Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΑΣ ΜΑΜΑΣ  (Αναγνώστηκε 8961 φορές)

Αποσυνδεδεμένος sofia32

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 0
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΑΣ ΜΑΜΑΣ
« στις: 12 Φεβ 2009, 18:18 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΣΤΗΣ 30 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΛΟΥΚΟΥΜΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 35 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΒΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΟΤΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.

1. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΡΕΥΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ 15 ΛΕΠΤΑ?

2. ΕΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΚΑ ΣΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 30-40 ΛΕΠΤΩΝ, ΠΟΛΛΑ , ΚΙΤΡΙΝΑ ΣΑΝ ΣΑΝΤΥΓΗ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΠΕΨΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΣ ΑΡΑΙΩΣΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΙΚΟΣΙΤΕΤΡΑΩΡΟ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ ΤΗΣ. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ, ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΕΣΕΙΣ?

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ. ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ. :) :)
Το λουκουμάκι μου είναι σκέτη γλύκα!!

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Μωράκια Moderator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 37
    • Busy
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΑΣ ΜΑΜΑΣ
« Απάντηση #1 στις: 12 Φεβ 2009, 18:51 »
Γειά σου Σοφία.
1. Προφανώς δεν έχει πάρει αέρα με το γάλα της όταν δε ρεύεται. Να χαίρεσαι για αυτό...
2. Δεν είμαι αρμόδια να απαντήσω γιατί δεν έδινα ξένο γάλα, οπότε το δικό μου δεν μπορώ να το αραιώσω χιχιχιχιχι! Αλλά για να σου είπε έτσι ο γιατρός καλά κάνεις. Πάντως να ξέρεις ότι πολλά μωράκια δεν κάνουν κάθε μέρα κακά.  Να τη χαίρεσαι.

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος sofia32

• **
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #2 στις: 13 Φεβ 2009, 09:23 »
Γειά σου Σοφία.
1. Προφανώς δεν έχει πάρει αέρα με το γάλα της όταν δε ρεύεται. Να χαίρεσαι για αυτό...
2. Δεν είμαι αρμόδια να απαντήσω γιατί δεν έδινα ξένο γάλα, οπότε το δικό μου δεν μπορώ να το αραιώσω χιχιχιχιχι! Αλλά για να σου είπε έτσι ο γιατρός καλά κάνεις. Πάντως να ξέρεις ότι πολλά μωράκια δεν κάνουν κάθε μέρα κακά.  Να τη χαίρεσαι.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑΝΣΥ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ!!!!  ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος christie.m

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #3 στις: 13 Φεβ 2009, 10:35 »
σοφια εμενα η δικια μου κανει κακα μια φορα την ημερα η και ανα 36ωρες.αναλογα το μωρακι.μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!

Αποσυνδεδεμένος sofia32

• **
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #4 στις: 13 Φεβ 2009, 13:52 »
σοφια εμενα η δικια μου κανει κακα μια φορα την ημερα η και ανα 36ωρες.αναλογα το μωρακι.μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΝ Γ. ΠΟΥ ΜΕ ΖΑΛΙΖΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΧΕ@ΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ , ΚΑΙ........ ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ ΤΟΥΜΠΑΝΑ!!!! ;D ;D ;D

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΣΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΝΑΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΑΛΑ ή ΑΡΑΙΩΜΕΝΟ?

Αποσυνδεδεμένος pan

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Τα παιδιά μας δίνουν νόημα στη ζωή μας!!!
« Απάντηση #5 στις: 13 Φεβ 2009, 14:50 »
Σοφία εγώ θήλαζα όπως η Νάνσυ οπότε δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Η παιδίατρος πάντως μας είχε πει ότι αν πίνει ξένο γάλα υπάρχει πρόβλημα αν ξεπερνάει τις 3 μέρες και δεν ενεργείτε. Οπότε μην ανησυχείς!
url]

Αποσυνδεδεμένος mamamaria

• Ωραία τα λες! 56
« Απάντηση #6 στις: 13 Φεβ 2009, 15:24 »

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΝ Γ. ΠΟΥ ΜΕ ΖΑΛΙΖΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΧΕ@ΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ , ΚΑΙ........ ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ ΤΟΥΜΠΑΝΑ!!!! ;D ;D ;D

Κανονικότατα τις δόσεις που αναγράφονται στο κουτί, γιατί ο,τιδήποτε διαφορετικό μπορεί να προκαλέσει σοβαρά προβλήματα στο μωρό. Μόνο αν σου έχει πει ο γιατρός να δώσεις αραιωμένο δίνεις. Αλήθεια, να ρωτήσω αν ταϊζεις μόνο εσύ το παιδί ή και άλλοι; Στο λέω, γιατί καμιά φορά οι άντρες ή οι γιαγιάδες κάνουν εξυπνάδες του τύπου "ε, και τι διαφορά έχει η κοφτή μεζούρα από την κανονική, ε, σιγά μην την κόβω με το μαχιαράκι, υπερβολές". Αυτό όμως αλλάζει τη δοσολογία και μπορεί να προκαλέσει δυσπεψία ή διάρροια. Για έλεγξέ το κι αυτό (μην τους ρωτήσεις, να τους παρατηρήσεις εσύ η ίδια, γιατί ποτέ δεν το παραδέχονται!!!!).

Κατά τα άλλα, να σου ζήσει το μωράκι σου και μην ανησυχείς για τίποτα. Όλα ρυθμίζονται σιγά σιγά κι όσο πιο ήρεμη νιώθεις εσύ τόσο πιο χαλαρά θα κυλήσει ο πρώτος δύσκολος χρόνος!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #7 στις: 13 Φεβ 2009, 15:39 »
Συγνωμη αλλα εγω δεν μπορω να σε βοηθησω. Δεν θυμαμαι τιποτα :-[.
Να σου ζησει το μωρακι!!!

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #8 στις: 13 Φεβ 2009, 19:03 »
Συμφωνώ απόλυτα με τη mamamaria.
Στο πρώτο μου εδινα μπουκάλι κυρίως ενώ το δεύτερο το θηλάζω.ΜΟυ είχε τύχει κάτι ανάλογο αλλά πέρασε.Το αραίωμα είναι το πρώτο και το καλύτερο που μπορείς να κάνεις όταν έχει κάποιο πρόβλημα γιατί  το τυποποιημένο γάλα είναι δύσπεπτο.
Οσο για τον αέρα αν δεν ρεύεται είναι καλό γιατί μάλλον δεν ρουφάει αέρα.Υπάρχει όμως η περίπτωση μετά από ώρα να είναι ανησυχο στο κρεβάτι και να γκρινιάζει γιατί θέλει να ρευτεί όπως συνέβαινε πολλές φορές με την κόρη μου παρόλο που θήλαζε από μένα. ;D ;D ;D Τρελλό αλλά γινόταν! ;D ;D ;D

Οποσδήποτε έλεγξε τη δοσολογία και αν γίνονται όλα όπως πρέπει από σένα ή από άλλο στο θέμα του μπουκαλιού πάντως.Κι εγώ κάποια στιγμή διαπίστωσα στην αρχή ότι από την αυπνία έδινα παραπάνω δόση συστηματικά και θα μπορούσε ο μικρός μου να αποκτήσει σοβαρό πρόβλημα τότε !!! :-[ :-[ :-[

Πάντως να σου ζήσει και να είναι καλότυχο και γερό!!! :pipila: :pipila: :pipila: :pray: :pray: :pray:

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος sofia32

• **
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #9 στις: 13 Φεβ 2009, 19:10 »

Κανονικότατα τις δόσεις που αναγράφονται στο κουτί, γιατί ο,τιδήποτε διαφορετικό μπορεί να προκαλέσει σοβαρά προβλήματα στο μωρό. Μόνο αν σου έχει πει ο γιατρός να δώσεις αραιωμένο δίνεις. Αλήθεια, να ρωτήσω αν ταϊζεις μόνο εσύ το παιδί ή και άλλοι; Στο λέω, γιατί καμιά φορά οι άντρες ή οι γιαγιάδες κάνουν εξυπνάδες του τύπου "ε, και τι διαφορά έχει η κοφτή μεζούρα από την κανονική, ε, σιγά μην την κόβω με το μαχιαράκι, υπερβολές". Αυτό όμως αλλάζει τη δοσολογία και μπορεί να προκαλέσει δυσπεψία ή διάρροια. Για έλεγξέ το κι αυτό (μην τους ρωτήσεις, να τους παρατηρήσεις εσύ η ίδια, γιατί ποτέ δεν το παραδέχονται!!!!).

Κατά τα άλλα, να σου ζήσει το μωράκι σου και μην ανησυχείς για τίποτα. Όλα ρυθμίζονται σιγά σιγά κι όσο πιο ήρεμη νιώθεις εσύ τόσο πιο χαλαρά θα κυλήσει ο πρώτος δύσκολος χρόνος!

ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ. ΚΑΙ ΑΝ ΠΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ , ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΩ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΧΕΡΑΚΙ ΤΗΝ ΘΡΕΦΕΙ ;D ;D ;D ΑΡΑΙΩΜΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΜΟΝΟ ΕΧΘΕΣ ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΑΛΙ. ΡΩΤΑΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΦΙΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΑΣΤΕ ΠΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙΝΕΣ ΘΗΛΑΣΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΓΑΖΩ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ, ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΟΡΑΚΙ.. ΠΟΣΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΟΤΑΝ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ Η ΔΕΞΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙ? ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΘΗΛΕΣ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΟ ΤΗΝ ΕΠΑΙΡΝΕ Ο ΥΠΝΟΣ. ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ... :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος mamamaria

• Ωραία τα λες! 56
« Απάντηση #10 στις: 14 Φεβ 2009, 01:20 »
Τα πρόωρα μωρά έχουν, απ ὀσο ξέρω κι εγώ, δυσκολία στο θέμα της θηλής. Έτσι κι η κόρη μου και ταλαιπωρήθηκα μέχρι να το πάρω απόφαση πως θα πίνει μόνο μπουκάλι. Αυτά που σου λένε ότι κάνει κακά κάθε φορά που πίνει γάλα, είναι...κινέζικα!!!! Η συχνότητα διαφέρει από μωρό σε μωρό, όπως διαφέρει από ενήλικα σε ενήλικα. Είναι θέμα οργανισμού και συνδυασμού διάφορων άλλων παραγόντων. Μην μασάς από τέτοια σχόλια κι εξυπνάδες. Επίσης, για το ότι δεν ρεύεται ή αργεί να ρευτεί, επίσης μην ανησυχείς γιατί κάθε παιδί έχει επίσης το δικό του ρυθμό. Για να καταλάβεις εγώ έχω τρία παιδιά και τα τρία ήταν τελείως διαφορετικά στο ρέψιμο: η πρώτη έκανε είκοσι λεπτά να ρευτεί (αφού ο άντρας μου έλεγε ῥε Μαρία να ρευτώ εγώ να τελειώνουμε;!!!!!), ο δεύτερος με δυο χτυπηματάκια στην πλάτη είχε τελειώσει και ο τρίτος ήταν μια ενδιάμεση κατάσταση, άλλοτε ήθελε λίγο χρόνο και άλλοτε δεν ρευόταν καθόλου με αποτέλεσμα να σκάω εγώ από την αγωνία! Τότε μου είπε η γιατρός:Το παιδί δεν είναι βλαμμένο, ούτε μηχανή να του πούμε εμείς τι θα κάνει. Θα κάνει ό,τι χρειάζεται ο οργανισμός του. Αν δεν ρευτεί, θα το βάλεις στο πλάι να κοιμηθεί κανονικά και απλώς θα έχεις το νου σου μην σου κάνει ρουκέτα. That's all...

Λοιπόν Σοφία, ξεαγχώσου. Όλα αυτά που σου συμβαίνουν έχουν συμβεί όχι μόνο σε όλες εμάς εδώ αλλά και σε εκατομμύρια γυναίκες που έχουν περάσει από αυτή τη γη!!!!!!!! Μια χαρά τα καταφέραμε όλες, το ίδιο θα κάνεις κι εσύ. Μόνο μην έχεις άγχος. Αυτό δε σημαίνει να μην αγωνιάς. Άλλο το ένα κι άλλο το άλλο. Ό,τι περίεργο βλέπεις θα το λες αμέσως στον παιδίατρό σου. Γι αυτό είναι οι γιατροί. Για να μας κάνουν καλά και να μας λύνουν τις απορίες!! Μη διαστάζεις να του αναφέρεις το ένα ή το άλλο. Ούτε να σκέφτεσαι "πω πω τι θαλ έει για μένα;Πως είμαι μια ηλίθια υστερική μαμά". Σου λέω όλες περάσαμε αυτό το στάδιο. Κι εμείς άλλωστε εδώ είμαστε. Σχετικά με τα κακούλια να προβληματιστείς και να επικοινωνήσεις ΑΜΕΣΩΣ με το γιατρό σου αν αλλάζουν χρώμα ή αν κάνει περισσότερες από 5 φορές σε μια μέρα ή αν κάνει περισσότερες από 4 μέρες χωρίς να ενεργηθεί. Άντε και καλή δύναμη...

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Ωραία τα λες! 32
« Απάντηση #11 στις: 14 Φεβ 2009, 09:05 »
O Δημήτρης παλιά ή ρευόταν δυνατά κατευθειάν και το ευχαριτιόμασταν όλοι ή τον βάζαμε κάτω για λίγο (5-10 λεπτα)και μετά τον σηκώναμε και ρευόταν αλλά όχι πάντα. Στην αρχή είχα ανησυχήσει κάπως γιατί έλεγα ότι ο αέρας θα τον έκανε ανήσυχο αλλά πέρασε και αυτό.

Ξέρω κοπέλα που θήλαζε το μωρό της που γεννήθηκε 32 εβδομάδων. Για τη θηλή ίσως πρέπει να συμβουλευτείς ειδικό. Εγώ κουράστηκα πολύ για να θηλάζω τώρα αποκλειστικά. ΄Εριξα τέτοιο δάκρυ. ΄Ηθελα όμως τόσο πολύ να θηλάξω το μικρό μου. Πήγα σε ειδικούς, ρώτησα τα κορίτσια, επέμεινα και στο τέλος ήμουν έτοιμη να τα παρατήσω και τα κατάφερα. ΄Ομως αν δεν τα είχα καταφέρει τελικά δε θα σκοτωνόμουν κιόλας. Κατάλαβα πόσο δύσκολο είναι να θηλάζεις (όχι για όλους) και σημασία έχει να είναι καλά η μητέρα. Καλά λένε πως ο θηλασμός θέλει υπομονή αλλά η κούραση δεν είναι καλός σύμβουλος.

Αραιώνεται το μητρικό γάλα;

Αποσυνδεδεμένος stella

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #12 στις: 14 Φεβ 2009, 09:18 »
Παράθεση
Αραιώνεται το μητρικό γάλα;
Παράθεση

Eιρηνουλα μου εχειs δικιο οτι αν κουραζετε η μαμα δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα το γαλα ποτε μα μοτε δεν χανει την αξια του.Μπορει να αρειωθει στην αρχη αλλα μετα βαζε και ξαναβαζε συνεχεια το μωρο στο στηθοs γινετε  :yummy: :yummy: :yummy: :yummy: :yummy: :yummy: για τα μπεμπακια.Βεβαια εσυ περασεs και πολλα και μπrαβω σου που συνεχιζειs  :kissa: :kissa: :kissa: :kissa: :kissa:.
O ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΘΗΛΑΣΤΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ....

Αποσυνδεδεμένος sofia32

• **
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #13 στις: 14 Φεβ 2009, 09:29 »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΗΣΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΡΟΥΚΕΤΑ, ΣΑΝ ΤΗΝ ΧΑΜΑΣ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ!! ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ. ΕΠΙΣΗΣ , ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΨΙΛΟΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ. ΤΗΝ ΒΑΖΩ 10' ΣΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ 10' ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ. ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ....

Αποσυνδεδεμένος sofia32

• **
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #14 στις: 14 Φεβ 2009, 11:02 »
ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ , ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΟ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!!! ΟΥΦ, ΗΣΥΧΑΣΑ ΛΙΓΑΚΙ!!!