Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: ειμαι εγκυος!!!  (Αναγνώστηκε 7596 φορές)

Αποσυνδεδεμένος sandy

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
ειμαι εγκυος!!!
« στις: 20 Φεβ 2011, 13:11 »
καλημερα σε ολους!!!!ειμαι πολυ ευτυχισμενη και θελω να το μοιραστω μαζι σας...μετα απο μια αποτυχημενη προσπαθεια εξωσωματικης εμεινα φυσιολογικα εγκυος!!! χθες εκανα τεστ κυησεως και βγηκε θετικο...μα οντας αγχωμενη τρελλα και απιστος θωμας ετρεξα να κανω και χοριακη...βγηκε 8793.η τελευταια μου περιοδος ητανε στις 2/1/11 και δεν εχω και τον πιο σταθερο κυκλο...επειδη θα δω το γιατρο μου απο βδομαδα σας παρακαλω ξεαγχωστε με..αν ξερετε πειτε μου τι ακριβως σημαινει η τιμη αυτη της χοριακης?ειναι νορμαλ,υψηλη και αν θα πρεπει να ανησυχω για κατι, μιας και δεν γνωριζω ακριβη μερα συλληψης!ποτε ακουμε καρδουλα???αχ θελω να το φωναξω σε ολο τον κοσμο μα νομιζω οτι θα με ξυπνησουν σεε λιγο και θα μου πουν...ονειρο ητανε..
σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και ευχομαι να εκπληρωθει το ονειρο σε καθε γυναικα που το επιθυμει...

Συνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
Απ: ειμαι εγκυος!!!
« Απάντηση #1 στις: 20 Φεβ 2011, 13:25 »
Αν κοιτάξεις εδώ:http://www.mwrakia.gr/smf/index.php?topic=6067.0 θα δεις ότι η διακύμανση στις τιμές είναι μεγάλη. Μου φαίνεται πολύ καλή ως τιμή όμως πόσο εβδομάδων ακριβώς είσαι, δεδομένου ότι δεν είχες σταθερό κύκλο, θα στο πει ο γιατρός όταν θα δει το εμβρυο και θα το μετρήσει.
Πιστεύω ότι πανε όλα μια χαρά και ότι σε λίγους μήνες θα γίνεις μια υπέροχη χαζομαμά.

Το ξέρω ότι νιώθεις πολύ χαρούμενη όμως μερικά πράγματα απλώς δεν πανε πιο γρήγορα. Θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να σε δει ο γιατρός σε λίγες μέρες.

Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι!!!!!

Προς το παρόν έχω να σου πω συγχαρητήρια και καλή λευτεριά!!!!! Να περάσεις υπέροχα στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό να έρθει το μωρό σου!

:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :protasi: :protasi: :protasi: :protasi: :protasi: :pregnant: :pregnant: :pregnant: :pregnant: :pregnant: :breast: :breast: :breast: :breast:

Συνήθως τι κύκλο είχες;  ;) :)
Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος roze

• Ικανοποιητικός Δημιουργός
  • **
  • Ωραία τα λες! 0
    • Confused
« Απάντηση #2 στις: 20 Φεβ 2011, 13:55 »
Sandy   :Κ: και συγχαρητηρια!Ετχομαι ολοψυχα ολα να σου πανε οπως επιθυμεις!
Ηρεμησε και απολαυσε το ωραιοτερο πραγμα στη ζωη της γυναικας. :pregnant: :pregnant:

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #3 στις: 20 Φεβ 2011, 14:47 »
Με το καλο!!!
Το πιθανοτερο ειναι να ακουσεις καρδουλα (χωρις να σημαινει οτι αν δεν ακουσεις οτι θα πρεπει να ανησυχεις) μιας και απο την χοριακη σου πρεπει να εισαι τουλαχιστον 6 εβδομαδων (εκτος αν παιζουν τιποτα διδυμακια).

Αποσυνδεδεμένος sandy

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #4 στις: 20 Φεβ 2011, 16:08 »
 :euxaristo
ειλικρινά σας ευχαριστώ πολύ όλους...
οσο για τον κύκλο μου κάποτε δηλ.πριν από 2,5 χρόνια είχα σταθερά 28αρη κύκλο μα επειτα εγινε 32, 33, 34, 36αρης και με πολλες διακυμάνσεις.κατα μεσο ορο ομως 32αρη τον υπολογιζω.
ανυπομονώ να δω το γιατρό μου και να ακούσω καρδούλα.

Αποσυνδεδεμένος Κατερινούλα

• Σημαντικός Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • "ενα παιδί είναι ανεκτίμητη ευλογία"
« Απάντηση #5 στις: 20 Φεβ 2011, 19:42 »
καλώς ήρθες!!!
 :Κ: :Κ: :Κ: :Κ: :Κ: :Κ: :Κ:
η χοριακή σου είναι πάρα πολύ καλή!!
με το καλό , καλή εγκυμοσύνη να έχεις και θα τα λέμε όλα εδώ!
 :pregnant: :pregnant: :pregnant: :pregnant:

Αποσυνδεδεμένος evelina

• **
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #6 στις: 20 Φεβ 2011, 21:18 »
Καλώς ήρθεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!
Άντε να μαζευόμαστε οι μαμάδες του 2011!!!!!!! Με το καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοοο
 :-* :-* :-* :-*

each fairy needs hers fairy-baby to be completed

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ!

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 17
« Απάντηση #7 στις: 20 Φεβ 2011, 22:48 »
Το υπέροχα νέα είναι αυτά;συγχαρητήρια!αφού μπορείς να μείνεις φυσιολογικά γιατί έκανες εξωσωματικη;η χοριακη σου είναι πολύ καλή μην αγχωνεσαι τώρα πάνω απ´ολα πρέπει να είσαι ηρεμη άκουσε με από εμπειρία στο λέω!ζήσε χαλαρά την εγκυμοσύνη σου κ όλα θα   τέλεια!       :pregnant: :pregnant:  :pipila:     

Αποσυνδεδεμένος sandy

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #8 στις: 21 Φεβ 2011, 23:22 »
ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ...ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ...ΕΙΔΑΜΕ ΑΜΝΙΑΚΟ ΣΑΚΟ ΜΑ ΕΜΒΡΥΟ ΠΟΥΘΕΝΑ...ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ..ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΤΑ 2 ΣΕΝΑΡΙΑ ΔΗΛ.ΟΤΙ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ ΣΤΑΘΕΡΟ(ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 2/1/11 ΚΑΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝΕ 8793)Η ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΝΕΕΜΒΡΥΙΚΗ ΚΥΗΣΗ...ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑΤΡΕΛΛΑΘΩ!!!

Αποσυνδεδεμένος roze

• **
  • Ωραία τα λες! 0
    • Confused
« Απάντηση #9 στις: 22 Φεβ 2011, 00:59 »
Τι να σου πω κοπελα μου να σε ηρεμησω?Το μονο που μπορω να κανω ειναι να  :pray: :pray: :pray: γι σενα και ολα να πανε καλα.
Ελπιζω απλα ακομα να μην μπορειτε να το δειτε ακομα.Ποτε σου ειπε να ξαναπας?Κοιτα να εισαι ηρεμη γιατι ταραζεις και το σπορακι σου.
Περιμενω να ακουσω τα καλυτερα σου σταλνω μια μεγαλη   :bearhug: :bearhug: :bearhug: 

Αποσυνδεδεμένος evelina

• **
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #10 στις: 22 Φεβ 2011, 08:59 »
Καλημέρα Σάντυ.....
Δε θέλω αρνητικές σκέψεις!!!! Μόνο θετικά θέλω να σκέφτεσαι και όλα θα πάνε καλά....λογικά είσαι 5-6 εβδομάδων έγκυος.....σωστά;;;;;και με κύκλο εντελώς ασταθή.....ε, λοιπόν να σου πώ οτι εγώ με σταθρτότατο κύκλο 28 άντε 29 ημερών όταν πήγα 6 εβδομάδων έγκυος με μικρότερη χοριακή από τη δική σου δεν είδαμε τίποτα μέσα στο σάκο....και αυτό γιατί η σύλληψη πιθανότατα να έγινε αργότερα από την ημερομηνία που υπολογίζαμε εμείς....μετά από 2 βδομάδες που ξαναπήγαμε στο γιατρό είδαμε ένα μικρό εμβρυάκι......
ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!!! κάνεις κακό και σε σένα και στο μωράκι.....το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε το.....αξίζει τον κόπο.....εγώ πάλεψα πολύ για να το καταφέρω και πιο πολύ να μην αφήνω τους άλλους να μου χαλάνε τη ζαχαρένια μου......
Ελπίζω να βοήθησα λιγουλάκι
 :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος sandy

• Ολιγόγραφος Δημιουργός
  • *
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #11 στις: 22 Φεβ 2011, 23:18 »
Eυχαριστω rose k evelinα..σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου...η αληθεια ειναι οτι ειμαι αγχωμενη πολύ...
Σήμερα έκανα ξανά χοριακή και ητανε 15530.Αυτό μου αναπτέρωσε λιγάκι το ηθικό...Διάβασα κάπου όμως την ιστορία μιας γυναίκας που ενώ ανέβαινε η χοριακή της εμβρυο δεν υπήρχε.. και υποβλήθηκε σε απόξεση.ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο???δεν συνδέεται η ύπαρξη του αμνιακού σάκου και του λεκηθυκού ασκού με το έμβρυο???ο γιατρός μου είπε οτι ειναι πολύ θετικό οτι ανεβηκε η χοριακή αλλά το κακό σενάριο εξακολουθείι να υπάρχει εως οτου δει εμβρυο.Επομένως πάλι υπομονή μέχρι τον επόμενο υπέρηχο που πιθανό να γίνει την παρασκευη.
Εβελίνα το γεγονός ότι εγώ είχα 8793 χοριακή και εκανα τον 1ο υπέρηχο δε συνδέεται με το οτι επρεπε να δουμε εμβρυο???Δηλαδη η χοριακη δεν είναι και ενδεικτικη της εβδομάδας που πιθανόν εισαι???Εσυ ποσο ειχες οταν το ειδες???θυμάσαι???
  :euxaristo:

Αποσυνδεδεμένος evelina

• **
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #12 στις: 23 Φεβ 2011, 11:25 »
Sandy μου θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μην ψάχνεις παρόμοιες ιστορίες με τη δικιά σου στο ιντερνετ..... το ίδιο έκανα κι εγώ....αλλά όταν το είπα στο γιατρούλη μου ήταν κατηγοριματικός να μην ξαναδιαβάσω τίποτα γιατί η κάθε έγκυος είναι διαφορετική περίπτωση....
Εγώ έκανα μόνο 1 φορά χοριακή όταν ήμουν 6 εβδομάδων και ήταν λίγότερες μονάδες από τη δική σου.....μετά από 2 βδομαδούλες πήγα αμέσως στο γιατρό και κάναμε υπέρηχο......
ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ   :-* :-* :-* :-* :-*

Συνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #13 στις: 23 Φεβ 2011, 12:00 »
Οι τιμές είναι ενδεικτικές!!!!

Αν μία κοπέλα συλλάβει την πρώτη μέρα της εβδομάδας και η άλλη την 6η μέρα της ίδιας εβδομάδας θα λογίζονται ΠΕΡΙΠΟΥ στην 7η εβδομάδα (πχ) . Η διαφορά όμως στην χοριακή θα ειναι μεγάλη γιατί η χοριακή κάθε μέρα διπλασιάζεται!

Δεδομένου ότι ο κύκλος σου ήταν πιο μεγάλος από 28 μέρες και δεν ξέρεις πότε είχες ωορηξία, είναι πολύ πιθανό το μωρακι να μην φαίνεται ακόμα. Μην απογοητεύεσαι και μη βιάζεσαι. Το ότι ανεβαίνει και πήγε περίπου στο διπλό είναι πολύ καλό νέο.
Δεν μπορείς όμως να βγάλεις συμπέρασμα από κάποια άλλη εγκυμοσύνη.
Το ξέρω ότι η αναμονή είναι ψυχοφθόρα και κουραστική όμως οι ενδείξεις είναι καλές και κρατάμε αυτό.
Σου εύχομαι τα καλύτερα!!! :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:
« Τελευταία τροποποίηση: 23 Φεβ 2011, 22:04 Aπό admin V »
Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
« Απάντηση #14 στις: 23 Φεβ 2011, 12:15 »
Οτι τιμές είναι ενδεικτικές!!!!

Αν μία κοπέλα συλλάβει την πρώτη μέρα της εβδομάδας και η άλλη την 6η μέρα της ίδιας εβδομάδας θα λογίζονται ΠΕΡΙΠΟΥ στην 7η εβδομάδα (πχ) . Η διαφορά όμως στην χοριακή θα ειναι μεγάλη γιατί η χοριακή κάθε μέρα διπλασιάζεται!

Δεδομένου ότι ο κύκλος σου ήταν πιο μεγάλος από 28 μέρες και δεν ξέρεις πότε είχες ωορηξία, είναι πολύ πιθανό το μωρακι να μην φαίνεται ακόμα. Μην απογοητεύεσαι και μη βιάζεσαι. Το ότι ανεβαίνει και πήγε περίπου στο διπλό είναι πολύ καλό νέο.
Δεν μπορείς όμως να βγάλεις συμπέρασμα από κάποια άλλη εγκυμοσύνη.
Το ξέρω ότι η αναμονή είναι ψυχοφθόρα και κουραστική όμως οι ενδείξεις είναι καλές και κρατάμε αυτό.
Σου εύχομαι τα καλύτερα!!! :bearhug: :bearhug: :bearhug: :bearhug:
Eτσι οπως τα λεει η Βασω ειναι τα πραγματα.
Φαντασου οτι και στην ιδια γυναικα οι εβδομαδες της κυησεως και οι χοριακες της να διαφερουν απο εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη.
Σου εκανε κολπικο υπερηχο? Ποτε σου ειπε να ξαναπας?