Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Λαμπαδες!!!  (Αναγνώστηκε 1338 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Λαμπαδες!!!
« στις: 23 Φεβ 2007, 17:32 »
Ισως ειναι λιγο νωρις να το συζητησουμε αλλα εγω εχω μπει ήδη στο κλιμα ;D. Νομιζω τα ειχαμε πει και παλιοτερα αλλα δεν βλαπτει να ξαναπουμε.
Χθες με πηρε τηλεφωνο η νονα του μικρου και με ρωτησε αν θελω να στειλει λαμπαδα. Εγω θα ήθελα να στειλει και πιστευω οτι το παιδι θα χαρει πολυ. Αλλωστε στηνεκκλησία θα παμε. Της ειπα ομως οτι μπορει να σπασει στον δρομο αλλα δεν εδιεξε να πτοείται. Απο την στιμγη που θελει να στειλει θα την δεχτουμε με πολυ μεγαλη χαρα!!! Η Ειρηνουλα με ρωτησε ποια απο τις δυο νονες θα στειλει λαμπαδα (την παιρνουν εναλλαξ) αλλα της ειπα οτι μαλλον δεν θα της στειλουν γιατι μπορει να σπασει :-\
Εγω πηρα την ξαδελφη μου και της ειπα οτι οποια λαμπαδα θελησει το βαπτιστηρι μου θα στειλω τηνμαμα μου να του την παρει και να του την δωσει. Τελικα ειναι μεγαλη υποθεση η λαμπαδα για τα παιδακια.
Παροτι πλεον οι λαμπαδες που θελουν τα μικρα ειναι πανακριμβες νομιζω οτι τελικα τις αξιζουν. Αλλωστε δεν θα ηθελα το βαπτιστηρι μου να στεναχωρηθει για αυτο τον λογο.
Εσεις τι γνωμη εχετε? Προτιματε τις παραδοσιακες λαμπαδιτσες με τα πολυ μικρα στολισματα που σαφως ειναι πανεμορφες και σκαλες ανωτερες απο τα εκτρωματα που μας πουλανε ως λαμπαδες ή αυτα που μας πασαρον? Στα βαπτιστηρια σας τι κανετε? Περνετε την γνωμη του παιδιου ή οχι? Θα προτιμουσατε να του παρετε φτηνοτερα ρουχα ή παπουτσια για να του παρετε την λαμπαδα των ονειρων του?
Η ξαδελφη μου που ειναι η μαμα του βαπτιστηριου μου, με μαλωνει που παιρνω στο παιδι αυτες τις λαμπαδες. Ηξερε τα οικονομικα μας. Ομως πως θα φαινοταν στο παιδι αν ο αδελφος του επαιρνε την "καταπληκτικη"  λαμπαδα ενω η δικια του ήταν απλη?
Δεν το κανω φυσικα ως ανταγωνισμο απεναντι στην αλλη νονα αλλα θελω να ευχαριστησω το παιδι.
Βλεπω την Ειρηνη ποσο απογοητευται οταν η μια απο τις δυο νονες τις φερνει την απλη λαμπαδα και τα πανακριβα ρουχα ενω ευχαριστιεται οταν η αλλη η νονα της φερνει μεγαλη λαμπαδα και φτηνοτερα ρουχα.
Ποια ειναι η γνωμη σας? Πρεπει να ακολουθουμαι την "ευχαριστηση" των παιδιων?

Αποσυνδεδεμένος Andagr

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
Απ: Λαμπαδες!!!
« Απάντηση #1 στις: 23 Φεβ 2007, 20:39 »
( grafo apo allo pc kai den xero na allaxo tis rithmiseis...sorry).

stin Ameriki edo spania tha deis ta pitsirikakia na kratoyn labades.  ego omos epeidi megalosa me ayto xekinao to ethimo ayto kai syton diko moy vaftisimio.  Tha tou ftiaxo mia apli labada kai arkoydakia...tha sas thn deixo otan tin teliopoiiso.  Mazi me ayto, toy pirame rouxa, papputsia, pexnidia syn tin labada, to sokolatenio tou avgo kai an vro tsoyreki tha paro kai apo dauto.

H nona toy giou mou pou einai ellinoamerikana 4 genneas pantote to pasxa fernei kai sta 2 pedia apo 2 kalathia me diafora vivlia, sokolatolixoudies, diafora pexnidia mesa kai royxa kala.  Tsoureki, labada den ta xerei ayta.

sigoura xeronte ta mikroylakia otan to perimenoun kiolas akoma enas logos parapano!
ΝΙΚΟΣ 12 χρ.
ΡΟΥΛΑ 10 χρ.
ΟΛΥΜΠΙΑ 1 χρ.
και

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #2 στις: 23 Φεβ 2007, 20:56 »
Aντα μου αυτα τα καλαθια μου αρεσουν και εμενα παρα πολυ.
Αν οι νονες της κορης μου δεν εχουν σκοπο να της στειλουν λαμπαδα (και με το δικιο τους) λεω να της φτιαξω εγω. Αληθεια κερια-λαμπαδες βγαζουν και εδω?

Αποσυνδεδεμένος Andagr

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #3 στις: 26 Φεβ 2007, 01:48 »
εγω θα αγορασω απο την εκκλησια μας ενα κερι για να το φτιαξω εγω λαμπαδα. 
ΝΙΚΟΣ 12 χρ.
ΡΟΥΛΑ 10 χρ.
ΟΛΥΜΠΙΑ 1 χρ.
και