Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ρουχα εγκυμοσυνης  (Αναγνώστηκε 3096 φορές)

Αποσυνδεδεμένος efoulini

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
ρουχα εγκυμοσυνης
« στις: 20 Ιαν 2011, 17:00 »
ξερετε που θα βρω?

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 47
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
Απ: ρουχα εγκυμοσυνης
« Απάντηση #1 στις: 20 Ιαν 2011, 17:11 »
γειά σου efoulini. Εγώ έχω βολευτεί πολύ τα ρούχα εγκυμοσύνης απο το H&M. Είναι και οικονομικά και καλά ποιοτικώς. Επίσης θα βρεις στα καταστήματα βρεφικών ειδών(αλλά είναι πολύ πιο ακριβά) όπως ΛΗΤΩ, Mothercare, ΗΡΑ κτλ.  :)

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Συνδεδεμένος Natalia

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 10
« Απάντηση #2 στις: 21 Ιαν 2011, 14:27 »
Εγώ ήμουν παχύσαρκη έγκυος και είχα ένα θέμα να βρώ ρούχα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη (ξεκίνησα 120 κιλά και 1.78 ύψος) βρήκα ένα παντελόνι με μπάσκα στο motherland του Χαλανδρίου και πρέπει να σας πώ οτι το φοράω ώς σήμερα (4,5 χρόνια μετά!!!). προς το τέλος είχα πάρει και μια παντελόνα ελαστική από το Ήρα στο Γαλάτσι και την βολεύτηκα πολύ. Κατά τ' άλλα φαρδιές μπλούζες.

Στην δεύτερη εγκυμοσύνη που ήμουν λιγότερα κιλά, αλλά πάλι παχύσαρκη (105) και έπεσε αντίθετη εποχή από την πρώτη (καλοκαίρι) με μεγάλη μου έκπληξη βρήκα στα κινέζικα κολάν κάπρι και μπλουζοφορέματα! Πολύ βολικά και πάμφθηνα. Βέβαια επειδή τα φορούσα συνέχεια, δεν έζησαν δεύτερη χρονιά!

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
  • Οι άντρες της ζωής μου....ο κόσμος μου όλος!!!
    • Loved
« Απάντηση #3 στις: 21 Ιαν 2011, 14:56 »
Καλέ κοπελιά σε ποιό κινέζικο ψωνίζεις και βρίσκεις και μπλούζες;;;Παντελόνια βρίσκω και εγώ στους κινεζούλιδες, τζινάκια με 12 ευρώ αθάνατα...πλύνε βάλε...μπλούζες δεν έχω βρει!!!!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #4 στις: 21 Ιαν 2011, 16:19 »
Στην πρωτη εγκυμοσυνη επειδη εργαζομουν πηγαινα σε ενα μαγαζι της γειτονιας μου που τα πληρωνα πανακριβα και ηταν και χαλια... σχετικα.
Στην δευτερη εγκυμοσυνη που ειχα τεραστια κοιλια λογω διδυμων τους 2-3 πρωτους μηνες την εβγαλα με τζιν ολοσωμες φορμες και ελαστικα μπλουζακαι. Μετα που ηταν καλοκαιρι πηγαινα στην μπουτικ λαικα και ειχα παρει κατι καταπληκτικα σορτσακια και μπλουζακια ;D για τα εσωρουχα δε  ;D ;D ;D. Α!!! Δεν θα ξεχασω που ειχα παρει απο το Λητω μια ωραια σαλοπετα σορτσακι σε χρωμα λαχανι!!! Σκετο τεντοπανο ημουν !!!!
Στην τριτη μου εγκυμοσυνη ημουν λεπτη και την εβγαλα με ελαστικα τζινακια απο την  μπουτικ λαικα, κολαν και φορμιτσες. Ειχα και ενα ωραιοτατο ελαστικο φορεματακι και με αυτο ειχα παει να γεννησω.
Απο την ολη μου εμπειρια δεν αξιζει να δινουμε μια ολοκληρη περιουσια για ρουχα εγκυμοσυνης. Μια χαρα μπορουμε να βολευτουμε με κολανακια και μπλουζοφορεματα σε μεγαλυτερο μεγεθος.

Συνδεδεμένος Natalia

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 10
« Απάντηση #5 στις: 21 Ιαν 2011, 22:46 »
Καλέ κοπελιά σε ποιό κινέζικο ψωνίζεις και βρίσκεις και μπλούζες;;;Παντελόνια βρίσκω και εγώ στους κινεζούλιδες, τζινάκια με 12 ευρώ αθάνατα...πλύνε βάλε...μπλούζες δεν έχω βρει!!!!

Ακριβώς κάτω από το σπίτι σου είχα πάει (δίπλα στον φούρνο δεν έχει ένα;), τώρα που το σκέφτομαι, απέναντι από το σπίτι της αγαπημένης σου πεθερούλας πρέπει να είναι :fofl: :fofl: Πάντως έκτοτε δεν έχω ξαναπάει σε κινέζικο...

Αποσυνδεδεμένος Alda

• Ωραία τα λες! 55
  • Οι άντρες της ζωής μου....ο κόσμος μου όλος!!!
    • Loved
« Απάντηση #6 στις: 24 Ιαν 2011, 10:47 »
Ακριβώς κάτω από το σπίτι σου είχα πάει (δίπλα στον φούρνο δεν έχει ένα;), τώρα που το σκέφτομαι, απέναντι από το σπίτι της αγαπημένης σου πεθερούλας πρέπει να είναι :fofl: :fofl: Πάντως έκτοτε δεν έχω ξαναπάει σε κινέζικο...

Αχου...και βαη βαή βαή........σε αυτό το μαγαζί και γενικότερα ότι κατάστημα λιανικής υπάρχει εκεί γύρω...όχι καλή μου δεν θέλω να πηγαίνω.........ακριβώς για το λόγο που ανέφερες ...γιατί είναι έναντι της λατρεμένης μου...Ακόμα και στον Σκλαβενίτη δεν πηγαίνω..πηγαίνω σε αυτόν που είναι στο παλιό μου το σπίτι το fresh επί της Γαλατσίου..................Τυχαίο ;;;Δεν νομίζω.......