Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Ξεκίνησα δίαιτα! 8 κιλά σε 8 μέρες.  (Αναγνώστηκε 48486 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ioannava

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Σ'ευχαριστώ για τη κάθε στιγμή! Είσαι μοναδικός!
Ξεκίνησα δίαιτα! 8 κιλά σε 8 μέρες.
« στις: 14 Ιουλ 2010, 20:43 »
Λοιπόν, άρχισα με μία αποτοξινωτική δίαιτα,γιατί θέλω να χάσω κάποια περιττά κιλά! Πριν τη ξεκινήσω διάβασα και τις απόψεις άλλων κοριτσιών και έχει αποτέλεσμα! Βέβαια,μπορεί να μην χάσεις όλα τα κιλά,τα οποία εγγυάται... αλλά κάποια σίγουρα.
Εγώ διανύω την 3 μέρα σήμερα και είμαι - 1,5 κιλό.
Σας τη παραθέτω. Ανήκει στη κατηγορία χημικών-αποτοξινωτικών.

(προαιρετικά μια ημέρα αποτοξίνωσης, κατα την οποία πίνουμε μόνο υγρά, νερό, τσάι ή φυσικούς χυμούς χωρίς προσθήκη ζάχαρης ή άλλων γλυκαντικών ουσιών).

Και ξεκινάμε:

* 2 ημέρες γιαούρτι
    * 2 ημέρες ρύζι
    * 2 ημέρες πατάτες βραστές ή ψητές
    * 2 ημέρες κοτόπουλο ψητό ή βραστό

Από τα τρόφιμα που προαναφέρονται (γιαούρτι, ρύζι, πατάτες, κοτόπουλο) μπορείτε να φάτε όση ποσότητα θέλετε χωρις περιορισμό. Αλλα μπορείτε να φάτε μόνο αυτό που προβλέπει η κάθε μέρα. Ούτε τσίχλες, ούτε γάλα, στον καφέ, ούτε μια μικρή καραμελίτσα, ούτε μια κουταλιά λάδι.
Οταν έχετε ρύζι, το μαγειρέυετε με νερό και αλάτι και το τρώτε σκέτο. Μόνο λεμόνι ή μπαχαρικά μπορείτε να προσθέσετε.
Οταν έχετε πατάτες επίσης μόνο με αλάτι και νερό και αν θέλετε λεμόνι και μπαχαρικά, το ίδιο και για το κοτόπουλο.

Ο καφές επιτρέπεται αλλά σκέτος. Χωρίς γάλα και χωρίς ζάχαρη ή ζαχαρίνη.
Είναι μια δύσκολη δίαιτα και πολλές φορές δεν μπορείς να κουνηθείς απο τα νέυρα και την αδυναμία, αλλά εχεί άμεσσα αποτελέσματα.

Προσοχή, αν κατα λάθος βάλετε οτιδήποτε άλλο στο στόμα σας απο αυτά που προβλέπονται π.χ μια τσίχλα, τότε σταματήστε τη διάιτα γιατί τσάμπα θα παιδεύεστε. Λειτουργεί μόνο σύμφωνα με τις οδηγίες

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Απ: Ξεκίνησα δίαιτα! 8 κιλά σε 8 μέρες.
« Απάντηση #1 στις: 14 Ιουλ 2010, 21:14 »
Kαλη συνεχεια!!!

Αποσυνδεδεμένος ioannava

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Σ'ευχαριστώ για τη κάθε στιγμή! Είσαι μοναδικός!
« Απάντηση #2 στις: 14 Ιουλ 2010, 21:37 »
Ευχαριστώ ! Μακάρι να πετύχει... λίγα είναι τα κιλά που θέλω, αλλά δεν αργώ ποτέ να χαλάσω δίατα που ξεκινάω!  :Confused2: :briques:

Αποσυνδεδεμένος Spourgiti

• Ωραία τα λες! 10
  • να ζεις, να αγαπάς και να μαθαίνεις
« Απάντηση #3 στις: 15 Ιουλ 2010, 10:57 »
Καλό! Καλή συνέχεια!!

Αποσυνδεδεμένος mamamaria

• Ωραία τα λες! 54
« Απάντηση #4 στις: 15 Ιουλ 2010, 11:03 »
Έχεις ρωτήσει κάποιο γιατρό για το κατά πόσο αυτή η δίαιτα είναι σωστή για τον οργανισμό; Εμένα δεν μου ακούγεται και πολύ καλό να τρώει κάποιος για δύο ολόκληρες μέρες μόνο μία τροφή. Ειδικός δεν είμαι, αλλά από τα λίγα που ξέρω είναι πως ο οργανισμός χρειάζεται διάφορα συστατικά για να λειτουργεί σωστά.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία στο στόχο σου, αλλά θα σε συμβούλευα να ρωτήσεις και κάποιον δικό σου γιατρό, γιατί ειδικά τώρα που διανύουμε μέρες καύσωνα πειράματα με τη διατροφή μπορεί να αποβούν πολύ επικίνδυνα.

Αποσυνδεδεμένος Fairymoon

• Ωραία τα λες! 9
  • "Πόση ζωή μου δίνεις... να'ξερες μόνο..."
    • Angelic
« Απάντηση #5 στις: 15 Ιουλ 2010, 12:09 »
Θα συμφωνησω με τη Μαρια μας...εμενα αυτες οι διαιτες αστραπη δεν μου καθονται καθολου καλα...εχω διαβασει χρονια τωρα οτι με αυτες τις διαιτες δεν αποβαλλεις λιπος αλλα μυικο ιστο και νερο που ειναι ακρως απαραιτητα ιδιως το καλοκαιρι...και μετα τα παιρνεις ξανα πισω μη σου πω και παραπανω... :dontknow: :dontknow:

"Είσαι Νεράϊδα της Αυγής
  Η πιο όμορφη ολής της Γης
  Μ'ένα χαμόγελο μπορείς
 Τα Θαύματα να πεις....."

http://www.youtube.com/watch?v=kzVwlSRdrb0

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 67
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #6 στις: 26 Μαι 2011, 13:06 »
Να σημειώσω ότι κι εγώ διαφωνώ βάση των όσων  έχω διαβάσει. Τόσα χρονια κοντά σε ένα άνθρωπο που πάσχει απο παχυσαρκία πολύ σημαντικού βαθμού κάτι έχουμε μαθει!

Επίσης να τονίσω ότι τελευταία μίλησα για το θέμα με τη διατροφολόγο που επισκεπτόμαστε και είναι κάθετα αρνητική σε τέτοιου τύπου δίαιτες. Ο οργανισμός παίρνει το μήνυμα ότι λιμοκτονεί ,αν δεν κανεις τη σωστή δίαιτα ,οπότε ρίχνει το μεταβολισμό και μακροπρόθεσμα γινεται μεγάλη ζημιά!

Παραπέμπω σε σχετικά άρθρα στο φόρουμ και σε σχετικά βιβλία που έχουν υποδειχθεί! ;) ;) ;)

Εαν θέλετε να χάσετε σωστά κάποια κιλά και να διατηρηθεί αυτό, τότε μπορείτε με μια σωστή δίαιτα χωρίς να στερηθείτε ιδιαίτερα. Αν πάλι μας ενδιαφέρει μόνο το πόσο γρήγορα θα χάσουμε κιλά, τότε ας αναλάβουμε την ευθύνη του τι συνεπάγεται αυτό. :(
« Τελευταία τροποποίηση: 15 Ιαν 2012, 09:00 Aπό admin V »

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #7 στις: 26 Μαι 2011, 13:43 »
Συμφωνω. Κατα καιρους ειναι η αληθεια οτι με πιανει και εμενα μια μανια να χασω τα κιλακια μου....χθες!!!!
Αυτο τον καιρο προσεχω πολυ την διατροφη μου και γυμναζομαι 5 φορες την εβδομαδα. Η αληθεια ειναι οτι τα κιλακια φευγουν αργα και βασανιστικα και μαλιστα η ζυγαρια εχει κολλησει εδω και 10 μερες. Ομως δεν το βαζω κατω.... που θα παει? Θα ξεκολλησει, ετσι δεν ειναι?
Να λιμοκτονησω πλεον δεν μπορω.

Αποσυνδεδεμένος popaki

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #8 στις: 30 Μαι 2011, 18:20 »
Εγω ξεκίνησα τη δίαιτα της σούπας!Βέβαια,οχι επτά μέρες με φρούτα και χυμούς,αλλα τρώω τη σουπα χορταινω και μετά τρώω λιγότερο φαγητό.Για να δούμε! :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος mama

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #9 στις: 30 Μαι 2011, 19:51 »

Ακουσατε τα νεα απ το τελευταιο συνεδρο ειχε σημερα στον αλφα.Ελεγε μεταξυ αλλων οτι τελικα οτι με το γρηγορα χασιμο διατηρουμε πιο πολυ το καιρο  :Confused2: και ενα δευτερο που ειπαν οτι οταν κανουμε διαιτα πρεπει να αυξομειωνουμε τις θερμιδες ανα εβδ για να μην πεφτει ο μεταβολισμος μας μετα απο καιρο..
   Ειπε κι αλλα αλλα αυτα συγκρατησα...

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #10 στις: 30 Μαι 2011, 20:17 »
popaki καλη επιτυχια.
Mama δεν το ακουσα... Εγω εχω κολλησει. εκει που τα χανω τσουπ ξανα η ζυγαρια πανω χωρις κανεναν απολυτως λογο!!!! Τα νευρα μου τσαταλια!!!!

Συνδεδεμένος κλαραμπελ

• Ωραία τα λες! 45
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #11 στις: 30 Μαι 2011, 20:55 »
κορίτσια, κι εγώ, όπως λέει η admin, είμαι υπερ του "από όλα και από λίγο". Τέτοιες δίαιτες μονοφαγίας είχα δοκιμάσει παλιότερα πολλές φορές, έχανα κάποια κιλά σε σύντομο διάστημα αλλά τα έπαιρνα ύστερα από λίγο καιρό και πάλι. Όταν ξεκίνησα να τρωω από όλα, αλλά να μειώνω την ποσότητα έχασα αρκετά κιλά ναι μεν σε μεγαλύτερο διάστημα αλλά τα διατήρησα για χρόνια. Μάλιστα τώρα στην εγκυμοσύνη πήρα συνολικά 20 κιλά, αλλά με το που γέννησα ξεκίνησα και πάλι το "από όλα και από λίγο" και έχω χάσει ήδη τα 15 μέσα σε 2 μήνες!!! :ole: Μην στερείστε τίποτα. Κόψτε απλώς τα τηγανητά, τα ψωμιά βουτηγμένα στις σάλτσούλες, μαγιονέζες και για βράδυ τρώτε κάτι πιο ελαφρύ και θα τα χάσετε σίγουρα και πιο υγιεινά! ;) ;)

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Αποσυνδεδεμένος maria36571

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #12 στις: 07 Ιουλ 2014, 08:57 »
ΧΑΠΙΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑΤΟΣ - http://phen375.com Παρέλαβα την παραγγελία, εγκαίρως και τα χάπια λειτούργησαν θαυμάσια.

Αποσυνδεδεμένος mamamaria

• Ωραία τα λες! 54
« Απάντηση #13 στις: 07 Ιουλ 2014, 11:58 »
Εγώ είμαι κατά των χαπιών για το αδυνάτισμα. Όποιος αισθάνεται ότι έχει ανάγκη να χάσει κιλά, πρέπει να βρει μια διατροφή που να τον βοηθάει προς αυτή την κατεύθυνση. Το να επιβαρυνουμε τον οργανισμό με ουσίες που μπορεί να έχουν αρνητικές επιπτώσεις στην υγεία μας, το θεωρώ άκρως επικίνδυνο!

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 67
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Full
    • Μωράκια
« Απάντηση #14 στις: 07 Ιουλ 2014, 20:25 »
ΧΑΠΙΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑΤΟΣ - http://phen375.com Παρέλαβα την παραγγελία, εγκαίρως και τα χάπια λειτούργησαν θαυμάσια.

Εκτος από το να μας διαφημίσεις χαπια , εχεις κατι αλλο σοβαρό να πεις που να προσφερει αντι να παρατρυνει τον κοσμο να δοκιμάσει ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ  τον μεταβολισμο του;;;;;;

:police: :police: :police: :police: :police: :yikes: :yikes: :yikes: :yikes: :yikes:

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!