Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Αποξεση και περιοδος  (Αναγνώστηκε 1158 φορές)

Αποσυνδεδεμένος bouat

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
Απ: Αποξεση και περιοδος
« Απάντηση #15 στις: 11 Ιαν 2017, 13:32 »
Καλημέρα σας!!!ειναι η πρωτη φορά που γράφω σε forum!εκανα και εγω απόξεση τον Οκτώβρη(παλίνδρομη λόγω ανεπάρκειας καρδιακής λειτουργίας ενώ ειχα παει για αυχενική τουλαχιστον 10-15 πριν και δεν ειχα καταλαβει τιποτα).Σοκ μεγαλο τι να λεμε τωρα.Νευριασα, θυμωσα, εκλαψα, εριξα ευθυνη στο γιατρο σε μενα σε ολους.
Αιμα για 20 μερες και καπακι περιοδος.Μου εδωσε αντιβιωση και αντισυλληπτικα.Μετα απο ενα μηνα κανονικα περιοδος και η επομενη απλα αργηγε 5 μερες.Ειναι στον καθε οργανισμό πως θα ανιδράσει και αν παρεις αντισυλληπτικα τα οποία τελικα βοηθουν στη ρυθμιση της περιοδου γιατι και εγω δεν ηθελα να τα παρω.Ό,τι χειρότερο εχω περασει στη ζωη μου...Και πραγματικα η ατακα"αυτα συμβαίνουν" απλά με εκνευρίζει.Κουράγιο και πίστη..Το γραφω μηπως και το πιστέψω και εγώ.

Αποσυνδεδεμένος Goufos14

• Διακεκριμένος Δημιουργός
« Απάντηση #16 στις: 11 Ιαν 2017, 14:28 »
λυπάμαι για ότι σου συνέβει κοπέλα μου. σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά και να έρθει σύντομα το σποράκι σας!

Αποσυνδεδεμένος Αννουλίτσα85

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
« Απάντηση #17 στις: 11 Ιαν 2017, 18:06 »
Η ιστολογικη του εμβρυου εδειξε οτι δεν ειχε κατι απλως μονο αιματοπηγματα λογω του πηγματος που ειχε ο πλακουντας και ο γιατρος με ειπε οτι θα ξεκινησω αντιπηκτικες.Πηγα και σε αιματολογο με βρηκε ελλειψη βιταμινων d3 β12 και μου εδωσε σαλοσπιρ οταν θα ξεκινησω τις προσπαθειες.Απο θεμα θρομβοφιλιας εχω ομοζυγο τον MTHFR A1298C  και οριακα θετικα ΑΝΑ και μου προτεινε σαλοσπιρ και αντιπηκτικες σε πιθανη εγκυμοσυνη.Κορτιζονη δεν μου προτεινε...Δεν ξερω τι εφταιξε και εχω 3 αποβολες,σιγουρα η ψυχολογια ειναι βασικος παραγοντας..Ας ελπισουμε οτι αυτη τη φορα ολα θα πανε καλα!

Αποσυνδεδεμένος amazon

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Μες στα δύσκολα, εγώ να με κρατώ!
    • Μωράκια
« Απάντηση #18 στις: 11 Ιαν 2017, 18:12 »
Καλησπέρα και καλώς ήρθες.
Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλειά σου. Η διαπίστωση "αυτά συμβαινουν" ειναι μεν λογική διαπίστωση αλλά καθόλου δεν βοηθάει τον άλλο την ώρα που υποφερει και πονάει ψυχολογικά ή σωματικά.
Εχω αναγκαστεί να κάνω διακοπή εγκυμοσύνης στους 3 μήνες λόγω ασθενειας και κατανοω πλήρως την ψυχολογία σου. Μιας και χωρίς να το θελουν οι άλλοι προκαλούν περισσότερο πόνο, καλά ειναι να τους λες κατι να σταματανε για να μη συσσωρευεις περισσότερο πόνο και ψυχολογική κούραση.
Εδώ θα είμαστε να μιλήσουμε αν θέλεις για οτιδήποτε. Καλή δύναμη από εμένα, να περάσει γρήγορα σχετικά ο πόνος, να το αφήσεις μέσα και πίσω σου και να κάνεις γρήγορα ένα υγιέστατο παιδάκι.
Ποιός πραγματικά ΕΙΣΑΙ;

Βρες το και ΝΑ ΕΙΣΑΙ!