Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: συμπτωματα περιοδου την 9η μερα καθυστερησης!  (Αναγνώστηκε 3197 φορές)

Αποσυνδεδεμένος bessy

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
καλημερα κοριτσια,με λενε μπεσσυ και παρακολουθω πολυ καιρο το forum σας μιας και ταυτιζομαι απολυτα μαζι σας!εδω και 10 περιπου μηνες εχουμε ελευθερες επαφες με τον αντρα μου,,αλλα στο πολυ χαλαρο μιας και μολις εχουμε ξεκινησει την κοινη μας ζωη.στους 4 μηνες ειχα ενα θετικο τεστ αλλα δυστυχως δεν προλαβα να επιβεβαιωσω τιποτα αφου στις επομενες μερες αδιαθετησα.βεβαια ο γιατρος μου ειπε οτι κατα πασα πιθανοτητα εποκρειτο για βιοχημικη.anyway.το θεμα μου τωρα ειναι το εξης,,,
με ΤΕΡ 13/6 και κυκλο 28-32 ημερες,βρισκομαι στην ενατη μερα καθυστερησης.(η μεγαλυτερη μου καθυστερηση).δεν εδωσα ιδιαιτερη βαση μιας εχω απογοητευτει και αγχωθει αρκετες φορες στο παρελθον,,οποτε εδωσα υποσχεση ν αφησω να περασουν οσες περισσοτερες μερες γινονται για οποιοδηποτε τεστ.χθες το βραδυ αρχισε να με ποναει το στηθος μου(σημερα πιο πολυ) και να χω πονακια περιοδου(ειχα κι αλλη μερα πονους πριν μια βδομαδα).κι ολα αυτα πανω που ελεγα να κανω τεστ.ποια ειναι η γνωμη σας κοριτσια?να κανω τεστ η δεν αξιζει μιας κι εχω συμπτωματα περιοδου?εχει τυχει σε καμια να αρχισουν τα συμπτωματα αυτα στην 9η μερα καθυστερησης και να αδιαθετησει μετα??
ζητω συγνωμη αν ειναι μεγαλο το μηνυμα μου κι ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια!

Αποσυνδεδεμένος Φρουφρου

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
  • Εισαι ολη μου η ΖΩΗ!!!!Σ'αγαπω!!!!!!!!!
Απ: συμπτωματα περιοδου την 9η μερα καθυστερησης!
« Απάντηση #1 στις: 24 Ιουλ 2013, 10:35 »
Καλημερα κοπελα μου και καλως ορισες στην ομαδα μας!!!! :w2 :w2 :w2 :w2
φυσικα και εχεις πιθανοτητες να εισαι εγκυουλα με 9 μερες καθυστερισης!και απ οτι ειδα εχεις και σταθερο κυκλο σχετικα!!!! ;)
εγω θα σου ελεγα να κανεις ενα τεστακι εγκυμοσυνης θα δειξει σιγουρα με τοσες μερες!!! ;)
τα πονακια περιοδου ειναι ακριβως με τα πονακια της εγκυμοσυνης!
σου ευχομαι καλα αποτελεσματα και με μια χοριακη τεραστιαααααααααα!!!!!!!!!!
εγω ειμαι η χρυσα,και ειμαι εγκυουλα στον 5ο μηνα!
στο παρελθον ειχα και εχω μια ατυχη εγκυμοσυνη.παλινδρομη στην 8η βδομαδα.

οποτε κανεις το τεστακι σου η τη χοριακη σου να μας εχεις ενημερες!!!!!!!!!!
ειμαστε γουρλουδες!!!!!!!!!!!!! :-* :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος bessy

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #2 στις: 24 Ιουλ 2013, 10:49 »
σ ευχαριστω πολυ χρυσα μου μακαρι!!!!!!!
σου ευχομαι με το καλο το μωρακι σου να ερθει!εσυ τι συμπτωματα ειχες στην αρχη και πουε εκανες τεστ?

Αποσυνδεδεμένος Φρουφρου

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #3 στις: 24 Ιουλ 2013, 10:58 »
σ εευχαριστω πολυ μπεσυ μου!!!!!!!! :sendkiss :sendkiss :sendkiss
το μονο συμπτωμα που ειχα εγω ηταν τα πονακια περιοδου.τιποτα αλλο!
για να καταλαβεις στηθος φλατ,κοιλια φλατ!οπως καθε μηνα δλδ για τα δικα μου δεδομενα!!!
τεστακι εκανα το clear blue!επιστευω οτι ειναι το πιο αξιοπιστο!!!!!
 :-*
αχ μακαρι να εισαι εγκυουλαααααααα!!!!σου το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος bessy

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #4 στις: 24 Ιουλ 2013, 11:12 »
μαλιστα καταλαβα!!!κι εγω αυτο το τεστ εμπιστευομουν παντα,,και θεωρω οτι ειναι το καλυτερο για μενα! σευχαριστω πααααααααααααρα πολυυυυυυυυυ!μακαρι κι εγω το θελω παρα πολυ και σ ευχαριστω.λεω να το κανω σημερα μετα τη δουλεια,,κρυφα απ τον αντρα μου βεβαια γιατι ακουει τεστ και παθαινει παρακρουση μετα απο τοσες απογοητευσεις...

Αποσυνδεδεμένος Φρουφρου

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #5 στις: 24 Ιουλ 2013, 11:31 »
Μπεσυ μου,ξαναειχες καθυστερηση τοσες μερες????αν δεν ειχες τοτε εχεις πολλες πιθανοτητες!!!
ναι κανε το τεστακι σου,κρυφα απο τον αντρουλη σου!
οι αντρες τα περνουν πιο κατακαρδα απλα μερικες φορες δεν το δειχουν!!!!!!ειναι πολυ καλα το κλιαρ μπλου!!!!!!μακαρι να σου βγει ενας σταυρος ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!και με μια τεραστια χοριακη!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :flower :flower :flower

Αποσυνδεδεμένος bessy

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #6 στις: 24 Ιουλ 2013, 11:38 »
ειχα αλλη μια φορα 7μερες,πριν 2 χρονια,,αλλα δεν ειχα ελευθερες επαφες.χαχαχαχα ειναι οι αντρες χειροτεροι απο μας....!!!!!
μακαρι να βγει η ευχη σου και η δικη μου μαζι,,,,

Αποσυνδεδεμένος Φρουφρου

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #7 στις: 24 Ιουλ 2013, 11:41 »
τι προαισθημα εχεις????????εχεις??????εγω δεν ειχα!!!!αφου εκανα το τεστ τοτε και λεω αποκλειεται.χαλασμενο ειναι!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος bessy

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #8 στις: 24 Ιουλ 2013, 12:01 »
κανενα προαισθημα δεν εχω!ισα ισα πιο πολυ προαισθανομαι οτι θα αδιαθετησω,,παρα οτι μπορει να ειμαι εγκυος!αφου λεω συνεχεια στον εαυτο μου<<μα καλα δεν θα ειχες μια αναγουλα,μια ναυτια??κατι ρε παιδι μου>>

Αποσυνδεδεμένος Φρουφρου

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #9 στις: 24 Ιουλ 2013, 12:12 »
Δεν ειναι υποχρεωτικο να εχεις αναγουλες!αλλωστε ειναι νωρις πιστευω για τετοια συμπτωματακια!
σε μενα οι αναγουλες ξεκινησαν απο την 7η εβδομαδα!!!μεχρι το πρωτο τριμηνο...που και που εχω και τωρα αναγουλες...αλλα για λεπτακια!και μετα ειμαι οκ!!! :-* :-* :-*
η αδερφη μου,για παραδειγμα και στις 2 εγκυμοσυνες της δεν ηξερε τι σημαινε αναγουλες ζαλαδες ναυτιες!!!τιποτα!!!
λες και δεν ηταν εγκυος!!!!!χαχαχαχααχχα!!!
οποτε μην ψαχνεις για αυμπτωματα απο τωρα..... :flower :flower :flower
το απογευμα θα κανεις το τεστακι σου???η μεσημερακι???οποτε και να το κανεις περιμενουμε νεακιααααα!!!!!!!!!! :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος bessy

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #10 στις: 24 Ιουλ 2013, 12:17 »
εχεις απολυτο δικιο!!!!!!προσπαθω να εκλογικευσω καποια πραγματα για να μην ενθουσιαστω!αλλα η αληθεια ειναι οτ,ι ειναι να γινει θα γινει!!
να ρωτησω,,μου ελεγε η αδερφη μου για κατι τεστ απο το hometest.gr που ειναι λεει και οκονομικα και ευαισθητα γιατι σ αυτη ειχε δειξει πριν την καθυστερηση.τι γνωμη εχεισ?ελεγα να παραγγειλω

Αποσυνδεδεμένος Φρουφρου

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #11 στις: 24 Ιουλ 2013, 12:22 »
Μπεσυ μου,τα εχω παρει και εγω αυτα τα τεστακια!!!ειναι αξιοπιστα αρκετα και οικονομικα!!!!και ειχα παρει και κατι αλλα απο τη hometest τα οποια θα στα δειξω τωρα!!!δωσε μου λιγα λεπτακια!!!!
ειχα 2 μερες καθυστεριση και εδειξαν αμεσως θετικο!!!!!τσακ μπαμ!!!και εκανα μετα ενα απο τα κλιαρ  μπλου που και αυτο μου βγηκε θετικο!!!!!
βασικα το αμπαλαζ πληρωνεις.....ενω της hometest  περνεις μονο της ταινιες χωρις το περιτιλιγμα!!!! ;)
μισο λιγο να τα βρω και στο στελνω!!!!

Αποσυνδεδεμένος Φρουφρου

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #12 στις: 24 Ιουλ 2013, 12:30 »
http://www.hometest.gr/el/el/test-egymosynis/25-5-test-egymosynis-midstream.html

αυτα ειναι  μπεσυ μου!και πολυ οικονομικα!!!5 τεστ εγκυμοσυνης 7 ευρω!!!

Αποσυνδεδεμένος bessy

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #13 στις: 24 Ιουλ 2013, 12:45 »
λεω να τα παραγγειλω,,η αληθεια ειναι οτι ζω και σε επαρχια και δεν θελω να πηγαινω στα φαρμακεια εδω περα κουτσομπολευουν,,βεβαια δεν με ξερουν καλα γιατι εχω ενα χρονο εδω αλλα νιωθω αβολα.....

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 59
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Smart
    • Μωράκια
« Απάντηση #14 στις: 24 Ιουλ 2013, 12:57 »
Καλημέρα και καλώς ήρθες.
Πιστευω ότι με 9 μερες καθυστερηση το τεστ θα δείξει οποτε διαλεγεις ένα από τα παραπανω και κανεις αν θελεις. Φυσικα μπορεις να περιμενεις κι αλλο αν θες κι εχεις υπομονή.

Τα πονακια μπορει να ειναι από μήτρα που αλλαζει ή και προ περιοδου. Το στήθος λογικα θα σε ενοχλουσε αν περιμενες περιοδο.

Θα περιμενω νεα σου. Να συστηθω; Είμαι η Βάσω μια εκ των διαχειριστων κι εχω ενα γιο 9,5 ετων και μια κορη 7,5 ετων.

Με το καλό!!!!!

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!