Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ?  (Αναγνώστηκε 4256 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Litsaki

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ?
« στις: 17 Δεκ 2010, 09:55 »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.ΕΤΣΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΞΕΡΩ ΟΣΟ ΖΩ!ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΕ Ο ΑΡΡΑΒΩΝΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΕΦΕ Κ ΕΝΤΥΠΩΣΗ, Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΠΕΡΝΑ. ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!Κ ΟΜΩΣ ΔΕΝ Μ ΕΚΑΝΕ ΑΙΣΘΗΣΗ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΣ Τ ΕΙΠΑ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΡΡΑΒΩΝΑ ΚΟΠΗΚΑΝ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΑΣ?ΠΑΓΩΣΑ Κ ΕΓΩ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ Τ ΕΜΑΘΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ, ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΚΑΤΙ... ΜΕ ΤΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΝΤΕΥΤΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟΥ ΛΟΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΔΥΣΚΑΙΡΙΩΝ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΚΟΜΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΚΑΝΩ ΝΟΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΒΛΠΕΠΩ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΧΕΣΕΙΣ?ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΝΟΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΟΝΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ... ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΝΟΝΑ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΜΕ ΠΑΝΤΕΡΨΕΙ ΜΕ ΘΡΙΣΚΕΥΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Μ ΕΧΕΙ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΕΙ ΜΟΝΟ?     

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ 

Αποσυνδεδεμένος μπισκοτάκι

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 10
  • το χαμόγελο σας όλη μου η ζωή
    • Stressed
Απ: ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ?
« Απάντηση #1 στις: 17 Δεκ 2010, 10:05 »
Δεν είσαι υποχρεωμένη να την κάνεις κουμπάρα. Αν είναι έτσι δεν βρήσκω το λόγο να σε παντρέψει και να σου βαφτίσει το παιδί.

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #2 στις: 17 Δεκ 2010, 11:17 »
Οχι αυτός που συμμετέχει δεν παντρεύει υποχρεωτικά κιόλας. Δεν λογίζεται για κουμπαρος ακόμη εφόσον δεν συμμετέχει στο μυστήριο κατά τη δική μου άποψη.
Ας πούμε σε εμάς ,επειδή δεν είχαμε αποφασίσει πιο θα κάνουμε κουμπάρο, μας άλλαξε τις βέρες ο αδερφός μου.

Για μένα από τη στιγμή που βλέπεις ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά από τώρα, είναι τεράστιο λάθος να την κάνεις κουμπάρα και να σου βαφτίσει το παιδί!
Η σχέση νονού -βαφτιστηριού είναι πολυ σημαντική και καλό είναι να μην κάνουμε λάθη που τα βλεπουμε από πριν.

Εγώ θα έλεγα να της εξηγήσεις , αν το έχεις ανάγκη, ότι θα είστε μακριά ας πούμε κι ότι αποφασίσατε ότι δεν θέλετε η νονά του παιδιού να είναι μακριά.

Επειδή η νονά του γιου μου είναι μακριά σου λέω ότι είναι πολύ άσχημο για το παιδί. Είναι από τα λίγες επιλογές για τις οποίες μετάνιωσα.
Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος μαμαλευτερακι

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 2
  • τα χέρια τον παιδιών μου
« Απάντηση #3 στις: 17 Δεκ 2010, 11:42 »
Οχι αυτός που συμμετέχει δεν παντρεύει υποχρεωτικά κιόλας. Δεν λογίζεται για κουμπαρος ακόμη εφόσον δεν συμμετέχει στο μυστήριο κατά τη δική μου άποψη.
Ας πούμε σε εμάς ,επειδή δεν είχαμε αποφασίσει πιο θα κάνουμε κουμπάρο, μας άλλαξε τις βέρες ο αδερφός μου.

Για μένα από τη στιγμή που βλέπεις ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά από τώρα, είναι τεράστιο λάθος να την κάνεις κουμπάρα και να σου βαφτίσει το παιδί!
Η σχέση νονού -βαφτιστηριού είναι πολυ σημαντική και καλό είναι να μην κάνουμε λάθη που τα βλεπουμε από πριν.

Εγώ θα έλεγα να της εξηγήσεις , αν το έχεις ανάγκη, ότι θα είστε μακριά ας πούμε κι ότι αποφασίσατε ότι δεν θέλετε η νονά του παιδιού να είναι μακριά.

Επειδή η νονά του γιου μου είναι μακριά σου λέω ότι είναι πολύ άσχημο για το παιδί. Είναι από τα λίγες επιλογές για τις οποίες μετάνιωσα.
συνφωνω σε ολλα
https://www.foreverliving.com/marketing/Home.do

Ανεξάρτητος Συνεργάτης της Forever Living Products ...

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #4 στις: 17 Δεκ 2010, 11:52 »
Δεν εχεις καμια υποχρεωση απεναντι της.
Καλυτερα να βρεις μια νονα που να αγαπαει και να ενδιαφερεται για το παιδι σου.

Αποσυνδεδεμένος stella

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #5 στις: 17 Δεκ 2010, 12:15 »
Συμφωνω απολυτα με τα κοριτσια.Δεν εισαι υποχρεωμενη να την κανεις κουμπαρα.Αν σας παντρευε με θρησκευτικο γαμο τοτε να το σκεφτοσουν παρα πολυ ενω τωρα αστοοοοοο.Αλλα επισης αν θες για να σου φυγει η περιεργεια κανε της μια συζητηση και ρωτα την πως αλλαξαν τα πραγματα και γιατι τοσο μεταξυ σας.Εγω που στα λεω αυτα εχω μια πολυ κακια εμπειρια με κουμπαρια αλλα ετσι ειναι τα πραγματα..
O ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΘΗΛΑΣΤΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ....

Αποσυνδεδεμένος Litsaki

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #6 στις: 17 Δεκ 2010, 14:30 »
Το θεμα είναι οτι το έχει δεσει κομπο οτι θα βαφτισει το μωρο μου (και ξερω οτι αυτο ειναι λάθος μου γιατι δεν της το συζητησα ακομα)...
Δεν θέλω να χαλάσω τισ σχέσεις μας (οτι εχει μεινει) και φοβαμαι μηπως παρεξηγηθει...Με στεναχωρει το γεγονος οτι χαλασαν οι σχεσεις μασ χωρις λογο κ αιτια αλλα εχω εναν μικρο πριγκιπα που μεγαλώνει
μέσα μου και θέλω να ξέρω οτι τα άτομα που είναι γύρο του θα τον αγαπάνε και θα είναι δίπλα του οπως κάθε μαμά.Σας ευχαριστω πολυ!!!

Αποσυνδεδεμένος LENA

• Ωραία τα λες! 20
  • Να σε βλέπω να γελάς!
« Απάντηση #7 στις: 17 Δεκ 2010, 15:41 »
Δεν εισαι υποχρεωμενη να την κανεις νονα του παιδιου σου.
Συμφωνω με τα κοριτσια που ειπαν οτι δε θεωρειτε καν κουμπαρα αφου δεν εχει γινει μυστηριο,απλα σας αλλαξε τις βερες.
Αν θελεις μπορεις να συζητησεις μαζι της τι ηταν αυτο που αλλαξε τη συμπεριφορα της και να της πεις οτι αφου θα σας χωριζει μια αποσταση και εχετε ηδη ψυχρανθει θα ηθελες μια νονα για το παιδι σου που θα ειναι κοντα του.Η αποσταση θα σας απομακρυνει ακομη περισσοτερο.