Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: αντισυλληπτικα στα φυτα!!!  (Αναγνώστηκε 2288 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
αντισυλληπτικα στα φυτα!!!
« στις: 11 Μαι 2011, 10:46 »
Θελετε τα φυτα σας καταπρασινα και φουντωτα? Βαλτε μια φορα τον μηνα μεσα στο χωμα τους ενα αντισυλληπτικο και θα δειτε την διαφορα!!!!  :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: Οχι δεν κανω πλακα παροτι οταν το ακουσα αρχικα ημουν ετσι :Confused2: και δεν ηξερα αν μου κανουν πλακα ή οχι.
Καποιοι γνωστοι μου ειχαν παει σε ενα μικροβιολογικο εργαστηριο και επαθαν πλακα με τα φυτα τους. Τους ρωτησαν τι τους ριχνουν και τους ειπαν "αντισυλληπτικα!!!". Το δοκιμασαν λοιπον και τα φυτα τους ειναι καλυτερα απο ποτε.
Οχι, δεν χρειαζεται συγκεκριμενη μαρκα, και δεν κανουν και τα αυτοκολλητα αντισυλληπτικα  :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:.
Δοκιμαστε το και πειτε μου και εμενα που μια ζωη τα φυτα μου ειναι αποξηραμενα!!!!! :sendkiss: :sendkiss: :sendkiss:

Αποσυνδεδεμένος Ελιζώ

• Ωραία τα λες! 3
  • Να μ' αγαπάς με τα λάθη μου όλα στη σειρά....
    • http://mammael.blogspot.com
Απ: αντισυλληπτικα στα φυτα!!!
« Απάντηση #1 στις: 11 Μαι 2011, 12:11 »
Όταν θα βάλω φυτά στο μπαλκόνι μου, θα το δοκιμάσω και θα σου πω. :Confused2: :Confused2: :Confused2:
Είναι τόσο σημαντικό να κάνεις κάποιον ευτυχισμένο.....

Ξεκίνα από τον εαυτό σου!

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #2 στις: 11 Μαι 2011, 12:37 »
 :priester: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :briques: :briques: :briques: :briques:

Μιας και βάζω κάθε χρόνο φυτά και αυτά είτε μένουν όπως τα βαζω ή χαλάνε, θα το δοκιμάσω. Είμαι απελπισμενη στο θεμα! Θα σας πω σε λίγο καιρό τι θα δώ... :fofl: :fofl: :fofl:

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!

Αποσυνδεδεμένος Tinkerbell....

• Ωραία τα λες! 21
« Απάντηση #3 στις: 11 Μαι 2011, 14:46 »
Ζωουλα θα σκασω στα γελια.... :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:...εγω τωρα φτιαχνω τις γλαστρες μου για το σπιτι και προς το παρον οσα εχω βαλει ειναι οκ....στη καμελια και στη γαρδενια που εχω, βαζω μια φορα στις δυο βδομαδες σιδηρο και ειναι ενταξει....τωρα εγω που δεν εχω αντισυλληπτικα να παω ν αγορασω γι αυτο το λογο;;;; :Confused2: :Confused2: :Confused2:
Α!και κανει σε ολα τα φυτα;;;;;γιατι παραδειγμα εγω τα λουλουδια που εχω ειναι πρασινα ολο το χρονο...δεν ξερενονται, απλα βγαζουν ανθο- λουλουδι μια με δυο φορες το χρονο!!!!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #4 στις: 11 Μαι 2011, 15:04 »
Koιτα ουτε η θεια μου παιρνει αντισυλληπτικα  :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:  αλλα πηγε στο φαρμακειο και πηρε τα πιο φτηνα, αυτα με 1.5 ευρω (?). Τζαμι ειναι λεει τα φυτα  :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:

Αποσυνδεδεμένος Tinkerbell....

• Ωραία τα λες! 21
« Απάντηση #5 στις: 11 Μαι 2011, 15:25 »
Τα λιωνει η απλα τα ριχνει ετσι....;;;;;;; :fofl: :fofl: :fofl: :fofl: :fofl:

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #6 στις: 11 Μαι 2011, 15:27 »
Νομιζω οτι τα φυτευει  :fofl: :fofl: :fofl: ολοκληρα!!!! Θα την ρωτησω και θα σας πω.

Αποσυνδεδεμένος κλαραμπελ

• Ωραία τα λες! 48
  • είμαι ερωτευμένη με τους άντρες μου!!
« Απάντηση #7 στις: 11 Μαι 2011, 15:36 »
... και τη μέρα που δε θα πάρεις εσύ το αντισυλληπτικό, γιατί θα το πάρει το φυτό;;  :fofl: :fofl:Θα μου πεις να πάρω 2 συσκευασίες:μια για μένα και μια για το φυτό!! ΄Τώρα που σκέφτομαι να ξαναρχίσω τα αντισυλληπτικά, θα πάρω και ένα κουτί για 2-3 γλάστρες που έχω...

Αφού δεν μπορούμε να προσθέσουμε μέρες στη ζωή μας, ας προσθέσουμε ζωή στις μέρες μας!!

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 24
  • Αγάπα για να ζήσεις-Ζήσε για να αγαπάς!Δ.Σολωμος
« Απάντηση #8 στις: 11 Μαι 2011, 16:01 »
Αντισυλληπτικα δεν εχω αλλα ειχα διαβασει στο focus οτι βοηθαει πολυ και η ασπιρινη και το ντεπον για ειναι ζωντανα επι μερες τα φυτα και λουδουδια!!! Το ειχα δοκιμασει μια φορα και ητανε οντως αληθεια!!

Αποσυνδεδεμένος Ντόρις

• Μωράκια Administrator
  • Ωραία τα λες! 69
  • Μες στα δύσκολα, εσύ να με κρατάς...
    • Confused
    • Μωράκια
« Απάντηση #9 στις: 11 Μαι 2011, 16:16 »
... και τη μέρα που δε θα πάρεις εσύ το αντισυλληπτικό, γιατί θα το πάρει το φυτό;;  :fofl: :fofl:Θα μου πεις να πάρω 2 συσκευασίες:μια για μένα και μια για το φυτό!! ΄Τώρα που σκέφτομαι να ξαναρχίσω τα αντισυλληπτικά, θα πάρω και ένα κουτί για 2-3 γλάστρες που έχω...

Yποθέτω ότι γνωρίζεις πως  ΔΕΝ συμβιβάζεται το αντισυλληπτικό (λόγω ορμονών) με το να βγαζεις γαλα για να πίνει το μωρό.... :-\ :P ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 13 Μαι 2011, 22:11 Aπό abraam »

Κάθε μέρα γίνε αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ!