Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Περιεργο ονειρο!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 2433 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Περιεργο ονειρο!!!!!!!
« στις: 20 Απρ 2006, 12:52 »
Προχθες το βραδυ ειδα ενα πολυ περιεργο ονειρο και αν καποια γνωριζει απο αυτα θα ηθελα να μου δωσει τα φωτα της. Ειδα λοιπον οιτ κραταγα την κανατα απο την καφετιερα και βαζοντας νερο απο την βρυση αρχισαν να βγαινουν απο μεσα κοκκινα σκουληκια μεχρι που γεμισε ο νεροχυτης. Απο την αηδια εκανα (συγνωμη) εμετο και εβγαλα τα ιδια κοκκινα σκουληκια. Επεδιη τα ονειρα τις περισσοτερες φορες μου βγαινουν εχω μια ανησυχια. Βεβαια γενικα ειμαι ανησυχη γιατι ολο κατι περιμενουμε και δεν γινεται.
Για να προλαβω το χιουμορ σας σας λεωω οτι η συκγεκριμενη κανατα αστραφτει στην πραγματικοτητα και δεν σκεφτομουν τις δουλεις του σπιτιου :evillol:
Αντε περιμενω τα φωτα σας ;)

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Ωραία τα λες! 37
    • Busy
Απ: Περιεργο ονειρο!!!!!!!
« Απάντηση #1 στις: 26 Απρ 2006, 22:56 »
Εγώ από ότι κατάλαβα από το όνειρο αλλά και από τη γενική κατάσταση που περιμένεις να γίνει κάτι το οποίο θα μας το ανακοινώσεις, είναι άγχος για αυτό που περιμένεις. Το νερό είναι καλό τώρα τα σκουλήκια δείχνουν αυτό το άγχος σου. Ο εμετός είναι καλό γιατί σου φεύγει ένα βάρος. Μην ανησυχείς!

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος μέλος Δ

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #2 στις: 26 Απρ 2006, 23:23 »
Ζωήτσα μου, για τα σκουλίκια δεν ξέρω να σου πώ, αλλά ξέρω ότι το κόκκινο χρώμα σημαίνει πως κάτι θα συμβεί πολύ γρήγορα. Ίσως κάτι που περιμένεις ή και όχι.
Μήπως έχει σχέση με την μετάθεση που περιμένετε;
Μακάρι μόνο να σου βγεί σε καλό αυτό που θα συμβεί.

Και τα δικά μου όνειρα, βγαίνουν σχεδόν πάντα και πιστεύω πολύ σ΄αυτά.

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #3 στις: 27 Απρ 2006, 06:23 »
Αυτη η μεταθεση θα με σκασει!!!! Αυτα ηταν τα νεα που ηθελα να σας ανακοινώσω (το μερος που μαλλον θα πηγαιναμε ) αλλα ακομη τιποτα. Το μεταθετουν απο εβδομαδα σε εβδομαδα. Σχεδον δεν εχω κοιμηθει ολο το βραδυ. Λιγο που με πηρε ο υπνος ειδα να φοραω κοκκινα παπουτσια. Λετε να φυγω και συντομα?

Αποσυνδεδεμένος μέλος Α

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #4 στις: 27 Απρ 2006, 09:59 »
Πολύ κόκκινο ακούω! η γυναικάρα με τα κόκκινα!!!

Εγώ πιστέυω ότι τα όνειρά μας προέρχονται απο τα δικά μας άγχη, ίσως να έχουν μέσα και λίγη 6η αίσθηση, πάντως μου φαίνεται φανερό ότι είσαι αγχομένη και γι αυτό τα βλέπεις.

Ηρέμησε, μιας και ειναι μια κατάσταση που δεν την επηρεάζεις εσύ, δεν μπορεις να αλλάξεις ή να κάνεις κάτι πιο γρήγορο, οπότε ηρέμησε Ζωούλα μου, να βρεις την υγειά σου!!!

Κάθε αλλαγή είναι καλή!!! αφου θα είσαι με την οικογένειά σου............. μην σε τρομάζει τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και φυσικά εκτός απο την οικογένειά σου θα έχεις και εμάς!!! κολλιτσίδες!!!

Α

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #5 στις: 23 Ιουλ 2008, 16:02 »
Σιγα μην σταματουσαν τα περιεργα ονειρα!!!
Ειδα λοιπον στον υπνο μου οτι ειχα παει λεει ΝΥ. Μπηκα τυχαια σε ενα μαγαζι να αγορασω περιοδικα (ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται).Βρηκα μονο τα ΘΕΜΑ. Ξαφνικα βρισκομαι στο σπιτι της ξαδελφης μου και συζηταμε. Καποια στιγμη φευγει και ερχεται η προγιαγια μου η οποια δεν ζει πια, και μου λεει "Κινδυνεις" και μου λεει δυο λεξεις. "εφημεριδα, μαχαιρι"!!!
Ξυπνησα αναστατωμενη. Ενταξει δεν εκανα και τον καλυτερο υπνο. Περασε μια φοβερη καταιγιδα και τιναζομουν καθε λιγο και λιγακι.
Τι να σημαινει ομως αυτο? Πραγματικα κινδυνευω? Και απο τι?

Αποσυνδεδεμένος Fairymoon

• Ωραία τα λες! 9
  • "Πόση ζωή μου δίνεις... να'ξερες μόνο..."
    • Angelic
« Απάντηση #6 στις: 23 Ιουλ 2008, 20:36 »
Ζωιτσα, νομίζω ότι εισαι τοοοσο αγχωμένη τις τελευταίες μέρες με όλα αυτά, που εχουν περάσει στο υποσυνειδητό σου...Ηρέμησε κούκλα μου και πιστεύω μόνο οτι ειναι οι φοβίες σου που βγαίνουν κια τιποτε άλλο....Η μακαρίτισα η γιαγιά μου ερχεται πολύ συχνα στον υπνο μου με διαφορα να μου λέει...Μη δίνεις σημασία κοιταξε να χαλαρώσεις όσο μπορείς και να περασετε καλά τις τελευταίες μέρες σας εκει, και όλα θα στρώσουν θα δεις....

Σου στέλνω πολλά πολλά  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* και μια μεγαλη :bearhug: :bearhug:

"Είσαι Νεράϊδα της Αυγής
  Η πιο όμορφη ολής της Γης
  Μ'ένα χαμόγελο μπορείς
 Τα Θαύματα να πεις....."

http://www.youtube.com/watch?v=kzVwlSRdrb0

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #7 στις: 24 Ιουλ 2008, 17:08 »
Σε ευχαριστω :-*.

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
  • Οι άντρες της ζωής μου....ο κόσμος μου όλος!!!
    • Loved
« Απάντηση #8 στις: 24 Ιουλ 2008, 21:53 »
 :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Ηρέμησε κοριτσάρα μου...είναι όλο το άγχος που έχει συγκεντρωθεί μέσα σου και όλε οι αλλαγές που έρχονται και αυτές που ήρθαν...Δεν είναι τίποτα είμαι σίγουρη....Σκέψου ότι αντίστοιχα έχεις άσχημα και περίεργα όνειρα όταν είσαι έγκυος......που και τότε είσαι αγχωμένη με την κατάσταση αυτή αλλά και με τις αλλαγές που ξέρεις ότι θα έρθουν στην ζωή σου με τον ερχομό ενός παιδιού.....οπότε μην ανησυχείς...Δεν πρόκειται τίποτα κακό να συμβεί και όλα θα πάνε μια χαρά.....και έλα εδώ στην Ελλαδίτσα...και θα έχεις εφιάλτες και στο ξύπνιο σου όχι μόνο στον ύπνο σου..και πρώτο και καλύτερο....την ακρίβειαααααα!!!!!!!Μια βόλτα στο supermarket...και έλα να μου πεις αν αυτός ο εφιάλτης συγκρίνεται με τους τωρινούς.....

Φρόντισε να ηρεμήσεις και να περάσεις το καλύτερο δυνατό τις τελευταίες σας μέρες εκεί..... :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #9 στις: 24 Φεβ 2009, 11:47 »
Κοριτσια και αλλο περιεργο ονειρο.
Ειμασταν λεει σε ενα μεγαλο σπιτι. Γινοταν κατι σαν γιορτη.... Ειχε εναν τεραστιο μπουφε και ημουν μαζι με την ξαδελφη μου. Βαλαμε να φαμε μοσχαρακι με κριθαρακι και πηραμε και ενα μπωλακι Κολυβα!!! Τα πηγα σε μια γυναικα, νομιζω στην θεια μου (την μαμα της συγκεκριμενης ξαδελφης) και της τα εδωσα. Ηταν καλυμμενα με πολυ ζαχαρη. Η γυναικα οταν τα ειδε μου ειπε οτι δεν πρεπει να ειναι ετσι τα κολυβα αλλα νεροβραστα!!!!
Ψαχνω αλλα δεν βρισκω πουθενα τι σημαινουν τα κολυβα... Μηπως ξερετε?

Αποσυνδεδεμένος luna

• Ωραία τα λες! 15
    • Made by Luna
« Απάντηση #10 στις: 24 Φεβ 2009, 12:35 »
Ιδέα δεν έχω! Μόνο ότι μου αρέσουν πολύ, αρκεί να μην έχουν ζάχαρη!!!  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #11 στις: 08 Νοε 2009, 11:14 »
Kαι να, ξανα εδω με περιεργα ονειρα.
Τις τελευταιες μερες δεν μπορω να ησυχασω. Βλεπω ανθρωπους να πεθαινουν, σκυλους να μου ορμανε, τα μαλλια μου να πεφτουν....
Ολα αυτα τουλαχιστον απο την αρχη της εβδομαδας. Προχθες πηρα τις ορμονικες μου εξετασεις που δεν ειναι καλες. Μιλησα με τον γιατρο και ειπαμε να κανω καλη διατροφη, γυμναστικη και πολυ μα παρα πολυ ξεκουραση. Εχω και τις αιμοραγιες.....
Την Τεταρτη θα παω για υπερηχο ανω κοιλιας και μαστογραφια. Φοβαμαι παρα πολυ. Λες και τα ονειρα θελουν να με προειδοποιησουν για κατι...

Αποσυνδεδεμένος μπισκοτάκι

• Ωραία τα λες! 10
  • το χαμόγελο σας όλη μου η ζωή
    • Stressed
« Απάντηση #12 στις: 08 Νοε 2009, 14:00 »
Προσπάθησε να μην το σκέφτεσε και να μην επιρεάζεσε απο τα όνειρα. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με τις εξετάσεις σου. Να μην στεναχοριέσε :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος mamamaria

• Ωραία τα λες! 55
« Απάντηση #13 στις: 08 Νοε 2009, 16:04 »
Το μόνο για το οποίο θέλουν να σε προειδοποιήσουν τα όνειρα, mommy  μου, είναι ότι πρέπει να δώσεις έμφαση και προσοχή στον εαυτό σου. Τίποτε άλλο. Είναι σαφές από αυτά που λες ότι ο οργανισμός σου βρίσκεται σε μία ύφεση και όλο αυτά επηρρεάζει φυσικά και την ψυχολογία σου, άρα και τα όνειρά σου. Στον ύπνο μας, μας βγαίνουν όλες οι ανασφάλειες και οι φοβίες που δεν τολμάμε ούτε στον εαυτό μας να εκφράσουμε ανοιχτά. Αυτό που πρέπει να καταλάβεις από τα εφιαλτικά σου όνειρα είναι ότι ο εαυτός σου α π α ι τ ε ί   να του δώσεις την προσοχή που του αξίζει και όχι να τον βάζεις τελευταίο στις προτεραιότητές σου.

Κάτι που μπορεί να σε βοηθήσει επιπλέον στο να κάνεις πιο ήρεμο ύπνο, είναι να θεσπίσεις να κάνεις ένα ζεστό μπάνιο (όχι ντους, μπάνιο με τουλάχιστον 10 λεπτά παραμονή μέσα στο νερό) και μετά να πίνεις ένα τήλιο σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό. Δοκίμασέ το και θα δεις!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #14 στις: 08 Νοε 2009, 17:49 »
Eυχαριστω πολυ κοριτσια.
Μαρακι μου κοιμαμαι αρκετα νωρις τον τελευταιο καιρο, γυρω στις 21.00 με 21.30. Αυτο με το ντουσακι και το τιλιο θα το εφαρμοσω.
Ειναι πολυ περιεργο που βλέπω ασχημα όνειρα αφου ψυχολογικα ειμαι παρα πολυ καλα. Οκ, ειμαι κουρασμενη οπως ολος ο κοσμος αλλα δεν περιμενα οτι αυτο θα ειχε αντικτυπο στον οργανισμο μου.
Απο την μια καταλαβαινα οτι δεν ειχα - εχω πολλες αντοχες αλλα απο την αλλη η ψυχολογια μου ηταν πολυ καλη....