Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ  (Αναγνώστηκε 8710 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Antigoni

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Λατρεύω την Αγγελικούλα και το Γιαννάκη μου!
Re: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ
« Απάντηση #15 στις: 07 Ιουν 2005, 10:22 »
 Καλώς όρισες, Δέσποινα! Εύχομαι κι εγώ να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά και σύντομα να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα ή και περισσότερα μωράκια! :)
Αντιγόνη

Αποσυνδεδεμένος XRISOULA

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #16 στις: 30 Οκτ 2005, 00:25 »
ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΤΕ?
ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΙΣ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?
ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑΘΕΛΑ ΝΑΞΕΡΩ.

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 37
    • Busy
« Απάντηση #17 στις: 30 Οκτ 2005, 21:51 »
Θα σου απαντήσω με βάση αυτά που ξέρω από τις δύο ξαδέλφες μου  που έκαναν εξωσωματική. Δεν κάνανε δουλειές, δεν κουράζονταν, δεν μένανε ξάπλα όλη μέρα. Ζούσαν με προτροπή του γιατρού τους φυσιολογικά, πήγαιναν βόλτες απλά τους είχε επιστήσει την προσοχή στο θέμα καθαριότητας σπιτιού, δουλειών κλπ. Να μην κουράζονται τους είχε πει και είχαν και οι δύο τον ίδιο γιατρό που είναι όνομα εδώ στη Θεσσαλονίκη για εξωσωματικές και έχει υψηλό ποσοστό επιτυχίας με την πρώτη ή έστω τη δεύτερη προσπάθεια.

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Ωραία τα λες! 37
    • Busy
« Απάντηση #18 στις: 30 Οκτ 2005, 21:55 »
Και η μία εξ αυτών έμεινε έγκυος και τις δύο φορές που προσπάθησε με την πρώτη και έχει δύο παιδάκια, το ένα είναι 5 μηνών τώρα, ενώ η άλλη με πολύ μεγάλο πρόβλημα, όχι από την ίδια- η ίδια δεν είχει πρόβλημα αλλά ο άντρας της (δεν είχε καθόλου σπέρμα και αναγκάστηκε και του πήρε τα πρώτα κύτταρα τις σπερματίδες για να γονιμοποιήσει ωάρια)- και τελικά έχει ένα πανέμορφο κοριτσάκι τώρα 5 χρονών με την πρώτη προσπάθεια και αυτή.

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος Tulip

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Καρδιά μου...να'σαι ζωντανή!
« Απάντηση #19 στις: 31 Οκτ 2005, 14:00 »
Καλημέρα Χρυσούλα μου!

Έχω κάνει 2 προσπάθειες εξωσωματικής γονιμοποιήσης και από ότι φάνηκε τις έκανα χωρίς λόγο.Επρεπε να είχα κάνει λαπαροσκόπηση και το πρόβλημα που είχα θα διορθωνόταν...αλλά ο ''γιατρός'' :furious3: :whip: μου ήθελε να κερδίσει χρήματα.Και οι 2 προσπάθειες μου απέτυχαν και άλλαξα γιατρό,έκανα την λαπαροσκόπηση και τώρα όλα είναι καλά και θα προσπαθήσουμε με τον πατροπαράδωτο τρόπο. ;)

Αυτό που θυμάμαι χαρακτηριστικά όταν ρώτησα το γιατρό τι να κάνω μετά την εμβρυομεταφορα ήταν:''Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να είσαι ήρεμη.Αλλά να ξέρεις ότι μια γυναίκα πήγε απλώς τουαλέτα και έχασε το εμβρυάκι της και άλλη έπαθε τροχαίο και το εμβρυάκι έπιασε.''

Ολα είναι θέλημα θεού.

Αποσυνδεδεμένος XRISOULA

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #20 στις: 31 Οκτ 2005, 14:14 »
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥ.
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

Αποσυνδεδεμένος XRISOULA

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #21 στις: 01 Νοε 2005, 12:36 »
ΝΑΝΣΥ,ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ?
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΛΙΓΟ ΧΑΖΟ,ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΛΥ  ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ?ΤΟ ΡΩΤΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ?

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Ωραία τα λες! 37
    • Busy
« Απάντηση #22 στις: 02 Νοε 2005, 14:14 »
Το όνομά του είναι Παλαπέλας. Το ιατρείο του είναι κάπου στην Κ. Καραμανλή. Περισσότερα στοιχεία θα σου γράψω γιατί δεν έχω τώρα με προσωπικό μήνυμα!

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος μέλος Δ

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #23 στις: 19 Ιαν 2006, 10:38 »
Κορίτσια, μετά απο αυτά που διάβασα σήμερα, βγάζω το καπέλο μου σε όσες προσπαθούν να μείνουν έγκυες με εξωσωματική γονιμοποίηση!!!!!!!

Δεν ήξερα, μέχρι σήμερα πως ακρίβώς γινόταν αυτό.

Εδώ καταλαβαίνω πως είστε γυναίκες ΗΡΩΪΔΕΣ, όσες μπαίνετε σ΄αυτή τη διαδικασία και μία, και δύο, και τρείς φορές!!!!!!

Και το ίδιο ΉΡΩΕΣ είναι και οι σύζυγοί σας!!!!!!!!!

Χαρά στο κουράγιο σας κορίτσια, μπράβο σας!!!!

Αυτά θα έπρεπε να τα διαβάσουν εκείνες που, χωρίς να υπάρχει σοβαρό πρόβλημα υγείας, πάνε και κάνουν έκτρωση, κι εκείνες πυ παρατάνε τα άμοιρα παιδάκια τους στον δρόμο ή τα πετάνε στους κάδους!!!! :furious3: :furious3: :furious3: :furious3:

Μακάρι ο Θεός να σας ανταμοίψει με την πολυπόθητη εγκυμοσύνη που ονειρεύεστε, γιατί αν εμείς αξίζουμε μια φορά να γίνουμε μάνες, εσείς το αξίζετε εκατομμύρια φορές!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 19 Ιαν 2006, 10:42 Aπό Toula »

Αποσυνδεδεμένος akkat

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 0
  • Γράψτε το προσωπικό σας σλόγκαν!
« Απάντηση #24 στις: 19 Ιαν 2006, 14:59 »
Παράθεση
Εδώ καταλαβαίνω πως είστε γυναίκες ΗΡΩΪΔΕΣ, όσες μπαίνετε σ΄αυτή τη διαδικασία και μία, και δύο, και τρείς φορές!!!!!!

Και το ίδιο ΉΡΩΕΣ είναι και οι σύζυγοί σας!!!!!!!!!

Χαρά στο κουράγιο σας κορίτσια, μπράβο σας!!!!

Τούλα μου Ηρωϊδες δεν είμαστε μόνο εμείς που παλευουμε με εξωσωματικές και με κάθε τρόπο που μπορεί να μας βοηθησει η επιστημη για να καταφέρουμε να νιώσουμε το μεγαλείο της μητρότητας κάποια στιγμή στη ζωή μας αλλα όλες οι γυναίκες που είναι συνηδειτά ΜΑΝΕΣ και έχουν καταλάβει τι πραγματικά σημαίνει ακόμα και αν αυτο το θαυμα τους χαρίστηκε μετά απο μια ρομαντική βραδιά με τον καλο τους.
Εγω τώρα είμαι πολύ κοντα στο να ξεκινησω την δευτερη μου προσπάθεια.Την Δευτερα έχω ραντεβού με το γιατρό μου για να με δει και να μου γραψει τα φάρμακα.Αν όλα πάνε καλα θα ξεκινησω με το που αδειαθετησω στις αρχές Φεβρουαριου.
Θα το κάνουμε όσες φορές αντεχουμε σωματικά, οικονομικά αλλα κυρίως ψυχικά.Γιατι πραγματικά κάθε προσπάθεια σου "κλεβει" και από ένα μικρό κομμάτι της ψυχής σου χωρίς να ξέρεις αν θα υπάρξει εστω κάποια στιγμή που θα χτυπήσει το τηλέφωνο σου και μια φωνή γιατρού απο το κέντρο θα σου δώσει το όνειρο μαζί με τη ψυχή σου πίσω!
Ελπίζω και ευχομαι μέσα απο τη καρδιά μου να καταφέρουν όλες οι γυναικες που έφεραν στο κόσμο ένα αγγελούδι να καταλάβουν πόσο σημαντικό ειναι αυτο που τους χαριστηκε απλόχερα και που άλλα ζευγαρια το βλέπουν μόνο σαν μακρινό όνειρο!  :'(

Αποσυνδεδεμένος μέλος Δ

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #25 στις: 19 Ιαν 2006, 15:13 »
Το καταλαβαίνω, γλυκειά μου, κάθε φορά που βλέπω τα δικά μου αγγελούδια να κοιμούντε στα κρεβατάκια τους και κάθε βράδυ ευχαρηστώ το Θεό που μου τα έστηλε.

Έχε πίστη στον Παντοδύναμο, γλυκειά μου, μην χάνεις το κουράγιο σου και όλα θα γίνουν!

Σου εύχομαι μέσα απο τα πιο βαθιά βάθη της καρδιάς μου, να ζήσεις κι εσύ την μητρώτητα γλυκειά μου, όπως το εύχομαι και σε όλα τα άλλα κορίτσια, γιατί όλα τα χρήματα του κόσμου και να έχει κάποιος,δεν μπορούν ν΄αντικαταστήσουν την ευτυχία που φέρνει η μητρώτητα.

Διάβασε και στην ενώτητα που αναφέρεται στην Θρησκεία και συγκεκριμένα στο θέμα με την Οσία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου που έχω γράψει κι αν θέλεις κάνε κι αυτή την προσπάθεια.

Αξίζει τον κόπο!

Φιλάκια :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος DESPINA_74_98

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
  • Beyond the door there's peace...
« Απάντηση #26 στις: 23 Ιαν 2006, 18:26 »
Κορίτσια, γειά σας και χαρά σας μετά από πάρα πολύ καιρό. Προσθέστε κι εμένα στις υποψήφιες μανούλες. Παραμονή Χριστουγέννων κάναμε την εμβρυομεταφορά και την περασμένη εβδομάδα τον πρώτο μας υπέρηχο όπου φάνηκαν δύο πανέμορφες "φουσκίτσες". Είμαι έγκυος στην 7η εβδομάδα και ελπίζω όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά. Ελπίζω όλα να πάνε καλά σε όλες όσες ξεκινάτε να κάνετε εξωσωματική. Μπορεί η διαδικασία να έχει μερικές μεγάλες αναμονές αλλά η ελπίδα ότι όλα θα πάνε καλά είναι πολύ σημαντική. Γι' αυτό κορίτσια να σκέφτεστε θετικά και σύντομα όλες θα βγάζουμε τα καροτσάκια με τα νινάκια μας βόλτα! Φιλάκια πολλά και στο επανειδείν.

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Ωραία τα λες! 37
    • Busy
« Απάντηση #27 στις: 24 Ιαν 2006, 11:08 »
Μπράβο Δέσποινα! Με το καλό τα διδυμάκια σου να έρθουν στο κόσμο! Αντε και άλλα δίδυμα στο φόρουμ μας! Τί ωραια!

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος Tulip

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Καρδιά μου...να'σαι ζωντανή!
« Απάντηση #28 στις: 24 Ιαν 2006, 11:13 »
Μπράβοοοοοοοοοοοοοοο! :-* :-* :-*

Δεσποινούλα μου,συγχαρητήρια.Τώρα ηρεμία και ξεκούραση.Η Μάγδα μας θα σου δώσει χρήσιμες συμβουλές για τα διδυμάκια.

Να ξέρεις ότι μας έδωσες κουράγιο και ελπίδα για να συνεχίσουμε την προσπάθεια... ;)Σ'ευχαριστώ πολύ,γιατί απογοητεύομαι εύκολα...

Κατερίνα νομίζω είσαι η επόμενη... :D

Αποσυνδεδεμένος Despo

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 0
  • Γράψτε το προσωπικό σας σλόγκαν!
« Απάντηση #29 στις: 24 Ιαν 2006, 13:15 »
Βρε Δεσποινάκι που είσουν εξαφανισμένη τόσο καιρό????
Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά? :o :)
Σ Υ Γ Χ Α Ρ Η Τ Η Ρ Ι Α  !!!!!!!!
Εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και μόνο ευχάριστα νέα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 24 Ιαν 2006, 13:32 Aπό Despo »