Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: Η Ελλαδα στον τελικο της Eurovision  (Αναγνώστηκε 10536 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 24
  • Αγάπα για να ζήσεις-Ζήσε για να αγαπάς!Δ.Σολωμος
Η Ελλαδα στον τελικο της Eurovision
« στις: 11 Μαι 2011, 01:18 »
Τα καταφεραμε και παλι να ειμαστε στο τελικο!! Και μαλιστα με ελληνικο στιχο κι ζεμπεκια!!! Το τραγουδι μας εσκισε και με τον ρυθμο του ξεσηκωσε ολη την αρενα της Γερμανιας!!!
Α ρε Μερκελ, θα φας καλα στο τελικο!! :yeah: :evillol: :evillol: :evillol: :evillol: :evillol:

Καλη επιτυχια για το Σαββατο και να εχουμε και λιγες στιγμες χαρας και περηφανειας για τη χωρας μας που την εχουνε κολλησει στο τειχο τελευταια οχι αδικως μεν, αλλα οχι και ετσι με τοση υπερβολη πια λες και οι αλλοι ολοι ειναι αθωοι!!!
Μακαρι παντως να παρουμε πρωτια και σε πιο σημαντικα πραγματα εκτος απο το τραγουδι στο οποιο ετσι και αλλιως ειμαστε καλοι...
 :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
Απ: Η Ελλαδα στον τελικο της Eurovision
« Απάντηση #1 στις: 11 Μαι 2011, 08:35 »
Mε πηρε ο υπνος κατα την διαρκεια της Γιουροβιζιον και ανοιξα τα ματια μου ακριβως την ωρα που τραγουδουσε ο Λουκας . Μπορω να πω οτι τα εδωσε ολα!!!!! Τα εδωσαν ολα τα παιδια και μπραβο τους. Αξιζε να περασουν στην επομενη φαση. Καλη επιτυχια στον τελικο!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ελιζώ

• Ωραία τα λες! 3
  • Να μ' αγαπάς με τα λάθη μου όλα στη σειρά....
    • http://mammael.blogspot.com
« Απάντηση #2 στις: 11 Μαι 2011, 11:45 »
Το Σάββατο είναι ο διαγωνισμός; Ααααα καλά!!!!! Φέτος ούτε που ασχολήθηκα!!!!! :adiaforos: :adiaforos:
Είναι τόσο σημαντικό να κάνεις κάποιον ευτυχισμένο.....

Ξεκίνα από τον εαυτό σου!

Αποσυνδεδεμένος mamamaria

• Ωραία τα λες! 56
« Απάντηση #3 στις: 11 Μαι 2011, 11:55 »
Σε ποια θέση περάσαμε βρε κορίτσια; ¶ιντε να χαρούμε και με κάτι...

Αποσυνδεδεμένος Tinkerbell....

• Ωραία τα λες! 21
« Απάντηση #4 στις: 11 Μαι 2011, 14:48 »
Ναι και εγω επειδη τελευταια με τουτα και με κεινα δεν βλεπω τηλεοραση καθολου ποτε ειναι ο τελικος;;;;;;;
Καλη επιτυχια να εχουμε!!!!!
 :bearhug: :bearhug: :bearhug:

Αποσυνδεδεμένος Spourgiti

• Ωραία τα λες! 10
  • να ζεις, να αγαπάς και να μαθαίνεις
« Απάντηση #5 στις: 11 Μαι 2011, 15:03 »
Τώρα πειράζει εάν πω ότι εμένα δεν μου άρεσε;;Πάντως την καλή επιτυχία την εύχομαι!!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #6 στις: 11 Μαι 2011, 15:05 »
Οχι μωρε. Γουστα ειναι αυτα!!!!
Νομιζω οτι ο τελικος ειναι το Σαββατο στις 10. Ευτυχως βγαινουμε νωρις , στην 9η θεση γιατι βαριεμαι να δω τα υπολοιπα τραγουδια. Ασε που με βλεπω για εξοδο με την κολλητη μου!!!!!!

• Ωραία τα λες! 24
« Απάντηση #7 στις: 11 Μαι 2011, 22:23 »
Και εγω δε πολυενθουσιαστηκα απο το τραγουδι που στειλαμε αλλα χαιρομαι που ακουγεται και ο ελληνικος στιχος. Καλη επιτυχια στην Ελλαδα και σε οποια χωρα ειναι καλυτερη να κερδισει!! Εμενα μου αρεσε προς το παρον και το Αζερμπαιτζαν πολυ που τα τελευτια 3-4  χρονια στελνει πολυ καλα τραγουδακια στη γιουρο.. Αυριο ειναι ο 2ος ημιτελικος κατα τις 10 το βραδυ και το Σαββατο που μας ερχεται ο τελικος στις 10 νομιζω.. Για να δουμε!!!
Μια φορα στο μπασκετ ειμαστε πρωταθλητες και παλι!! Ο παναθηναικος συγκεκριμενα!! :disco: :disco: :disco: :disco: :gathering: :bluebouncer: :bounce: :bluebouncer: :bounce: :daz:

• Ωραία τα λες! 24
« Απάντηση #8 στις: 13 Μαι 2011, 19:05 »
Καλησπερα μετα μουσικης!!! '
Η Κυπρος μας αποκλειστηκε απο τον τελικο ενω πιστευω οτι ειδικα η Ιταλια ρε παιδια που ειχε να παει απο το 1993 στην Γιουριβιζιον παει με ενα νανουρισμα που δενμ της αξιζε τοσο πολυ για την  ιστορια που κουβαλαει με τοσα επαθλα σε διαγωνισμους...
η Πορτογαλλια κιτς πολυ.. καθε χρονο βλεπουμε διαφορα παραξενα στην γιουρο!! Ενα πανηγυρι οπως το λενε!!! Εμενα μου αρεσε πολυ ο ρωσσος, το αζερμπαιτζαν και η ελλαδα αν και το τραγουδι μας στο κουπλε δνε μου αρεσει με τον νεαρο να τραγουδαει ραπ στα αγγλικα πουδ εν καταλαβαινεις καλα καλα τι ακριβως λεει..
Καλη επιτυχια μας παντως να μπουμε εστω στην 5αδα... :ole: :ole: :ole: :ole: :ole: :ole: :ole:

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #9 στις: 13 Μαι 2011, 19:20 »
Χθες δεν το ειδα. το τραγουδι της Κυπρου το ακουσα λιγο και ειχα αναμεικτα συναισθηματα....
Αντε να δουμε αυριο!!!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #10 στις: 15 Μαι 2011, 11:20 »
Και....Ναι!!!! Το παλικαρι μας, μας εκανε υπερηφανους. Κοντρα σε ολες τις παραφιλολογιες και τα γιουχαισματα μεσα στον γηπεδο της Γιουροβιζιον. Να χαιρονται το επιπεδο τους ολοι αυτοι (μιλαω για τα γιουχαισματα) που τελικα απο κατω μας βρεθηκανε  :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: .

• Ωραία τα λες! 24
« Απάντηση #11 στις: 15 Μαι 2011, 11:24 »
Καλημερα και καλη Κυριακη σε ολους!! Το Αζερμπαιτζαν ειναι ο φετεινος νικητης της Γιουρο!!! Προσωπικα ητανε ενα απο τα 3-4 τραγουδακι που μου αρεσανε και ηλπιζα μετα απο την Ελλαδα να κερδισει το επαθλο. Επενδυσανε πολλα χρηματα για να το παρουνε οπως και η Ιταλια να βγει στη 1η ή στη 2η θεση...
Το τραγουδι της Ιταλιας, ενω εχει βαρια μουσικη βιομηχανια με πολυ καλα τραγουδια και καλπυς ερμηνευτες, ετσειλε ενα τραγουδι που κατατη γνωμη μου δεν ητανε καν για Γιουρο ουτε και του Γαλλου που ητανε ενα Μπολερο για το Μεγαρο μουσικης... Θα μου πεις στη Γιουρο εχουμε απο ολα τα φρουτα καθε χρονο... οποτε δικαιολογημενα και οι προγνωσεις γιαταφαβορι πεφτουνε καμια φορα εξω.. Ο δε Ρωσσος εμεινε πολυ πισω... τι να πουμε.. αυτα εχει η Γιουρο!!
Κατα τα αλλα ητανε ωραια διοργανωση, με καλη εικονα κια καλο φωτισμο, εφε και ηχητικη υποκρουση. Και το συνθημα μου αρεσε πολυ με το καρδιοχτυπι..
Αντε και του χρονου να ειμαστε καλα!!!

<a href="http://www.youtube.com/v/vvZlEAP5Z28&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/vvZlEAP5Z28&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0&amp;fs=1</a>