Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Ρουχα για κοριτσια 10 ετων  (Αναγνώστηκε 4228 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Ρουχα για κοριτσια 10 ετων
« στις: 10 Δεκ 2009, 10:29 »
Βρε κοριτσια ξερετε τι ειναι της μοδας φετος?
Πιστευω οτι θα πηγαιναν πολυ στην κορη μου τα κολανακια με τα μπλουζοφορεματα. Τι λετε? Θα βρω φετος?
Αληθεια, ξερετε κανενα μαγαζι που μπορω να βρω ομορφα ρουχα για την κορη μου αλλα να μην μου φυγει μια περιουσια? Θελω αρκετα κομματια....

Αποσυνδεδεμένος Ελιζώ

• Ωραία τα λες! 3
  • Να μ' αγαπάς με τα λάθη μου όλα στη σειρά....
    • http://mammael.blogspot.com
Απ: Ρουχα για κοριτσια 10 ετων
« Απάντηση #1 στις: 10 Δεκ 2009, 11:49 »
Στο Zara έχει αρκετά μπλουζοφορέματα και κολάν αλλά δεν έχει ποικιλία χρωμάτων τουλάχιστον στα κολάν. Εγώ τους πήρα φουστίτσες, μπλουζίτσες και κολάν. Εχει φέρει κάτι μίνι τζιν φουστίτσες όνειρο. Η Νεφέλη θέλει να φοράει φούστες τις ημέρες που δεν έχουν γυμναστική και επειδή τα καλσον τα σκίζει τα κολάν με έχουν βολέψει αφάνταστα.

Σε μια φιλενάδα της που πήγαμε στα γενέθλια της πήρα ένα μπλουζοφόρεμα εμπριμέ με ένα κολάν και δεν μου στοιχισε παραπάνω από 25 ευρώ. Βασικά τα μπλουζοφορέματα είναι λίγο τσιμπημένα, τα κολάν τα έχει κάπου στα 6 ευρώ. Αλλά στο calzedonia έχει κάπως πιο λεπτά, σαν καλσόν χοντρά, κολάν με 2,30 ευρώ και σε ωραία χρώματα. ;)
Είναι τόσο σημαντικό να κάνεις κάποιον ευτυχισμένο.....

Ξεκίνα από τον εαυτό σου!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #2 στις: 10 Δεκ 2009, 11:56 »
Σε ευχαριστω. Θα παω μια βολτα απο εκει. Ελπιζω να βρω νουμερα.

Αποσυνδεδεμένος Ελιζώ

• Ωραία τα λες! 3
« Απάντηση #3 στις: 10 Δεκ 2009, 14:00 »
Καλέ δεν υπάρχει περίπτωση να μη βρεις. Καλά ψώνια εύχομαι!! ;)

Αποσυνδεδεμένος mama

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #4 στις: 10 Δεκ 2009, 15:12 »

Πολυ ωραια ρουχα και αντοχης αλλα οχι πολυ οικονομικα (κανονικες τιμες θα ελεγα ) εχει αρχες της Φιλαδελφειας...στο DONALD. Και οικονομικα ρουχα εχει στο μπονιτο στο Καραβο (κοντα στο μπονιτο με τα παπουτσια )...
  Επισης εχω ακουσει οτι εχει ανοιξει ορκεστρα εκει...και εχει πολυ ωραια μπλουζοφορεματακια (εγω της εχω παρει της ορκεστρα απ ενα μαγαζι εδω...)
  Καλα ψωνια

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #5 στις: 10 Δεκ 2009, 15:24 »
Το bonito δεν εχει οικονομικα... καθολου!!!! Στο orchestra εχω σκοπο να παω ;) .

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #6 στις: 11 Δεκ 2009, 09:19 »
Λοιπον mama πηγα εκει που μου ειπες!!! δεν ξεραμε τι να πρωτοδιαλεξουμε!!!!
Συνολικα απο αυτο το μαγαζι και απο ενα αλλο πηραμε 4 μπλουζοφορεματα και 5 κολαν. Τα 3 κολαν μαυρα  :( . Βρε καλο μου, της ελεγα, βρε χρυσο μου, να παμε να αλλαξουμε το ενα μαυρο. Δεν ηθελε με τιποτα!!!! Δεν πειραζει, το ενα θα της το κλεψω εγω :evillol: .
Παντως σημερα εβαλε το ενα μπλουζοφορεμα σε μωβακι και ενα μαυρο κολαν, τις μαυρες μποτες, καναμε και μια λοξη κοτσιδα και ηταν πραγματικη κουκλα!!!!
Αφηστε που τα ρουχα αυτα την δειχνουν μιση απ οτι ειναι.
Τελος, για κοριτσακια που εχουν λιγα παραπανισια κιλακια τα κολανακια με τα μπλουζοφορεματα ειναι λυση. Αφηστε που δεν χρειαζεται καθε λιγο και λιγακι να παιρνουμε καινουργια λογω νουμερου!!!

Αποσυνδεδεμένος Ελιζώ

• Ωραία τα λες! 3
« Απάντηση #7 στις: 11 Δεκ 2009, 10:52 »
Στο orchestra ε; Μάλλον πρέπει να πάω μια επίσκεψη από το κατάστημα της Ν. Σμύρνης. :-\

Και από τιμές τι παίζει;

Συνήθως δεν ψωνίζω από Κινέζους για τα παιδιά αλλά στη γειτονιά μας έχουμε ένα ζευγάρι που φέρνει καταπληκτικά κομμάτια! Πήρα στη Νεφέλη ένα σετ με τρία κομμάτια: μπλούζα ζιβάγκο, κολάν και φουστανάκι κοντό σε μωβ χρώμα. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως της πάει! ;D Το φουστανάκι κάνει σαν βελούδο!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #8 στις: 11 Δεκ 2009, 10:59 »
Οχι στο orchestra. Εκει δεν βρηκα τιποτα. Στο αλλο μαγαζι που μου ειπε πηγα. Μαλιστα χωρις να το ξερω τα 2 απο τα 3 σετακια που πηρα απο αυτο το μαγαζι ειναι chief. Οι τιμες στα σετ παιζουν γυρω στα 40 ευρω.

Αποσυνδεδεμένος LENA

• Μωράκια Moderator
  • Ωραία τα λες! 20
  • Να σε βλέπω να γελάς!
« Απάντηση #9 στις: 11 Δεκ 2009, 12:07 »
Τελεια! Μεγεια σας και καλοφορετα!

Αποσυνδεδεμένος luna

• Ωραία τα λες! 15
    • Made by Luna
« Απάντηση #10 στις: 11 Δεκ 2009, 14:54 »
Καλοφόρετα! Και η Κωνσταντίνα φέτος δεν πήρε ούτε μια φόρμα. Είχε 3 από πέρσι και έτσι πήρε μόνο κολάν με μπλουζοφορέματα 5 σετάκια. Τα έχει καταευχαριστηθεί.

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #11 στις: 11 Δεκ 2009, 14:59 »
Eυχαριστουμε πολυ!!!!  :sendkiss:

Αποσυνδεδεμένος mama

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #12 στις: 11 Δεκ 2009, 15:47 »
Οχι στο orchestra. Εκει δεν βρηκα τιποτα. Στο αλλο μαγαζι που μου ειπε πηγα. Μαλιστα χωρις να το ξερω τα 2 απο τα 3 σετακια που πηρα απο αυτο το μαγαζι ειναι chief. Οι τιμες στα σετ παιζουν γυρω στα 40 ευρω.

Eμεις απ το ντοναλτ ψωνιζαμε το 95% των ρουχων των κοριτσιων....
  Και επειδη μας ηξερε....ειχε μαθει και τι μας αρεσε..και μας το εδειχνε κατευθειαν....Ακομα καποιες φορες παω εκει..(ειχα την εντυπωση οτι ειχαμε παει και μαζι οταν ειχαμε συναντηθει)
  Εκει να δεις και φορμες..πολυ καλες ..και ξεκινανε απο 20-25 ευρω...απλα να ξερεις οτι πχ ο μικρος φορα το 8 πρεπει να παρεις το 10 κτλ
  Το μπονιτο εχει 3 μαγαζια με ρουχα κι ενα με παπουτσια. Στο ενα εχει φοβερα ρουχα μεχρι 3 -5 χρ περιπου (απο αμπιγε μεχρι και απλα..) σε φοβερες τιμες καια πο ποιοτητα τελεια (εκει ψωνιζα οταν ηταν μικρα τα ζουζουνια μου)
  Τ αλλα 2 μαγαζια το ενα εχει ακριβα κομματια ...πιο πολυ φιρμες και καλα ρουχα (οποτε ναι μεν βρισκεις αλλα τ απορριπτεις κι ολας) και τ αλλο εχει πολυ οικονομικα ....αλλα απο σχεδια....ασ τα να πανε...πολυ δυσκολα να βρω κατι (οσες φορες μου φεραν απ κει ..δυσκολευτικα να τ αλλαξω )
   Αυτα. :-*
  Καλοφορετα λοιπον