Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Καφε αιμα  (Αναγνώστηκε 13156 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Καφε αιμα
« στις: 23 Μαι 2006, 15:29 »
Οπως σας ειπα η νυφη μου περιμενει το πρωτο της μωρακι. Την ημερα του κρεβατιου την ηταν αρκετα χλωμη και πολυ αδυνατη. Την ημερα του γαμου, στο κεντρο του εδωσε και καταλαβε απο τον πολυ χορο. την επομενη το απογευμα πηρα την μητερα μου τηλεφωνο και μου ειπε οτι το κοριτσι ειναι στο κρεβατι γιατι ειχε αρκετη ποσοτητα καφε αιματος. Η μητερα της της ειπε οτι ειχε κανει λαθος και δεν ηταν εγκυος :yikes: αλλα με τα πολλα πολλα την πηγαν στο νοσοκομειο οπου ειδαν με υπερηχο οτι ειναι στην 5η εβδομαδα της κυησης και μαλιστα ειδαν και τηνκαρδουλα του μωρου.
Ο γιατρος του νοσοκομειο της συνεστησε να μειενι στο κρεβατι και να πινει ultrogestan και φυσικα να μην πανε στο γαμηλιο ταξιδι. Χθες που την επισκεφτηκα ηταν το μαυρο της το χαλι. Καταχλωμη αγκαλια με μια λεκανη οπου παιδευοταν γιατι δεν μποσουσε να κανει εμετο. Φυσικα δεν ηθελε να φαει και τιποτα. Στεναχωρηθηκα παρα πολυ και της ειπα να μην στεναχωριεται και ολα θα πανε καλα. Σημερα δεν ειχε αιματακι και μου ειπε ο αδλεφος μου οτι ηταν λιγο καλυτερα αλλα δυστυχως δεν εχει συμπαραστασει και την σερνουν απο δω και απο κει. Μαλιστα δεν τους βρηκα στο σπιτι αλλα στο σπιτι της μανας της στο επομενο τετραγωνο.
Λετε να πανε ολα καλα? Τι ειναι τωρα αυτο το αιμα που ειδε η κοπελα?

Αποσυνδεδεμένος μέλος Α

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
Απ: Καφε αιμα
« Απάντηση #1 στις: 23 Μαι 2006, 15:38 »
Μερικές φορές τις μέρες που κανονικά θα αδιαθετούσε μπορεί μια γυναίκα να δει λίγο αίμα, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το είχα αυτό όλο το πρώτο 3μηνο κάθε μήνα είχα καφέ αίμα, έπαιρνα και εγώ τα utrogestan και όλα όπως βλέπει πήγαν μια χαρά!

Εύχομαι να έιναι αυτό και να μην έχει αποκόλληση, δεν ξέρω μήπως στην αποκόλληση το αίμα είναι κόκκινο, πάντως ότι και να λέμε εμεις πρέπει να είναι σε μόνιμη επαφή με τον γυναικολόγο της!

Εύχομαι τα καλύτερα!!!!!!!

Α

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #2 στις: 23 Μαι 2006, 16:01 »
αντζυ μου σε ευχαριστω. Και εγω καποια στιγμη σκεφτηκα μηπως ειναι στην αλλαγη του μηνα. Χθες της ειπα να παρει τον γιατρο της γιατι μεχρι το πρωι δεν τον ειχε ενημερωσει. Τα εχει χαμενα και βοηθεια δεν εχει απ οτι καταλαβα...

Αποσυνδεδεμένος LENA

• Ωραία τα λες! 20
  • Να σε βλέπω να γελάς!
« Απάντηση #3 στις: 23 Μαι 2006, 22:54 »
Κι΄εγώ έχω ακούσει πολλές περοπτώσεις με αίμα στο 1ο τρίμηνο δε νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό,μάλιστα πρόσφατα μια φίλη μου που είναι στη 7η εβδομάδ;α είχε αιμοραγία και ο γιατρός στο νοσοκομείο της είπε οτι αυτό το παθαινει το 20% των εγκίων.Πάντως καλά είναι να ξεκουράζεται μέχρι να μπει στον τέταρτο που περνάνα τα πολλά ζορια,προσπάθησε να της συμπαρασταθείς εσύ σαν πιο έμπειρη!
Α! και Να σου ζήσουν βρε Οι νεόνυμφοι! :) :)

Αποσυνδεδεμένος pan

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Τα παιδιά μας δίνουν νόημα στη ζωή μας!!!
« Απάντηση #4 στις: 24 Μαι 2006, 08:41 »
Ζωίτσα αφού είδαν και καρδιακή λειτουργία τα πράγματα είναι αισιόδοξα. Απλά να προσέχει λίγο και ν α ξεκουράζεται πολύ μέχρι να κάνει την αυχενική διαφάνεια. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!  :-* :-* :-*
url]

Συνδεδεμένος zeka

• Μωράκια Moderator
  • Ωραία τα λες! 37
    • Busy
« Απάντηση #5 στις: 24 Μαι 2006, 10:26 »
Αποκόλληση πλακούντα δεν γίνεται να έχει γιατί ο πλακούντας δεν έχει δημιουργηθεί ακόμη... Το έμβρυο σε αυτή τη φάση τρέφεται με υπολλείμματα από το ωάριο...αν θυμάμαι καλά... πάντως είμαι σίγουρη ότι ο πλακούντας δεν έχει ακόμη δημιουργηθεί.
  Τώρα το τί μπορεί να συμβαίνει αυτό μόνο ο γιατρός μπορεί να της το πεί. Καλό θα είναι να μείνει ξάπλα και να μην κάνει καμιά δουλειά για τουλάχιστον 10 ημέρες μέχρι να περάσει αυτή η κρίση και να μη της ξαναεμφανιστεί αίμα. Γιατί αν της εμφανιστεί αίμα πάλι θα πρέπει να κάτσει άλλες 10 ημέρες ξάπλα. Ετσι είχα πάθει και εγώ στη Ζήνα, βέβαια δεν είχα αίμα, αλλά συσπάσεις και πόνο. Ημουν 2,5 μηνών και έμεινα 10 μέρες στο κρεβάτι με χάπια και μετά σηκώθηκα. Ο γιατρός μου μου είχε πει ότι αν στη διάρκεια του 10ημερου ξαναείχα πόνο θα συνέχιζα για άλλες 10 μέρες την ξάπλα...
 Εύχομαι όλα να πάνε καλά. Πες της ότι οι δουλειές είναι το τελευταίο που πρέπει να σκέφτεται τώρα. Στο κάτω- κάτω αν δεν έχει βοήθεια από τη μαμά της ας τη βοηθήσει ο αδελφός σου. Δεν λέω να γίνει νοικοκυρά, αλλά ένα γρήγορο και απλό συμμάζεμα μπορεί να κάνει... ;)

Ζηνοβία 10 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 9 ετών
Κοραλία 5 ετών
Αριάδνη 3 ετών

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #6 στις: 24 Μαι 2006, 10:30 »
Νανσουλα εχεις δικιο. Ο πλακουντας αρχιζει να "δουλευει" περιπου στην 12η εβδομαδα. Μεχρι τοτε την δουλεια την κανει η προγεστερονη. Ειπα του αδελφου μου να την προσεχει και να την βοηθαει. Δυστυχως η δουλεια του ομως ειναι τετοια (ειναι υδραυλικος) που λειπει πολλες ωρες απο το σπιτι.
Λενακι μου σε ευχαριστω για τις ευχες. Οσο μπορω θα συμπαρασταθω στην νυφη μου αλλα δυστυχως αυτη μενει Θεσσαλονικη και εγω Αθηνα.

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Ωραία τα λες! 32
« Απάντηση #7 στις: 27 Μαι 2006, 09:15 »
Μόλις τώρα το διάβασα το ποστ. Εύχομαι όλα να είναι καλά. ΄Εχεις νεα;

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #8 στις: 27 Μαι 2006, 18:56 »
Αυριο θα παρω τηλεφωνο παλι να δω τι κανει. Χθες ο αδελφος μου μου ειπε οτι ειναι τα ιδια. Μολις τελειωσουν τα χαπια θα πρεπι να παει παλι στον γιατρο. Δεν ξεκουραζεται ομως βρε κοριτσια.

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #9 στις: 31 Μαι 2006, 09:36 »
Εχω νεα!!!! Χτες τα αδελφια μου πηγανε στον γιατρο για υπερηχο. Εκει λοπον που τους εδειχνε το μωρακι ρωτησε η νυφη μου αν ειναι ομορφο. Μαντεψτε τι απαντησε ο γιατρος!!!! Θα το βρειτε? "Δεν ειναι ομορφο αλλα...... ομορφα!!!!!!!"
Πεσατε ξερες? Μαλλον εχουν διδυμακια. Και λεω μαλλον γιατι το ενα το βλεπουν σιγουρα, χτυπαει η καρδουλιτσα και απο το αλλο βλεπουν μονο τον σακο. Ο γιατρος ειπε οτι ειναι πολυ πιθανον να ειναι μικροτερο. Βεβαια τους εδωσε και το ενδεχομενο να απορροφηθει :'( Οχι!!! Δεν θα χασουμε αλλο διδυμακι αμαχητι!!!! θα το παλεψουμε και σε λιγους μηνες.... Βλεπω να φευγει απο την Αμερικη ολοκληρο κοντεινερ για τα ανηψουδια μου :yeah: :yeah: Ε! Ρε το σοι μας!!!!! Ειναι να μην σπειρουμε ;D ;D :evillol:

Αποσυνδεδεμένος Ειρήνη

• Ωραία τα λες! 32
« Απάντηση #10 στις: 31 Μαι 2006, 09:47 »
 ;D
Με το καλό να δεχτεί η οικογένειά σου τα διδυμάκια. Εύχομαι από δω και πέρα όλα να πάνε καλά.

Αποσυνδεδεμένος μέλος Α

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #11 στις: 31 Μαι 2006, 10:14 »
Τέλεια νέα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ολα καλά θα πάνε!

Α

Συνδεδεμένος zeka

• Μωράκια Moderator
  • Ωραία τα λες! 37
    • Busy
« Απάντηση #12 στις: 01 Ιουν 2006, 10:14 »
Τωρα το διάβασα! Τέλεια νέα! Μπράβο! Για αυτό μάλλον είναι από την αρχή λίγο δύσκολη η εγκυμοσύνη. Θέλω και εγώ διδυμάκια! Τώρα είναι που πρέπει να προσέχει πολύ περισσότερο! Οσο μπορεί τουλάχιστον! Κρίμα είναι να πάθει τίποτε και να χαθούν τα μωρά... Προέχει αυτό και τίποτε άλλο. Προσπάθησε να της το βάλεις στο μυαλό της καλά.

Ζηνοβία 10 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 9 ετών
Κοραλία 5 ετών
Αριάδνη 3 ετών

Αποσυνδεδεμένος smaragda

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Don't worry,Be happy.
« Απάντηση #13 στις: 01 Ιουν 2006, 20:40 »
 :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Τελεια νεα, αντε με το καλο να τα παρετε αγκαλιτσα. ;D ;D ;D ;D ;D

:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Παντα φιλικα Σμαραγδα

Αποσυνδεδεμένος pan

• Πολύγραφος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
  • Τα παιδιά μας δίνουν νόημα στη ζωή μας!!!
« Απάντηση #14 στις: 02 Ιουν 2006, 12:21 »
Αυτό και αν είναι νέο!!!  :yeah: :yeah: :yeah: Εύχομαι όλα να πάνε καλά και σε λίγο καιρό να αποκτήσεις δύο πανέμορφα και υγειή ανηψούδια!!!  :pipila: :pipila:
url]