Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Καθυστερηση...!!!!  (Αναγνώστηκε 10042 φορές)

Αποσυνδεδεμένος gwgw87

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
Καθυστερηση...!!!!
« στις: 18 Μαι 2013, 21:59 »
Δεν ειναι μια καθυστερηση για να ανησυχω τοσο πολυ αλλα εχω αγχωθει!!!! Γενικα δεν εχω σταθερο κυκλο...πινω αντισυλιπτικα και τα σταματησα στα μεσα μαρτιου....τελευταια περιοδος ηταν στις 14/4/13 και τωρα εχω καθυστερηση ισως οφειλεται και στην διακοπη φαρμακων στην αλλαγη του καιρου κ σε πολλα αλλα...αλλα με αγχωνει ακομα περισσοτερο γιατι ειναι πολυ ευκολο να πιασω παιδι με την διακοπη των φαρμακων...και επρεπε να ημασταν περισσοτερο προσεκτικοι κ η αληθεια ειναι πως δεν ημασταν κ ετσι δεν μπορω να ειμαι σιγουρη για τιποτα τωρα!!!! απλα περιμενω να περασει κ η επομενη εβδομαδα αν δεν αδιαθετησω θα κανω ενα τεστ!!!!

Αποσυνδεδεμένος amazon

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Μες στα δύσκολα, εγώ να με κρατώ!
    • Μωράκια
Απ: Καθυστερηση...!!!!
« Απάντηση #1 στις: 19 Μαι 2013, 01:26 »
Καλησπέρα.
Αν καταλαβα καλα ο κυκλος επρεπε να ειναι καπου στιας 30 μερες και ξεπερασες αυτο το όριο; Πόσων ημερων ήταν όταν δεν επαιρνες τα χαπια;
Είχες και ελευθερες επαφες δηλαδή χωρις καμια προφυλαξη ενω δεν θελεις να μεινεις εγκυος;
 Παντα μετα την διακοπη των αντισυλληπτικων ο κυκλος αναπροσαρμοζεται να λειτουργησει κανονικα και να παει στη φυσική του κατασταση. Αν δηλαδή ο κυκλος σου πριν ήταν κοντα στις 35 μερες και τωρα καπου εκει θα πλησιασει.
Δωσε μας κι αλλα στοιχεια μήπως καταλαβουμε καλύτερα καποια θεματα.
Καλως μας ηρθες!
Ποιός πραγματικά ΕΙΣΑΙ;

Βρες το και ΝΑ ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος γεωργία

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #2 στις: 20 Μαι 2013, 17:57 »
καλησπέρα είμαι καινούργια στο φόρουμ.εχω κάποιες απορίες και θα ήθελα την βοήθεια σας..τελευταία περίοδο 29-4 ήρθα σε επαφή με τον σύντροφο μου την 14 μέρα του κύκλου μου δλδ κυριακή 19-5..έκανα ένα τεστ φίρστ στεπ που λέει από την έβδομη ημέρα επαφής αλλά βγήκε αρνητικό.εγώ εχω κάποιες ενοχλήσεις τσίμπηματα χαμηλά και πάνω στην θηλες εχω βγάλει κάτι σαν μπιμπικακια..μας έχει φάει η αγωνία..τι μπορώ να κάνω?? ευχαριστώ εκ των προτέρων...
έχει Ο Θεούλης

Αποσυνδεδεμένος amazon

• Μωράκια Administrator
    • Μωράκια
« Απάντηση #3 στις: 20 Μαι 2013, 22:39 »
Σε αυτή τη φαση μονο μια εξεταση χοριακης αιματος μπορει να δείξει αν εισαι εγκυος ή όχι. Τιποτα αλλο!
Ποιός πραγματικά ΕΙΣΑΙ;

Βρες το και ΝΑ ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος γεωργία

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #4 στις: 20 Μαι 2013, 22:45 »
  σε ευχαριστώ παρά πολύ νόμιζα πως ήταν νωρίς για χοριακη για αυτό δεν το σκέφτηκα..θα παω και βλέπουμε..αναμενομενη περίοδο είναι 27-5..σόρρυ για την ζαλουρα απλά θα εκραγω...
έχει Ο Θεούλης

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Busy
« Απάντηση #5 στις: 21 Μαι 2013, 08:37 »
Γεωργία πώς μετράς τις μέρες από την περίοδο για να βρεις τις γόνιμες μέρες σου; Αν σου ήρθε η περίοδος στις 29/4 τότε γόνιμες μέρες είχες από τις 10 έως και τις 14/5. Στις 19/5 ημέρα Κυριακή αν ήρθατε σε επαφή είναι δώρον άδωρον , γιατί είσαι ήδη στην 21η ημέρα του κύκλου σου, μία εβδομάδα πριν να σου έρθει η περίοδος ξανά. Για να βρεις τις γόνιμες μέρες σου θα ξεκινάς από την πρώτη μέρα που σου ήρθε περίοδος (στις 29/4 δηλαδή) και θα μετράς ως τη 12η μέρα (ήταν 10/5 η 12η μέρα του κύκλου σου) και από αυτή τη μέρα ξεκινάς τις προσπάθειες για σύλληψη ώς και τη 16η μέρα περίπου (θα ήταν 14/5 σε αυτόν τον κύκλο σου). Οι γόνιμες μέρες μας είναι στο μέσο του κύκλου ξεκινώντας να μετράμε από την πρώτη μέρα περιόδου. Όχι ότι δε μπορεί να γίνει και άλλες μέρες αλλά αν εχεις σταθερό κύκλο δύσκολο....Επιπλέον 19/5 είναι μόλις προχθές, οπότε ένα τεστ δε θα έδειχνε. Μόνο χοριακή και πάλι δύσκολο το βλέπω.
Η συμβουλή μου είναι μόλις σου έρθει περίοδος (27/5 περίπου θα είναι) να υπολογίσεις από την πρώτη μέρα της περιόδου και μόλις φτάσεις να μετράς 12η μέρα να αρχίσετε το σπορ....Αντε και καλή επιτυχία....

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος γεωργία

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #6 στις: 21 Μαι 2013, 12:14 »
  ζεκα καλά που το παρατηρησες 29-4 ήρθε η περίοδος και ήρθα σε επαφή κυριακή 12-5 έγραψα 19 και δεν το παρατήρησα ήταν λάθος..έτσι όπως με συμβούλευσες μέτρα τις γόνιμες και πολλές φορές και με μετρητή μέσω ίντερνετ που συμπληρώσεις τα στοιχεία και σου τις βγάζει..σε ευχαριστώ πολυυυυυυυυυυυυυ πάντως και καλά που με διορθωσες
έχει Ο Θεούλης

Αποσυνδεδεμένος γεωργία

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #7 στις: 21 Μαι 2013, 12:30 »
  κορίτσια λέτε να εχω κάποια πιθανότητα??ζεκα μου στις 14-5 δεν ήρθαμε σε επαφή :( αλλά λέτε να έγινε τπτ δύο μέρες πιο μπροστά η χλωμό??πάλι καλά βρήκα το φόρουμ σας και μιλάω γτ μόνη θα τρελαθώ :) αχ μακάρι να έρθει ένας πελαργος και στις σέρρες
έχει Ο Θεούλης

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Busy
« Απάντηση #8 στις: 21 Μαι 2013, 13:04 »
12/5 είναι η 14 η μέρα του κύκλου που ήρθες σε επαφή. Τι να σου πω κορίτσι μου, είναι νωρίς ακόμη. Περίμενε να δεις αν έχεις καθυστέρηση 1-2 μέρες και μετά κάνε το τεστ! Αν δεν είσαι έγκυος μόλις σου έρθει περίοδος εφάρμοσε αυτό που μου είχε πει ο γιατρός μου: Κάθε δύο μέρες επαφή αμέσως μόλις τελειώσει η περίοδος.... Ε! Θα κάτσει....

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος amazon

• Μωράκια Administrator
    • Μωράκια
« Απάντηση #9 στις: 21 Μαι 2013, 13:43 »
Κι εγω ετσι τα επιασα τα παιδια. Αν κανεις το σπορ με ορεξη μερα παρα μερα πιανεις όλες τις γονιμες! Ειναι σουπερ!
Μην ξεχνατε να εχει και διαθεση ετσι; Μη γινει κι αυτο αγγαρεια. Ελεος αν γινει κι αυτο καταναγκαστικο! :drink_2: :drink_2: :drink_2: :drink_2:
Ποιός πραγματικά ΕΙΣΑΙ;

Βρες το και ΝΑ ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος γεωργία

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #10 στις: 21 Μαι 2013, 14:14 »
  χαχαχα ε ναι με διάθεση  :) αχ κορίτσια τι να πω περιμενω...αν και σμρ ούτε πολύ πόνο στο στήθος εχω ούτε τόσο έντονα πονακια..μετρήθηκα και το πρωί αλλά 36.7 36.8 εχω..τι να πω δν είμαι και πολύ αισιόδοξη αλλά θα φανεί.............. ευχαριστώ για την στήριξη :):*:*
έχει Ο Θεούλης

Αποσυνδεδεμένος amazon

• Μωράκια Administrator
    • Μωράκια
« Απάντηση #11 στις: 21 Μαι 2013, 20:00 »
Πότε περιμενεις να αδιαθετήσεις γιατι η θερμοκρασια ήδη μου φαινεται χαμηλη.
Ποιός πραγματικά ΕΙΣΑΙ;

Βρες το και ΝΑ ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος γεωργία

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #12 στις: 21 Μαι 2013, 20:17 »
  27 του μήνα..και να φανταστείς η θερμοκρασία μου δεν ανέβηκε καθόλου είναι έτσι από την αρχή..εχω πονοκέφαλο και πονακια στην μέση κτλ αλλά δεν ξέρω..αααααααχ
έχει Ο Θεούλης

Αποσυνδεδεμένος γεωργία

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #13 στις: 21 Μαι 2013, 20:31 »
  κορίτσια λέτε αν πάρω ένα first step που είναι όπως λένε υπερευαισθητα κτλ να δείξει??????????ποια η γνώμη σας? :/
έχει Ο Θεούλης

Αποσυνδεδεμένος γεωργία

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
« Απάντηση #14 στις: 22 Μαι 2013, 12:32 »
κορίτσια έκανα self clear τζιφος..ένα ωραιότατο αρνητικό..και ήταν για 5 μέρες μετά την σύλληψη όπως λέει..δεν ήρθε πελαργος τελικά ;(
έχει Ο Θεούλης