Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: H...ΝΕΡΑΪΔΟΒΑΦΤΙΣΗ!!!  (Αναγνώστηκε 2066 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Fairymoon

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 9
  • "Πόση ζωή μου δίνεις... να'ξερες μόνο..."
    • Angelic
H...ΝΕΡΑΪΔΟΒΑΦΤΙΣΗ!!!
« στις: 02 Νοε 2009, 18:43 »
Βρισκω λιγο χρονο να σας γραψω...ελπιζω νατα καταφερω... ::) ::) ::)

Λοιπον ηρθε και για μενα η στιγμη που εξι χρόνια τωρα περιμενα... :bowdown: :bowdown: :bowdown: ηρθε μετα απο πολλες δυσκολιες, φουρτουνες, κακοτυχιες που με κυνηγουσαν μεχρι και την τελευταια στιγμη... :( :( γι'αυτο και δεν ανεφερα πιο πριν τιποτα....μη μου κακιωσετε, αλλα εχει πια φοβηθει το ματι μου με τοσες αναποδιες... :-X :-X :-X :-X Αλλα εγω για μια ακομη φορα δεν εβαλα κατω, πεισμωσα και ειπα θα πανε ολα καλα κοσμος να χαλασει....ο κοσμος τελικα δεν χαλασε  (:P ;D) αλλα ολα επιτελους εγιναν οπως τα ονειρευομουν και στο μετρο που μπορουσαμε...  :pray: :pray::yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Κυριακη 1 Νοεμβριου 2009 και το ονομα αυτης Νικολέττα -Ιωάννα!!!   :-* :-* :-* :-* :-* :pipila: :pipila: :pipila: :pipila:

Το νεραϊδενιο μου ηταν μια σωστη κυρια, δεν εκλαψε καθολου ουτε δυσανασχετισε ουτε τιποτα...ολοι γελουσαν....ολοι τη χαζευαν...ολοι εκτος απο μενα....που εκεινη την ωρα συνειδητοποιησα τι συνεβαινε, οτι εκεινο το μικρο ανθρωπακι εκει που με κοιτουσε με τα μεγαλα  του ματακια και μου γελουσε ηταν η κορουλα μου.... :-* :-* και εψαχνε να με βρει γιατι ηθελε την μαμα της... :ma: :ma: και οταν με εντοπιζε γελουσε....και τοτε ολα ξετυλιχθηκαν αστραπιαια μπροστα μου...τι περασα, τι ενιωσα, ποσο πατο επιασα, τι εγραφα και με ποση απελπισια εδω, ποσους γιατρους αλλαξα, ποσα χειρουργεια, τι πονος και τι δακρυ....δεν κρατηθηκα...δεν μπορουσα, οσο και να ελεγα στον εαυτο μου να σταματησει δεν γινοταν...ηθελα για μια στιγμη να παω εξω αλλα αυτο δεν γινοταν....σφιχτικα τοσο πολυ που πονεσε το στηθος μου....ηταν το δικο μου μωρο εκει και δεν ηθελα με τιποτα να χασω αυτες τις ανεπαναληπτες στιγμες...Σε ολη τη διαρκεια της τελετης ημουν σε αυτη τη κατασταση...εκλαιγα αλλα απο χαρα επιτελους!!!! Ημουν στη βαφτιση του δικου μου παιδιου....Ευτυχως που η κοπελα που με εβαψε προνοησε και μου εβαλε αδιαβροχη μασκαρα! :fofl:  :fofl::a135: :adiaforos: Μετα σκεφτηκα και τον πατερουλη μου που δεν ηταν στη χαρα της εγγονουλας του...αλλα νομιζω οτι κανω λαθος...  :klama: :klama: :klama: :klama:

Φτανοντας λοιπον στην εκκλησια, διαπιστωνω πως πρεπει μονη μου να στησω το τραπεζι των ευχων....τσεκαρα τα μπαλονια εξω αλλα δυστυχως με τοσο ψοφοκρυο δεν βγαλαμε εκει φωτο με τη μικρη...κριμα γιατι ειχα κανει τοσο κοπο να βρω αυτα τα συγκεκριμενα...ομως δεν πειραζει βγαλαμε στο σπιτι μετα...μπαινοντας ημουν σε κατασταση πανικου....προσπαθησα να τα κανω οπως τα ειχα στο μυαλο μου...ευτυχως τα ειχα παρει ολα και δεν ειχα ξεχασει κατι οπως φοβομουν....ολα ηταν στη θεση τους, οι νονοι αργησαν λιγο, αλλα ευτυχως ο παπας ηταν καλος γενικοτερα και δεν το εκανε θεμα...φερθηκε στο μωρο μου πολυ ωραια δεν εκανε αποτομες κινησεις και δεν την τρομαξε καθολου...αυτο το ειχα ενα αγχος με τοσα που εχουν δει τα ματακια μου...αλλα ολα ευτυχως ηταν καλα...οταν την εντυσα με τα υπεροχα βαφτιστικα της στα ματια μου εμοιαζε σαν μια οπτασια.... οντως σαν να εβλεπα τη νεραιδα του παραμυθιου που μικρη παντα ονειρευομουν....και ποιος ειπε οτι τα παραμυθια δεν γινονται αληθεια? Εγω εκεινη την ωρα ζουσα το παιδικο μου παραμυθι μεσα απο τα υγρα ματια της κορουλας μου...Ποσες φορες κοιταξα την εικονα του Χριστου και της Παναγιας? Δεν θυμαμαι ποσες ευχες εκανα...και ειδικα οταν την πηρα απο τη νονα βαφτισμενη....τι δυνατες και μαγικες στιγμες.....νομιζω οτι ειναι κατι που δεν υπαρχει ομοιο του... :master: :master: :master:

Προσπαθησα να δωσω το καλλιτερο εαυτο μου σε ολα και να αφησω και κατι απο μενα....τα φακελλα των προσκλησεων τα ζωγραφισα με γκλιτερ, στις μπουμπουνιερες των μεγαλων(φουξια σατεν πουγκακι) προσθεσα μια κρεμαστη μεταλλικη νεραιδουλα, και τα γλυκακια τα εβαλα σε πουγκακι με νεραιδοσκονη (=χρυσοσκονη) που οπως ειπε και η Χριστινα μας εφαγε ολος ο κοσμος!!!!!  :fofl: :fofl: :fofl: Ε τι νεραιδες θα ειμαστε μανταμ χωρις τη νεραιδοσκονη μας???? :fofl: :fofl: :fofl:
(Αλλα η αληθεια ειναι οτι ηταν φαουλ και δεν το ειχα σκεφτει... :mastigio: :mastigio: :adiaforos: :adiaforos:)

Κατα τ'αλλα στο τελος επικρατησε ενας πανικος διοτι ειχαν αρχισει να καταφτανουν απο την επομενη βαφτιση, οποτε τρεχατε ποδαρακια μου...ενας πανικος εγινε με τις φωτο αφου δεν μπορουσα να βγαλω εννοειτε το μωρο εξω με το κρυο που ειχε...ολοι ετρεχαν να μαζεψουν τα πραγματα και εγω ετρεχα να τους μαζεψω να βγαλουμε καμια φωτο...τελικα θα εχω πολες ελλειψεις σε αυτο το θεμα μου φαινεται....

Θελω τελος να ευχαριστησω ολα τα κοριτσια απο το φορουμακι μας που μας  εκαναν τη τιμη και ηρθαν στη μεγαλυτερη χαρα της ζωης μας..Λιτσα, Ζωή,Χριστινα....ηταν να ερθει και η Alex αλλα φευ, ηταν αρρωστη με τον γιοκα της και γαμπρουλη μου..αλλα εστειλε τον...απεσταλμενο της! τον συμπεθερο!! χιχιχι!!! Γι αυτο δεν την ειδατε λοιπον....Την Ελενιτσα μας δεν την λεω γιατι περιλαμβανεται στον στανταρ εξοπλισμο!!! :fofl: :fofl: ΚΑι μη ξαναδιαβασω μπουρδες για διπλες καιτα συναφη γιατι α κακομοιρα μου!!! :police: :police:
Ευχαριστω ειδικα τη Ζωουλα μας για την υπεροχη δουλεια που εκανε με το βιβλιο ευχων...θα ειναι κατι που θα το εχει η Νικολινα μου και θα ειναι ανεκτιμητο για εκεινη και για εμας βεβαιως... :-* :-* :-* :-*
Και το γλυκο μας το Λιτσακι....ξερει εκεινη!!!! :-* :-* :-* :-* :-* :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: Και παρεπιπτωντος της ευχομαι να ζησει ταχιστα αυτο που ζω εγω γιατι το αξιζει κοριτσια πραγματικα.... :pray: :pray: :pray: :bowdown: :bowdown: :bowdown: (Εγω που σε εψαχνα να σε βρω που ησουν???)

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΕΤΕ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΘΟΝΗ....ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ....ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΜΕ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ, ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ... :sendkiss: :sendkiss: :sendkiss: :sendkiss: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

(Θα μπορουσα να γραφω μεχρι αυριο...αλλα μια υπεροχη...ευωδια μου ερχεται απο το νεραϊδοκωλαρακι μου!!! χιχιχιχι!!!  :-* :-* :-* :-* :-*)
« Τελευταία τροποποίηση: 02 Νοε 2009, 18:57 Aπό MariNik09 »

"Είσαι Νεράϊδα της Αυγής
  Η πιο όμορφη ολής της Γης
  Μ'ένα χαμόγελο μπορείς
 Τα Θαύματα να πεις....."

http://www.youtube.com/watch?v=kzVwlSRdrb0

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Μωράκια Moderator
  • Ωραία τα λες! 32
Απ: H...ΝΕΡΑΪΔΟΒΑΦΤΙΣΗ!!!
« Απάντηση #1 στις: 02 Νοε 2009, 22:52 »
Απλά υπέροχα. Να σας ζήσει η νεραιδούλα. Και για του χρόνου να διαβάζουμε παρόμοιες διηγήσεις από τη Λίτσα μας.

Αποσυνδεδεμένος Natalia

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 10
« Απάντηση #2 στις: 02 Νοε 2009, 23:48 »
Συγκινήθηκα πάρα πολύ με την περιγραφή σου!
Να 'στε πάντα υγιείς και χαρούμενοι και να ζείτε όμορφες στιγμές με το νεραϊδοθησαυρό σας.

Η ευχή της Ειρήνης για την Λίτσα με καλύπτει απόλυτα. Τής το εύχομαι με όλη μου την ψυχή και ξέρω οτι αργά ή γρήγορα θα συμβεί :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #3 στις: 03 Νοε 2009, 08:48 »
Hταν ολα σαν παραμυθι!!!!!Να την χαιρεστε την νεραιδουλα σας!!!!
Καλα, και στο Λιτσακι μας, θα το καψουμε!!!

Αποσυνδεδεμένος Spourgiti

• Ωραία τα λες! 10
  • να ζεις, να αγαπάς και να μαθαίνεις
« Απάντηση #4 στις: 03 Νοε 2009, 12:00 »
Μπράβο που το χάρηκες και άφησες όλα τα άλλα πίσω, γιατί είναι πραγματικά μοναδικές στιγμές που δεν τις ξαναζούμε!

Αποσυνδεδεμένος Ελιζώ

• Ωραία τα λες! 3
  • Να μ' αγαπάς με τα λάθη μου όλα στη σειρά....
    • http://mammael.blogspot.com
« Απάντηση #5 στις: 03 Νοε 2009, 12:13 »
Με τέτοια πλούσια περιγραφή Μαρίνα μου ένιωσα ότι ήμουν και εγώ παρούσα. Και ναι το μικρούλι που έκανε μπλουμ στην κολυμπήθρα ήταν το δικό σου μωρό. (του χρόνου και στη Λϊτσα μας :bearhug:)

Να σας ζήσει η νεοφώτιστη Νικολέτα-Ιωάννα. :sendkiss: :sendkiss: :sendkiss:
Είναι τόσο σημαντικό να κάνεις κάποιον ευτυχισμένο.....

Ξεκίνα από τον εαυτό σου!

• Ωραία τα λες! 9
    • Angelic
« Απάντηση #6 στις: 03 Νοε 2009, 18:57 »
Απο περιγραφες αλλο τιποτα Ελιζα...το εχω απο μικρη...αφου οι φιλολογοι μου στο σχολειο με ειχαν παρει μυρωδια και μου ελεγαν: "μη γραψεις πολλα!!! :fofl: :fofl: :fofl:" χιχιχι...ευτυχως εκει ημουν καλη.... :-* :-*

Σας ευχαριστω και από εδω για ολη σας την αγαπη και τις ευχες σας...και ναι...η επομενη φορα που θελω να νιωσω ετσι, θελω και ευχομαι να ειναι με το Λιτσακι μας!!! :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pipila: :pipila: :pipila: :pipila: :pipila: :pipila: :pipila:

Η μαγεια ζει και υπαρχει αναμεσα μας αρκει να την πιστεψουμε και αυτη θα μας φανερωθει!!!! :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :sendkiss: :sendkiss: :sendkiss: :sendkiss: :pipila: :pipila: :pipila: :pipila: :pipila: :pipila:

"Είσαι Νεράϊδα της Αυγής
  Μ'ένα χαμόγελο μπορείς
 Τα Θαύματα να πεις....."

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Ωραία τα λες! 37
    • Busy
« Απάντηση #7 στις: 04 Νοε 2009, 12:53 »
Καλοφώτιστη, πάντα ευτυχισμένη και γελαστή. Το ίδιο κι εσύ. Να την καμαρώσεις και νυφούλα. Νικολέτα ε;

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

• Ωραία τα λες! 9
    • Angelic
« Απάντηση #8 στις: 09 Νοε 2009, 09:50 »
Νανζινουλα μου χιλια συγγνωμη τωρα το ειδα... :adiaforos: :adiaforos: :adiaforos: :adiaforos: Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου, αλλα πιο πολυ (ετσι οπως εχουμε γινει πια  :-X :-X :-X :-X) η ευχη που μου αρεσει πιο πολυ ειναι "νατη καμαρωσω και νυφουλα"....Ελπιζω οΘεος που μας αξιωσε για τετοια μεγαλη χαρα να μας αφησει να την καμαρωνουμε για χρονια ακομα... :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Ευχομαι και για σενα το ιδιο για τα πανεμορφα νεραϊδοκουκλακια σου και με το καλο να φερεις στο κοσμο και το τεταρτο της παρεας!!! :pray: :pray: :pray: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Ναι, Νικολεττα -Ιωαννα!!! Το ονειρο μου....η Νικολίνα μου.... :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :ma: :ma: :ma: :ma: :ma: :ma: :ma: :klama: :klama: :klama: :klama: :klama: :klama: :klama: :klama: :klama: :klama: :klama: :klama: :klama:

"Είσαι Νεράϊδα της Αυγής
  Μ'ένα χαμόγελο μπορείς
 Τα Θαύματα να πεις....."