Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.....  (Αναγνώστηκε 15877 φορές)

Αποσυνδεδεμένος muriam

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.....
« στις: 15 Οκτ 2010, 23:47 »
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΡΑΚΟΣ....ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΑΣ ΥΠΕΝΘΙΣΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ ΟΩΘΗΚΕΣ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ Κ ΕΙΜΑΙ 29 ΕΤΩΝ.ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ 1ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ.ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΥΤΟ?Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΗΝΑ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ Κ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ?ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ :( :( :( :( :(ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ Κ ΕΧΩ ΑΝΧΟΣ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΟΩΡΗΞΙΑΣ.ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΠΙΑ?ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΣΟΡΥ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ. :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.....
« Απάντηση #1 στις: 16 Οκτ 2010, 10:42 »
Εχει τύχει σε μένα να αδιαθετήσω με διαφορά περίπου 1,5 το πολυ 2 εβδομάδες. Πήγα έκανα υπέρηχο και βρέθηκε μια μικρή κύστη στη μία ωοθήκη. Ο γιατρός είχε προτείνει να πάρω αντισυλληπτικά για να φύγει ,όμως ψάχνοντας μόνη μου βρήκα ότι πολλές φορές απορροφάται μόνη της. Το άφησα έτσι και πέρασε μόνο του μέσα σε 2-3 μήνες.
Είχα πάντα όμως ένα οργανισμό που πήγαινε ρολόι ή περίπου ρολόι( :-\).
Πάντως το βρίσκω απόλυτα λογικό αν είχες περίοδο 2 φορές σε ένα μήνα τώρα να καθυστερεί και να υπάρχει αναστάτωση στον οργανισμό.
Τώρα έχεις κύστες; Τι είδατε με τον υπέρηχο μέχρι στιγμής;
Τι σου είπε;

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος muriam

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #2 στις: 16 Οκτ 2010, 21:36 »
ΒΑΣΟΥΛΑ!!!!!!!!!ΕΔΕΙΞΕ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ ΟΩΘΗΚΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 40 ΜΕ 50 ΜΕΡΕΣ ΑΣΕ ΔΡΑΜΑ.ΠΗΡΑ ΤΕΣΤ ΟΩΡΗΞΙΑΣ ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΚΑΝΩ ΟΩΡΗΞΙΑ.ΕΧΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ?

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #3 στις: 17 Οκτ 2010, 00:44 »
Δεν χρειάστηκε να πάρω. Εσύ μέχρι στιγμής στις ποσες μέρες έχεις ωορηξία; Το παρακολουθείς συχνά για να ξέρεις τι γίνεται;
Η επόμενη κίνησή σου είναι ορμονικός έλεγχος; :-\

Αποσυνδεδεμένος muriam

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #4 στις: 17 Οκτ 2010, 13:25 »
ΒΑΣΟΥΛΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΣΤΙΣ 27 ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΗΝΑ.ΤΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ ΟΩΡΗΞΙΑΣ ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΛΥΧΡΙΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΙΝ 9ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ.ΚΑΝΩ Κ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ.

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #5 στις: 17 Οκτ 2010, 23:01 »
Καταρχήν για τη θερμομέτρηση πρέπει να την κάνεις με ψηφιακό θερμόμετρο γιατί συνήθως μιλάμε για δέκατα.Επίσης να θερμομετρείσαι κάθε πρωί μόλις ξυπνήσεις. Τηρείς τις ίδιες συνθήκες ή άλλες φορές ας πούμε θερμομετρείσαι αμέσως κι άλλες μισή ώρα μετά;

Αποσυνδεδεμένος muriam

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #6 στις: 18 Οκτ 2010, 23:02 »
ΒΑΣΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΕΡΝΩ ΤΙΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΕ ΨΗΦΙΑΚΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ Κ ΠΡΙΝ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΒΓΗΚΑΝ Η ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΚΑΛΕΣ.ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ Κ ΘΥΡΟΕΙΔΗ.ΤΙΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΤΕΣΤ ΠΑΠ Κ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ.ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ Κ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΟΩΡΗΞΙΑ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΥΛΟΥΘΕΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ 2 ΜΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ...ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΣ?ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΙΝ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΟΩΡΗΞΙΑ Κ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ?ΤΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΑ Κ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ.

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #7 στις: 19 Οκτ 2010, 09:53 »
Και η νύφη μου που είχε πολυκυστικές παρακολουθούνταν κάθε μήνα από ότι ξέρω. Υπάρχουν χάπια που να σε βοηθήσουν να έχεις ωορηξία κάθε μήνα και να έχεις σταθερό κύκλο;
Από ότι γνωρίζω δεν υπάρχουν.
Επειτα θα σου έλεγα να ψάξεις πολύ από μόνη σου στο ιντερνετ για περιπτώσεις ανάλογες, για υλικό και φυσικά αφού βγουν όλες οι εξετάσεις να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη από κάποιο άλλο γιατρό. Προσωπικά όταν έχω ενα θέμα που δε λύνεται εύκολα δε θεωρώ αυθεντία κανένα. Το ψάχνω πολύ και μετά επιλέγω ότι θεωρώ καλύτερο.

Τα αντισυλληπτικά βοηθούν λένε να φύγουν οι κύστες αλλά δεν πιάνεις παιδί φυσικά.
Καταρχήν πρέπει να γίνει μια αναζήτηση να βρούμε θέμα που αφορά τις πολυκυστικές εδώ μέσα γιατί ουσιαστικά μιλάμε γι αυτό.

Αποσυνδεδεμένος muriam

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #8 στις: 20 Οκτ 2010, 10:41 »
ΒΑΣΟΥΛΑ ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΟΩΡΗΞΙΑ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΙΤ Κ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΠΑΩ ΕΝΟΕΙΤΑΙ Κ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΙΝ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΤΑ ΑΝΤΙΣΥΛΙΠΤΙΚΑ ΤΑ Ε[ΠΑΙΡΝΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΑΚΟΜΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ.Η ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΒΓΗΚΑΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ.ΣΤΙΣ 10 ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΥΡΟΕΙΔΗ.ΜΑΚΑΡΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ....ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!! :-* :-* :-* :-* :-* :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #9 στις: 20 Οκτ 2010, 13:10 »
Πρόσεξε σε ποιους γιατρούς πας γιατί υπάρχουν άτομα που έχουν όνομα αλλά είναι αλμπάνηδες!

Μακάρι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!
 Σε παρακαλώ να γράφεις με μικρά γιατί ΄τα κεφαλαία είναι δυσανάγνωστα.

Θα περιμένουμε νέα σου πως πας. ;) ;) :) :) :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος muriam

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #10 στις: 25 Οκτ 2010, 13:35 »
ΒΑΣΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΙΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ ΟΩΘΗΚΕΣ ΕΝΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ.ΕΧΩ 50 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ?ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ?

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #11 στις: 25 Οκτ 2010, 13:42 »
Υπενθυμίζω να γράφεις με μικρά!!!

Δηλαδή που είναι το πρόβλημα κατά τη γνώμη του; Ο οργανισμός σου σε ποια φάση είναι; Της ωορηξίας; Μετά; Πριν; Αυτά τα βλέπουν συνήθως στους υπέρηχους.

Οταν λες 50μέρες καθυστέρηση ,μαλλον εννοείς ότι πέρασαν 50μέρες από την τελευταία περίοδο;

Εκτός των εξετάσεων αίματος ,πώς το εξηγεί ο γιατρός; Δεν είναι δυνατόν να μην δίνει κάποια διάγνωση ή να κάποια ένδειξη.
Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω αλλά δεν είμαι γιατρός.
Μου φαίνεται όμως τρελλό να έχεις να δεις περίοδο 50 μέρες,να κάνετε υπέρηχο και να μη σου έχει πει έστω τι υποψιάζεται ότι γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος muriam

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #12 στις: 25 Οκτ 2010, 19:17 »
σορυ για τα κεφαλαια απλα με βολευουν.τελευταια περιοδο ειχα 5 με 12 σεμπτ.στον υπερηχο που μου εκανε ειδε οωαριο αλλα ακομα δεν ηταν γονιμο ετσι μου ειπε.αστα να πανε δεν ξερω τι να πω.κ η περιοδος αφαντη.

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #13 στις: 25 Οκτ 2010, 21:13 »
Δηλαδή αυτός τι είπε τώρα;
Να ξανακάνεις εξετάσεις αίματος; Και στον υπέρηχο όλα καλά;
Ποια είναι η επόμενη κίνηση που θα κάνεις;
Α και κάτι άλλο σημαντικό που ήθελα να ρωτήσω. Εσύ πως νιώθεις; Τι συμπτώματα έχεις; :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Θα την βγάλεις την άκρη, αρκεί να έχεις καλό γιατρό και τα μάτια ανοιχτά! Δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία με τέτοια προβλήματα. Και το μπεμπέ μπορεί να αργήσει λίγο θα τον βρει τον δρόμο. ;) ;) ;) :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος muriam

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #14 στις: 26 Οκτ 2010, 20:27 »
βασουλα μου εγω εγω νιωθω καπως σαν να μου ερχεται περιοδος.λοιπον 10νοεμ.εχω ραντεβου στο ικα να κανω εξετασεις θυροειδη θα βγουν τα αποτελεσματα κ αν ειναι καλα μου ειπε οτι θα ξανακανω ορμονικεσ παλι στο ικα το μονο προβλημα ειναοι οτι κανουν 40 με 50 μερες να βγουν τα αποτελεσματα κ θα κανω 2 με 3 υπερηχουσ καθε μηνα στιν μεση του κυκλου να δουμε αν γινεται οωρηξια κ μου ειπε επισησ οτι θα μου δωσει χαπια για προκληση οωρηξιας αφου κανω κ τιν σαλπιγγογραφια.οπτε εχω πολυ δουλεια ακομα.κ στον υπερηχο ολα καλα.εγω πιστευω οτι με βοηθησε η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου ειχα παει αθηνα στο μοναστηρι πηρα λαδακι κ μηλαρακι κ εικονιτσα εκανα κ 3 μερες νηστεια με τον αντρα μου κ ολεσ η εξετασεις βγηκαν καλες ορμονικεσ κ υπερηχος ενω ποτε δεν βγαινανε καλες αυτεσ μου η εξετασεις.φιλακια!!!!!!!!!!!!!!!