Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: προβλημα με το ονομα  (Αναγνώστηκε 4153 φορές)

Αποσυνδεδεμένος zωη-μπεμπης

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
  • οτι δεν μας πεθαινει μας κανει πιο δυνατους
προβλημα με το ονομα
« στις: 16 Ιουν 2008, 23:23 »
κοριτσια θελω να σας πω το προβλημα μου και να μου πειτε την γνωμη σας
υστερα απο δυο αποβολες και μια εξωσωματικη καταφεραμε να κανουμε τον μπεμπη μας!!! ειναι τωρα 2,5 μηνων
αντιμετωπιζω προβλημα σε σχεση με το ονομα με τα πεθερικα και τον αντρα μου!!! αυτο γιατι εταξα το μωρο στην παναγια...
 το ονομα του πεθερου εχει ακουστει απο τον αδερφο του ανδρα μου (εχει ενα αγορακι)
εγω απο την πρωτη στιγμη που εμεινα εγκυος χωρις να ξερω το φυλο το εταξα (σε περιπτωση που ηταν κοριτσι θα καλυπτοταν το ονομα της πεθερας ειναι
μαρια)  ελα μου που γινεται φασαρια τωρα.... ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ!!!!
δεν καταλαβαινει...ενω ξερει ποσα περασαμε.... οσο για τα πεθερικα ενω τους το ειχα πει απο την στιγμη που μαθαμε το φυλλο τωρα που πλησιαιαζει η ωρα για την βαπτιση ΞΙΝΙΖΟΥΝ!!!!! αφου τολμισε η πεθερα και μου ειπε γιατι δεν το εταξα στον αγιο που εχει το ονομα του ο πεθερος!!!!! ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ... 

Αποσυνδεδεμένος LITSA

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 5
  • Το ευχαριστώ ειναι λίγο.....
Απ: προβλημα με το ονομα
« Απάντηση #1 στις: 17 Ιουν 2008, 08:06 »
Αυτό το θέμα με το όνομα του παιδιού το βλέπω συνεχώς μπροστά μου και ταλαιπωρείται πολύς κόσμος.Προσωπικά δεν είμαι πολύ
fun του παραδοσιακού τρόπου βάπτισης . δηλάδή το παιδί να πάρει το όνομα κάποιου από την εκάστοτε οικογένεια αλλά το καταλαβαίνω ότι οι παπούδες αυτό περιμένουν και με αυτό θα χαρούν.Τελευταία συνηθίζεται το παιδί να παίρνει δύο ονόματα.Γιατί δε προτείνεις ως λύση κάτι τέτοιο??
Δηλαδή και εσύ να εκπληρώσεις το τάμα σου, πράγμα το οποίο θεωρώ πολύ σημαντικό και κακως που δε το βλέπουν και οι άλλοι έτσι, και ο πεθερός να μείνει ευχαριστημένος.Για το πως θα φωνάζεις το παιδί σου μετά είναι στο χέρι σου.
Οσον αφορά τη πεθερά βρε Ζωή μου βρίσκεις άκρη με δαύτες?? Τα φέρνουν μονίμως όπως θέλουν!
Προσπάθησε να θυμίσεις στον άντρα σου όλες τις ταλαιπωρίες που τραβήξατε μέχρι να αγκαλιάσετε το παιδί σας και ότι χωρίς τη βοήθεια της Παναγίας μπορεί να μη το είχατε καταφέρει.
ConnectedMoms.com Ticker" border="0

Αποσυνδεδεμένος ALEX

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
  • Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ...!!
« Απάντηση #2 στις: 17 Ιουν 2008, 09:43 »
Ενα θα σου πώ....
Εγώ έβγαλα 2 ονόματα ( Αγγελος - Ιωάννης )....
Να σε πληροφωρήσω ότι ο πεθερός μου , δεν ήρθε στην βάφτιση , και ας ακούστηκε σαν δευτερο όνομα ( Ιωάννης ) , ακόμα σχεδόν δεν μιλάμε .....
και βέβαια πέρσυ στην γιορτή του Αγγελού μου , δεν ήρθε κανένας απο τα πεθερικά μου , ουτε η κουνιάδα μου  ..... :dontknow: :dontknow: :dontknow: :yikes:
Και 7 Ιανουαρίου , του Αγ.Γιαννη , ήρθαν με δώρα και γλυκά.....
Ηθελα να ήξερα , δεν ντρέπονται καθόλου.... :dontknow: ??? :dontknow:

Και δυστυχώς , δυστυχώς , τους έχω απο κάτω , δυστυχώς μένουμε μαζί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :yeah: :pomocy: :pomocy: :pomocy: :pomocy: :pomocy: :pomocy: :pomocy: :pomocy: :pomocy: :pomocy: :pomocy:
Βέβαια αυτό , του χρόνου με το καλό , θα αλλάξει .Θα ενημερώσω , ότι το ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ , γιορτάζει 8 Νοεμβριου και στου Αγ.Γιαννου , δεν δέχομαι τίποτα.........

Αχ κορίτσια , μην μιλάτε για πεθερικά , γιατί δεν έχετε ιδέα τί περνάω καθημερινά , δυστυχώς......... τα πράγματα δεν είναι καθολου καλά!!!! :pomocy: :pomocy: :pomocy: :'( :'(

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #3 στις: 17 Ιουν 2008, 14:58 »
αχ βρε αlex μου εσυ περνας χειροτερα!!!! εγω τουλαχιστον ειμαι σπιτι μου μακρυα τους σε αποσταση ασφαλειας!!! δηλαδη ερχονται μονο μια φορα την εβδομαδα!!!!αυτο βεβαια τωρα που γενηθηκε το μωρο αλλιως μπορει να εκαναν και χρονο να ερθουν...
οσο για το διπλο ονομα δεν θελω να ταλαιπωρω το μωρο μου να γραφει παντου δυο μεγαλα ονοματα!!!ασε που παλι προβλημα θα εχω γιατι αυτοι θα το φωναζουν το ονομα του πεθερου και εγω θελω να το λεμε το ονομα που εταξα.... κι αυτο το καημενο θα μπερδευτει!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #4 στις: 17 Ιουν 2008, 15:26 »
Ζωή μου τι να σου πω. Ειναι κριμα που καποιοι ανθρωποι δεν καταλαβαν τι περασες για να φερεις το μωρακι σου στον κοσμο. Ειναι κριμα που δεν καταλαβαινουν οτι για να ερθει αυτο το δωρο καποιος εκει ψηλα βοηθησε!!!
Την Ειρηνη μου την εχω και εγω ταμενη. Εχει δυο ονοματα, Ειρηνη-Μαρια και ειναι και τα δυο ταξιμο. Αν εχεις διαβασει την ιστορια μου θα καταλαβεις γιατι εχει αυτα τα δυο ονοματα. Δεν δεχθηκα απο κανεναν να μου κανει κουμαντο στο πως θα ονομασω την κορη μου και για να πω την αληθεια ουτε κανεις ειπε κατι. Αν και τωρα καμια φορα οι γονεις μου λενε οτι θα επρεπε η κορη μου να εχει το ονομα της μητερας μου γιατι της μοιαζει σε ολα. Ξερει ομως η μητερα μου οτι η πρωτη μας κορουλα που χαθηκε, θα επαιρνε το ονομα της...
Οταν εμεινα εγκυος στον γιο μου εταξα το δευτερο ονομα του να ειναι απο καποιον που θα γιορταζε σε λιγες μερες. Ετσι ο γιος μου πηρε σαν πρωτο ονομα του πεθερου μου και δευτερο του αγιου. Να εταζα σε καποιον αγιο το ονομα δικων μου ανθρωπων το θεωρω κοροιδια προς τον αγιο. Ειμαι Χριστιανη αλλα δεν εχω καμια σχεση με εκκλησιες κτλ. Στο λεω για να σου δωσω να καταλαβεις πως σκεφτομαι. Απο την στιγμη που κανεις ενα ταξιμο πρεπει και να το πραγματοποιησεις. Δηλαδη αν δωσεις τον ονομα καποιου δικου σου θα αγαπανε το παιδι περισσοτερο? Δωσε μου κατι, για να σου δωσω περισσοτερη αγαπη? Ετσι παει?
Κανε αυτο που εχεις μεσα στην καρδια σου και κλεισε τα αυτια σου. Σημασια εχει το μωρακι σου να ειναι καλα!!!

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #5 στις: 17 Ιουν 2008, 15:53 »
Oχι δεν πιστεύω ότι θα μπερδευτεί.Θα μάθει και τα δυο ονόματα ειδικά αν των φωνάζουν και με τα δύο ή αν καποιοι τον λένε με το ένα και κάποιοι με το άλλο.
Η κόρη μου έχει δυο ονόματα Μαρία -Ελπίδα.
Το πρώτο είπα ότι θα το πω στην Παναγία (Δέσποινα ,Μαρια ,Παναγιώτα κλπ) και τη μαμά μου τη λένε Μαρία.
Ο άντρας μου δεν είχε αντίρηση αν και οι δυο μας  δε μας άρεζε το Μαρια επειδή έιναι παρα πολυ συνηθισμένο.Τελικά αποφασίσαμε τη μέρα της βαφτισης και μετά από δική μου παρότρυνση να την πούμε και Ελπιδα και μας άρεσε πολύ.
Ολοι την φωνάζουν Μαρία αλλά εγώ πολλές φορές τη φωνάζω και με τα δυο ή μόνο Ελπίδα.Μου αρεσει πιο πολύ.
Ας διαλέξει μόνη της όταν μεγαλώσει λίγο ακόμη.

Το γιο μου (πρώτο παιδί) τον ειχα τάξει στην αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου.Δε ρώτησα κανένα ,μα κανενα και ήταν ένα ταξιμο που βγήκε μεσα από την καρδιά μέσα σε κάποιες προσευχες μέσα στο κλάμα προς την αγία Ειρήνη να κάνω ένα γερό παιδί,μαζι με το σταυρό μου.
Οταν το ανακοίνωσα έπεσαν όλοι ξεροί.Παρόλα αυτά δεν τόλμησε κανεις να μου πει γιατί έτσι ή όχι έτσι!
Ηξεραν όλοι τον πόνο μου και ήξεραν επισης ότι δεν σήκωνα κουβέντα!
Πιο πολυ από όλους το σεβάστηκε ο άντρας μου που είναι και ένας άνθρωπος πρεπει να σου πω που δεν τα έχει καλά με το χριστιανισμό στο καλούπι που είναι σήμερα...
Νομίζω ότι πρέπει να συζητήσετε ήρεμα με τον άντρα σου και αυτός να το καταλάβει και να το σεβαστεί .Για τους άλλους θα έλεγα ότι δεν τους πεφτει λογος πολυ απλά!

ΟΙ γονείς μου κάνανε απ΄έξω απ΄έξω κουβέντες για τη Μαρία αλλά τελικά επέλεξα εγώ και ο άντρας μου αυτά που θέλαμε.
Για τα πεθερικά μου δεν ετιθετο θέμα μιας και οι δυο μας δεν θελαμε να δωσουμε ονοματα δικά τους μετα από όσα έχουν γίνει.

Ο άντρας σου δηλαδή τι λεει; Νομίζει ότι απλά πεισμωσες και βρηκες δικαιολογία να πεις άλλο όνομα;
Πως ακριβως βλεπει την όλη κατάσταση και τι θέλει;

Αν παρόλα αυτά δεν τα βρειτε δώσε δυο ονοματα και γιορταζε αυτό που έταξες .Εκεί θα ήμουν αμετακίνητη γιατί τι ταξιμο είναι ταξιμο και δεν μπορουμε να τα παιρνουμε πισω ή να κανουμε άλλα μετα... ;)

Αλλωστε η υποθεση με το όνομα έιναι απλός εγωισμος κατα τη γνωμη μου των παππουδων.Οτι κι αν πεις σε λίγο καιρό το ξεχνανε και το συνηθιζουν ότι κι αν ειναι! ;) ;) ;) ;D ;D ;D ;D

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #6 στις: 18 Ιουν 2008, 16:14 »
o ανδρας μου δεν ειναι και πολυ της εκκλησιας!!! εχει αλλη θεωρια λεει οτι αν δεν πληρωναμε τους γιατρους δεν θα ειχαμε μωρο...
οσο για το ταξιμο μου... τα εχει παρει γιατι λεει οτι δεν τον ρωτισα πριν το ταξω!!!!εχει φαει κολημα σας λεω...απο τις φιτιλιες που του βαζουν τα πεθερικα!!!!! μας βλεπω να εχουμε μεγαλα γλεντια.....

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
  • Οι άντρες της ζωής μου....ο κόσμος μου όλος!!!
    • Loved
« Απάντηση #7 στις: 18 Ιουν 2008, 18:37 »
o ανδρας μου δεν ειναι και πολυ της εκκλησιας!!! εχει αλλη θεωρια λεει οτι αν δεν πληρωναμε τους γιατρους δεν θα ειχαμε μωρο...
οσο για το ταξιμο μου... τα εχει παρει γιατι λεει οτι δεν τον ρωτισα πριν το ταξω!!!!εχει φαει κολημα σας λεω...απο τις φιτιλιες που του βαζουν τα πεθερικα!!!!! μας βλεπω να εχουμε μεγαλα γλεντια.....

Κοριτσάρα μου στην περίπτωσή σου είναι δύσκολα τα πράγματα γιατί δεν έχεις ουσιαστικά και τον άντρα σου στο πλάι σου αλλά στο συγκεκριμένο κομμάτι τον έχεις απέναντί σου...Οπότε οι επιλογές σου είναι λίγο περιορισμένες....και το να χαλάσεις τις σχέσεις με τα πεθερικά ...λίγος ο καημός αλλά το να έχεις γκρίνια με τον άντρα σου...ε ...αυτό είναι κάτι....Καλά και εσύ βρε άτιμη να μην το τάξεις στον άγιο με το όνομα του πεθερού σου;;;;;;;;;;;;;;;Πως δεν το σκέφτηκες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Ε...και αυτό δεν το έχω ξανακούσει.......Είδες όσο ζούμε μαθαίνουμε............Είναι λίγο λεπτές οι ισορροπίες και θεωρητικά είναι πολύ δύσκολη η θέση όλων μας στο να σου δώσουμε μια απάντηση σε αυτό το κομμάτι.......Σημασία έχει να ειναι το μικρό σου καλά.......και για να είμαι ειλικρινής...θα κλείνω λίγο προς την άποψη της Βάσως...όσων αφορά στο να του δώσεις δυο ονόματα και μεγαλώνοντας να επιλέξει το παιδί αυτό που θέλει....νομίζω είναι η χρυσή τομή.....για να μην έχεις πρόβλημα με κανέναν.....Τι να σου πω....Υπομονή κορίτσι μου.....και σίγουρα θα περιμένουμε να μας ενημερώσεις με την τελική κατάληξη του θέματος....

Αποσυνδεδεμένος Natalia

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 10
« Απάντηση #8 στις: 19 Ιουν 2008, 10:13 »
Κι εμένα η αποψή μου είναι πως κυρίως πρέπει να βρείς μια κοινή λύση με τον άντρα σου, κι άσε τους άλλους να κουρεύονται!
Κι εμείς είχαμε ένα θεματάκι με το όνομα, όχι γιατί ήθελε κάποιος από τους παππούδες το δικό του όνομα, αλλά γιατί οι γονείς μου έβρισκαν κακόηχο το όνομα που διαλέξαμε και η πεθερά μου δυσκολευόταν να το συγκρατήσει. ;D
Όμως εμείς είχαμε περάσει εβδομάδες διαβάζοντας ονόματα και κάνοντας "ψηφοφορίες" για το ποιό αρέσει και στους δυό μας. Εμένα μου άρεσε το "Μυρσίνη" ή το "Αθηνά" και του άντρα μου το "Χλόη" ή το "Πέτρα". Επειδή δε συμφωνούσαμε, ξαναρχίσαμε το ψάξιμο και καταλήξαμε πως και στους δύο άρεσε το "Ραλλού" κι ανακοινώσαμε (όταν ήμουν 6 μηνών έγκυος) πως αυτό θα είναι το όνομά της. Η μαμά μου γκρίνιαζε πως μοιάζει με ράλλυ (ακρόπολις!!!) και ο μπαμπάς μου οτι είναι χωριάτικο. Η πεθερούλα μου η καημένη δεν είπε και τίποτα, απλώς κάθε τόσο ρώταγε "πως το είπατε το όνομα;". Η θεία του καλού μου (που είναι ο "άντρας της οικογένειας" και στριμμένη) δήλωσε οτι αυτό το όνομα είναι βλακεία και θα την φωνάζει "μπέμπα" ώσπου να πεθάνει.. :2doigts:
Τελικά, όταν πήγα στους γονείς μου φωτογραφία του υπέρηχου και τους είπα "να η Ραλλού", ξετρελλαθήκανε κι ο μπαμπάς μου την πήγε στη δουλειά του κι έλεγε δεξιά-αριστερά "είμαι ο παππούς της Ραλλούς!" κι όταν γύρισε σπίτι μου εξομολογήθηκε, ότι όσο το έλεγε, τόσο του άρεσε...
Η μαμά μου αντιστάθηκε μερικές μέρες ακόμα, αλλά μπροστά στον ενθουσιασμό του μπαμπά μου το αποδέχτηκε και τώρα καμαρώνει όταν της λένε οι φίλες της οτι η εγγονή της έχει πρωτότυπο όνομα. Η πεθερούλα μου την φωνάζει "Ραουλάκι" !!!??(αυτοσχέδιο υποκοριστικό), αν και τις πρώτες εβδομάδες μετά τη γέννηση μου είπε δειλά-δειλά "μοιάζει στον μπαμπά σου, γιατί δεν τη λέτε Στελλίνα;"(Στέλιο λένε τον μπαμπά μου!), αλλά δεν επέμεινε. Η δε στρίντζω θεία, αντιστάθηκε ένα ολόκληρο εξάμηνο, αλλά όταν άρχισε η μικρή να της χαμογελάει ξαφνικά άλλαξε τροπάρι και τώρα καμαρώνει κι αυτή!!! ;)
Βρές εσύ την λύση που θα καλύπτει τον άντρα σου κι εσένα, εξήγησέ του ήρεμα τη σημασία που έχει για σένα το τάμα, θύμησέ του πόσο ευαίσθητη ψυχολογία είχες ώς έγκυος και την ανάγκη που είχες για στήριξη και σιγουριά οτι όλα θα πάνε καλά. Κατανόησε τους δικούς του λόγους και μην είσαι κάθετα αρνητική, άκουσέ τον χωρίς αντιρρήσεις και επίθεση... Τελικά είμαι σίγουρη πως θα βρείτε τη δική σας χρυσή τομή!
Αφήστε απ' έξω τη στεναχώρια και τα πείσματα των άλλων. Πείτε τους οτι αυτοί έκαναν αυτό που νόμιζαν σωστό για τα δικά τους παιδιά, κι είναι η σειρά σας να αποφασίσετε για το δικό σας. Κι άλλωστε καλά τα λέει η Ζωή, αν το όνομα είναι αντάλλαγμα για να αγαπήσουν το παιδί να την βράσεις τέτοια αγάπη. Και το βασικό επιχείρημα στον άντρα σου πρέπει να είναι αυτό. Δεν μπορεί να είναι τόσο απόλυτοι, το μωρό το αγαπάνε γιατί είναι παιδί του παιδιού τους...αλλιώς :adiaforos:

Αποσυνδεδεμένος babe

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 1
    • babe
« Απάντηση #9 στις: 19 Ιουν 2008, 12:03 »
αχ σε κατλαβαινω απολυτα το ιδιο τραβαω και εγω η βαφτιση τησ κορησ μου ειναι 29/06/2008 και θα την κανω στο Μαρμαρι Ευβοιας αστα να πανε το παιδι μου γεννηθηκε πρωωρο επτα μηνων και τραβηξαμε παρα πολλα δοξα το θεο τωρα ειναι μια χαρα.....
το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης το ταξαμε στην παναγια λογω τησ προορωτητας και θα το βγαλουμε μαρια -αγγελικη το αγγελικη ειναι απο την μητερα μου ειχαμε πει οτι αν βγει κοριτσι το ονομα τησ μανας μου και αν βγει αγορι το ονομα του πεθερού μου και φτανει τωρα μια εβδομαδα πριν την βαφτιση και απειλουν οτι δεν θαερθουν στα βαφτισια στεναχωριεμαο πολυ για τον αντρα μου παιρνει το μεροσ μου ευτυχως αλλα και αυτο στεναχωριετε γιατι οσο να ειναι γονεισ του ειναι
εγω αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι το εξης "τελικα θα ερθουν μονο στην εκκλησια και μετα θα φυγουν αλλα φαντασττειτε μουρη..........που θα εχουν"\
η αντιμετωπιση μου εμενα πωσ να ειναι??
πατρεπιπτοντωσ δεν ειναι η πρωτη φορα που μου δημιουργουν προβλιμα ............και στουσ αρραβωνε σκια στον γαμο τα ιδια σκατα :hehehe: :hehehe:
Lilypie Expecting a baby Ticker" border="0" width="400" height="80

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #10 στις: 19 Ιουν 2008, 13:19 »
Αδιαφορείς.Τους μιλάς εντελώς τυπικά όταν έρθετε από κοντά σε επαφή και τίποτα.Πετάς το μπαλάκι σε εκείνους πάλι και τους αφήνεις να βράζουν στο ζουμί τους μιας και αυτό επιθυμούν με τον εγωισμό καί την επιλογή τους.
 ;D ;D ;D
Να σου ζήσει το παιδάκι σου,καλό όνομα και καλή χριστιανή να γίνει. ;D ;D ;D

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος babe

• **
  • Ωραία τα λες! 1
    • babe
« Απάντηση #11 στις: 19 Ιουν 2008, 13:26 »
ευχαριστω πολυ απλα με προβλιματιζει το γεγονοσ αυτο μου αρεσει και εμενα το ονομα αυτο θα την φωναζουμε Μαριαντζελα!!!!!!!!
ευχομαι να πανε ολα καλα τι να πω.......

Αποσυνδεδεμένος Fairymoon

• Ωραία τα λες! 9
  • "Πόση ζωή μου δίνεις... να'ξερες μόνο..."
    • Angelic
« Απάντηση #12 στις: 19 Ιουν 2008, 13:29 »
κανε αυτό που θελετε εσυ και ο αντρας σου και ασε τους υπολοιπους....Το παιδι ειναι δικό σας και μονο εσεις εχετε λογο σε αυτο....Ευχομαι με το καλο να παρει το ονοματακι της και να ειναι γερη και δυνατη στη ζωή της :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :bikouti:

"Είσαι Νεράϊδα της Αυγής
  Η πιο όμορφη ολής της Γης
  Μ'ένα χαμόγελο μπορείς
 Τα Θαύματα να πεις....."

http://www.youtube.com/watch?v=kzVwlSRdrb0

Αποσυνδεδεμένος babe

• **
  • Ωραία τα λες! 1
    • babe
« Απάντηση #13 στις: 19 Ιουν 2008, 13:54 »
το ονομα θα το παρει ειναι το μονο σιγουρο απλα για τον αντρα μου στεναχωριεμαι........

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #14 στις: 21 Ιουν 2008, 15:09 »
το μαριαντζελα ειναι πολυ ωραιο!!!!εσυ νομιζω πρεπει να το παιξεις τρελιτσα οτι δεν τρεχει μια στα πεθερικα!!!
αυτο σκεφτομαι να κανω εγω...με τον ανδρα μου προβληματιζομαι...προς το παρον δεν το συζηταμε... θεμα ταμπου...
οταν πλισιασει ο καιρος βλεπουμε....