Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΧΡΟΝΟΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΒΟΛΗ!  (Αναγνώστηκε 33671 φορές)

Αποσυνδεδεμένος roze

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 0
    • Confused
Απ: ΧΡΟΝΟΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΒΟΛΗ!
« Απάντηση #15 στις: 31 Αυγ 2010, 14:12 »
Κalli μου σε ευχαριστω, εισαι η πρωτη κοπελα που μιλαμε.

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 68
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #16 στις: 31 Αυγ 2010, 16:55 »
Λυπαμαι πολυ για την απώλειά σου.

Εχετε εντοπίσει καποιο πρόβλημα; Είναι πολύς καιρός να συλλαμβάνεις μετά από 4 χρόνια και μάλιστα να το χάνεις με το καλημέρα σας. Το έχεις ψάξει με γιατρούς να δεις τι γίνεται;

Καλή επιτυχία και σου εύχομαι γρήγορα με ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου!! :protasi: :protasi: :protasi: :Κ: :Κ: :Κ:

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος roze

• **
  • Ωραία τα λες! 0
    • Confused
« Απάντηση #17 στις: 31 Αυγ 2010, 17:23 »
Ενω στην αρχη ηταν ολα καλα και με τις εξετασεις και με τα παντα μωρο δεν ερχοταν.Πολυ αγχος(ηταν και λογο ηλικιας 23 τοτε)πιστευαμε οπως οι περισσοτεροι οτι θα πιασουμε αμεσως. :dontknow:Πριν περιπου εναμιση χρονο εμαθα γι ενα πολυ καλο γιατρο στη Λαρισα.Πηγα.Σπερματεγχυση μας ειπε.Την ημερα που ηταν να την κανουμε ο γιατρος βρηκε προβλημα στο σπερμα.Δεν κανουμε τιποτα και φευγουμε.Το ψαχνουμε και βρηκαμε κυρσοκηλη πρωτο σταδιο.Το λεω στο γιατρο μου και ειπε παμε για εξωσωματικη.Ξεκιναω ενεσεις  και μετα απο καποιες μερες ειμαι ετοιμη για οωληψια.Πηρα τηλ να μαθω ποσα εγινα και μου ειπαν μονο 1 γιατι ηταν ανωριμα τα ωαρια μου(εκανα πολλα ωαρια γρηγορα).Πηγαμε να μου το βαλουν αλλα δεν τα ειχε καταφερει.Και οπως ειδες εμεινα φυσιολογικα.Τωρα καλο ειναι αυτο δεν ξερω.Sorry αν σε κουρασα αλλα εν ολιγεις αυτα εχω περασει και συνεχειζω.

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 68
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #18 στις: 31 Αυγ 2010, 18:24 »
Από Λάρισα είμαι.
Αν θέλεις στείλε μου σε προσωπικό μήνυμα να μου πεις για ποιο γιατρό μιλάμε. Ισως να έχω μια ιδέα.
Γιατί η αίσθησή μου είναι ότι προσπαθείς συστηματικά σε ότι ξεκινάς; :dontknow: :dontknow:

Δηλαδή έφτασε ο γιατρός να πάτε για σπερματεγχυση για να διαπιστώσει ότι ο άντρας σου έχει προβλημα στο σπέρμα; Λίγο επιπόλαιο μου φαίνεται από την πλευρά του. :briques: :briques:

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #19 στις: 31 Αυγ 2010, 19:20 »
Kαλώς ήρθες στην παρεα μας.
Θα συμφωνησω και εγω με την Βασω. Κατι δεν μου καθεται καλα.
Ειχατε κανει εξετασεις για να δειτε γιατι δεν ειχατε καμια εγκυμοσυνη στα 4 χρονια? Για να αποφασιστει σπερματεγχυση απ οσο γνωριζω πρεπει να προηγηθουν εξετασεις και μαλιστα σπερματος. Τι κανατε με την κιρσοκηλη? Κανατε καποια θεραπεια? Καποιο χειρουργειο ή απλα προχωρησατε στην εξωσωματικη?
Μηπως να επαιρνες γνωμη και απο αλλο γιατρο? Πιστευω οτι δεν ειναι σωστα τα βηματα που ακολουθουνται.
Οσο για την απωλεια σου, λυπαμαι παρα πολυ. Τι εννοεις οταν λες 2 εβδομαδων? συνηθως υπερηχογραφικα την βλεπουμε απο 4+ . Καρδουλα ακουμε στις 6+ εβδομαδες.
Ειχες κανει χοριακη και δεν ανεβαινε?

Αποσυνδεδεμένος roze

• **
  • Ωραία τα λες! 0
    • Confused
« Απάντηση #20 στις: 31 Αυγ 2010, 21:26 »
Οταν πηγα στο γιατρο ειχα ολες τις εξετασεις και σπερμοδιαγραμμα 4 μηνων και ηταν ολα οκ.Τωρα για την κυρσοκηλη ο γιτρος ειπε να μην κανουμε κατι γιατι δεν θα εχει αποτελεσματα και τσαμπα θα φαει το μαχαιρι.Του εχω εμπιστοσυνη ειναι αρκετα καλος στο θεμα εξωσωματικης.Δεν το κανει για τα λεφτα.

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #21 στις: 31 Αυγ 2010, 22:32 »
Δεν ξερω ποιος ειναι ο γιατρος και δεν μπορω να εκφερω γνωμη. Απλα,εμενα, καποια πραγματα δεν μου καθονται καλα. Οταν υπαρχει ενα προβλημα πρεπει να το λυσουμε για να παμε παρακατω.
Τον γιατρο που ειχα στις δυο πρωτες μου εγκυμοσυνες δεν τον αλλαζα με τιποτα. Θεωρουσα οτι ηταν τελειως μεχρι που ειδα τα αποτελεσματα.....
Σου ευχομαι ολα να πανε καλα και γρηγορα να ερθει ενα μωρακι στο σπιτι σας.

Αποσυνδεδεμένος roze

• **
  • Ωραία τα λες! 0
    • Confused
« Απάντηση #22 στις: 01 Σεπ 2010, 07:20 »
Τι να πω!Δεν μπορω αλλο κουραστικα.Εξετασεις και ξανα εξετασεις και επισκεψεις και αγχος και ακομα τιποτα.Πανω που πηγαμε να χαρουμε με την χοριακη(ηταν η πρωτη μου θετικη)σε λιγες μερες τελος.Δεν εχω αλλες δυναμεις και σκεφτομαι τη θα κανω οταν ερθει η ωρα να ξαναπαω για εξωσωματικη :(  Και οσο αφορα τους γιατρουςεχω αλλαξει αρκετους και αυτος ειναι απο τους ανθρωπους που σε κανει να νοιωθεις μοναδικη και σου στελνει θετικη ενεργεια.Αλλα τι να το κανεις την ταλαιπορεια δεν την αποφευγεις.

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #23 στις: 01 Σεπ 2010, 13:25 »
Καταλαβαινω την κουραση σου.
Και εμενα δεν μου ηρθαν βολικα τα πραγματα οσον αφορα τις εγκυμοσυνες μου. Το πρωτο μου το εχασα στις 33 εβδομαδες, τα δευτερα τα γεννησα προωρα στις 32 (το ενα πεθανε) και ολα αυτα επειδη υπηρχε προβλημα και ο γιατρος μου απλα εθελοτυφλουσε.
Εκανα εξετασεις και μετα ξεκινησα νεα εγκυμοσυνη. Ο νεος γιατρος αψογος. Ηξερε ακριβως τι εκανε και τι να περιμενει απο μια εγκυμοσυνη σαν την δικη μου.
Κατι δεν εχω καταλαβει στην περιπτωση σου. Εμεινες εγκυος φυσιολογικα? Εαν ναι, γιατι τοτε να μπεις στην διαδικασια της εξωσωματικης? Η εξωσωματικη δεν δινει μεγαλυτερα ποσοστα επιτυχιας απο την φυσιολογικη συλληψη, ουτε δινει μεγαλυτερα ποσοστα επιτυχιας στο να φτασει η εγκυμοσυνη στο τελος.
Ενα υπαρχει προβλημα (και μιλαω γενικα) το οποιο δεν εχει αντιμετωπιστει επειδη καποιος γιατρος δεν το θεωρει προβλημα (οπως πχ ο δικος μου που το θεωρουσε τυχαιο γεγονος) δυστυχως θα υπαρχουν απωλειες.
Εννοειται οτι δεν εννοω οτι ντε και καλα υπαρχει σε εσας προβλημα.... ετσι?

Αποσυνδεδεμένος roze

• **
  • Ωραία τα λες! 0
    • Confused
« Απάντηση #24 στις: 01 Σεπ 2010, 21:05 »
Μπραβο σου !Πρεπει να εχεις πολυ κουραγιο και δυναμη με ολα αυτα που περασες. :)Ναι φυσιολογικα εμεινα εγκυος για πρωτη φορα και ελπιζω οχι τελευταια.Απο προβληματα εγω δεν εχω τιποτα αλλα ο συζυγος εχει κιρσοκηλη στο αρχικο σταδιο.Την απορια που εχεις την εχω και εγω  τωρα αλλα δεν εχω καποιον να μου τη λυσει.Θα κοιταξω μηπως βρω καμια δουλεια να ξεχαστω.Να χαιρεσαι την οικογενεια σου.

Αποσυνδεδεμένος ΝΤΟΡΑ

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #25 στις: 24 Οκτ 2010, 00:28 »
ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΤΟΝ ΜΑΡΤΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 9 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΥΗΣΗΣ.ΔΕΝ ΑΠΕΒΑΛΑ ΑΠΛΑ ΕΙΔΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ.ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΝΑ ΞΑΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ.ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ..........!!!!ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟ FILICINE.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Η ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ!!!

Αποσυνδεδεμένος kristina

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #26 στις: 18 Απρ 2011, 15:50 »
Γεια σε ολες σας κοριτσια,,με βοηθαει παρα πολλη που διαβαζω τα μηνυματα σας,,πολλες φορες μαλιστα διαβαζοντας τα νομιζω οτι τα εχω γραψει εγω η ιδια,,νιωθουμε ολες μας τα ιδια συναισθηματα.Εγω πριν ενα χρονο ειχα παλλυνδρομη και μετα απο 3 μηνες ξαναεμηνα ομως απεβαλα :klama:.Μετα απο μια σειρα εξαιτασεων που εκανα μου βρικανε μερικα προβληματα,,,οτι δεν εχω δυνατα αντισωματα στον οργανισμο μου,,,εκανα τις θεραπειες με εμβολια.Εχουμε ξεκινησει προσπαθειες και ειμαι αισιοδοξη επειδη εχω καποια συμπτωματα αλλα δεν θελω να το σκευτομαι οτι ειμαι και μετα να απογοητευτω αμα δεν ειμαι..Πρεπει ολες μας να πιστευουμε οτι ολα θα μας πανε καλα και οτι καποτε θα εχουμε και εμεις ενα αγγελουδακι :pregnant: :breast: :pipila:

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Ωραία τα λες! 32
« Απάντηση #27 στις: 25 Απρ 2011, 11:23 »
Καλή τύχη kristina

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 68
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #28 στις: 25 Απρ 2011, 14:07 »
Καλή επιτυχία σε όλα!! Οποτε θέλεις γράψε μας νέα σου. :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Sofia-

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #29 στις: 11 Μαρ 2012, 19:16 »
Κοριτσια εγω εκανα αποξεση 10 Φεβρουαριου.. ημουν στην 10η εβδομαδα κυησης.. μετα την αποξεση ο γιατρος μου εδωσε κατι χαπια για την αιμοραγια κ αυτη σταματησε στις 25 Φεβρουαριου.. οπως επισης μας ειχε πει να εχουμε 2 εβδομαδες αποχη απο το σεξ.. ετσι λοιπον στις 7 Μαρτιου ηρθα σε επαφη με τον αντρα μου κ αυτος δεν προλαβε να τραβηχτει σωστα κ αφησε μεσα μου σπερμα.. την επομενη μερα που ξυπνησα ειδα λιγο αιμα στο βρακακι μου.. θελουμε πολυ να ξανα κανουμε παιδι γιαυτο θελω να σας ρωτησω το εξης.. τι πιθανοτητες υπαρχουν να εχει γινει συλληψη ? το αιμα μπορει να επηρεασε το σπερμα να φτασει στο ωαριο ? διαβασα επισης πως μολις γινει συλληψη υπαρχει πιθανοτητα μετα να δεις λιγο αιμα.. αχ κοριτσια σας παρακαλω πειτε μου τι γινεται γιατι το θελουμε πολυ!!