Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ.....ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ.....  (Αναγνώστηκε 39445 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 55
  • Οι άντρες της ζωής μου....ο κόσμος μου όλος!!!
    • Loved
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ......ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.....ΚΑΙ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΛΠ......ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ.......ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΑΥΤΕΣ ΜΕΡΕΣ 14-16 ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ;;;;;;;;;

ΕΙΜΑΙ 26 ΧΡΟΝΩΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ, ΕΧΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΜΕ ΑΠΟΚΛΙΣΗ 1-2 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΑΝΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΑΣ ΤΥΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ......ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΣ. ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 7 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ, ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΣΑΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ, ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΝΙΖΩ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΣΙΓΑΡΟ...ΤΟ ΑΝΑΒΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΒΗΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ.....

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΟΧΙ....ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟ ΘΕΛΩ........ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΡΩ......ΑΥΤΑ......

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΑΣ.....ΦΙΛΙΚΑ ΕΛΕΝΗ :pipila:

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Με το καλο κοριτσι μου. Απο αυτα που μας γραφεις μαλλον εγκυμοσυνη μου μυριζεται!!! Μεχρι το τελος της εβδομαδας ελπιζω να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα και.... κανε μια προσπαθεια να κοψεις το τσιγαρο (αν εισαι εγκυος). Ειναι για το καλο το δικο σου και πανω απ ολα του μωρου ;)

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
Εχεις συμπτωματα που δειχνουν εγκυμοσύνη ,όμως καμιά φορα ειναι παρα πολυ όλα αυτα στο μυαλο μας. :o

Ναι οι γονιμες μερες ειναι περιπου πριν και μετα την ωορηξια όμως αν λαβεις υποψιν ότι εχει παρατηρηθει και σπερμα που αντεχει 5 μερες μεσα μας ,βαλε 5 μερες πριν την ωορηξια και 5 μετα ,ε δεν ειναι μονο οι 2-3 γονιμες... ;D ;D ;D
Μετα εξαρταται απο το καθε ζευγαρι.Δηλαδή το σπερμα του άντρα,το ωαριο,την ποιοτητα του καθενος ,ποσο ευκολα και καλά δενουν αυτα όταν βρεθουν μαζί πολλά πραγματα.

Φυσικα και υπαρχει πιθανοτητα να εισαι εγκυος ,αλλά άστο για όταν έρθει και μην το βαζεις στο μυαλο σου απο τωρα για να μην αγχωνεσαι.Απλά αν βιαζεσαι σχετικα προσπαθησε μερα παρα μερα στις γονιμες μερες σου. ;) ;) :) :) :)

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Συνδεδεμένος zeka

• Ωραία τα λες! 37
    • Busy
Αρα αν είσαι έγκυος θα είναι η πρώτη φορά που θα πας σε γυναικολόγο...!!! Λοιπόν η γνώμη μου είναι να πας σε έναν γιατρό να κάνεις εξετάσεις, να σου κάνει ένα υπερηχογράφημα, να δει την μήτρα σου, τα όργανά σου όλα...παίζουν σημαντικό θέμα όλα αυτά στη σύλληψη. Καλό είναι να γνωρίζεις το σώμα σου. Ελπίζω να είσαι έγκυος αφού το θελεις τόσο πολύ. Αλλά και αν δεν είσαι θα το καταφέρεις κάποια στιγμή αφού το πήρατε απόφαση. Αλλά προέχει να πας σε γιατρό.

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
    • Loved
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ.....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ......ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ....ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ....ΩΣΤΟΣΟ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ....(ΕΧΤΟΣ ΤΟΥ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟΥ)...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ.....ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.....ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ...ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ....ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ....ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ....ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ....ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΓΧΟΣ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΤΥΧΟΥΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ....ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ....Η ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΡΙΒΟΛΟΓΩ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΗ ΣΚΕΨΗ....ΑΦΟΥ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ...ΘΑ ΠΕΣΩ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ....ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ......ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ, ΘΑ ΕΧΩ ΝΕΟΤΕΡΑ....ΚΑΛΑ ή ΟΧΙ ΚΑΛΑ....ΚΑΛΗΜΕΡΑ....

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Ωραία τα λες! 33
Εύχομαι να μην νιώθεις όπως νιώθω τώρα εγώ.  :'( :'( :' Εύχομαι να είσαι έγκυος γιατί έτσι φαίνεται αλλά και να μην είσαι εύχομαι σύντομα να είσαι. Ξέρω πως δεν πρέπει να το παίρνω κατάκαρδα αλλά... θέλω τόσο πολύ άλλο ένα παιδάκι. Πιστεύω πως είμαι καλή μαμά και έχω πολλά να προσφέρω αλλά...

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
    • Loved
Εύχομαι να μην νιώθεις όπως νιώθω τώρα εγώ.  :'( :'( :' Εύχομαι να είσαι έγκυος γιατί έτσι φαίνεται αλλά και να μην είσαι εύχομαι σύντομα να είσαι. Ξέρω πως δεν πρέπει να το παίρνω κατάκαρδα αλλά... θέλω τόσο πολύ άλλο ένα παιδάκι. Πιστεύω πως είμαι καλή μαμά και έχω πολλά να προσφέρω αλλά...

Δεν μπορώ να σου πώ να μην νιώθεις όπως νιώθεις.....Πριν από ένα μήνα σίγουρα θα στο έλεγα, γιατί τελικά αν δεν έρθεις στο σημείο να νιώσεις ακριβώς πως αισθάνεται ένας άνθρωπος σε μια δεδομένη φάση της ζωής του, το να μιλάς υποθετικά και εκ του ασφαλούς είναι τελικά άτοπο...Ωστόσο όμως πρέπει να νιώθεις πολύ καλύτερα γιατί έχεις ήδη ένα παιδάκι και να σου ζήσει......σκέψου όμως ζευγάρια και ιδιαίτερα γυναίκες που προσπαθούν προσπαθούν και δεν μπορούν να κάνουν καθόλου παιδι.....Η νύφη μου κλείνει σχεδόν 11 χρόνια παντρεμένη , έχουν γίνει όλες οι εξετάσεις και στους δυο, δεν φαίνεται να υπάρχει κανένα πρόβλημα και όμως μέχρι σήμερα δεν έχει μείνει έγκυος.....και κοντεύει τα 37..Φαντάζεσαι εκείνη πως αισθάνεται λοιπόν;;;;;Ξέρεις....τα λέω σε εσένα ουσιαστικά για να τα ακούω εγώ......Πάντως το άγχος και η ψυχολογία είναι τελικά πολύ αρνητικοί παράγοντες σε αυτό το θέμα....και το κακό είναι ότι δεν αποβάλλεται με τίποτα....
Φιλάκια κοπέλα μου και καλή σου μέρα.......Και ότι καλό είναι να 'ρθει, είμαι σίγουρη πως θα'ρθει...Και για σένα και για μένα και για όλους μας...... :pipila:

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Ωραία τα λες! 33
Ευχαριστώ πολύ Ελένη. ΄Αλλο λέει το μυαλό και άλλο η καρδιά. Είναι όμως και τρελό το να έχεις κάνει ένα παιδί και να μην μπορείς να μείνεις έγκυος στο δεύτερο. Προσπαθώ να ξανανεβώ ψυχολογικά. Με βοηθάει να μπαίνω στα μωράκια. Και πάλι εύχομαι να είσαι έγκυος.

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
Ειρήνη μου δευ υπαρχει περιπτωση καποια κοπελα να εμεινε εγκυοςσε ένα παιδι και να μην μπορεσει να κανει δευτερο χωρις να μεσολαβησε κατι οπως σε σενα.
Θα ρθει!Μπορει να αργησει λιγο και ίσως να ειναι για καλο σας που αργει, όμως θα ερθει!
Ασε όσο μπορεις τις διαφορες γιατι τελικα ειδικα αυτο το θεμα δεν το κανονιζουμε τοσο εμεις όσο ο Θεος κατα τη γνωμη μου.Θαρθει όταν θα ειναι η στιγμή για σας να ερθει.Οσο πιο πολυ αγχωνεσαι τοσο το κανεις πιο απομακρο...

Απορροφησου σε τοσα πραγματα ,βρες θετικες διεξοδους για ότι σε πληγωνει καθημερινα και θα ερθει κι αυτο.Και τοτε η χαρα θα ειναι πιο μεγαλη ακομη απο ότι θα ειχες αν ερχοταν στην αρχή. ;) ;)

Σε κοπελες ομως που δεν τους βρισκουν τιποτα  ,και το παιδί δεν έρχεται τι να πούμε;;;;;; :( :( :( :dontknow:

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
    • Loved
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ......ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.....ΚΑΙ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΛΠ......ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ.......ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΑΥΤΕΣ ΜΕΡΕΣ 14-16 ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ;;;;;;;;;

ΕΙΜΑΙ 26 ΧΡΟΝΩΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ, ΕΧΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΜΕ ΑΠΟΚΛΙΣΗ 1-2 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΑΝΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΑΣ ΤΥΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ......ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΣ. ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 7 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ, ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΣΑΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ, ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΝΙΖΩ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΣΙΓΑΡΟ...ΤΟ ΑΝΑΒΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΒΗΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ.....

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΟΧΙ....ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟ ΘΕΛΩ........ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΡΩ......ΑΥΤΑ......

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΑΣ.....ΦΙΛΙΚΑ ΕΛΕΝΗ :pipila:

Συμπληρωματικά έχω μια ακόμα απορρία.....Θα μου πείτε ακόμα δεν το είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε....αλλά η γνώση είναι καλό να υπάρχει έτσι δεν είναι;;;;; Η εξέταση που γίνεται στον 5ο περίπου μήνα της εγκυμοσύνης αν δεν κάνω λάθος...η αμνιοπαρακέντηση...ξέρω ότι είναι αναγκαία να γίνει αν η μητέρα είναι πάνω από 35 ετών...Σε περίπτωση που ο πατέρας είναι ανω των 35 ετών θα πρέπει επίσης απαραίτητα να γίνει;;;;;;;;;;;

Σας ευχαριστώ και πάλι......

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Οχι αυτο ισχυει μονο για την μητερα αν ειναι απο 35 και πανω ή αν καποιες εξετασεις δεν εχουν βγει καλες, η αν υπαρχει καποιο ιστορικο στην οικογενεια.

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
    • Loved
Οχι αυτο ισχυει μονο για την μητερα αν ειναι απο 35 και πανω ή αν καποιες εξετασεις δεν εχουν βγει καλες, η αν υπαρχει καποιο ιστορικο στην οικογενεια.

Kαλημέρα σας και πάλι....Είμαι στις κρίσιμες ημέρες της αναμονής....και ειλικρινά έχω μπερδευτεί....Για αυτό έχω ανάγκη να με βοηθήσετε να λύσω κάποιες απορρίες ακόμα.....Έχει περίπου τρεις μέρες που που νιώθω ενοχλήσεις στην μέση......τις οποίες δεν συνήθιζα να έχω πριν από περιόδους όπως συμβαίνει με πολλές κοπέλες...Και σήμερα με ενοχλέι ανά τακτά χρονικά διαστήματα κάτω δεξιά....νομίζω σαν να είναι στην σάλπιγγα....Νιώθω τσιμπήματα την μια στιγμή έντονα και την άλλη τίποτα....Ειλικρινά έχω αγχωθεί τελικά πάρα πολύ για το αν μέχρι την Κυριακή θα αδιαθετήσω ή οχι.....Είναι και όλα αυτά που αισθάνομαι και από την μια έχω την αγωνία μου έχω τελικά και τον φόβο μου....

Φιλιά σε όλες......να έχετε μια πολύ πολύ καλή μέρα....

Αποσυνδεδεμένος μέλος Δ

• Ωραία τα λες! 0
Ελένη, τώρα που αναφέρεις ενοχλήσεις στη μέση τις οποίες δεν είχες πρίν, είμαι κι εγώ σχεδόν σίγουρη πως είσαι έγκυος !!!!

Εγώ αντίθετα απο εσένα, πάντα έχω ενοχλήσεις πρίν αδιαθετίσω, ακόμη και στην μέση. Όταν όμως έμεινα έγκυος στην δεύτερη κόρη μου, οι ενοχλήσεις που είχα στη μέση κι ενώ περίμενα περίοδο ήταν διαφορετικές. Δεν ξέρω πώς να το εξηγίσω για να το καταλάβεις....Με ενοχλούσε η μέση αλλά δεν ήταν ο συνηθισμένος ελαφρύς πόνος, ήταν πιο έντονος και διαφορετικός στην αίσθηση.

Θυμάμαι πως ήταν Σ/Κ, κρεμούσα κουρτίνες εκείνη την μέρα, ετοιμάζαμε το πάρτυ γεννεθλείων της πρώτης μου κόρης και ήταν η κουμπάρα μου για επίσκεψη στο σπίτι.
Της είπα πως μάλλον είμαι έγκυος και της εξήγησα τους λόγους για τους οποίους είμαι σχεδόν σίγουρη για την εγκυμοσύνη μου. Εκείνη είχε αμφιβολίες κι απλά μου είπε πως μπορεί με τις ετοιμασίες για το πάρτυ να κουράστηκα λίγο παραπάνω και σε συνδιασμό με την αναμονή της περιόδου ο πόνος στη μέση να είναι διαφορετικός απο τις άλλες φορές.

Την Δευτέρα πήγα κατευθείαν για αιματολογικές εξετάσεις, δεν πήρα τέστ εγκυμοσύνης γιατί σε αυτό δεν φένεται πάντα 100% το αποτέλεσμα απο την αρχή, όπως μου είπε ο γυναικολόγος μου.
Και απλά επιβεβαιώθηκα !!!!! Είμουν ολίγων ημερών έγκυος !!!!

Ελπίζω να συμβαίνει και με σένα το ίδιο και να είσαι έγκυος. Πήγαινε σε γυναικολόγο τώρα ! Κάνε αμέσως αιματολογικές εξετάσης και όχι αυτό με τα ούρα. Κι ακόμη και να μην είσαι έγκυος, κακώς που δεν έχεις πάει ακόμη ποτέ σε γυναοκολόγο ! Στον γιατρό δεν πάμε μόνο όταν έχουμε πρόβλημα, αλλά και προλυπτικά για να δούμε αν όλα είναι εντάξη !!!!! Πόσο μάλλον όταν αφορά τα γυναικολογικά μας !

Καλή επιτυχία σου εύχομαι !!!

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
    • Loved
Καλημέρα και καλή εβδομάδα.....Ακόμα δεν έχω αδιαθετήσει,σκέφτομαι να περιμένω μέχρι και την Τετάρτη και μετά να πάρω την μεγάλη απόφαση να πάω σε γυναικολόγο...Τούλα μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, την διάβασα με το που ήρθα στην δουλειά.....το ξέρω ότι θα έπρεπε να είχα ήδη πάει σε γυναικολόγο και ότι δεν δικαιολογούμαι από καμμίας πλευράς....αλλά.....Μόνο που το σκέφτομαι, και επειδή ο γιατρός είναι στον 4ο όροφο, νομίζω ότι μόλις φτάσω στην πόρτα του για να χτυπήσω το κουδούνι....θα βάλω όχι απλά την τρεχάλα......θα φύγω πετώντας από το μπαλκόνι....Είναι ψυχολογικά πολύ δύσκολο και ξέρω ότι πρέπει να το ξεπεράσω.....Και θα το κάνω φαντάζομαι σύντομα ειδικά αν πρόκειται για εγκυμοσύνη....Αλλά αυτή την φορά ακόμα και αν δεν είμαι τελικά έγκυος.....γιατί ναι μεν αλλά δεν θέλω να το δέσω και να απογοητευτώ θα κανονίσω να πάω γιατί πρέπει.....Ωστόσο για να είμαι ειλικρινής αυτό που με κολλλάει είναι και το εξής....Η κολλητή μου είναι σήμερα 7 μηνών έγκυος....Όταν έμεινε έγκυος είχε κάποια παραπανίσια κιλά όπως και εγώ τώρα....Λοιπόν κάθε φορά που πηγαίνει από τότε μέχρι και σήμερα στον γυναικολόγο της, ενώ η εγκυμοσύνη της πηγαίνει άψογα....και δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.....ανεβάζει πίεση 17 και αυτό γιατί ο γιατρός της μιλάει πολύ απότομα σχετικά με τα παραπανίσια κιλά.....Σε σημείο τέτοιο που μου λέει ότι μόλις με το καλό γεννήσει θα αλλάξει γυναικολόγο....Και σκέφτομαι φαντάζεσαι να μου συμβεί το ίδιο.....Είναι και ο χαρακτήρας μου πολύ  πιο ευαίσθητος από τον δικό της....θα σκάσω εκείνη την ώρα....Εντάξει τι να κάνουμε....Έχουμε λίγα κιλά παραπάνω...και αν δεν μπορέσαμε να τα χάσουμε πρίν την εγκυμοσύνη γίνεται να τα χάσουμε κατά την διάρκεια αυτής ή πρέπει να μας συμπεριφέρονται λες και είμαστε ελεφαντάκια.....(φτου μακρυά.....οι ελεφαντίνες έχουν εγκυμοσύνη 20 μηνών....τι κακό και αυτό.....)....Οι πόνοι στην μέσοι συνεχίζονται , και στο στήθος επίσης.....και για να είμαι ειλικρινής επειδή δεν είμαι σίγουρη για το αν είμαι ή οχι.....τρέχω κάθε τρεις και λίγο στο μπάνιο για να δω μήπως έδω αδιαθετήσει.....Και για να κλέισω να μην μακρυγορήσω άλλο εχθές το βράδυ....αισθανόμουν πολύ κουρασμένη και πονούσα κιόλας στην μέση και λίγο στην κοιλιά και είχα απογοητευτεί ότι μέχρι το πρωί θα αδιαθετήσω...οπότε πέσαμε για ύπνο και με παράπονο γύρισα και είπα στον άντρα μου....αγάπη μου το "παιδάκι" μας το βλέπω να γίνεται περίοδος.....καθώς επίσης ότι αν αδιαθετήσω με το καλό που θα τελειώσω τον ενημέρωσα ότι θα υφίσταται μέρα παρά μέρα, παρενόχληση, αφού συμφωνα με αυτά που διάβασα στο site ένας σίγουρος τρόπος για να μείνεις έγκυος είναι μέρα παρά μέρα μετά το τέλος της περιόδου.....έχω φάει άσχημο κόλλημα το ξέρω....Σκέφτομαι να πάρω ένα τέστ του εμπορίου να κάνω....αλλά διστάζω....Σας ζάλησα....εεεε;;;;Σκεφτείτε τι έχετε να τραβήξετε και πόσο θα πρέπει να με υποστείτε αν τελικά είμαι έγκυος.....Είναι φοβερό αυτό το συναίσθημα της αναμονής του αποτελέσματος..

Φιλιά πολλά να έχουμε όλες μια πολύ πολύ καλή ημέρα...... :pipila:

Συνδεδεμένος zeka

• Ωραία τα λες! 37
    • Busy
ΠΙστεύω ότι καλό είναι να περιμένεις μέχρι και την Τετάρτη και μετά να κάνεις ένα τέστ εγκυμοσύνης. Περίμενες περίοδο στις 7 του μηνός και σήμερα είναι 8. Μία ημέρα καθυστέρηση είναι λίγο. Δεν είναι καν καθυστέρηση. Περιμενε λίγο. Σου εύχομαι να είσαι έγκυος και να πάνε όλα καλά. Αλλά και αν δεν είσαι τώρα αφού το έβαλες σκοπό θα μείνεις σύντομα. Απλά πήγαινε στο γυναικολόγο για να εξεταστείς, γιατί μπορεί να έχεις κάποια κολπίτιδα κάτι βρε παιδί μου που πρέπει να το θεραπεύσεις πριν μείνεις έγκυος, γιατί μετά πολύ δύσκολα οι γιατροί δίνουν αλοιφές και φάρμακα.

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών