Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΑΓΩΝΙΑ (συμπτώματα εγκυμοσύνης: πως το καταλάβατε)  (Αναγνώστηκε 19208 φορές)

Αποσυνδεδεμένος babe

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 1
    • babe
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΑΘΗΚΑ !
ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ!
ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΣΤΗΣ 24 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΡΗΞΙΜΟ ΚΟΙΛΙΑ ΑΠΛΑ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΤΙ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΔΕΞΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ!
ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ ΑΡΚΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ! ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ 2 ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!
ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ!
ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΤΙ ΕΛΑΦΡΙΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΕΛΑΦΡΙΕΣ ΟΜΩΣ!
ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ! :pipila: :pipila: :pipila:
« Τελευταία τροποποίηση: 28 Μαρ 2009, 22:53 Aπό abraam, Αιτία: αλλαγή τίτλου »
Lilypie Expecting a baby Ticker" border="0" width="400" height="80

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Απ: ΑΓΩΝΙΑ
« Απάντηση #1 στις: 21 Δεκ 2006, 15:51 »
Συνηθως τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης μοιαζουν με αυτα της περιοδου. Εγω ειχα εντονη ορεξη, υπνηλια, πονος στο στηθος και μαλιστα οι φλεβιτσες ειχαν αρχισει να φαινονται εντονοτερα (εχω ομως πολυ ανοιχτο δερμα), κλασικα πονος κατω χαμηλα και ενιωθα οτι θα ανοιξει η μεση μου. Ελεγα οτι απο στιγμη σε στιγμη θα αδιαθετησω και πηγαινα συνεχεια στο  μπανιο για να δω κτλ. Ζαλαδες συχνοουρια κτλ ειχα αργοτερα...
Ευχομαι στις 24 Δεκεμβριου να παρεις το καλυτερο δωρο για τα Χριστουγεννα ;)

Αποσυνδεδεμένος babe

• **
  • Ωραία τα λες! 1
    • babe
« Απάντηση #2 στις: 21 Δεκ 2006, 15:56 »
EYXARISTω ΖΩΗ ΠΟΛΥ!
ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΓΩΝΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ cLEAR BLUE ΝΑ ΔΩ Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!! :pipila: :pipila:

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #3 στις: 21 Δεκ 2006, 16:11 »
Τωρα...ρωτησες το πιο ανυπομονο ατομο ;D Εγω παντα τα εκανα πιο μπροστα και στις 3 εγκυμοσυνες. Στην δευτερη την πατησα γιατι μου εδειξε αρνητικο και εκλαιγα πολυ. Τελικα μετα απο δυο μερες φανηκε αχνη γραμμουλα και την τριτη μερα η χοριακη ηταν σουπερ...
Δεν ξερω τι να σου πω... Μηπως ειναι λιγο νωρις? Δεν ξερω... Εγω δεν θα κρατιομουν αλλα ισως δεν ειναι και πολυ σωστη η αποψη μου :(

Αποσυνδεδεμένος babe

• **
  • Ωραία τα λες! 1
    • babe
« Απάντηση #4 στις: 21 Δεκ 2006, 16:13 »
ΚΟΙΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΗΝΑ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΤΥΧΕΡΗ ΣΥΝΗΘΩΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ! :pipila: :pipila: :pipila:
ΑΝ ΔΕΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΤΕΣΤ!!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #5 στις: 21 Δεκ 2006, 16:22 »
Οπως λες και εσυ ειναι θεμα τυχη αλλα θεμα συστηματος (αυτο το λεω εγω ;D). αν δεν ειναι τον πρωτο μηνα, θα ειναι τον δευτερο η τον τριτο. Μην αγχωνεσαι απο τωρα. Και την Κυριακη μπορεις να κανεις το τεστ. Ολα θα πανε καλα. φυσικα και θα μας ενηεμρωσεις... ετσι? ;)

Αποσυνδεδεμένος babe

• **
  • Ωραία τα λες! 1
    • babe
« Απάντηση #6 στις: 21 Δεκ 2006, 16:30 »
ENNOEITAI ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!
ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!! :yeah: :yeah: :yeah:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 65
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #7 στις: 21 Δεκ 2006, 19:59 »
Συνηθως τα συμπτωματα κοριτσι μου ειναι όπως όταν θα ερθει κανονικα η περιοδος.Εγω τα ειχα όλα δηλαδή πονο χαμηλα,καποιες ζαλαδες και ένα ιδαιτερο πρηξιμο στο στηθος που δεν ειχα τις πιο πολλες φορες.
Εγω έκανα το self clear  μια μερα πριν αδιαθετησω και εδειχνε μια πολυ αχνή γραμμή και ήμουν οντως εγκυος ασχετως αν ο άντρας μου ελεγε ότι τις γραμμες τις φανταζομουν. ;D ;D ;D ;D ;D

Πολλες φορες δειχνουν να ειναι αρνητικα γιατι δεν εχει ανεβει  πολυ ακομη η ορμονη και δεν δειχνει οποτε και παλι θα εχεις αμφιβολια.Καλυτερα περιμενε μεχρι την Κυριακή αλλά πιο σωστο ειναι να λες ότι δεν εισαι για να μην απογοητευτεις. ;)
Θαρθει μονο του και τοτε θα το δεις στο τεστ να εισαι σιγουρη! :) :) :) :-* :-* :-* :-* :-*
Μακαρι να εισαι απο τον πρωτο μήνα αλλά και παλι κι εγω που μενω παρα πολυ ευκολα εμεινα εγκυος στον 2ο ή 3ο μήνα για να καταλαβεις. :) :) :)

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Ωραία τα λες! 32
« Απάντηση #8 στις: 21 Δεκ 2006, 21:13 »
Εύχομαι να έχεις καλά νέα. Απ' ότι ξέρω κάποια τεστ δείχνουν από τώρα αλλά μην απογοητευτείς τελείως αν το αποτέλεσμα είναι αρνητικό και πρόσεξε ποιο τεστ θα πάρεις για να δείχνει από τώρα. Κάποιες μένουν έγκυες από τον πρώτο μήνα, γιατί να μην είσαι εσύ ανάμεσά τους;

Αποσυνδεδεμένος babe

• **
  • Ωραία τα λες! 1
    • babe
« Απάντηση #9 στις: 22 Δεκ 2006, 09:30 »
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ! ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΣΥΝΤΟΜΑ!! :pipila: :pipila: :pipila: