Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Ο αδελφός μου ο αρκουδος Νο2  (Αναγνώστηκε 1844 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Ο αδελφός μου ο αρκουδος Νο2
« στις: 25 Σεπ 2006, 16:07 »
Χθες που βγηκαμε για ψωνια, ειδαμε μπροστα μας σε dvd την ταινια "ο αδελφος μου ο αρκουδος Νο2". την πηραμε αμεσως γιατι και εγω θελω να κανω εξασκηση στα αγγλικα μου και οι περισσοτερες παιδικες ταινιουλες με χαλαρωνουν και περνάω υπεροχα αλλα και τα παιδια θα την εβλεπαν ευχαριστα και θα συνηθιζαν λιγο την γλωσσα. Φυσικα βαλαμε και αγγλικους υποτιτλους απο κάτω για να ειναι για εμενα πιο ευκολο ;)
Λοιπόν η ταινία ηταν υπεροχη. Πολυ συγκινητηκή. Σε πολλες φασεις εβαλα τα κλαματα (οπως ειχα κανει φυσικα και στο Νο1). Εχει πολυ ομορφα κινουμενα σχεδια και καταπληκτικη μουσικη. Και τι δεν θα εδινα να το εβλεπα στον σινεμα και οχι στο σπιτι :-\
Δεν ξερω αν στην Ελλαδα θα το δειξουν στο σινεμα η θα κυκλοφορησει κατευθειαν σε dvd η αν ηδη κυκλοφορει. Ειναι μια πολυ καλη ταινιούλα για τα παιδια μας που μαλιστα περναει και μηνυματα για την αγαπη και την αφοσιωση που πρεπει να εχουμε για τον διπλανο μας!!!!

Αποσυνδεδεμένος μέλος Δ

• Ωραία τα λες! 0
Απ: Ο αδελφός μου ο αρκουδος Νο2
« Απάντηση #1 στις: 27 Σεπ 2006, 02:14 »
Ζωήτσα, δεν έχω ακούσει κάτι γι΄αυτή την ταινία, αλλά θα το ψάξω.

Εμείς - η κουμπάρα μου κι εγώ - πήγαμε πρίν απο λίγες μέρες και είδαμε μαζί με τα παιδιά μας στον κινηματογράφο την ταινία "Αυτοκίνητα" γιατί αρέσουν ειδικά στο βαφτιστικό μου τα αυτοκινητάκια, όπως είναι φυσικό για αγόρι.

Είναι επίσης μια πολύ όμορφη ταινία και περνάει ανάλογα μηνύματα στα παιδιά, πως θα πρέπει να σκεφτόμαστε και λιγάκι τον συνάνθρωπό μας (στην ταινία το συναυτοκίνητό μας  ;D ;D ;D) και πως πάνω απ΄όλα μετράει η εσωτερική εμφάνιση, δηλαδή αυτή της ψυχής και της καρδιάς, παρά η εξωτερική ομορφιά.

Μου αρέσουν πάάάρα πολύ οι παιδικές ταινίες και δεν αισθάνομαι ποτέ αρκετά μεγάλη σε ηλικία για να μην τις παρακολουθίσω κι εγώ.

Στην αίθουσα που καθόμαστε υπήρχαν μάλιστα πολλά ζευγάρια ή ακόμη και μεγάλες παρέες που δεν είχαν καν παιδιά, αλλά ήθελαν να δούνε την ταινία αυτή !

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 0
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Απ: Ο αδελφός μου ο αρκουδος Νο2
« Απάντηση #2 στις: 27 Σεπ 2006, 15:28 »
Τουλιτσα και εμεις πηγαιναμε οικογενειακως και το απολαμβαναμε. Βεβαια παντα ο μακης με την Ερηνη τσακωνοντουσαν για το ποιος θα φαει τα περισσοτερο ποπ κορν  :evillol:.
Τωρα απο το σχολειο μας εστειλαν μια προσκληση για να δουμε λεει ταινια "Disney's the wild" (ουτε ξερω τι ειναι) κατω απο τα δεντρα. Πρεπει λεει να παμε με τις καρεκλες μας και τα ποτα μας. Δεν ξερω τι ειναι . Θα το ψαξω.