Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Καθυστερηση...!!!!  (Αναγνώστηκε 6058 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
Απ: Καθυστερηση...!!!!
« Απάντηση #15 στις: 22 Μαι 2013, 13:19 »
Η γνωμη μου γενικα ειναι ότι ειναι εξαιρετικα δυσκολο να δειξει ενα τεστ τοσο πολυ νωρις. Ειναι τοσο μικρή η ποσοτητα της ορμονης στο αιμα ακομη που ακομη και τα εργαστηρια δυσκολευονται να βρουν το αποτελεσμα. Συνεπως ποτε δεν προτεινω να κανουν τεστ αν πρωτα δε δουν καθυστερηση ή να κανουν τεστ τη μερα που περιμενουν περιοδο.
Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος katarina

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #16 στις: 22 Μαι 2013, 17:16 »
Γεια σας. Νεο μέλος και εγώ. Μόλις τώρα μπήκα στην παρεούλα σας. ΕΧΩ καθυστέρηση ενα μήνα. Εκανα δυο τεστ εγκυμοσύνης και μου βγηκαν και τα δυο αχνα θετικα. πηγα στο νοσοκομειο για να κανω μια β χοριακή αλλα αυτοι με εστειλαν στο γυναικολόγο να την κανω. ο γιατρος ομως με εβαλε να μου κανει υπερηχο. Μου λεει δεν δειχνει να υπαρχει εγκυμοσυνη, αν θελεις τοσο πολυ να κανεις β χοριακη πηγαινε οπου εσυ θελεις. Μετά μου λεει αν δεν σου ερθει περιοδος σε 10 μερες ελα να σου δωσω χαπια. εχουν περασει 16 μερες αλλα εγω δεν πηγα. εχω πονο στην μεση, κουραζομαι πολυ ευκολα, ακομα και τιποτα να μην κανω κουραζομαι. Πονο στο στηθος δεν εχω καθολου. την ημερα που περιμενα περιοδο εβγαλα κατι καφε οπως οταν τελειωνει η περιοδος και ειχα πονους οπως και οταν εχω περιοδο. ελεγα πως μου ηρθε η περιοδος, την επομενη μερα ομως ημουν πεντακαθαρη. μετα απο 2-3 μερες ειδα στο εσώρουχό μου κατι σαν υγρα και γυρω-γυρω απο αυτα κατι σαν να ηταν ροζ. Μηπως εχει τυχει κατι τετοιο σε καμια και μπορει να μου πει τι είναι?

Αποσυνδεδεμένος katerinatsav

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 10
    • Loved
« Απάντηση #17 στις: 22 Μαι 2013, 21:05 »
Καταρινα Καλησπερα και καλως ηρθες στο φορουμ.Κατα την ταπεινη μου γνωμη υπαρχει μεγαλη  πιθανοτητα εγκυμοσυνης.Θα σου προτεινα πρωι πρωι να κανεις μια β-χοριακη.Τα τεστ που ηταν αχνα θετικα δεν ειναι τυχαιο!Μου εχει συμβει να ειμαι εγκυος και να ειναι αρνητικα,αλλα με 2 έστω και αχνα θετικα!!Μην το αφηνεις καθολου!
Γεωργια μου,καλησπερα κι απο μενα.Θα σου ελεγα να μην βασιστεις στα τεστ του φαρμακειου,γιατι ειμαι παθουσα απο την πρωτη μου  εγκυμοσυνη!Το ξερω οτι η αγωνια ειναι απιστευτη(εχω βρεθει στη θεση σου πααααρα πολλες φορες στο παρελθον),αλλα θα πρεπει να κανεις λιγη υπομονη!Καλο βραδυ και καλα αποτελεσματα!

Αποσυνδεδεμένος γεωργία

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #18 στις: 23 Μαι 2013, 11:27 »
  αχ κατερίνα μου ευχαριστώ.. θα φανεί τι να πω εχω σκάσει αλλά να σου πω την αλήθεια δεν είμαι αισιόδοξη...ξερεις πως πάει αυτό..υπομονή λοιπόν..και το μωρακι σου είναι πανέμορφο χαμογελάει στην φωτό?? :D :D :D να τα χαίρεστε και τα τρία :)
έχει Ο Θεούλης

Αποσυνδεδεμένος γεωργία

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #19 στις: 23 Μαι 2013, 12:15 »
  κορίτσια βοήθεια γρηγορααααααα σας παρακαλώ..τόσες μέρες σας είπα πως είχα θερμοκρασία 36.8 και σμρ   είμαι στην 25 μέρα του κύκλου και εχω 37..τι σήμαινει αυτό????? βοήθεια δεν μπορώ θα σκασω..
έχει Ο Θεούλης

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Ωραία τα λες! 37
    • Busy
« Απάντηση #20 στις: 23 Μαι 2013, 13:11 »
 :game :game :game :game :game Πιστεύω ότι πρέπει να ηρεμήσεις γιατί κάνεις πολύ μεγάλο κακό στην δική σου ψυχολογία. Σταμάτα να ψάχνεις για συμπτώματα, σταμάτα να έχεις κολλημένο το μυαλό σου εκεί και περίμενε μέχρι να έχεις όντως καθυστέρηση. Απο  εκεί και πέρα αν έχεις καθυστέρηση κάνεις χοριακή αν όχι έχεις την ευκαιρία να εξασκηθείς στο σπορ μέχρις εξαντλήσεως και με τον τρόπο που είπαμε...κάθε δύο μέρες ποδηλατάδα.... :)

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος γεωργία

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #21 στις: 23 Μαι 2013, 13:42 »
  έχεις δίκιο ζεκα μου στο τέλος θα εχω καθυστερηση από το άγχος χαχα..απλά με καίει ξερεις πως είναι..αν και το self clear που είναι υπερευαισθητο όπως λέει βγήκε αρνητικό..οπότε κάθομαι και σκας και χωρίς λόγο..θα δοκιμάσω και με την ποδηλαταδα και θα δούμε :p
έχει Ο Θεούλης

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #22 στις: 23 Μαι 2013, 13:43 »
Γεωργία μου συμφωνώ με τη zeka.
Τα δυο δεκατα τις τελευταιες μερες μπορει να ειναι καλλιστα από άγχος από την αλλαγή καιρου, από ίωση , από παρα πολλα. Οταν υπαρχει εγκυμοσύνη κατα κανονα η θερμοκρασια ανεβαινει από την ωορηξία στα μισα του κυκλου μέχρι να αδιαθετήσουμε οποτε πεφτει ή αν υπαρχει εγκυμοσυνη συνεχιζει να ειναι ανεβασμενη.
Νομιζω ότι διιλίζεις τον  κονοπα γιατι θελεις να εισαι εγκυος, αλλα όσο και αν ψαχνεις το παραμικρο θα γινει τι; Αν εισαι εισαι! Σε λιγες μερες θα εχεις καθυστερηση. Αν όχι κανεις προσπαθειες σε ιδανικο επιπεδο μερα παρα μερα και θα ερθει. Προσπαθησε να επικεντρωθεις σε πολλα αλλα δημιουργικα πραγματα που μπορεις να κανεις κι αυτο θα τρεχει παραλληλα. Καλυτερα να μην ειναι το κεντρο της ζωής σου μια πιθανη εγκυμοσυνη. Ειναι μονο πιθανή καθε μηνα οπως τοσα και τοσα αλλα... :flower :flower :flower :flower :flower :flower :flower :flower

Αποσυνδεδεμένος γεωργία

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #23 στις: 23 Μαι 2013, 13:51 »
 έχετε δικιοοοοοοο ούτε η ίδια με αντέχω εχω γίνει πολύ κουραστική....το ξεχνάω λοιπόν κορίστία και θα δούμε σε λίγες μερουλες
έχει Ο Θεούλης

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #24 στις: 23 Μαι 2013, 16:05 »
Δεν κουραζεις εμας. Εσύ κουραζεσαι άδικα και ειναι κριμα!!! Κοίτα κοριτσι μου να χαρεις το σημερα με τον άντρα σου κι αυτα που εχεις και το αυριο καποια στιγμή θα σου επιφυλασσει και μια εγκυμοσυνη. Μην χανεις ομως το σημερα με την αναμονη εκεινης της μερας γιατι από εκεινη τη μερα και μετα θα ξεκινησουν αλλες ανησυχιες και αγχη.

Αποσυνδεδεμένος katerinatsav

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 10
    • Loved
« Απάντηση #25 στις: 03 Ιουν 2013, 00:05 »
Καλησπέρα Γεωργία και σ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Τελικά τι έγινε?

Αποσυνδεδεμένος Jenny

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #26 στις: 18 Σεπ 2013, 08:05 »
Γεια σας κοριτσια ( & αγορια)! Νεο μελος, με πολυ αγωνια. Εχω σταθερο κυκλο, 27 ημερων. Προσπαθουμε εδω και 4 κυκλους με το συζυγο για μωρακι, χωρις ιδιαιτερο αγχος, παρα μαλλον με ανυπομονησια. Μολις εκλεισα τα 34 και εχω οζωδη υποθυρεοειδισμο  ελεγχομενο.
Περιμενα περιοδο την Κυριακη. Η μεγαλυτερη καθυστερηση των 2 τελευταιων χρονων στον κυκλο μου ειναι 1 ημερα και παντα εχω πονους την παραμονη και πρωτη μερα.
Την Κυριακη, χασαμε αγαπημενο μελος απο το στενο οικογενειακο μας κυκλο. Θεωρησα οτι θα μπορουσε να ειναι λογος καθυστερησης. Την τριτη το πρωι εκανα τεστ, βγηκε αρνητικο. Ακομα τιποτα. Δε νιωθω σα να προκειται να αδιαθετησω, δεν ποναω δεν εχω σταγονες οπως αλλες φορες. Μονο το στομαχι μου ειναι ψιλοχαλια, με ανακατοσουρες κυριως τις νυχτερινες ωρες, οπου μου ανεβαινουν τα υγρα του στομαχου και ξυπναω απο την ξινιλα. Ειμαι στην αναμονη να περασουν 3 μερες για επαναληψη του τεστ. Το θελουμε τοσο πολυ... Ιδιαιτερα μετα την προσφατη απωλεια μας, θα ηταν ενα δωρο απο τον αγγελο που εφυγε.

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #27 στις: 18 Σεπ 2013, 10:30 »
Καλημερα και καλως μας ήρθες.
Συλληπητήρια για τον άνθρωπο που χάσατε κι ευχομαι γρηγορα με ένα γερό μωρό. Αν ο κυκλος σου ήταν 27 μερες και περιμενες να αδιαθετησεις την Κυριακή σήμερα έχουμε Τεταρτη. Πιστευω ότι ένα καλό τεστ σήμερα θα δείξει. Συστηνω το κλιαρ μπλου ή το σελφ κλιαρ και να το κανεις αφου θα έχουν περασει 2-3 ώρες που πηγες τουαλετα ή και περισσότερο.
Δεν ειμαι γιατρος , όμως αν ελεγχεις την κατασταση και τις ορμονες να ειναι εκει που πρεπει λογικα θα δειχνουν ολα οπως και σε μια πιο φυσιολογική κατασταση.
Για να συστηθω κιολας... Εγω ειμαι η Βάσω μια εκ των διαχειριστων κι εχω ενα γιο  που παει φετος στη δ δημοτικο και μια κορη που παει στην γ δημοτικου.
Τα παιδια μου έχουν μεγαλωσει αρκετα , αλλα παντα λατρευω τα παιδια και δεν ξεχνω τις αγωνιες και την ταλαιπωρία που περασα μεχρι να τα αποκτήσω ουτε μερα.
Κατανοώ απόλυτα την αγωνία σου και σου ευχομαι πραγματικα ένα γερό μωρό γρηγορα.
Για ότι θελεις εδω θα ειμαστε.  Καλημερα και παλι!

Αποσυνδεδεμένος Jenny

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #28 στις: 18 Σεπ 2013, 14:33 »
ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση. Ενα κλιαρ μπλου, το ψηφιακο, εκανα την Τριτη το πρωι, και εδειξε αρνητικο.Μια φιλη, γιατρος, μου ειπε να επαναλαβω σε 3 μερες. Εχουν περασει οι δυο (δε ζω στην Ελλαδα ειμαι μιση μερα μπροστα) και μας εχει φαει η ανυπομονησια.

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #29 στις: 18 Σεπ 2013, 15:34 »
Α μαλιστα. Νόμιζα ότι το ειχες κανει την Κυριακή το τεστ. Τοτε σωστα περιμενεις. Θα περιμενουμε νεα σου. Καλη επιτυχια!