Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Υδροκέφαλο μωρό....  (Αναγνώστηκε 5914 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 55
  • Οι άντρες της ζωής μου....ο κόσμος μου όλος!!!
    • Loved
Υδροκέφαλο μωρό....
« στις: 08 Ιουλ 2008, 10:46 »
Δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος που ανοίγω το θέμα αυτό..αλλά αν δεν είναι παρακαλώ οι ειδήμονες του site μας να το μεταφέρουν εκεί που πρέπει......Εχθές το βράδυ λοιπόν είχα μπει στο youtube και έψαχνα βιντεάκια με μικρά χαριτωμένα μωράκια που χαμογελάνε και γελάνε μέχρι τελικής πτώσης......Μέσα στις επιλογές αυτές βγήκε και ένα βίντεο με ένα μωράκι που γεννήθηκε υδροκέφαλο....και μπήκα στην διαδικασία να το δώ......Ήταν τόσο συγκινητικό......Το μωράκι ήταν ουσιαστικά παραμορφωμένο αφού το κεφαλάκι του ήταν σχεδόν σε μέγεθος όσο και το υπόλοιπο κορμάκι του και ομως έδειχνε φωτογραφίες με πόση αγάπη το κρατούσαν και το τάιζαν οι γονείς του, ένα νέο ζευγάρι......Το παιδί είχε και πρόβλημα από ότι έλεγε στην καρδιά και μια κύστη στο ένα νεφρό.....Το έδειχνε μετά που το πήγαν στο σπίτι.....και ήταν ένα κατά τα άλλα φυσιολογικό παιδάκι , που χαμογελούσε και όλα όσα κάνει ένα παιδί....Έιχε μέσα μια σειρά από βίντεο  και στο τελευταιο, μετά από σχεδόν οχτώ επεμβάσεις έδειχνε το μωράκι που ήταν ένα πραγματικό κουκλάκι.......το κεφαλάκι του με τις επεμβάσεις είχε αποκτήσει κανονικό σχήμα και ήταν ένα μικρό κουκλί...Και ήταν τόσο συγκινητικό, τόσο το πρώτο όσο και τα υπόλοιπα βίντεο...και συγκινητικός ο τρόπος που στάθηκαν δίπλα του οι γονείς.....Και σκέφτηκα μέσα μου πόσοι γονείς θα έβλεπαν κατά την εγκυμοσύνη ότι το παιδί έχει αυτά τα προβλήματα και θα έπαιρναν την απόφαση να το κρατήσουν και να το φέρουν στην ζωή;;;Και όμως αυτό το μικρό αγοράκι, οι γονείς του του έδωσαν την ευκαιρία να έρθει στον κόσμο...και όσα και αν πέρασε, όσα και αν τράβηξε....βγήκε παλικάρι και ζει τώρα μια φυσιολογική ζωή....και ένιωσα την ανάγκη να το μοιραστώ μαζί σας και να εκφράσω ένα τεράστιο Μπράβο σε αυτούς τους γονείς.......

Αποσυνδεδεμένος zouzou_moo

• Ωραία τα λες! 0
  • Τα χαμογελάκια σας,όλη μου η ζωή...
Απ: Υδροκέφαλο μωρό....
« Απάντηση #1 στις: 08 Ιουλ 2008, 11:49 »
Πρέπει να ήταν πολύ συγκινητικό κοπέλα μου το βιντεάκι!
Και ναι πραγματικά αξίζουν πολλά μεγάλα μπράβο σ'αυτούς τους γονείς. :)

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 0
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #2 στις: 08 Ιουλ 2008, 18:14 »
Nα υποθεσω οτι αυτο το μωρακι γεννηθηκε στην Αμερικη? Εδω στις Ηνωμενες Πολιτειες μαλλον σπανια κανουν αμβλωση σε μωρακια που κυοφορουν και εχουν προβλημα. Συνηθως το παλευουν. Ομως μην ξεχναμε οτι ειναι και ενα κρατος που μπορει και υποστηριζει ατομα με ειδικες αναγκες.

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
    • Loved
« Απάντηση #3 στις: 08 Ιουλ 2008, 19:43 »
Ναι Ζωή μου στην Αμερική πρέπει να ήταν....Αν ενδιαφέρεστε να το δείτε γιατί δεν ήξερα τον τρόπο με τον οποίο θα μπορούσα να το μεταφέρω εδώ στην αναζήτηση στο youtube πατηστε kadyn και θα σας βγάλει επιλογές με τα βίντεο που τον αφορούν....Και Ζωή μου έχεις και δίκιο για αυτό που λές για την πρόνοια που υπάρχει εκεί και δυστυχώς δεν υπάρχει εδώ ...και έτσι αστραπιαία πέρασε από το μυαλό μου ότι αν αυτό το παιδί είχε γεννηθεί εδώ , σίγουρα οι γονείς του θα είχαν καταλήξει να βγουν σε πρωινάδικη εκπομπή για να εκθέσουν το πρόβλημα τους μέσω της τηλεόρασης προκειμένου να πάρουν βοήθεια για να βοηθήσουν το παιδάκι τους....Και εκεί...όλα μια χαρά.......και αυτή η ζωούλα είναι μια χαρά και μεγαλώνει φυσιολογικότατα.....

Αποσυνδεδεμένος Αλκυόνη

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #4 στις: 08 Ιουλ 2008, 22:50 »
ειχα δει ενα τετοιο μωρακι σε ενα σεμιναριο νευροχειρουργικης.
το ειχε στην αγκαλια της η μανουλα του και μας διηγοτανε την ιστορια της απτην στιγμη που το κυοφορουσε και εμαθε πως εχει προβλημα μεχρι που εκανε τις απαραιτητες
χειρουργικες επεμβασεις.
ολη την ωρα που μιλουσε η μαμακα του το μικρο επινε γαλατακι.
μολις τελειωσε η μαμα του να μιλαει...το σηκωσε και..ρευτηκε ;D ;D ;D
ηταν σχεδον 4 μηνων.

η μανουλα του τα διηγοτανε και εκλαιγε και αυτο χαμογελουσε
...ένα καλυβάκι, μια μικρούλα αυλή...για το παιδί! Τούτη ειν η ζωή μας, τιποτε αλλο

Αποσυνδεδεμένος Fairymoon

• Ωραία τα λες! 9
  • "Πόση ζωή μου δίνεις... να'ξερες μόνο..."
    • Stressed
« Απάντηση #5 στις: 09 Ιουλ 2008, 08:50 »
 :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: Μπράβο στους γονείς για την γενναιότητα τους, μπράβο και στο Αμερικανικό κράτος που στηρίζει τέτοιες οικογένειες...

"Είσαι Νεράϊδα της Αυγής
  Η πιο όμορφη ολής της Γης
  Μ'ένα χαμόγελο μπορείς
 Τα Θαύματα να πεις....."

http://www.youtube.com/watch?v=kzVwlSRdrb0

Αποσυνδεδεμένος stella

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #6 στις: 10 Ιουλ 2008, 09:34 »
Συγνωμη κιολαs επιδει το ειδα και ρωταω αν καταλαβα σωστα μετα το παιδακι εγεινε κανονικο?Παντωs ηταν πολυ συγκινιτικο αυτο ολο που ειδα.Aσε που εβλεπα και τα αλλα που ειχε στο youtobe και ψυχοπιαστηκα.
O ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΘΗΛΑΣΤΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ....

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
    • Loved
« Απάντηση #7 στις: 10 Ιουλ 2008, 09:45 »
Ναι έγινε κανονικό.....και είναι ένα κουκλί.....Αχ...και εγώ μπήκα στη διαδικασία και είδα τα διάφορα βιντεάκια που είχε μέσα εχτός από αυτό και έκλαιγα μόνη μου στην βεράντα για πόση ώρα.....Ο θεός να φυλάει λες από την μια από την άλλη όμως να και αυτό που το κράτησαν και τώρα είναι ένα φυσιολογικό μωράκι.........

Αποσυνδεδεμένος stella

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #8 στις: 04 Οκτ 2008, 12:53 »
Παράθεση
Ναι έγινε κανονικό.....και είναι ένα κουκλί.
Παράθεση

:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:
O ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΘΗΛΑΣΤΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ....

Αποσυνδεδεμένος mama

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #9 στις: 16 Ιουν 2010, 23:12 »
καλά συγνώμη ρε παιδιά που το βρήσκετε το συγκινιτικό σε ένα παραμορφομένο πλάσμα???είναι απλός περίεργο όχι και συγκινιτικό  :dontknow:

Καταρχην να πω οτι μιλαμε για ΑΝΘΡΩΠΟ ...δεν ηξερα οτι αξια εχουν μονο οσοι ειναι ομορφοι :bur2:

Μιλαμε λοιπον για ενα μωρο που πολλοι θα το εριχναν χωρις να το παλεψουν ...οτι αυτο το ασχημο μωρακι ..που ετυχε να εχει ενα προβλημα...καταφερε με την αγαπη των γονιων του και με τους γιατρους να γινει ενα φυσιολογικο μωρο .... και αντι να καταληξει σ ενα καδο.... ζει και γελαει.... τι πιο συγκινητικο δλδ? :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: 16 Ιουν 2010, 23:14 Aπό mama »

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Ωραία τα λες! 37
    • Busy
« Απάντηση #10 στις: 17 Ιουν 2010, 14:04 »
Σουλεμα θα μιλήσω ως συντονίστρια.
Τα κορίτσια που γράφουν σε αυτό το φόρουμ, σέβονται τις απόψεις όλων. Κι εγώ έχω αναπτύξει πολλές φορές κάποιες ακραίες απόψεις μου και τις έχουν σεβαστεί. Διαφωνίες υπήρξαν και υπάρχουν πάντοτε αλλά ο σεβασμός υπάρχει κι αυτός.
Οι απόψεις οι δικές σου είναι σεβαστές αρκεί να μιλάς κόσμια και να μη θίγεις κανέναν, πόσο μάλλον να μπαίνεις σε ένα συγκεκριμένο θέμα όπως είναι αυτό το συγκεκριμένο για το υδροκέφαλο μωράκι και να του αλλάζεις τα πέταλα αναφερόμενη σε ζώα κλπ. Κάτι τέτοιο είναι ανεπίτρεπτο. 
Είμαστε ευαισθητοποιημένες στο θέμα των ζώων και η κάθε μία μας κάνουμε κάτι για αυτά. Το οτιδήποτε όσο μικρό ή μεγάλο είναι. Το θέμα αυτού του φόρουμ όμως είναι τα παιδιά και οι μαμάδες. Υπάρχει κι ένας χώρος εδω μέσα που μπορούμε να αναρτούμε άσχετα θέματα προς τέρψιν αλλά στα υπόλοιπα θέματα δεν νοείται να συζητούνται τέτοια. Λοιπόν επειδή υπάρχουν στην εγγραφή κάποιου μέλους κάποιοι όροι που πατάς το κουτάκι αν συμφωνείς ή όχι νομίζω ότι εφόσον μπήκες και γράφτηκες πρέπει να συμμορφωθείς με τους κανόνες που τους έχουμε διαμορφώσει όχι μόνο από το πρωτόκολλο που βάζει ηλεκτρονικά η κάθε εταιρία αλλά και από τους κανόνες καλής συμπεριφοράς που έχουμε μεταξύ μας εδώ μέσα. Είμαστε αγαπημένες, μιλάμε όμορφα και λύνουμε τις όποιες διαφορές με καλοπροαίρετη συζήτηση.
Αν συμφωνείς μπορείς να συνεχίσεις να μιλάς μαζί μας, αν όχι τότε ... μπορείς να βρεις ένα φόρουμ που να μιλάτε αποκλειστικά για ό,τι θεωρείς εσύ σημαντικότερο. Για εμάς εδώ το σημαντικότερο είναι τα παιδιά μας.
Α! Και για να λύσουμε το θέμα...αν είσαι η Μαρία ή όχι εγώ δεν μπορώ να το δω. Μπορούν να το δουν οι admin. Πάντως όλοι μας έχουμε το δικαίωμα να διατηρήσουμε τις αμφιβολίες μας.

Ζηνοβία 10 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 9 ετών
Κοραλία 5 ετών
Αριάδνη 3 ετών

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 59
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Smart
    • Μωράκια
« Απάντηση #11 στις: 17 Ιουν 2010, 16:43 »
Θα ανακοινωθεί και επίσημα αλλά το λέω εδώ γιατί δημιουργήθηκε πρόβλημα.

1) Το μέλος Soulema διαγραφτηκε δια παντός και προφανώς το πόσο εύκολα θα φεύγει κάποιος θα αλλάξει στη συνεχεια. Εννοώ όποιος δεν συμφωνεί με το κλίμα εδώ και δεν εναρμονίζεται με το φόρουμ, εαν δεν φευγει μόνος του θα τον διώχνουμε εμείς. Αντε γιατί η πολύ υπομονή κάνει κακό!

2) Το δικαίωμα του να μπαίνουν τα μέλη ως κρυφά θα αφαιρεθεί.

3) Τα περισσότερα μηνύματα στο θέμα αυτό φυσικά και θα διαγραφούν.

Οι 2 τελευταίες αλλαγές θα γίνουν μέχρι τις 12 το βράδυ.

Ευχαριστώ για την κατανόηση στην καθυστέρηση. Μόλις γύρισα από ταξίδι και δουλειά και θα πρέπει να βαλω σε σειρά κάποια πράγματα μέχρι το βράδυ.

:euxaristo: :euxaristo: :euxaristo: :police: :police: :police:

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Ελιζώ

• Ωραία τα λες! 3
  • Να μ' αγαπάς με τα λάθη μου όλα στη σειρά....
    • http://mammael.blogspot.com
« Απάντηση #12 στις: 17 Ιουν 2010, 16:45 »
Ξεκουράσου Βάσω μου. Αρκετά ασχοληθήκαμε όλοι μας πιστεύω!!
 :bearhug: :bearhug: :bearhug:
Είναι τόσο σημαντικό να κάνεις κάποιον ευτυχισμένο.....

Ξεκίνα από τον εαυτό σου!

Αποσυνδεδεμένος μπισκοτάκι

• Ωραία τα λες! 10
  • το χαμόγελο σας όλη μου η ζωή
    • Stressed
« Απάντηση #13 στις: 17 Ιουν 2010, 16:48 »
Καλή ξεκούραση Βασούλα.

Αποσυνδεδεμένος joanna gr

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 0
  • περπατα διπλα μου και μη φοβασαι ...
« Απάντηση #14 στις: 17 Ιουν 2010, 17:01 »
ΒΑΣΩ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ.. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩ...  :yikes: :yikes: ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΛΙΓΟ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ...ΚΑΙ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΤΡΟΠΟ ΜΑΛΙΣΤΑ...

ΒΑΣΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΤΥΧΟΥΝ...  :euxaristo:
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΠΡΟΦΥΛΑΓΜΕΝΟΙ...