Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΝΟ  (Αναγνώστηκε 8232 φορές)

Αποσυνδεδεμένος RIA

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
  • Γράψτε το προσωπικό σας σλόγκαν!
ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΝΟ
« στις: 16 Ιουν 2005, 12:09 »
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΔΩΡΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ  ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΝΟΝΟ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΩ.ΕΙΝΑΙ 29 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ.ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ Η ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ?ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΔΩΡΑ ΚΑΝΑΤΕ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 37
    • Busy
Re: ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΝΟ
« Απάντηση #1 στις: 16 Ιουν 2005, 13:29 »
Ρία μου καλημέρα! Εγώ θα σου προτείνω αυτό που θα κάνω εγώ: κάνε του δώρο ένα ταξίδι, ένα Σαββατοκύριακο κάπου πολύ όμορφα να πάει με την γυναίκα του σε ένα ωραίο ξενοδοχείο με spa ότι μπορείς πιό όμορφο. Ούτως ή άλλως θα ξοδεψεις που θα ξοδεψεις κάποια λεφτά για να του πάρεις κάτι, κάνε αυτό που θα του μείνει κιόλας αξέχαστο. Μπορείς να του προσφέρεις ένα τετραήμερο είτε μέσα στην Ελλάδα είτε στο εξωτερικό. Πολύ καλές εκδρομές και φθηνές σχετικά είναι για Τουρκία, Κωνσταντινούπολη και Πριγκηπόνησα.  ;) :D :D Εγώ ρώτησα και έχουν προσφορά 150 ευρώ το άτομο τέσσερις ημέρες με ημιδιατροφή. Αν όμως δεν θέλεις μπορείς να του προσφέρεις ένα ταξίδι σε ένα μέρος της Ελλάδας που δεν έχει πάει.  :D :D :D

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος soula

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Η ζωή μου, το χαμόγελό μου, τα δυο μου μωρά!
Re: ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΝΟ
« Απάντηση #2 στις: 16 Ιουν 2005, 15:50 »
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ Νάνσυ μου. Φοβερή ιδέα.
Εγώ στον κουμπάρο μου στον γάμο μας του πήραμε τον ηλιακό θερμοσίφωνα που τον χρειαζόταν. Στην βάφτιση της Μαρίας τους πήραμε τον αποκωδικοποιητή της NOVA. Στην νονά του Αντώνη θα της φτιάξουμε σε ένα δωμάτιο της ντουλάπες. Όλα αυτά τα δώρα ήταν επιλογές ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ και όχι δικές μας. Προκειμένου λοιπόν να πάρεις κάτι που δεν το χρειάζονται. Φυσικά παιδευτήκαμε πολύ μέχρι να μας απαντήσουν, οπότε σε μια τέτοια περίπτωση (που δεν χρειάζονται δηλαδή κάτι αυτοί) η πρόταση της Νάνσυ είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!  ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Asteraki1

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
ΔΩΡΟ ΝΟΝΟΥ/ΑΣ
« Απάντηση #3 στις: 09 Ιουν 2010, 18:58 »
γεια σας. επειδη προσφατα χρειαστηκε να ασχοληθω με το θεμα και πραγματικα το εψαξα παρα πολυ σκεφτηκα να το μοιραστω με οποιον ειναι ή προκειται να βρεθει στην ιδια θεση με μενα. Μετα απο πολυ σκεψη για το πιο θα ηταν ενα "καλο" δωρο για να προσφερω στον ανθρωπο που θα βαφτισει το παιδι μου, κατεληξα στο να κοιταξω για ενα ρολοι. Το προβλημα ηταν οτι επρεπε να προσανατολιστω στο υφος αλλα και την τιμη. Ψαχνοντας τυχαια στο ιντερνετ βρηκα το www.rologia.com.gr το οποιο σου δινει την δυνατοτητα (αφου ο χρονος ειναι πολυτιμος) να δεις, να διαλεξεις και να αγορασεις αυτο που επιθυμεις. Η ποικιλια ειναι απιστευτη οπως και οι τιμες. Ελπιζω να ημουν χρησιμη.

Αποσυνδεδεμένος mamamina

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 0
Απ: ΔΩΡΟ ΝΟΝΟΥ/ΑΣ
« Απάντηση #4 στις: 09 Ιουν 2010, 22:07 »
Εγώ, μιας και βαφτίσαμε τη μικρή μας το σαβ. που πέρασε, καταλήξαμε στα ακόλουθα δωρα - σημιωτέον κάναμε 2 νονούς (άντρα + γυναίκα)  Στο μεν φίλο μας πήραμε 1 ψηφιακή κορνίζα, γιατί το θεωρήαμε κάτι πρωτότυπο. Επίσης, είμασταν σιγουρότατοι ότι ρολόι + ψηφιακή φωτογράφική έχει οπότε δεν υπήρχε άλλη επιλογη. Στη φίλη μας πήραμε 1 κόσμημα μετά από δική ης επιθυμία. Αρχικά σκεφτόμασταν για ψ.κορνίζα και για αυτή αλλά όταν τη ρώτησα αν θα της άρεσε μου είπε ότι ήδη έχει.  Γενικά, δεν το θεωρώ κακό να ρωτήσεις αν ο μέλλων νονός έχει κάποια ιδιαίτερη προτίμηση (μέσα στα πλαίσια του λογικού κ εφικτού, εννοείται :)) Λεφτά θα ξοδέψει κάποιος όπως και να χει - γιατί να μην πάρει κάτι που θα φανεί χρήσιμο?

Αποσυνδεδεμένος LENA

• Ωραία τα λες! 20
  • Να σε βλέπω να γελάς!
Κανετε δωρα στις νονες?
« Απάντηση #5 στις: 07 Απρ 2011, 15:51 »
Τα Χριστουγεννα /Πασχα που φερνουν το δωρακι για το βαφτιστηρι τους τους κανετε δωρο κι εσεις?

Μηπως καπου το εχουμε ξανασυζητησει αυτο το θεμα?

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 0
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Απ: Κανετε δωρα στις νονες?
« Απάντηση #6 στις: 07 Απρ 2011, 15:55 »
Νομιζω οτι καπου το εχουμε ξανασυζητησει.
Οι νονες των παιδων μου εχουν τις γιορτες τους γυρω στα Χριστουγεννα ή το Πασχα οποτε δεν κανω εξτρα δωρακια.

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
  • Οι άντρες της ζωής μου....ο κόσμος μου όλος!!!
    • Loved
« Απάντηση #7 στις: 07 Απρ 2011, 15:58 »
Κάτι συμβολικό για το σπίτι Χριστουγεννίατικο ή Πασχαλιάτικο αντίστοιχα...όχι τίποτα το ιδαίτερο και ακριβό!!

Αποσυνδεδεμένος mamamaria

• Ωραία τα λες! 54
« Απάντηση #8 στις: 07 Απρ 2011, 16:10 »
1. Ναι το έχουμε ξανασυζητήσει!
2. Ναι πάντα παίρνω κάτι στις νονές, φυσικά συμβολικό (κεράκι, διακοσμητικούλι, κλπ)

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 65
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Full
    • Μωράκια
Απ: ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΝΟ
« Απάντηση #9 στις: 07 Απρ 2011, 16:34 »
Υπήρχαν 3 θέματα με σχεδόν ίδιο τίτλο. Τα συγχώνευσα σε ένα και μιλάμε εδώ.

Εγώ δυστυχώς στη νονά του γιου μου που είναι μακριά, το άφηνα για μεγαλη εβδομαδα και τελικά με τις δουλειές δεν έστελνα τίποτα. Δεν ήξερα και τι να της πάρω. Φέτος όμως αγορασα 2 μπλούζες από κατάστημα που ξέρω ότι ψωνίζει και της αρεσουν τα ρουχα εκεί και θα της τα στειλω μέχρι την αλλη εβδομαδα. Στη νονά της κόρης μου τους παίρνω κάτι για τα παιδιά ή παιχνιδάκι ή ρουχακια.

Το έθιμο είναι να παιρνουν δώρο και οι μαμάδες στις νονές; Η μητερα μου πριν από λίγο μου είπε ότι παιρνουν μονο τσουρεκι και αυγά. :dontknow: :dontknow: Οπως και να έχει εγώ νιωθω ότι κάτι πρεπει να τους κάνω. Με ή χωρίς ουσία, είναι οι νονοί των παιδιών μου. Εσείς τι δώρα παίρνετε; :dontknow:

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος LENA

• Ωραία τα λες! 20
  • Να σε βλέπω να γελάς!
« Απάντηση #10 στις: 07 Απρ 2011, 16:52 »
Στη νονα του γιου μου που ειναι μακρια δεν εστελνα τιποτα.Τους πηγαινω δωρα σε ολους κατι οταν παμε εκει.
Στους νονους της κορης μου,εδινα ενα τσουρεκι και κατι συμβολικο για το σπιτι.Φετος που χωρισαν και τα πραγματα εχουν μπερδευτει δεν ξερω τι θα κανω,μαλλον θα παρω λιγα γλυκα για το νονο το διακοσμητικο δε νομιζω να τον ενδιαφερει!

Αποσυνδεδεμένος Fairymoon

• Ωραία τα λες! 9
  • "Πόση ζωή μου δίνεις... να'ξερες μόνο..."
    • Angelic
« Απάντηση #11 στις: 07 Απρ 2011, 21:30 »
Εγω ειδικα φετος δεν εχω περιθωρια για τετοιες πολυτελειες....ισως πω το τσουρεκι να παει στο σπιτι και οχι ειδικα στη μικρη.... :adiaforos: :adiaforos: :adiaforos:

"Είσαι Νεράϊδα της Αυγής
  Η πιο όμορφη ολής της Γης
  Μ'ένα χαμόγελο μπορείς
 Τα Θαύματα να πεις....."

http://www.youtube.com/watch?v=kzVwlSRdrb0

Αποσυνδεδεμένος elina

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
    • Happy
« Απάντηση #12 στις: 07 Απρ 2011, 22:19 »
Κι εγώ συνήθως έπαιρνα κεράκι ή κανένα διακοσμητικό, όχι τίποτα ακριβό.
Φέτος θα πάρω κανένα παιχνιδάκι για τα παιδιά των νονών του μεγάλου και κάτι οικονομικό για τη νονά του μικρού.
Και επειδή η νονά μου μου φέρνει ακόμη τη λαμπάδα μου  :fofl: :fofl:  :fofl:
ναι, δεν κάνω πλάκα... θα πάρω κάτι μικρό και για εκείνη, όπως κάθε χρόνο.
Ζεις μονάχα μια φορά, αλλά αν το κάνεις σωστά, μια φορά είναι αρκετή.