Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Μπήκα στο τελευταίο τρίμηνο της εγκυμοσύνης  (Αναγνώστηκε 19792 φορές)

Αποσυνδεδεμένος christie.m

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
δεν το πιστευω οτι ηρθα στο τριτο τριμηνο.σημερα εγινα 27 εβδομαδων με δοξα και τιμη.σαν ψεμα μου φαινεται. :Confused2: :Confused2:
βασικα,ειναι η τελευταια μερα μου στο γραφειο,θα γυρισω στις 01/09 και στις 05/09 φευγω ξανα με αδεια τοκετου οπως σας ειχα ξαναπει.
δεν ξερω αν θα εχω ιντερνετ απο δευτερα,ελπιζω να μας ενεργοποιησουν και να προλαβω να σας χαιρετησω κοριτσαρες μου.γι αυτο εαν δεν σας ξαναγραψω μεχρι τον σεπτεμβρη,ευχομαι ......

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ-[move]ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ-[move]ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΛΑ Με ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ(ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ Η ΕΚΤΟΣ)[/color][/move][/color][/move][/color]
σας φιλω γλυκα γλυκα
χριστινα
« Τελευταία τροποποίηση: 11 Αυγ 2009, 11:21 Aπό Vaso, Αιτία: επεξηγηματικός τίτλος »

Αποσυνδεδεμένος zouzou_moo

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Τα χαμογελάκια σας,όλη μου η ζωή...
Απ: ΗΡΘΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΕΡΟ!
« Απάντηση #1 στις: 01 Αυγ 2008, 14:56 »
Χριστινάκι μου είδες πώς περνάει ο καιρός?Σε 3 μήνες περίπου θα έχεις το νινί σου στην αγκαλιά σου και δεν θα το πιστεύεις!
Να σου ευχηθώ και εγώ καλές διακοπές και καλά να περάσεις αν δεν τα καταφέρεις να μπείς.Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!! :-* :-* :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #2 στις: 01 Αυγ 2008, 15:34 »
Παει, περασε ο καιρος!!!! Με το καλο κοριτσι μου.
Καλες διακοπουλες, να περασεις τελεια και να γυρισεις να ετοιμαστεις για τον ερχομο της μπουμπους!!!

Αποσυνδεδεμένος Fairymoon

• Ωραία τα λες! 9
  • "Πόση ζωή μου δίνεις... να'ξερες μόνο..."
    • Angelic
« Απάντηση #3 στις: 04 Αυγ 2008, 07:35 »
Ε οχι και φαρμακερό.... και ΤΥΧΕΡΟ ΘΑ ΛΕΣ!!!!! Oντως πως πέρασε βρε οαιδι μου ο καιρός.....κοντεύεις ε??? Αντε καλό υπόλοιπο και καλή λευτεριά.....  :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Να προσέχεις και μακαρι να ξαναδιαβάσουμε νέα σου πριν το Σεπτέμβρη.... ::) ::) ::) ::)  :-* :-* :-* :-* :-* :-*

"Είσαι Νεράϊδα της Αυγής
  Η πιο όμορφη ολής της Γης
  Μ'ένα χαμόγελο μπορείς
 Τα Θαύματα να πεις....."

http://www.youtube.com/watch?v=kzVwlSRdrb0

• Ωραία τα λες! 9
    • Angelic
« Απάντηση #4 στις: 06 Αυγ 2008, 10:51 »
Χριστινάκι τι νέα? Πώς είσαι? όλα καλά? :-* :-* :-* :-* :-*

"Είσαι Νεράϊδα της Αυγής
  Μ'ένα χαμόγελο μπορείς
 Τα Θαύματα να πεις....."

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #5 στις: 06 Αυγ 2008, 11:02 »
λοιπον,ηρθα στο σπιτι της μαμας μου,που εχει ο αδερφος μου συνδεση,διοτι αν περιμενω την τελλας,ζητω που χ@στηκαμε!!! :hehehe:απο τη δευτερα το πρωι,τρεχω αγκαζε με τη μαμα,και ψωνιζω.πηγα στο τζαμπο και πηρα μπιμπερο,θερμαντηρες,αποστειρωτες,πιπιλες,ψαλιδακια,ολα αυτα που χρειαζονται τελοςπαντων.προτιμησα την chicco,και ας ηταν λιγακι τσουχτερη.το θεμα ειναι οτι το τζαμπο τα εχει φτηνοτερα και απο το λητω,και απο αλλα σουπερμαρκετ.σελτεδακια,σαλιαρες,ενα καρο χαριτωμενα.αφου μου λεει ο μ,πω,πω,αυτα ειναι για να τα χαζευεις.εχω επιστρατευσει τον αντρα,και μεβοηθαει στο σπιτι με τις ντουλαπες,αδειαζουμε σιγα σιγα για να μπουν στο παιδικο τα πραγματα της μικρης.μανα και συζυγος στο τρξιμο τους εχω καθε μερα.βασικα μου λειψατε λιγακι,και βρηκα την ευκαιρια να διαβασω νεα σας.σημερα θα παω στα mothercare,να παρω ζιπουνακια και οτι αλλο δω ενδιαφερον.θα ξαναερθω σης μαμας μου(μενουμε κοντα ευτυχως)να τα ξαναπουμε.απο δευτερα θα λειπω στο εξοχικο εως το τελοςαυγουστου οπως εχω ξαναπει.η μικρη αρχιζει και μετακινειται στην κοιλια μου,και με ποναει,ο μ,το διασκεδαζει,διοτι αρχιζει και κανει καρουμπαλα η κοιλια,και βλεπει κατα που πηγαινει :laugh: συνεχιζω να τρωω τα παντα αναλατα,βραστα ψητα,εχω χασει ενα κιλο.καλο ειναι αυτο μπας και ξεπρηστω.αυτα τα νεα μου προς το παρον.φιλουμπες σε ολες!!!!! :-* :-* :-* :-*

• Ωραία τα λες! 9
    • Angelic
« Απάντηση #6 στις: 06 Αυγ 2008, 11:24 »
Αχ μωρέ τι καλα!!!! Τι ωραία να ψωνίζεις για το μωράκι σου που ερχεται....Με το καλό!!!! Όντως στα Jumbo είναι πολύ πιο οικονομικά...Αντε καλή συνέχεια και κοίτα τώρα που θα πας στο εξοχικό να ξεκουραστείς και λίγο ε? Πρέπει σιγά σιγά να γεμίζεις τις μπαταρίες σου...

όσο σε παίρνει και μπορείς να μπαίνεις να μαθαίνουμε νέα σου...απο 15Αυγουστο και μετα...θα πιάσει αραχνες το φορουμ.... ;D ;D ;D ;D

"Είσαι Νεράϊδα της Αυγής
  Μ'ένα χαμόγελο μπορείς
 Τα Θαύματα να πεις....."

Αποσυνδεδεμένος ZOZO

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • ΤΟ ΔΥΟ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ ΜΟΥ !!
« Απάντηση #7 στις: 06 Αυγ 2008, 12:02 »
ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ .ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ .Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΑΡΧΙΣΕ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΑΛΙΑ ΣΟΥ !!!!

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #8 στις: 13 Αυγ 2008, 13:45 »
ευχαριατω κοριτσια για τις ευχες.βασικα ηρθαμε αθηνα και θα ξαναφυγουμε αυριο μετα το ντοπλερ στο μητερα.μας χαλασε το αυτοκινητο αλλα μολις γυρισε ο μ και ευτυχως το φτιαξαμε.δεν χαλασεπολυ. :laugh:ευτυχως μικρη ζημια και για αυτο ηρθαμε αρων αρων απο χαλκιδα.αλλιως θ κατεβαιναμε αυριο.κι εχασα και το σημερινο μου μπανιο. :'( :'( :'(
απο τη δευτερα πηιου φτασαμε στο εξοχικο,ολο κακα πραγματα συμβαινουν.ηθελα το βραδι να τηγανισω πατατες,λιγο πριν πλησιασω με το μπωλ.ευτυχως η παναγια εβαλε το χερι της και τη γλυτωσα,εσκασε ολο το λαδι προς τα πανω ετσι απο μονο του.οχι οπως στα καλαμαρακια,εγινε αποροφητηρρας και κουζινα χαλια.για 1 δευτ/το θα καιγοταν ολο μου το προσωπο.και η κοιλια βεβαια.
χτες το πρωι ξυπναω,πινω το γαλα μου και λεω νακανω μακαρονια με κιμα.βαζω τον κιμα,ριχνω και τη ντοματα,μεσα σε εικοσι λεπτα,καρβουνο ο κιμας.καρβουνο και το κατσαρολακι.τσαταλια τα νευρα μου.λεω να βγαλω απο την καταψυξη κοτοπουλο να το κανω κοκκινιστο.προσπαθω μεσα σε ζεστο νερο να το ξεπαγωσω και να το κοψω,παω να ανοιξω το στηθος,μου χωνεται στο δαχτυλο ενα κοκκαλακι.οπως οπως εφτιαξα το κοτοπουλο,και εκλαιγα τουλαχιστον μια ωρα με τη γλωσσοφαγια ξερω ποιων,.το μεσημερι πηγαμε για μπανιο,εκει που ειχα χαλαρωσει,γυριζοντας το απογευμα,ανακαλυπτουμε τη ζημια στο αυτοκινητο.
και μετα μη μου πειτε οτι ειμαι απροσεχτη.απλως καποιοι που δεν κατεβηκαμε στην κρητη για το θεαθηναι,μας καλομελετανε.τελοςπαντων,λεω οτι κακοτυχιαμας τελειωνει εδω.υποτιθεται οτι θα ξαναμιλησουμε τον σεπτεμβριο,αλλα ολο κατι τυχαινει και σας επισκεπτομαι

• Ωραία τα λες! 9
    • Angelic
« Απάντηση #9 στις: 13 Αυγ 2008, 16:33 »
Αντε να ειναι τα τελευταία δυσάρεστα αυτά....πωπω τι πηγες να πάθεις με το λάδι....δεν εχεις κανένα λιβανιστήρι κοντά σου να ξορκίσεις τα κακά πνεύματα? Φτου φτου σκόρδα!!!!

"Είσαι Νεράϊδα της Αυγής
  Μ'ένα χαμόγελο μπορείς
 Τα Θαύματα να πεις....."

Αποσυνδεδεμένος zouzou_moo

• Ωραία τα λες! 0
  • Τα χαμογελάκια σας,όλη μου η ζωή...
« Απάντηση #10 στις: 13 Αυγ 2008, 17:57 »
Aπίστευτο!Αφού είσαι καλά,μη μιλάς καθόλου!
Εγω προχθές κόπηκα τρις παρακαλώ,κάηκα δις,έσπασε ένα γυάλινο μπουκάλι η μικρή στα πόδια της και μου έπεσε το φωτιστικό ξυστά από το κεφαλι μου και διπλα απο τη μικρη.Μας εχουν γλωσσοφάει κούκλα μου... :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ZOZO

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • ΤΟ ΔΥΟ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ ΜΟΥ !!
« Απάντηση #11 στις: 29 Αυγ 2008, 17:39 »
ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΑΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ? ΕΦΤΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ Ή ΜΗΠΩΣ ΓΕΝΝΗΣΕΣ .ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΘΕΤΙΚΑ –ΜΑΚΡΙΑ ΟΙ ΚΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΜΑΤΙΑ .ΟΛΑ ΚΑΛΑ!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
  • Οι άντρες της ζωής μου....ο κόσμος μου όλος!!!
    • Loved
« Απάντηση #12 στις: 29 Αυγ 2008, 22:27 »
Η Χριστινούλα βρε γεννάει σε ένα δίμηνο περίπου...όσο για τώρα πρέπει να είναι ακόμα στην μαμά της και να κάνει τις διακοπούλες της αλλά λογικά όπου είναι πρέπει να επιστρέφει γιατί μας έχει λείψει πάρα πολύ όλες αυτές τις μέρες που είναι μακρυά μας......................... :-* :-*

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #13 στις: 31 Αυγ 2008, 17:37 »
κοριτσια γυρισα χτες βραδι και εχω και συνδεση!ουαου!δεν ξαναγινε! :hehehe: :hehehe:
πρεπει να περασα το προηγουμενο δυωρο προσπαθωντας να διαβασω ολα σας τα νεα,ζαλιστηκα λιγο βεβαια,τωρα αν εχω ξεχασει να απαντησω σε καμια κοπελα,συγχωρειστε την εγκυο.
λοιπον,ειχαμε μεινει στο σκηνικο με το λαδι,και τη ζημια τουα υτοκινητου.ε,εχουμε και συνεχεια.μια μερα πριν το ντοπλερ,στις 13/08,εκει που περιμενα τον μ να γυρισει απο το συνεργειο,πηγαμε στο σπιτι μας.το αιθριο μας γεματο νερα.λεω,θα σφουγγαρισε η μαμα το πρωι,και θα της χυθηκε τιποτα.ελα ομως που ο τοιχος ηταν γεματος νερα :yikes:
ειχε σπασει ο σωληνας του απο πανω και εσταζαν τα νερα σε μας.τελοσπαντων,του ειχε τρυπησει η μπανιερα,καναμε υπερανθρωπες προσπαθειες να βρουμε υδραυλικο (που να βρεις που ολοι ηταν σε διακοπες?) και τελικα καταληξαμε με ενα τοιχο ξεραμενο,ο οποιος θελει ξυσιμο στοκαρισμα και βαψιμο απο την αρχη.(καλα για αποζημιωση ουτε λογος.δεν εχει τετοια.τουλαχιστον φτιαχτηκε η ζημια.την αλλη μερα πηγα στο ΜΗΤΕΡΑ για την εξεταση.η μικρη μας ειναι 1.300 και 35 ποντους(για 29 εβδομαδων ηταν φυσιολογικοτατη).μονο εχουμε ενα μικρο μικρο προβληματακι,ο κομβος της δεξιας μητριαιας αρτηριας μας ειναι λιγο γιουχου :laugh:,κι ετσι για να μην βουλωσει κανω αντιθρομβωτικες ενεσεις καθημερινα εως οτου γεννησω. :yikes:δεν θελω να τις κανω,ειναι σε μπουτι η κοιλια(διαλεγω και παιρνω)αλλα εχω επιστρατευσει τον μ και καθε απογευμα εχουμε την ιδια γκρινια.απο τις 60 ενεσεις λοιπον,εχουμε κανει τις 16.αλλες 44.το πρηξιμο στα ποδια υποχωρησε,αλλα στα δαχτυλα των χεριων η κατασταση ειναι απιστευτη.το ιδιο και στο προσωπο.σε 3 εβδομαδες πηρα 4 κιλα.ανασα και κιλο!!! :laugh: :laugh:η γιατρος μου ειδε την τεραστια κοιλια μου και απορησε.χριστινακι τι θα γινει με σενα,εχεις κοιλια ετοιμογεννης και θες ακομη δυο μηνες(πηρα πολυ κουραγιο! :laugh: :laugh:
βασικα το τελευταιο που με απασχολει ειναι τα κιλα.η μικρη μου κατα τα αλλα ειναι πολυ καλα,γυριζει συνεχως στην κοιλια μου,και εχω μονιμως την αισθηση οτι μου ανακατευουν τα αντερακια.η κοιλια πηγαινει σαν τραμπολινο και ο μ γελαει.περασα πολυ καλα ολες τις μερες του αυγουστου στο εξοχικο της μαμας και του μπαμπα,ενα σαβ/κο τπυς ειδαμε μονο,μας αφησαν σε ησυχια,κι ετσι απολαυσα καμια δεκαρια μπανακια.αν και βαρεθηκα την διαδικασια βαλε μαγιο βγαλε μαγιο και βαλε στεγνο,ολα ηταν ωραια.στην παραλια ημουν το αξιοθεατο,και ακουγα διαφορα σχολια.προσωπικα δεν εδινα καμια σημασια.τελοσπαντων,αυριο παω για δουλεια,και τελος της εβδομαδας σταματαω.πολυ χαρηκα που σας ξαναειδα κοριτσια,μου ειχατε λειψει ολες τις μερες.
τωρα που εχω και συνδεση στο σπιτι,ουουουου ποιος με πιανει!
σας ευχαριστω για το ενδιαφερον,απο αυριο θα ειμαι και πιο τακτικη στο φορουμ! :kissa: :kissa: :kissa:

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #14 στις: 06 Σεπ 2008, 23:58 »
ξαναγυρισαα!
η τελευταια εβδομαδα ηταν κολαση για μενα.με το ζορι πηγαινα στη δουλεια,.ε,για τα λεφτα πηγα οχι για να καμαρωνω τις φατσες τους.ζοριστηκα παρα πολυ διοτι ξαναπρηστηκαν τα ποδια μου και συν τοις αλλοις,ηρθε η αφεντικινα και επρεπε να της δειξω πραγματα.μαζι ερχοταν και το παιδακι της.ζωη να εχει,αλλα εγω τι εφταιγα.ειχα να κοιμηθω και δυο μερες,τα νευρα μου τσαταλια.και να γινεται και ο τρελλος πανικος στο γραφειο.απεριγραπτες στιγμες κοριτσια.
χτες το βραδι επεσα για υπνο στις 12.30μμ και ξυπνησα σημερα στις 12.00 το μεσημερι. :yikes: :yikes:
τι να κανω εγκυος γυναικα,ολη μου η ενεργεια ειχε ξεζουμιστει.ουτε μαγειρεψα ουτε τιποτα.εριξα και δυομισι ωρες υπνο το απογευματακι,και ηρθα στα ισα μου.απο δευτερα αδεια τοκετου.την περιμενα πως και πως!
την δευτερα θα δουμε τη μπουμπου μας,και την τριτη θα παω στο ικα για τα διαδικαστικα της αδειας τοκετου.να δω με ποιον θα αρπαχτω. :xifos: :xifos: :boxer: :boxer: :boxer: :2gunsfiring_v1: :2gunsfiring_v1: :2gunsfiring_v1: :fight: :fight: :fight: ολο και καποιος περιεργος ικατζης θα μου τη δωσει στα νευρα,οποτε περιμενω.....η εγκυος χριστινα σε νεες περιπετειες!
αυτα προς το παρον φιλια πολλα!!!!! :kissa: :kissa: :kissa: :kissa: :kissa: