Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ρυτιδες και κρεμες προσωπου....  (Αναγνώστηκε 12645 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
ρυτιδες και κρεμες προσωπου....
« στις: 17 Απρ 2007, 15:25 »
"Ζωη, γιατι εχεις μονο απο την μια μερια ρυτιδα?"
Αυτο με ισοπεδωσε.... Οχι γιατι ηθελα να εχω και απο την αλλη μερια, αλλα επειδη την εβλεπα τον τελευταιο καιρο και πιστευα οτι μονο εγω την βλεπω. Αμ δε!!!!! Ειναι αρκετα εντονη, διπλα στο στομα.
Απο τοτε που ηρθα εδω χρησιμοποιω κρεμα προσωπου περισσοτερο. Καθε πρωι πλενω το προσωπο μου, βαζω κρεμα ματιων και προσωπου. Η αληθεια ειναι οτι δεν αγοραζω τις πανακριβες τυπου εστε λοντερ, κλινικ... Τωρα ειχα μια της AVEENO για ρυτιδες. Καποιος μου σφυριξε οτι ηταν καλη αλλα δεν.... Για την Εστε λοντερ μου ειχε πει οτι εχει πολλα χημικα και ενω οσο την βαζεις εχεις υπεροχο προσωπο, οταν την σταματησεις εισαι χειροτερα απο πριν... Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα εχω την οικονομικη δυνατοτητα να την βαζω στην Ελλαδα οταν για ενα κουτακι θες το λιγοτερο 100 ευρω :yikes:.
Εχετε καποια καλη κρεμουλα να μου προτεινε? Επισης θα ηθελα να μου προτεινετε και μια μασκουλα...

Αποσυνδεδεμένος mpoumpouka

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ
Απ: ρυτιδες και κρεμες προσωπου....
« Απάντηση #1 στις: 17 Απρ 2007, 16:03 »
Για τις ρυτίδες δεν ξέρω εγώ πάντως χρησιμοποιώ προϊόντα vichy και φυσικά korre.Είναι υποαλλεργικά και τα δυο.Δεν είναι ακριβά και κάνουν πολύ καλή δουλειά.Δοκίμασε και το πήλινγκ της vichy και την ενυδατική.Όσον αφορά τη ρυτιδούλα σου η καλύτερη κρέμα είναι το γέλιο.Φιλάκια

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #2 στις: 17 Απρ 2007, 16:08 »
Tωρα που ειπες γελιο... Παλιοτερα πηγαινα σε ενα κομμωτηριο που η βοηθος δεν γελουσε ποτε. Τοτε ηταν περιπου 20 χρονων. Σε ερωτηση μας γιατι δεν γελαει ποτε μας απαντησε οτι δεν γελαει για να μην κανει ρυτιδες :yikes:.
Του κορρε δεν υπαρχουν εδω.  Δεν ξερω καν αν υπαρχει vichy....
Του Κορρε τα χρησιμοποιουσα στην Ελλαδα, οποτε τα χρησιμοποιουσα  ;), και ημουν αρκετα ευχαριστημενη.

Αποσυνδεδεμένος Hara

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #3 στις: 17 Απρ 2007, 17:08 »
Μάσκες ωραίες έχει η Apivita!!
Τις βρίσκω στο φαρμακείο και μου αρέσουν!!

Αποσυνδεδεμένος luna

• Ωραία τα λες! 15
    • Made by Luna
« Απάντηση #4 στις: 17 Απρ 2007, 17:33 »
Εγώ Ζωή τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ κρέμες της ROC. Μάλιστα πριν λίγες μέρες πήρα και την αντηλιακή της και είναι η μόνη από όλες όσες έχω δοκιμάσει που με άφησε ευχαριστημένη. Καθόλου λιπαρή, καθόλου άρωμα, δεν τη νιώθεις επάνω σου.
Αυτές τις μάρκες που λες κι εσύ τις αποφεύγω κι εγώ γιατί πολύ συχνά όλο και βλέπω ουσίες που δεν θα έπρεπε να έχουν. Τις πολύ φθηνές του σούπερ μάρκετ πάλι δεν είναι να τις πλησιάζεις, χαμένα πάνε τα λεφτά σου, έτσι πάντα από φαρμακείο που έχουν και σωστή ποιότητα και δεν χαλάς και λεφτά παραπάνω από αυτά που πρέπει.

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #5 στις: 17 Απρ 2007, 18:02 »
Σας ευχαριστω για τις προτασεις σας. Τελικα οταν περασουμε τα 30 το θελει το δερματακι μας το "κατιτις" του!!!

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #6 στις: 17 Απρ 2007, 20:23 »
Εγω τελευταια χρησιμοποιω της Μacrovita  κρεμα που την βρισκω στα βιολογικα προιοντα, και σε παρομοια τιμή με αυτες του Κορρε.Εμεινα περισσοτερο ευχαριστημενη απο τις κρεμες του Κορρε.
Δεν τις εχω δει αλλου όμως.Δεν ξερω αν μπορεις να τις βρεις ειδικα εκεί που εισαι.
Θα ψαξω στα φυλλαδια αν βρω ,και θα σου πω μεχρι αυριο. ;D
Φιλακια!

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #7 στις: 17 Απρ 2007, 21:51 »
Σε ευχαριστω Βασω μου , θα περιμενω. Αλλωστε λεω να παω για ψωνια το Σαββατο. πραγματικα θα τον ξετιναξω τον Μακη, να μαθει να λεει περι ρυτιδων. Δεν κοιταει τα χαλια του που κοντευει τα 40 ;) ;D

Αποσυνδεδεμένος Voula

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 13
  • TΙΠΟΤΑ ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ
    • Happy
« Απάντηση #8 στις: 18 Απρ 2007, 00:21 »
Δήμητρα όταν λές ΄ότι χρησιμοποιούν ουσίες που δεν είναι ακλές εννοείς και του Κορρέ? :-\

Αποσυνδεδεμένος Hara

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #9 στις: 18 Απρ 2007, 10:53 »
Και εγώ φαρμακευτικές μάρκες βάζω πλέον!
Roc και τελευταία έχω μία πολύ καλή ημέρας της La Roche Posay (καλά την έγραψα...;; ).

Αποσυνδεδεμένος luna

• Ωραία τα λες! 15
    • Made by Luna
« Απάντηση #10 στις: 18 Απρ 2007, 14:44 »
Όχι για του Κορρέ, δεν έχω ακούσει τίποτα ύποπτο, Βούλα. Λέω για τις μάρκες των καταστημάτων καλλυντικών που κάθε τόσο λέγονται διάφορα στον τύπο. Δείτε και το κείμενο που έγραψε η Αννα (αν θυμάμαι καλά το όνομά) εδώ: http://www.mwrakia.gr/smf/index.php?topic=1889.0
Κοιτάξτε στο τέλος του κειμένου για τα καλλυντικά που περιέχουν μόλυβδο.

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #11 στις: 18 Απρ 2007, 16:43 »
Λοιπον  το μονο που βρηκα για την Macrovita, ειναι η σελιδα απο τα φυλλαδια της και ειναι www.macronita.gr
και τα καλλυντικά της είναι από εκχυλίσματα φυτικά βιολογικής καλλιέργειας. ;)

Από την Αpivita  η μόνη καλή κρέμα για μένα που είδα πραγματικά ορατή αλλαγή είναι αυτή που έχει για την λευκανση των φακίδων και των πανάδων για το βραδυ!
Στο δευτερο κουτι ειδα ελαττωση της δυσχρωμιας και μιλαμε για ένα προσωπο σαν το δικο μου με παρα πολυ μελανινη και φακιδες που δεν φευγουν με τιποτα!!! :o :o
Μετα απο 2 μήνες περιπου όταν τη χρησιμοποιησα ειδα μειωση του χρωματος των φακιδων ,όχι βεβαια να εχουν φυγει .Αυτο δεν το βρηκα ακομη! :hehehe: :hehehe:

Ζωιτσα αυτα βρηκα,μονο. :D :D

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Voula

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 13
  • TΙΠΟΤΑ ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ
    • Happy
« Απάντηση #12 στις: 21 Απρ 2007, 00:23 »
Κορίτσια μήοως κάποια γνωρίζει για την  Avene?
Πήρα μία που είναι και για ρυτίδες και έχει λέει μέσα ρετιναλδεϋδη και Προ-Τοκοφερύλιο! :-\
Τώρα ο Θεός και η ψυχή της!
Πάντως κίτρινη κρέμα ενυδατική δεν είχα ξαναχρησιμοιήσει!

Τ'ιποτα που να γνωρίζτε κορίτσια περί αυτού?
Δήμητρα εσύ που τα ψάχνεις? :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #13 στις: 22 Απρ 2007, 17:40 »
Χθες εκει που πηγαμε για ψωνια δεν ειχε τιποτα αλλο εκτος απο clinic, εστε λοντερ και λορεαλ.....
Κοιτουσα λοιπον τις κρεμες τις κλινικ και ηρθε μια κοπελα απο αυτο το σταντ να με εξυπηρετησει. εΒγαλε τα μαγικα χαρτακια της, βρηκε τον τυπο δερματος μου και μου προτεινε ενα συγκεκριμενο κιτ. Πριν μου πει την τιμη, της ειπα οτι μαλλον θα ηταν πολυ ακριβο για εμενα. Οταν μου ειπε την τιμη τα εχασα γιατι πραγματικα ήταν πολυ πολυ πολυ οικονομικο. Περιεψει ενα μπουκαλι υγρο σαπουνι, ενα πολυ μεγαλο μπουκαλι με λοδιον, μια κρεμα ημερα και τα ιδια προιοντα σε μικρα μπουκαλακια για ταξιδι. Ολα αυτα ηταν μεσα σε ενα πανεμορφο νεσεσερ. Μου προτεινε να φοραω και εξτρα αντιηλιακη κρεμα (μονο την ημερα φυσικα).
Τα πηρα και ο Μακης δεν με κοιταξε με μισο ματι (ευτυχως) γιατι τον ειχα προειδοποιήσει.
Το βραδακι εβγαλα τα συνεργα. Αφου επλυνα το προσωπο μου , εβαλα την λοσιον. Αν δειτε τι ειχε πανω το βαμβακι θα παθετε την πλακα σας. Καταλαβα οτι οταν φορουσα μεικ απ και μετα επλενα το προσωπο μου, το μεικ απ δεν εβγαινε με αποτελεσμα να παραμενει πως να το πω..."εσωτερικα?" και να μου εχει κανει ενα δερμα ΧΑΛΙΑ!!!!!
Αφου τελειωσα με την λοσιον το δερμα ήταν σαν βελουδο. ΕΒαλα την κρεμουλα και μετα κοιμηθηκα. Το πρωι ειδα αισθητη διαφορα, ναι απο τοσο νωρις. Επανελαβα την διαδικασια και παλι το βαμβακι βγηκε χαλια!!!! το σκεφτομαι πολυ αν θα ξαναχρησιμοποιήσω μεικ απ στην ζωή μου. >:( Δεν ξερω αν φταιει το συγκεκριμενο που εβαζα......
Τωρα που σας γραψω το προσωπακι μου ειναι ακομη πιο μαλακο και πιο φωτεινο.....
Τωρα για το τι περιεχουν αυτες οι κρεμες..... θΑ ΣΑΣ ΓΕΛΑΣΩ!!!!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #14 στις: 14 Ιουλ 2007, 17:48 »
Επαναφερω το θεματακι γιατι εχω μια απορια. Αλλαζετε μαρκα κρεμας προσωπου συχνα? Για ποιο λογο?
Ενω ημουν πολυ ευχαριστημενη με τα καλλυντικα που χρησιμοποιουσα καποιους μηνες, τωρα, μετα τις διακοπες ειδα το προσωπο μου πολυ κουρασμενο. ΣΤαματησα για 3-4 μερες τι κρεμες κτλ και το πλενω η με σκετο νερακι ή με το υγρο σαπουνακι (απο την σειρα που χρησιμοποιουσα). Ειδα αισθητη διαφορα. Πιστευετε οτι ειναι ωρα να αλλαξω μαρκα?