Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Μετακομηση και υλικα συσκευασιας  (Αναγνώστηκε 1456 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Σε λιγο καιρο θα πρεπει να μαζεψουμε τα κουβαδακια μας και να παμε σε αλλη παραλια :D.
Καποια στιγμη η μεταφορικη θα μου φερει κουτες να αρχιζω να μαζευω. Προτιμω αρκετα πραγματα να τα μαζεψω μονη μου και να μην με βοηθησουν οι υπαλληλοι τους. Αλλωστε οταν ηταν να ερθουμε εκανα την χοντρη δουλεια μονη μου και μου ειπαν οτι με προσλαμβανουν!!!
Λοιπον προς το παρον εχω παρει 4 πλαστικα κουτια (σαν αυτα που βαζουμε τα παιχνιδια των παιδιων μας) και εχω αποθηκευσει αρκετα πραγματα. Το κοστος τους δεν ειναι μεγαλο, ειναι γυρω στα $5 τα μεσαια και τα πολυ μεγαλα στα $10. Σκεφτομαι να παρω 2 ακομη, 2 μεγαλα και 2 μικρα. Εσεις τι λετε? Σκεφτομαι οτι θα τα χρησιμοποιήσω και στην ελλαδα σαν κουτια αποθηκευσης...

Αποσυνδεδεμένος christie.m

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
Απ: Μετακομηση και υλικα συσκευασιας
« Απάντηση #1 στις: 20 Μαρ 2008, 16:39 »
οταν μετακομισαν οι γονεις μου,δεν αφησαν κανενα υπαλληλο να πακεταρει τιποτα,εκτος απο τις καρεκλες που τις τυλιξε με ειδικη μεμβρανη.ολο το πακεταρισμα το ειχα κανει εγω(παγκοσμιου φημης συσκευαστρια :laugh: :laugh: :laugh:).κατα τη γνωμη μου,σιγουρα να παρεις πλαστικα κουτια,αρκει να ειναι απο σκληρο πλαστικο,μην τα παραλαβεις τσαλαπατημενα.ναι,ψηφιζω δαγκωτο! :laugh: :kissa:

Αποσυνδεδεμένος EVA25

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
  • ΥΠΟΜΟΝΗ....ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΟΤΡΟΧΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ.....
« Απάντηση #2 στις: 21 Μαρ 2008, 09:00 »
ΜΗΝ ΣΚΑΛΙΖΕΙΣ ΠΛΗΓΕΣ..ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΒΑΛΗΜΑ ....
ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΜΙΚΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑΙΕΣ ΚΟΥΤΕΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Η ΤΟΥΛΙΤΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΟΝΤΕ
ΕΥΚΟΛΑ...ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΡΡΡΟΟΟΜΟΟΟ ΠΑΡΕ ΣΚΛΗΡΟ ΥΛΙΚΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ
ΣΟΥ ΔΙΑΛΥΘΟΥΝ..

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #3 στις: 23 Μαρ 2008, 01:53 »
Να σου πω, οταν ηρθαμε τις κουτες δεν τις ειχα πολυ βαριες γιατι φοβομουν οτι θα ανοιξουν. Μου ειχε φερει η μεταφορικη διαφορα μεγεθη και μου ειχε πει τι θα πρεπει να βαλω στο καθενα. Αυτες που μου αρεσαν ιδιαιτερα ηταν που ειχαν ενα σιδερο πανω πανω για να κρεμασω, παλτο, κουστουμια κτλ. Τα κουτια που εχω παρει μεχρι στιγμης ειναι απο σκληρο πλαστικο. ξερετε βρε κοριτσια αυτα που χρησιμοποιουμε και σαν παιχνιδοκουτα. Τα μεγαλα πραγματα θα τα τυλιξουν αυτοι. Ξερετε κρεβατοκαμαρες καρεκλες τραπεζι κτλ.