Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: 37 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ  (Αναγνώστηκε 20439 φορές)

Αποσυνδεδεμένος fraoulitsa_26

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 0
  • ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ
37 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ
« στις: 25 Ιουν 2010, 14:03 »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 37 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟ  ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ 3200 ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ 29 ΕΒΔΟΜΑΔΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΙ Ο ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ :-\ :-\ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΓΥΡΙΣΗ ΜΕΧΡΗ ΤΗΝ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ??? ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑ\Σ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΕ ΠΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ  ΠΗΡΑΝ ΘΕΣΗ???? ΜΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗ Η ΛΕΞΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ  ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΕ  ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ   :pipila: :pipila: :pipila: :pipila: :pipila: :pipila: :pipila:

Αποσυνδεδεμένος Spourgiti

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 10
  • να ζεις, να αγαπάς και να μαθαίνεις
Απ: 37 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ
« Απάντηση #1 στις: 25 Ιουν 2010, 15:11 »
Καταρχήν ηρέμησε!!! Έχουμε ακούσει και ξέρουμε ότι το θέμα της καισαρικής το έχουν κάνει καραμέλα τελευταία σε όλα τα μαιευτήρεια για να ξεμπερδεύουν μια ώρα αρχήτερα. Αλλά, μπορείς να κάνεις διαφορετικά στην περίπτωσή σου; Γέννησα και τα δύο παιδιά με καισαρική. Ήθελα πολύ με φυσιολογικό, αλλό ο ομφάλιος λώρος είχε τυλιχτεί στο λαιμό του παιδιού και είχε στριμωχτεί πάρα πολύ, να φανταστείς Παρασκευή κάναμε υπέρηχο, Σάββατο πήγαμε για γέννα!! Μπαμ μπαμ. Ε τί να έκανα;; Ήθελα να γεννήσω όσο το δυνατόν καλύτερα, με την έννοια να είναι καλά το μωρό μου, αλλά και εγώ.
Από την στιγμή που έχεις γεννήσει με φυσιολογικό τοκετό δύο φορές κι όλας, ξέρεις πώς είναι, απρόβλεπτος. Στην καισαρική όλους τους πόνους τους έχεις μετά. Δεν υπάρχουν εκπλήξεις.

Σε ενδιαφέρει το μωράκι σου να βγει και να έρθει στην αγκαλιά σου, να είναι υγειές και ήρεμο, και το ίδιο και εσύ. Άσε τον γιατρό που ξέρει καλύτερα πώς να το αντιμετωπίσει, για το καλό το δικό σου και του μωρού σου!! Όλα καλά θα πάνε!!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #2 στις: 25 Ιουν 2010, 15:18 »
To εχω ξανακουσει (νομιζω η Ναnzin μας ειχε αναλογο θεματακι αλλα δεν ειμαι σιγουρη) και ολα πηγανε καλα.
Αν θυμαμαι καλα, κανουν καποιες ασκησουλες στα 4 για να γυρισει το μωρο.
Μην ανησυχεις. Ολα θα πανε καλα.
Καλη συνεχεια.

Αποσυνδεδεμένος anna-km

• **
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #3 στις: 25 Ιουν 2010, 15:32 »
μην ανυσυχείς εγώ τα δύδιμα με καισαρική τα γέννησα γιατί ήταν επικύνδηνο με κανονική γέννα,δεν είναι τίποτα και σήγουρα δεν συγκρίνεται με τη χαρά που παίρνεις!!!όταν κρατάς το μωράκι σου ούτε καν το σκέφτεσαι αυτό :-* αν και μπορεί να γυρίσει τελικά και τσάμπα να αγχώνεσαι :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Ελιζώ

• Ωραία τα λες! 3
  • Να μ' αγαπάς με τα λάθη μου όλα στη σειρά....
    • http://mammael.blogspot.com
« Απάντηση #4 στις: 25 Ιουν 2010, 16:01 »
Μην ανησυχείς καθόλου.
Μια χαρά θα πάνε όλα. Και εγώ και τις δυο μου κόρες με καισαρική τις γέννησα.
Δεν ένιωσα τη χαρά του φυσιολογικού τοκετού όπως εσύ.
Αρκεί να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου.
Σημασία έχει να γεννηθεί γερό το παιδάκι σου.
Λίγο θα δυσκολευτείς στην αρχή αφού πρόκειται για χειρουργική επέμβαση!
 :bearhug: :bearhug: :bearhug:
Είναι τόσο σημαντικό να κάνεις κάποιον ευτυχισμένο.....

Ξεκίνα από τον εαυτό σου!

Συνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 68
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #5 στις: 25 Ιουν 2010, 16:58 »
Μα τα δεύτερα ή τρίτα ή νιοστά... παιδάκια πολλές φορές τυχαίνει να γυρίσουν ακόμη και κατά τη διάρκεια του τοκετού.
Πώς προδιαγράφει ότι μέχρι την 38η αν γυρίσει καλώς αλλιώς μετά καισαρική;

Εαν δεν έχει άλλο λόγο να το λέει πραγματικά το βρίσκω υπερβολικό. Και το λεω αυτό βάση όσων έχω διαβάσει περί τοκετού απο το σύνδεσμο θηλασμού καθώς επίσης και απο περιπτώσεις γυναικών που όντως γύρισαν ακόμη και κατά τη διάρκεια του τοκετού.
Αργούν τα παιδάκια συνήθως να γυρίσουν μετά τον πρώτο τοκετό.

Ετσι όπως το λές, και μόνο αυτό , δεν στέκει κατά τη γνώμη μου επιστημονικά.

Εσύ είσαι αυτή που θα ψάξεις ,θα διαβάσεις , θα αναζητήσεις και θα επιμείνεις να δωθεί περισσότερος χρόνος εαν το κρίνεις.

Εαν πάλι όπως και να έρθουν τα πράγματα χρειαστεί η καισαρική ε δεν ήρθε και το τελος του κόσμου.Γεροί να είστε πάνω από όλα.

Απλά πρόσεξε λίγο τις υπερβολές παντός είδους...

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος LENA

• Ωραία τα λες! 20
  • Να σε βλέπω να γελάς!
« Απάντηση #6 στις: 25 Ιουν 2010, 17:06 »
Συμφωνω με τη Βασω.
Ειχα το ιδιο θεματακι στη δευτερη εγκυμοσηνη μου,μου ειπε η για τρος οτι συνηθως τα δευτερα αργουν να γυρισουν γιατι εχουν περισσοτερο χωρο στη μητρα για να κινηθουν.Γυρισε τελικα μετα απο μια εβδομαδα.

Εχω ακουσει κι εγω για περιπτωσεις μωρων που γυρισαν κατα τη διαρκεια του τοκετου.

Αποσυνδεδεμένος mama

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #7 στις: 26 Ιουν 2010, 00:10 »
Μα τα δεύτερα ή τρίτα ή νιοστά... παιδάκια πολλές φορές τυχαίνει να γυρίσουν ακόμη και κατά τη διάρκεια του τοκετού.
Πώς προδιαγράφει ότι μέχρι την 38η αν γυρίσει καλώς αλλιώς μετά καισαρική;

Εαν δεν έχει άλλο λόγο να το λέει πραγματικά το βρίσκω υπερβολικό. Και το λεω αυτό βάση όσων έχω διαβάσει περί τοκετού απο το σύνδεσμο θηλασμού καθώς επίσης και απο περιπτώσεις γυναικών που όντως γύρισαν ακόμη και κατά τη διάρκεια του τοκετού.
Αργούν τα παιδάκια συνήθως να γυρίσουν μετά τον πρώτο τοκετό.

Ετσι όπως το λές, και μόνο αυτό , δεν στέκει κατά τη γνώμη μου επιστημονικά.

Εσύ είσαι αυτή που θα ψάξεις ,θα διαβάσεις , θα αναζητήσεις και θα επιμείνεις να δωθεί περισσότερος χρόνος εαν το κρίνεις.

Εαν πάλι όπως και να έρθουν τα πράγματα χρειαστεί η καισαρική ε δεν ήρθε και το τελος του κόσμου.Γεροί να είστε πάνω από όλα.

Απλά πρόσεξε λίγο τις υπερβολές παντός είδους...

Συμφωνω απολυτα με την Βασω...

Ειμαστε πολυ συγκαταβατικες και μας κανουν οτι θελουν...αυτο που ειπε ο γιατρος ΑΝ δεν υπαρχει κατι αλλο το θεωρω παραλογο μ αυτα που εχω διαβασει.... ας την αφησει να ξεκινησει ο τοκετος μονος του και αν δεν εχει γυρισει ΤΟΤΕ ναι δεν πειραζει να γεννησει και με καισαρικη...αλλα οχι επειδη ο κυριος θελει να κανει το προγραμμα του να λεει μακακιες  :mastigio: :mastigio:

Μου την δινει πολυ μ ολους αυτους τους γιατρους ....

Δεν ξερω κοπελα μου..ξερω οτι ειναι δυσκολο  να παρεις αποφασεις στο τελος.... αλλα ας μην γελιομαστε... μαλλον ο κυριος καπποια δουλεια εχει ..και να γυρισει το μωρο θα θελησει να σε βαλει πιο νωρις να γεννησεις...καποια δικαιολογια θα βρει.... αν εχεις το κουραγιο...βρες απο καποια γνωστη σου που να εχεις εμπιστοσυνη ενα γιατρο που να ειναι υπερ του φυσιλογικου και πηγαινε να παρεις μια γνωμη (χωρις να πεις ομως για ποιο λογο εφυγες απ τον δικο σου) και μετα αποφασισε τι θα κανεις

Οτι και ν αποφασισεις με το καλο το μωρακι σου

• **
  • Ωραία τα λες! 0
  • ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ
« Απάντηση #8 στις: 26 Ιουν 2010, 10:00 »
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΑΡΚΕΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΣΤΟ ΛΟΓΟ  ΟΤΙ ΕΧΩ ΗΔΗ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΚΡΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ  ΘΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΣΗ ΛΙΓΑΚΙ  ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΝΑ ΓΕΝΝΑΣ ΓΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ  ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΝΑ  ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΤΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!!!!!! :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Fairymoon

• Ωραία τα λες! 9
  • "Πόση ζωή μου δίνεις... να'ξερες μόνο..."
    • Angelic
« Απάντηση #9 στις: 26 Ιουν 2010, 10:32 »
Φραουλιτσα καλημερα!!! Ευχομαι να σου πανε ολα καλα να κανει την πολυποθητη τουμπα το μωρακι σου και να γεννησεις φυσιολογικα και το τριτο κοριτσακι σου!
Ομως....αν ακομα δεν γινει ετσι μην αγχωνεσαι τοσο πολυ με την καισαρικη...εγω ημουν σαν εσενα ηθελα οσο τιποτα να γεννησω φυσιολογικα να ζησω αυτη την μοναδικη εμπειρια...ομως αν και το μωρο μου ειχε παρει τη θεση του απο πολυ νωρις, δυστυχως ειχε κολλησει πολυ ψηλα στο στομαχι και οσο περνουσαν οι εβδομαδες δεν ελεγε να κατεβει...εφτασα 39+2 εβδομαδες...δεν μπορουσα αλλο...στον τελευταιο υπερηχο δεν ειχε μετακινηθει καθολου προς τα κατω...αφου ολοι μου ελεγαν: "εσυ εισαι ετοιμογεννη??" και δικαιως αφου εβλεπαν την κοιλια μου στο στομαχι και οχι στα...γονατα!!! Οποτε τι να εκανα? να το διακινδυνευα? μετα απο οσα ειχα περασει ειδικα...οχι...απλα εκανα μια πολυ καλη κουβεντα με τον γιατρο μου στον τελευταιο υπερηχο ημερα Πεμπτη, μου εξηγησε ολα τα υπερ και τα κατα και αφου μου αφησε μια μερα να το σκεφτω του απαντησα "Σαββατο γενναω"...και ετσι κι εγινε...Τελικα αυτο που με ενοιαζε πραγματικα ηταν να βγει σωο το κοριτσακι μου και υγιες...τα υπολοιπα ηταν ψιλα γραμματα...Στη καισαρικη ειχα κανει επισκληριδιο εζησα την καθε της στιγμη (τα εχω περιγραψει αυτα) και οταν ακουσα το γατσουλι μου μου ολα τα ξεχασα...ηταν καλα και αυτο μου εφτανε!!!
Οσο για τους πονους και εγω το φοβομουν αυτο αλλα να'ναι καλα τα παυσιπονα!!

Ευχομαι να σου πανε οσο το δυνατον καλλιτερα τα πραγματα, καλη λευτερια και πανω απο ολα να κρατησεις ενα γερο και υγιες παιδακι στην αγκαλια σου ασχετα με τον τροπο!!! :pipila: :pipila: :pipila: :bearhug: :bearhug:
« Τελευταία τροποποίηση: 26 Ιουν 2010, 10:34 Aπό MariNik09 »

"Είσαι Νεράϊδα της Αυγής
  Η πιο όμορφη ολής της Γης
  Μ'ένα χαμόγελο μπορείς
 Τα Θαύματα να πεις....."

http://www.youtube.com/watch?v=kzVwlSRdrb0

• **
  • Ωραία τα λες! 0
  • ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ
« Απάντηση #10 στις: 26 Ιουν 2010, 13:58 »
σ ευχαριστω παρα πολυ αν και ο γιατρος μου μου ειπε 38 εβδομαδα να κανω καισαρικη εγω θα περιμενω μεχρι και 40 εβδομαδων που ειναι και το οριο πιστευω  αν δεν υπαρχη προβλημα για το μωρακι μου  μου δωσατε πολυ κουραγιο  εμενα το μωρακι μου ειναι στα πλαγια απο  δεξια το κεφαλακι του ειναι κοντα στα πλευρα μου πολυ περιεργη θεση ας βαλει ο θεος το χερι του και να πανε ολα καλα  σας ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος Ελιζώ

• Ωραία τα λες! 3
  • Να μ' αγαπάς με τα λάθη μου όλα στη σειρά....
    • http://mammael.blogspot.com
« Απάντηση #11 στις: 28 Ιουν 2010, 15:24 »
σ ευχαριστω παρα πολυ αν και ο γιατρος μου μου ειπε 38 εβδομαδα να κανω καισαρικη εγω θα περιμενω μεχρι και 40 εβδομαδων που ειναι και το οριο πιστευω  αν δεν υπαρχη προβλημα για το μωρακι μου  μου δωσατε πολυ κουραγιο  εμενα το μωρακι μου ειναι στα πλαγια απο  δεξια το κεφαλακι του ειναι κοντα στα πλευρα μου πολυ περιεργη θεση ας βαλει ο θεος το χερι του και να πανε ολα καλα  σας ευχαριστω!!!

Μήπως για αυτό σου πρότεινε ο γιατρός καισαρική κούκλα μου;
Και της κουμπάρας μου ήταν, ναι μεν γυρισμένο, αλλά με την πλάτη προς τη λεκάνη της.
Αναγκάστηκαν να προχωρήσουν σε καισαρική γιατί δεν γινόταν αλλιώς.
Μήπως επειδή βλέπει ότι το μωράκι σου έχει περίεργη θέση όπως λες και εσύ;
Αν νομίζεις ότι μπορείς να συνεχίσεις με τον ίδιο γιατρό και του έχεις εμπιστοσύνη τότε κλείσε ένα ραντεβού και συζήτησε μαζί του ότι σε απασχολεί. Νομίζω ότι θα σου απαντήσει σε όλες τις απορίες και τους φόβους σου.
Και εμείς εδώ είμαστε για ότι θελήσεις. :bearhug: :bearhug: :bearhug:
Είναι τόσο σημαντικό να κάνεις κάποιον ευτυχισμένο.....

Ξεκίνα από τον εαυτό σου!

Αποσυνδεδεμένος Hakuna Matata

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Παν μέτρον άριστον!
« Απάντηση #12 στις: 28 Ιουν 2010, 21:17 »
Τι κρίμα τον κακόμοιρο τον γιατρουδάκο να μη μπορεί να προγραμματίσει τις διακοπούλες του με την ησυχία του καλοκαιριάτικα και να χρειάζεται να περιμένει δυο εβδομάδες επιπλέον για τη γέννα σου!

Ειρωνεύομαι και δε μου ταιριάζει αλλά πραγματικά βγαίνω εκτός εαυτού με μερικούς "γιατρούς".

Πήγαινε σε έναν οστεοπαθητικό αν θέλεις να γεννήσεις φυσιολογικά, θα στο γυρίσει το μωρό.  Μπορεί να το κάνει και ένας γυναικολόγος, υπάρχουν ειδικοί χειρισμοί, αλλά δεν έχουν τις κατάλληλες γνώσεις και μπορεί να σου δημιουργήσουν πρόβλημα.  Ο οστεοπαθητικός ξέρει ακριβώς τι να κάνει.  Κανονικά μπορεί να γυρίσει μόνο του ακόμα και τελευταία στιγμή στη γέννα, αλλά αμφιβάλλω αν σε αφήσει ο γιατρός σου.  Το πρόβλημά του είναι ολοφάνερο, μπορείς να τον τεστάρεις και να του πεις ότι θα περιμένεις μέχρι τη γέννα και αν δε γυρίσει στον τοκετό, τότε να πάτε σε καισαρική τελευταία στιγμή.  Ή να του πεις ότι θέλεις να φτάσεις σε παράταση, να εξαντλήσεις δηλαδή τα χρονικά περιθώρια και αν δεν έχει ξεκινήσει τοκετός ή αν δεν έχει γυρίσει, τότε να προχωρήσετε καισαρική.  Είμαι σίγουρη ότι θα τσινίσει και το πιθανότερο είναι να σου προβάλλει δικαιολογία γιατί να μην περιμένετε.

Η καισαρική είναι σωτήρια, όμως μόνο όταν χρειάζεται.  Να ήταν το πρώτο σου να το καταλάβω, στο τρίτο είναι κρίμα να φας μαχαίρι δυο εβδομάδες νωρίτερα γιατί είναι καλοκαιράκι και ο γιατρός θέλει να πάει για μπάνιο....

• **
  • Ωραία τα λες! 0
  • ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ
« Απάντηση #13 στις: 14 Ιουλ 2010, 13:08 »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 23-7-2010  ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΛΛΑ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ  :pregnant: :pregnant: :pregnant: :pregnant:

Αποσυνδεδεμένος Fairymoon

• Ωραία τα λες! 9
  • "Πόση ζωή μου δίνεις... να'ξερες μόνο..."
    • Angelic
« Απάντηση #14 στις: 14 Ιουλ 2010, 14:15 »
Με το καλο και σου λεω και παλι οτι σημασια εχει να εισαι εσυ και το μωρο καλα!!!! Ολα καλα θα πανε θα δεις και τους πονους θα τους αντιμετωπισεις οταν θα βλεπεις ενα γερο και χαμογελαστο μωρακι στην αγκαλια σου....ε? ετσι δεν ειναι??? :protasi: :protasi: :bearhug: :bearhug: :bearhug:.

"Είσαι Νεράϊδα της Αυγής
  Η πιο όμορφη ολής της Γης
  Μ'ένα χαμόγελο μπορείς
 Τα Θαύματα να πεις....."

http://www.youtube.com/watch?v=kzVwlSRdrb0