Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Η ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΤΗΣ ΚΑΤΙΝΑΣ!  (Αναγνώστηκε 77212 φορές)

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 37
    • Busy
Η ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΤΗΣ ΚΑΤΙΝΑΣ!
« στις: 08 Ιαν 2006, 22:31 »

Σε αυτό μπορείτε να ρίξτε τα χαρτιά! Τυχαία το βρήκα και έπαιξα λίγο!
http://www.marameimaridi.gr/

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος μέλος Δ

• Ωραία τα λες! 0
Re: Η ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΤΗΣ ΚΑΤΙΝΑΣ!
« Απάντηση #1 στις: 10 Ιαν 2006, 02:15 »
 ;D ;D ;D

Καλό, έπαιξα κι εγώ λίγο, αλλά τα πιστεύεις αυτά ??? ??? ???

Δεν ξέρω, αμφιβάλλω λίγο.

Πάντως σε βάζει σε σκέψεις!

KATERINAB.

• Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: 13 Ιαν 2006, 21:19 »
Ο ΓΑΜΟΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ,ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΑΣ ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΘΑΝΑΤΟΥΣ >:( >:( >:( >:(

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;;;; ::) ::) ::)
ΜΕ ΚΟΡΑΚΙ ΜΑΥΡΟ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΚΙ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΑ ΤΥΧΗ;;;;; ::)

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Ωραία τα λες! 37
    • Busy
« Απάντηση #3 στις: 16 Ιαν 2006, 13:45 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Εμένα μόνο λεφτά μου είπε ότι έρχονται! Ο άντρας μου θα με απατήσει, εγώ θα κερατώσω τον άντρα μου... ;D ;D ;D Αντε βρε σκορποχώρι. Και όχι τίποτε άλλο, αλλά δεν έχω βρει και κανέναν να μου κάνει κούκου! Μεθυσμένη θα τον κερατώσω! ;D ;D ;D Θα πιώ στο σπίτι και θα πάω να πάρω τσίχλες από το περίπτερο και θα βρω εκεί έναν και...  ;D ;D ;D

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος DESPINA_74_98

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
  • Beyond the door there's peace...
« Απάντηση #4 στις: 29 Ιαν 2006, 17:37 »
Κορίτσια έλεος! Η συγγραφέας του βιβλίου απλά βρήκε την κότα με τα χρυσά αυγά και το εκμεταλλεύεται μαζί με την αφέλεια και την αγωνία των ανθρώπων. Τι τράπουλες και βλακείες! Ναι ώρες είναι να μου αρχίσετε να φτιάχνετε και βότανα και ματζούνια :P :P. Το βιβλίο για τις μάγισσες της Σμύρνης το διάβασα και θεωρώ ότι μόνο αν το δει κανείς ως μεμονωμένη ιστορία μιας γυναίκας (η οποία ούτε καλά καλά Σμυρνιά δεν ήταν) τότε ναι είναι ένα πολύ πρωτότυπο και καλογραμμένο βιβλίο. Αλλά έτσι που το πάει το πράγμα η κυρία συγγραφεύς θέλει να βγάλει τις Σμυρνιές, μάγισσες, φόνισσες και αντροχωρίστρες. Εγώ τουλάχιστον που είμαι εγγονή μικρασιατών και από τις δυο πλευρές ξέρω πολύ καλά ότι οι γυναίκες που ήρθαν από την Μικρασία μόνο σε μάγια και ματζούνια και τράπουλες δεν είχαν τον νου τους πολύ δε λιγότερο στο να σκοτώνουν με μαγικά να χωρίζουν ζευγάρια και να κλείνουν σπίτια. Είχαν πολύ σπουδαιότερα προβλήματα να λύσουν και με τους Τούρκους της πατρίδας τους και με τους Έλληνες στην Ελλάδα. Διωγμένες χωρίς τους άντρες τους από την Μικρασία με μεγάλες οικογένειες για να θρέψουν ήρθαν εδώ και αντί να γλιτώσουν έπεσαν στους ξελιγωμένους τους Έλληνες που μόνο την εκμετάλλευση είχαν στον νου τους. Λοιπόν για μαζευτείτε και σωφρονιστείτε γιατί μου διαταράσσετε τα έμβρυα!  >:( >:(Α! Και για να καταλάβετε τι εννοώ διαβάστε το βιβλίο της κ. Φιλιώς Χαϊδεμένου "Τρεις αιώνες μια ζωή".
Και στο κάτω κάτω της γραφής ο Θεός για να μη μας έδωσε τη δυνατότητα να ξέρουμε το μέλλον κάτι θα ήξερε, τι λέτε;
Φιλάκια σε όλες!

Αποσυνδεδεμένος μέλος Α

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #5 στις: 02 Φεβ 2006, 13:39 »
Παράθεση
Κορίτσια έλεος! Η συγγραφέας του βιβλίου απλά βρήκε την κότα με τα χρυσά αυγά και το εκμεταλλεύεται μαζί με την αφέλεια και την αγωνία των ανθρώπων. Τι τράπουλες και βλακείες!

Και στο κάτω κάτω της γραφής ο Θεός για να μη μας έδωσε τη δυνατότητα να ξέρουμε το μέλλον κάτι θα ήξερε, τι λέτε;

Με κάλυψες απόλυτα! ;)

Αποσυνδεδεμένος DESPINA_74_98

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
  • Beyond the door there's peace...
« Απάντηση #6 στις: 02 Φεβ 2006, 21:02 »
Χαίρομαι που συμμερίζεσαι την άποψή μου. Αλλίμονο αν κρεμάσουμε τη ζωή μας στα παλιόχαρτα. "Ρε ουστ!", που λέει και ο άντρας μου.
Πάντως για να μη λέτε ότι είμαι προκατειλημένη μπήκα στο site της κυρίας (αμαρτία εξομολογουμένη ουκ εστι αμαρτία....) από περιέργεια και έριξα τα χαρτιά. Ε, λοιπόν τέτοια συμφορά και μπόρα και κακό δεν το περίμενα ότι με περιμένει. Αν είναι έτσι κορίτσια κανονίστε μια μέρα να μαζευτούμε όλες μαζί πάνω από ένα ποτάμι (για να μην πλημμυρίσουμε και τους δρόμους) και να αρχίσουμε να κλαίμε τη μοίρα μας όλες μαζί!!! Για να σοβαρευτούμε, λέω εγώ! Φιλάκια σε όλες τις κουκλίτσες. Η ζωή είναι ωραία βρε και με τα καλά της και με τα κακά της. Υγεία και αγάπη να υπάρχει και όλα γίνονται! Φιλάκια πολλά και πάλι (από το άλλο μάγουλο τώρα :P :P)

Αποσυνδεδεμένος Tulip

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Καρδιά μου...να'σαι ζωντανή!
« Απάντηση #7 στις: 03 Φεβ 2006, 14:15 »
Κορίτσια κι εγώ μπήκα και με αυτά που μου έδειξε...μου χάλασε τη διάθεση >:( >:( >:(...όλα μαυρα και άραχνα...
Εγώ δεν τα πιστεύω,αλλά πολλές τα πιστεύουν και πράττουν ανάλογα με αυτά που τους λένε στα χαρτιά,στο φλυτζάνι,στα ζώδια,τα μέντιουμ... :furious3: :furious3:

Χαίρομαι που οι προλαλήσαντες έχουν την ίδια γνώμη και θα τελειώσω με την σοφή κουβέντα ''ρε,ουστ!''. Δεσποινάκι έγραψες...

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Ωραία τα λες! 37
    • Busy
« Απάντηση #8 στις: 08 Φεβ 2006, 17:41 »
Λίγο άσχετο με το θέμα! Δεσποινάκι είσαι έγκυος σε δίδυμα; Είδα το τικεράκι σου και έψαχνα για αναγγελία αλλά δεν υπήρχε, εκτός και αν δεν την είδα! Αν ισχύει θέλω να σου πώ ότι χαίρομαι πολύ πολύ... τα υπόλοιπα που θέλω να σου πω θα τα πω όταν μας το αναγγείλεις. Φιλιά πολλά.......

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος Tinkerbell....

• Ωραία τα λες! 21
Απ: Η ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΤΗΣ ΚΑΤΙΝΑΣ!
« Απάντηση #9 στις: 27 Μαρ 2011, 15:31 »
Ηθελα καιρο να ανοιξω ενα θεμα με την Τραπουλα της Κατινας!!!!
αν και ουτε εγω πιστευω σε μεντιουμ,χαρτια,ζωδια..κλπ
εγω την εμαθα απο εναν γνωστο μας και μαλιστα κατ ενθουσιασμενος μας ελεγε οτι, οτι του πει βγαινει....
ειμασταν λοιπον με τις αδερφες μου και μας προτεινε να μας ρηξει τα χαρτια.....εγω προσωπικα εμεινα αφωνη!!!!!!οτι μας εβγαλε ηταν αληθεια(ειχε γινει η εγινε αργοτερα)....ακομα και το θανατο του γαμπρου μου.....δεν ξερω αν ολα αυτα ηταν τυχαια!!!!!!!!
δεν ξερω τι να πω κοριτσια....εγω παντως στην μια φορα που μου την εριξαν τα ειπε ολαααα!!!!!
και υπαρχουν και προυποθεσεις που πρεπει να τη ριχνεις...νομιζω μονο καθε Παρασκευη και οχι σε γιορτες κλπ....κατι τετοια μας ελεγε....

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #10 στις: 27 Μαρ 2011, 15:51 »
Παρασκευη με Πανσεληνο  ;) :) .

Αποσυνδεδεμένος ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟΣ

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 0
  • Είμαι μια μικρή μανούλα!!!
« Απάντηση #11 στις: 28 Μαρ 2011, 20:05 »
Δεν τα πιστεύω αλλά και εγώ έχω πάει σε μια που έλεγε τρομερά πράγματα τα μισά βγήκαν τα υπόλοιπα όχι και έπαιρνε και τριάντα ευρώ. :Confused2:
Περιμένω με χαρά την Γέννηση του Πρώτου μωρού μου!!!

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
  • Οι άντρες της ζωής μου....ο κόσμος μου όλος!!!
    • Loved
« Απάντηση #12 στις: 29 Μαρ 2011, 08:33 »
Αυτό το ποστ παρόλο που είναι παλιό δεν το είχα δει....το είδα εχθες λοιπόν και μπήκα στο site....και έριξα τα χαρτιά πόσες φορές απανωτά.........Βρε μια φορά κάτι καλό δεν βγήκε..μια............έχει πολύ γέλιο πάντως................. :mastigio: :mastigio: :mastigio:

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #13 στις: 29 Μαρ 2011, 10:16 »
Αυτό το ποστ παρόλο που είναι παλιό δεν το είχα δει....το είδα εχθες λοιπόν και μπήκα στο site....και έριξα τα χαρτιά πόσες φορές απανωτά.........Βρε μια φορά κάτι καλό δεν βγήκε..μια............έχει πολύ γέλιο πάντως................. :mastigio: :mastigio: :mastigio:
Συγνωμη κιουρια μου αλλα τα ριξατε σε λαθος μερα :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:
Καντε μια προσπαθεια την Παρασκευη και αν δεν σου αρεσουν αυτα που θα πει θα ειναι 1000 % λαθος  ;D ;D ;D οποτε περιμενε την πανσεληνο  ;) :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: .

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
  • Οι άντρες της ζωής μου....ο κόσμος μου όλος!!!
    • Loved
« Απάντηση #14 στις: 29 Μαρ 2011, 10:18 »
Συγνωμη κιουρια μου αλλα τα ριξατε σε λαθος μερα :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:
Καντε μια προσπαθεια την Παρασκευη και αν δεν σου αρεσουν αυτα που θα πει θα ειναι 1000 % λαθος  ;D ;D ;D οποτε περιμενε την πανσεληνο  ;) :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: .

Αμμμ....η άσχετη δεν το ήξερα ότι παίζει ρόλο το φεγγάρι...Δηλαδή μέχρι την Πέμπτη θα γίνεται της απόλυτης συμφοράς και τη Παρασκευή θα γίνουν όλα ρόδινα ε;;;;Τι με λες τώρα!!! :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: