην Αγγελική ήσουν πολυ καλά ε;Εγω παντως καθε εγκυμοσύνη και διαφορετική.

Στην Αγγελική είχα αρκετές ναυτίες και εμετούς τόσο στο πρώτο όσο και στο τρίτο τρίμηνο!!!

Πάντως σήμερα που η Αγγελική ζήτησε "τζιτζίνα" (=να την κουβαλήσω στους ώμους μου) της το αρνήθηκα! :(

« Τελευταία τροποποίηση: 05 Απρ 2005, 15:33 Aπό Antigoni »
Αντιγόνη

thinkpositive

• Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: 05 Απρ 2005, 18:25 »
Αντιγόνη μου Στέλλα με λένε!
Εγώ είμαι ΑΘηναί και 2 χρόνια τώρα μένω Λάρισα λόγω διορισμού!
ναι εδώ θα γεννήσω καλώς εχόντων των πραγμάτων.στο Αττικόν

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #21 στις: 05 Απρ 2005, 22:00 »
Στελλιτσα σε 3 εβδομαδες καταβαίνουμε στους γονεις μου για Πασχα.Θα ειμαι εκει 3 εβδομαδες σίγουρα γιατι μετα το Πασχα πρεπει να κανω την εξεταση τροφοβλαστης για να δουμε αν το παιδι είναι υγιες.Θα σε δουμε;
Σορρυ Αντιγονη νομιζα ότι το πρωτο τριμηνο το ειχες περασει καλά και ειχες προβλημα στο τριτο μόνο. :( :( ;
Κι εγω Στελλα μου με το αρχιζει η καθυστερηση αρχιζουν και τα συναφη...
Που να δεις στη πρωτη μου εγκυμοσύνη που έκανα εμετο για 2,5 μήνες όλο το εικοσιτετραωρο καθε μισή ώρα με το ρολοι,ειχα χασει 10 κιλά ,μου μυριζαν τα παντα και δεν ήθελα να βλεπω φαγητο.
Ισα που γλιτωσα την αφυδατωση .Το χειροτερο ήταν ότι έκανα μετα διακοπη γιατι ήταν και αρρωστο.Αστα να πανε! :'( :'( :'( :'(

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Hara

• Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: 07 Απρ 2005, 11:32 »
Παράθεση
Δεν έχουμε και πολλούς φίλους και πολλές παρέες εδώ στην Αθήνα και ο μπαμπάς της δουλεύει με βάρδιες!! Είναι ένα πρόβλημα..... :-/

Βρε φέρ' την εδώ στις κούνιες....την πάμε κάθε απόγευμα τη Φιλοθέη, δεν μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς....όλο κούνιες και κούνιες είναι! :-/

Αποσυνδεδεμένος Antigoni

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #23 στις: 08 Απρ 2005, 18:43 »
Παράθεση

Βρε φέρ' την εδώ στις κούνιες....την πάμε κάθε απόγευμα τη Φιλοθέη, δεν μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς....όλο κούνιες και κούνιες είναι! :-/

Α, καλά, εσύ είσαι θηρίο! Αντέχεις ακόμη να τρέχεις στις κούνιες; Μπράβο, βρε Χαρά! Αν δεν έχεις γεννήσει θα τηλεφωνηθούμε, για να το κανονίσουμε για το Σαββατοκύριακο!
Αντιγόνη

Hara

• Επισκέπτης
« Απάντηση #24 στις: 11 Απρ 2005, 12:07 »
Παράθεση

Α, καλά, εσύ είσαι θηρίο! Αντέχεις ακόμη να τρέχεις στις κούνιες; Μπράβο, βρε Χαρά! Αν δεν έχεις γεννήσει θα τηλεφωνηθούμε, για να το κανονίσουμε για το Σαββατοκύριακο!

Δεν κάνω και πολλά μην νομίζεις!

Οι κούνιες είναι στην κυριολεξία δίπλα μας και ανεβαίνει πλέον μόνη της στην τσουλήθρα, απλά είμαι εκεί να την προσέχω, μετά κάθεται και παίζει με το κουβαδάκι κάτω στα χαλίκια με τα άλλα παιδάκια και εγώ την αράζω στο παγκάκι!!

¶σε που τις περισσότερες φορές είναι και ο Στέφανος μαζί! ;)

Προσπαθώ να κινούμαι πολύ και να κάνω δουλειές (έχω τρελαθεί στο μαγείρεμα και στο να ψήνω μηλόπιτες ;D ) μπάς και γεννήσω αλλά.....δεν έχει σκοπό!! >:(