Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Οι δημιουργίες μου  (Αναγνώστηκε 21367 φορές)

Αποσυνδεδεμένος μέλος Δ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
Οι δημιουργίες μου
« στις: 02 Σεπ 2006, 03:51 »
Κορίτσια, βρήκα επιτέλους χρόνο να φωτογραφίσω κάποιες απο τις πρώτες μου χειροτεχνικές διμιουργίες και φυσικά θέλω να τις μοιραστώ μαζί σας !!!

Παρακάτω θα δείτε μια κάρτα γεννεθλείων που έκανα σήμερα για την ανηψιά μου (θετή κόρη του αδερφού μου) που έχει γεννέθλεια σε λίγες μέρες.

Επίσης θα δείτε και δύο απο τα βραχιολάκια που έκανα για εμάς, το δικό μου και της Χρυσούλας. Ήθελα να σας δείξω και της Αθανασίας το βραχιολάκι που είναι άσπρο/ρόζ, αλλά κάπου το έβαλε και δεν μπόρεσα να το βρώ.

Οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες με βιντεοκάμερα και γι΄αυτό δεν φένοντε πεντακάθαρες αλλά νομίζω πως κάνουν την δουλειά τους. Μόλις βάλω φιλμάκι στην φωτογραφική μας μηχανή θα ξαναβγάλω φωτογραφίες και θα τις αντικαταστήσω μ΄αυτές που έβαλα τώρα.

Στο μέλλον θα σας δείξω και άλλες διμιουργίες μου γιατί τις αγαπώ και θέλω να μοιράζομαι μαζί σας, ότι μου κάνει χαρά !!!!

Προσπάθησα να κάνω την κάρτα να φένεται λιγάκι 3D (τρισδιάστατη) αλλά δεν ξέρω αν τα κατάφερα καλά. Μέσα έχω κολλήσει επάνω δεξιά κι αριστερά απο την πρώτη σειρά γραμμάτων δυο αγγελάκια με τρομπέτες στα χέρια, αλλά στην φωτογραφία δεν διακρίνοντε καλά.
Η κάρτα γράφει στα γερμανικά: "Χρόνια πολλά για τα γεννέθλειά σου"

Τα κορδονάκια με τα οποία έφτιαξα τα βραχιολάκια είναι πλαστικά και όχι υφασμάτινα όπως τα κομποσχοίνια. Έτσι δεν χαλάνε, αν βρεχθούν με νερό.

Υ.Γ:
Οι εικόνες έχουν φεταφερθεί στο Site μου

Υ.Γ 2 (8/12/2007): Έκανα όλες τις δημιουργίες μου σε Slideshow κι έτσι θα τις ξαναβάλω κι εδώ και θα μπορείτε να τις βλέπετε χωρίς να ψάχνετε να βρήτε την ιστοσελίδα μου !
Κλικάρετε επάνω στην εικόνα και θα δείτε και τις υπόλοιπες !  ;) ;) ;)  ;)
Άν δεν βλέπετε εικόνα αλλα κόκκινο x , κάντε δεξί κλίκ επάνω του κι επιλέξτε "Άνοιγμα σύνδεσης"

« Τελευταία τροποποίηση: 09 Δεκ 2007, 00:47 Aπό Toula »

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Απ: Οι δημιουργίες μου
« Απάντηση #1 στις: 02 Σεπ 2006, 04:35 »
Toυλίτσα ειναι καταπληκτικα!!!! χιλια μπραβο  :yeah: :yeah:
« Τελευταία τροποποίηση: 06 Σεπ 2006, 00:28 Aπό Toula »

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Ωραία τα λες! 33
« Απάντηση #2 στις: 02 Σεπ 2006, 13:12 »
Μπράβο σου. Εγώ δε θα μπορούσα να κάνω κάτι τέτοιο. Δεν τα καταφέρνω με χειροτεχνίες.

Αποσυνδεδεμένος LENA

• Ωραία τα λες! 20
  • Να σε βλέπω να γελάς!
« Απάντηση #3 στις: 02 Σεπ 2006, 15:57 »
Μπράβο Τούλα είναι πολύ όμορφα :yeah: :yeah: :yeah:

Αποσυνδεδεμένος EVA

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
  • ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ...κάνει τους άλλους ν' ανησυχούν!!!
« Απάντηση #4 στις: 03 Σεπ 2006, 00:43 »
Βλεπω οτι κι αλλος εχει κρυφα ταλεντα :yeah: Τουλιτσα!!Ειναι υπεροχα τα δημιουργηματα σου,δεν ειναι πολυ ομορφο να χαριζεις κατι που εχεις φτιαξει μονη σου στα αγαπημενα σου προσωπα??Κι εγω το κανω συχνα,μαλιστα νοιωθω παρα πολυ ομορφα αν μπορεσω να μεταδωσω την χαρα που νοιωθω οταν το φτιαχνω σε αυτον που το παραλαμβανει.Μπραβο Τουλα μου!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 06 Σεπ 2006, 00:29 Aπό Toula »

Αποσυνδεδεμένος μέλος Δ

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #5 στις: 03 Σεπ 2006, 04:31 »
δεν ειναι πολυ ομορφο να χαριζεις κατι που εχεις φτιαξει μονη σου στα αγαπημενα σου προσωπα??

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία και χαρά για μένα, απο το να κάνω τους συναθρώπους μου και τα πρόσωπα που αγαπώ ευτυχησμένους και χαρούμενους.

Βάζω σε κάθε διμιουργία μου όλη μου την αγάπη και το μεράκι μου και το μεγαλύτερο δώρο σαν ανταπόδωση για μένα, είναι να βλέπω σε αυτούς που τις χαρίζω ενα χαμόγελο.

Αυτή είναι για μένα η επιβεβαίωση ότι κατάφερα τον στόχο μου και τους έκανα να χαρούνε !
« Τελευταία τροποποίηση: 08 Δεκ 2007, 23:11 Aπό Toula »

Αποσυνδεδεμένος Voula

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 13
  • TΙΠΟΤΑ ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ
    • Happy
« Απάντηση #6 στις: 03 Σεπ 2006, 16:05 »
Πάρα πολύ όμορφα Τουλάκι!
Πιάνουν τα χέρια σου πραγματικά!
Εγώ θα ήθελα κάμποσες μέρες να το κάνω και αν το κατάφερνα τελικά!
Τέλεια!
« Τελευταία τροποποίηση: 06 Σεπ 2006, 00:30 Aπό Toula »

Αποσυνδεδεμένος smaragda

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Don't worry,Be happy.
« Απάντηση #7 στις: 03 Σεπ 2006, 19:17 »
Τουλα μου πραγματι ειναι παρα πολυ καλη η δουλεια σου. :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Συχαρητηρια. :yelclap: :yelclap: :yelclap: :rockon: :rockon:

Παντα φιλικα Σμαραγδα
« Τελευταία τροποποίηση: 06 Σεπ 2006, 00:30 Aπό Toula »

Αποσυνδεδεμένος μέλος Δ

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #8 στις: 04 Σεπ 2006, 02:35 »
Να λοιπόν, άλλη μια καρτούλα που έφτιαξα σήμερα. Είναι για την κουμπάρα μου που γιορτάζει στις 14/9 και μάλιστα έχουμε κι ενα είδος "επέτιο" εκείνη την ημέρα γιατί τότε, πρίν εννιά χρόνια με πήρε μαζί του ο Αντώνης και πήγαμε στην γιορτή της για να με συστήσει σαν "το κορίτσι του".

Επιδή η φωτογραφία δεν είναι πολύ καθαρή θα σας περιγράψω λεπτομέριες της κάρτας.

Είναι βαθύ κόκκινη και οι δυο λωρίδες που είναι περασμένες στην αριστερή πλευρά είναι ασημένιες γιαλυστερές, έστω κι αν φένοντε άσπρες στην φωτογραφία.

Επάνω στο "Χρόνια Πολλά" έχω κολλήσει ασημένια χρυσόσκονη και το λουλουδάκι που φένεται περίπου στο κέντρο της κάρτας είναι επίσης φτιαγμένο απο ασημένιες κορδέλες. Στο κέντρο του λουλουδιού έχω κολλήσει κόκκινη χρυσόσκονη. Πέρασα την χρυσόσκονη και με μια στρόση διάφανο μανό για τα νύχια για να μην ξεκολλάει τόσο εύκολα και γεμίζει ο τόπος.

Ελπίζω να της αρέσει η κάρτα που της έφτιαξα !!!!

Τίς επόμενες μέρες θα της φτιάξω ακόμη ενα δωράκι, αν τα καταφέρω. Έχω ακόμη δέκα μέρες περιθώριο στις οποίες ή θα προσπαθίσω να φτιάξω δικά μου διακοσμιτικά κεριά ή θα φτιάξω διακοσμιτικά σαπουνάκια τα οποία θα τοποθετίσω σ΄ένα όμορφα στολισμένο καλαθάκι. Θα κάνω τα πειράματά μου κι ελπίζω σε ευπαρουσίαστα αποτελέσματα !!!

Εν το μεταξύ συννεχίζω να φτιάχνω και βραχιολάκια για τα οποία έχω βρεί ήδη "διαφημηστές" !!!  ;D ;D ;D

Μου ζήσε η φίλη και γειτόνισσά μου, που σας έχω πεί, ότι μένει δυο ορόφους πιο πάνω απο εμάς, να της φτιάξω ενα για τον γιό της και συμαθητή της Χρυσούλας, ενα για τον άντρα της κι ενα για τον εαυτό της.
Της είπα πως θα τους τα κάνω δωράκι κι εκείνη προθυμοποιήθηκε να τα "διαφημίσει" στο εργοστάσιο που δουλεύει και στις φίλες της. Μάλιστα μου είπε να τα χρεώνω τουλάχιστον 3-4  Ευρώ το καθένα γιατί και τα κομποσχοίνια που πουλάνε λέει στα μοναστήρια 3 Ευρώ τα χρεώνουνε κι εκείνα δεν είναι καν τόσο ανθεκτικά, όσο αυτά που κάνω εγώ απο πλαστικά λουράκια, επιδή είναι απο υφασμάτινα κορδόνια και χαλάνε με τον καιρό, αν βρεχθούνε. Αυτά που θα κάνω με χαντρούλες μου πρότεινε να τα χρεώνω σίγουρα 4-5 Ευρώ γιατί οι χάντρες είναι επιπρόσθετο έξοδο και για μένα που τις αγοράζω απο το κατάστημα.
Ο άντρας της είναι οδηγός του ΚΤΕΛ και είπε πως θα μου τα "διαφημίσει" στους συναδέλφους του.

Άντε να δούμε, πώς θα πάει η δουλειά !!!!

Το καλό στην όλη περίπτωση - αν πετύχει - θα είναι, ότι θα μπορώ να "δουλεύω" απο το σπίτι και θα είναι και μια εργασία που την λατρεύω και δεν την κάνω μόνο απο ανάγκη !!!

Απλά θα πρέπει τότε να βρώ στην Θεσσαλονίκη ή στην Αθήνα προμυθευτές για τις πρώτες ύλες που χρειάζομαι για τις κατασκευές μου γιατί δεν θα με συμφέρει να τις αγοράζω απο τα καταστήματα σε τιμές λιανικής.

Άντε και ο Θεός βοηθός !!!

Υ.Γ:
Η εικόνα έχει μεταφερθεί στο Site μου.
« Τελευταία τροποποίηση: 21 Φεβ 2007, 02:04 Aπό Toula »

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Ωραία τα λες! 33
« Απάντηση #9 στις: 04 Σεπ 2006, 06:23 »
Ξέρεις πόσοι ξεκίνησαν έτσι και κάνανε τελικά κάτι σπουδαίο; ΄Αντε καλή αρχή.
« Τελευταία τροποποίηση: 06 Σεπ 2006, 00:31 Aπό Toula »

Αποσυνδεδεμένος μέλος Δ

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #10 στις: 04 Σεπ 2006, 12:42 »
Ευχαρηστώ πολύ βρε κορίτσια !!!!

Τα καλά σας λόγια με ενθαρίνουνε τόόόόσο πολύ και πυροδοτούνε ακόμη πιο πολύ την όρεξή μου για διμιουργίες !!!!

Θα σας ανταμοίψω δεόντως........!!!!  :-* :-* :-* :-*

Μάκη και Βάσω, τί θα λέγατε να φτιάξω για όλα τα μέλη μας βραχιολάκια στα χρώματα του φόρουμ, δωρεάν φυσικά, για να ξεχωρίζουμε ανάμεσα στο πλήθως ;;;;;  ;D ;D ;D

Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ η ιδέεα.

Θα γράψουμε στην αρχηκή σελίδα σαν καλωσόρισμα των νέων μελλόν, πως με την εγγραφή τους στο φόρουμ θα παραλαμβάνουν, αν θέλουν, κι απο ενα βραχιολάκι.
Θα μας λένε, πού θέλουμε να τους τα στήλουμε.

;D ;D ;D Βλέπω σε λίγο καιρό, το 1/4 του πληθισμού της Ελλάδας, να γυρνάει με ρόζ βραχιολάκια στο χέρι !!!!

Άϊντε, άϊντε, πήραν τα μυαλά μου απότομα αέρα και σταματιμό δεν έχω !!!  ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 06 Σεπ 2006, 00:31 Aπό Toula »

Αποσυνδεδεμένος XRISOULA

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #11 στις: 06 Σεπ 2006, 23:55 »
ΦΟΒΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΥΛΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!
ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ!!ΑΝΕΤΑ ΘΑ ΜΠΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ..ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ!!

Αποσυνδεδεμένος μέλος Α

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #12 στις: 07 Σεπ 2006, 09:14 »
Είσαι καταπληκτική!!! Εχεις φλέβα! Ξετρελλάθηκα!!!!!! ΥΠΕΡΟΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ρίξε την προσοχή σου σε ΒΑΠΤΙΣΕΙΣ, ΓΑΜΟΥΣ! Εκεί είναι τα λεφτά!!! Να κάνεις μπομπονιέρες, δείγματα και να δημιουργήσεις κύκλο, να το πεις από στόμα σε στόμα, να αφήσεις δείγμα σε καφετέριες, ψιλικά, κλπ. με τα στοιχεία σου.

Και πάλι συγχαρητήρια! και τώρα η πρώτη σου παραγγελία!!! επί πληρωμή φυσικά!!!!!!!!!!!

Θέλω δύο μπλε σκούρα με μπλε ματάκι (χαντούλα) για μικρά παιδικά χεράκια!!! φτιαγμένα με αγάπη από την φιλενάδα μου την Τούλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Α

Αποσυνδεδεμένος bibini

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #13 στις: 07 Σεπ 2006, 10:58 »
Και εγώ θέλω τα ίδια με την Αντζυ για τους ΓΙΟΥΣ ΜΟΥ. Είναι απίθανο τι μπορεί να κάνει κάποιος εάν θέλει.

Αποσυνδεδεμένος μέλος Δ

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #14 στις: 08 Σεπ 2006, 12:45 »
Είσαι καταπληκτική!!! Εχεις φλέβα! Ξετρελλάθηκα!!!!!! ΥΠΕΡΟΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και πάλι συγχαρητήρια! και τώρα η πρώτη σου παραγγελία!!! επί πληρωμή φυσικά!!!!!!!!!!!

Α

Αντζουλίνι μου, σ΄ευχαρηστώ για τα καλά σου λόγια και τις συμβουλές σου. Θα τις ακολουθίσω.

Θέλω όμως να διευκρινίσω κάτι, για να μην υπάρχουν περεξηγήσεις....

1) Δεν άνοιξα αυτό το θέμα για να πουλίσω κάτι απο αυτά που κάνω στα μέλη του φόρουμ και στους επισκέπτες του. Απλά ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας.

2) Φυσικά και θα κάνω ΔΩΡΕΑΝ βραχιολάκια για τα παιδάκια σας και για εσάς, τα μέλη του φόρουμ !!!!

3) Δεν θέλω, με το θέμα μου, να παραβιάσω τους κανόνες του φόρουμ και η πώληση οποιουδίποτε αντικειμένου, μέσα απο αυτό, σίγουρα παραβιάζει τους κανόνες του.

Πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο να μου στέλνετε προσωπικά μηνύματα εδώ ή στην διεύθηνση E-Mail που έχω στο προφίλ μου για οτιδήποτε θέλετε.

Προς Θεού, μην με παρεξηγήσετε !!!! Σας ευχαρηστώ πολύ για την χειρονομία σας, απλά δεν θέλω να ταράξω σε καμιά περίπτωση και με κανέναν τρόπο την ομαλή λεοτουργία του φόρουμ και να το εκμεταλλευτώ προς όφελός μου.

Ελπίζω να καταλαβαίνετε, πως ακριβώς εννοώ αυτά που γράφω και πως δεν θέλω σε καμία περίπτωση να σας προσβάλω. Με ξέρεται πλέον αρκετά καλά για να με καταλάβετε.

Ζητώ συγνώμη, αν δεν τα κατάφερα γραπτώς !!!!

Και πάλι, χιλιάδες ευχαρηστώ για το ενδιαφέρων σας !!!!