Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Ποιος ειναι για διαιτουλα?  (Αναγνώστηκε 25265 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Bella28

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 6
    • Loved
Απ: Ποιος ειναι για διαιτουλα?
« Απάντηση #195 στις: 22 Νοε 2012, 14:21 »
Clarabelle μπραβο σου σε θαυμαζω!!!Εγω τη λεξη διαιτα δεν τη γνωριζω!!!Χαχαχα μακαρι να μπορουσα κι εγω να εχω αυτοσυγκρατηση αλλα ελα που οι λιγουρες μου χαλανε τα σχεδια καθε φορα!!!Θα σου προτεινα για αρχη να μην κανεις σκληρη διαιτα(ξεγελα τον εαυτο σου) γιατι και μονο η λεξη κανει το σωμα να αντιδρα και να ζηταει!!!Απλα κοψε 2-3 πραγματα και αναλογως την προοδο που θα κανεις παρε κουραγιο και συνεχισε!!!Για αρχη λοιπον προτεινω να κοψεις ζαχαρη,αναψυκτικα (νο 1 εχθρος) και το ψωμακι!!!!Καλη επιτυχια!!!

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 47
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #196 στις: 22 Νοε 2012, 15:22 »
Bella, αναψυκτικά έτσι κι αλλιώς δεν πίνω... ομοίως και ζάχαρη... Προτιμώ μέλι και τα ροφήματα τα πίνω σκέτα ή με λίγη μαύρη ζάχαρη... Γενικά ξέρω τί πρεπει να κάνω, τίνα κόψω, τί να τρώω κτλ, γιατί είμαι από εκείνες τις γυναίκες που πάντα έχουν θέμα με το βάρος τους. Ποτέ δεν ήμουν αδύνατη, πάντα ήμουν κανονική εως στρουμπουλή!! Κ΄θε τόσο δίνω μάχη με τον ίδιο μου το εαυτό για να χάσω κιλά (ποτέ για να βάλω!!) Πάντα με θυμάμαι να θέλω να φαω λιγο παραπάνω και να το σκέφτομαι, να θέλω γλυκό και να λέω "αστο" κτλ... Στην εγκυμοσύνη, το καταευχαριστήθηκα!! Πήρα βέβαια 20κιλά, έχασα τα 17, έχω βαλει ακόμα 3-4,οπότε είμαι επιπλέον γύρω στα 6-7 από αυτά που έιχα πριν μείνω έγκυος...Αυτά θέλω να χασω...Εχιυν μπαστακωθεί πάνω μου και δεν το κουνάνε!! Να μου στελνετε θετική αδυνατιστική ενέργεια!!

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Αποσυνδεδεμένος Bella28

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 6
    • Loved
« Απάντηση #197 στις: 22 Νοε 2012, 19:16 »
To παν ξερω πως ειναι να ξεκινησεις να σκεφτεσαι ως αδυνατος ανθρωπος,δηλαδη να αλλαξεις τη νοοτροπια της απαγορευσης κι απλα να ακολουθεις τον τροπο σκεψης ενος λεπτου που δεν εχει στο νου του θερμιδες και λιγουρες.Ψυχολογικα αυτη η προσεγγιση κανει θαυματα.Δευτερευοντως,προσπαθησε να βρισκεσαι διαρκως σε κινηση και να κρατας το μυαλο σου απασχολημενο συνεχως.Πολλα φρουτα και πολυυυυυ νερο!!!Δοκιμασε επισης νερο με μελι και κανελλα(ειναι θαυματουργο σα ροφημα-και για ανοσοποιητικο ΚΑΙ λιποδιαλυτης)!!!!!Κανε ενα μπουκαλι στο ψυγειο και πινε καθε φορα που διψας,κρυο η ζεστο!!!Ειναι σαν τσαι(οχι με τα κιλα το μελι προσοχη!!)!!!Εννοειται θετικη ενεργεια στο φουλ!!!!Ξεκινα!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 47
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #198 στις: 22 Νοε 2012, 22:20 »
To παν ξερω πως ειναι να ξεκινησεις να σκεφτεσαι ως αδυνατος ανθρωπος,δηλαδη να αλλαξεις τη νοοτροπια της απαγορευσης κι απλα να ακολουθεις τον τροπο σκεψης ενος λεπτου που δεν εχει στο νου του θερμιδες και λιγουρες.Ψυχολογικα αυτη η προσεγγιση κανει θαυματα.Δευτερευοντως,προσπαθησε να βρισκεσαι διαρκως σε κινηση και να κρατας το μυαλο σου απασχολημενο συνεχως.Πολλα φρουτα και πολυυυυυ νερο!!!Δοκιμασε επισης νερο με μελι και κανελλα(ειναι θαυματουργο σα ροφημα-και για ανοσοποιητικο ΚΑΙ λιποδιαλυτης)!!!!!Κανε ενα μπουκαλι στο ψυγειο και πινε καθε φορα που διψας,κρυο η ζεστο!!!Ειναι σαν τσαι(οχι με τα κιλα το μελι προσοχη!!)!!!Εννοειται θετικη ενεργεια στο φουλ!!!!Ξεκινα!!!!!!!!!

αυτό που μου λες για την ψυχολογία δεν το είχα σκεφτεί ποτέ... Θα το δω κι έτσι, να δω πώς θα πάω!! Και το ροφηματάκι που προτείνεις επίσης καλό ακούγεται... Τρελαίνομαι για τη γεύση και το άρωμα της κανέλας και θα μ'αρεσει πολύ!! :euxaristo: :euxaristo: :euxaristo:
Να υποθέσω ότι είσαι στέκα;; :drink_2:

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Αποσυνδεδεμένος Bella28

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 6
    • Loved
« Απάντηση #199 στις: 23 Νοε 2012, 02:11 »
αυτό που μου λες για την ψυχολογία δεν το είχα σκεφτεί ποτέ... Θα το δω κι έτσι, να δω πώς θα πάω!! Και το ροφηματάκι που προτείνεις επίσης καλό ακούγεται... Τρελαίνομαι για τη γεύση και το άρωμα της κανέλας και θα μ'αρεσει πολύ!! :euxaristo: :euxaristo: :euxaristo:
Να υποθέσω ότι είσαι στέκα;; :drink_2:
Πιστεψε με η ψυχολογια δεν ειναι απλο αποκουμπι ή κατι που αμα θες το λαμβανεις υποψη!!!Ειναι το παν!!!Πραγματικα οταν σκεφτεσαι συνεχεια ''να αδυνατισω να αδυνατισω'',μπλοκαρεις το σωμα σου και παιρνεις αμυντικη σταση!!Στεκα ημουν μια ζωη και μιλαμε για πολυ...Μετα τα 25 μου,στα 28 που ειμαι τωρα εχω σταθεροποιηθει στα 57 με 58(που ειναι και τα βαρια μου) αλλα τρωω ο,τι χειροτερο μπορεις να φανταστεις,καλυτερα να μην αναφερω!!! :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: Το ο,τι δεν εχω γινει ντουλαπα το αποδιδω στο οτι συνεχιζω να σκεφτομαι,να ψωνιζω και να φερομαι ως λεπτη!!!Α,επισης...οι φυσικοι λιποδιαλυτες ειναι οι καλυτεροι!!!Πιπερια και μπαχαρια στα φαγητα,πολυ λεμονι,πολλα αφεψηματα!!!Κανε μια δοκιμη!!!! :-* :-* :-*