Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε κάνοντας κλικ εδώ... Η εγγραφή είναι εντελώς δωρεάν και επιτρέπει την καλύτερη παρακολούθηση του φόρουμ

Μωράκια

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Αποστολέας Θέμα: αλλαγη μαλλιων!!!  (Αναγνώστηκε 3333 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Διακεκριμένος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 1
  • Λατρευω τα κουκλιά μου!!!!!!
αλλαγη μαλλιων!!!
« στις: 29 Μαι 2006, 01:15 »
Μετα τις τελευταιες φωτογραφιες μου που ειδα δκεφτομαι πολυ σοβαρα να αλλαξω χρωμα στα μαλλια μου. Ετσι λοιπον, σκεφτομαι να α κανω καστανα με ξανθες ανταυγιες. Δεν το εχω συζητησει ακομη με την κομμωτρια μου η οποια ειναι και κολλητη μου φιλη. Δεν εξρω ακριβως τι να κανω. Να τα κανω πρωτα καστανα να τα φησω κανεναν μηνα (αν προλαβαινω) και μετα να κανω τις ανταυγιες η να τις κανω επιτοπου? φοβαμαι γιατι θα ταλαιπωρηθουν πολυ τα μαλλακια μου.
Επισης αυτη την αλλαγη πρεπει να την κανω πριν βγαλω τις φωτο για το διαβατηριο?

Αποσυνδεδεμένος μέλος Δ

• Ωραία τα λες! 0
Απ: αλλαγη μαλλιων!!!
« Απάντηση #1 στις: 29 Μαι 2006, 03:23 »
Εγώ είμαι της γνώμης, να τα βάψεις στο χρώμα του φυσικού χρώματος των μαλλιών σου και ν΄αφήσεις το μαλλί σου να "ξεκουραστεί" λιγάκι απο τις πολλές βαφές.
Επίσης και για το διαβατήριο πιο "βολικό" θα ήταν να φένεται το φυσικό σου χρώμα.
Πάντως απο τον αδερφό μου, που έκανε πρίν δυο μήνες το καινούργιο του διαβατήριο, ξέρω πως δίνουν ιδιαίτερα λεπτομερή προσοχή σε ότι αφορά την φωτογραφία, οπότε ενημερώσου καλά για το τί θα πρέπει ακριβώς να κάνεις πάνω σε αυτό το θέμα.

Εγώ πάντως, που είχα μεγάλο πρόβλημα με το μαλλί μου πρίν περίπου ενάμιση χρόνο, απο τότε και μέχρι τώρα δεν το έχω ξαναβάψει για να το αφήσω να "ξεκουραστεί" λιγάκι, όπως σου είπα και όπως με συμβούλεψε ο κομμωτής μου να κάνω.

Εκτός απο τις πολλές βαφές στο μαλλί, είχε ταλαιπορηθεί και γενικά ο οργανισμός που απο τις πολλές και διαφορετικές δίαιτες που έκανα, με συνέπεια να μου πέφτουν τούφες-τούφες τα μαλλιά, για να μην βάλω και τον παράγοντα άγχως που παίζει μεγάλο ρόλο, όπως λέει ο κομμωτής μου.

Θα΄ρθει ο καιρός που θα γκριζάρουν τα μαλλιά μας και τότε θα τα βάφουμε αναγκαστηκά, οπότε, ας τ΄αφήσουμε να "ανασάνουν", όσο μπορούμε ακόμη !

Φαντάζομαι πως το καστανό, χωρίς ανταύγιες, θα σου πάει πολύ και θα σε κάνει να φένεσαι ακόμη πιο νέα απ΄ότι είσαι ήδη.
Προσωπική μου άποψη, χωρίς να θέλω να πληγώσω τις ξανθιές,  ;D ;D ;D ;D είναι πως ναί μεν και το ξανθό είναι πολύ όμορφο, αλλά νομίζω πως οι καστανές μου φένοντε νεότερες και δεν το λέω αυτό επιδή εγώ είμαι καστανομάλλα. Έβαψα κι εγώ για λίγα φεγγάρια το μαλλί μου σ΄ενα ξανθό-μελί χρώμα, αλλά παρατήρησα σε φωτογραφίες μου, πως φενόμουν κάπως πιο μεγάλη.

Πώ, πώ, πώ, θα φάω ξύλο απο τις ξανθιές του φόρουμ  :hehehe: :hehehe: :hehehe: :hehehe: :hehehe:

Αποσυνδεδεμένος μέλος Α

• Πολυγραφότατος Δημιουργός
  • Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #2 στις: 29 Μαι 2006, 09:36 »
Εγώ θα σου έλεγα να τα γυρίσεις σε κάποια απόχρωση κοντά στο φυσικό σου, έτσι ώστε να μην έχεις το άγχος της επιτυχίας ή αποτυχίας στην Αμερική.

Κάνε τα καστανό μελί, έτσι ώστε να μπορείς να συννενοηθείς άριστα με την Αμερικανίδα κομμώτρια και είμαι και σίγουρη ότι θα σου πηγαίνουν κιόλας!

Α

Hara

• Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: 29 Μαι 2006, 10:37 »
Θα συμφωνήσω με την Άντζυ!
Κάντα κάτι κοντά στο φυσικό σου!

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #4 στις: 29 Μαι 2006, 19:46 »
Το φυσικο μου ειναι το καστανοξανθο σαντρε :-\ Αρχικα λεω και εγω να βρω κατι κοντα στο φυσικο και βλεπουμε. αλλωστε με τον ηλιο και τα μπανια θα ανοιξουν.

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #5 στις: 31 Μαι 2006, 09:22 »
Την αλλη Πεμπτη θα παω στο κομμωτηριο. Αρχικα θα κανω ενα καστανο και αν το δω πολυ σκουρο μπορει να κανω ανταυγιες. το πολυ πολυ να κανω ελαχιστες γυρω απο το προσωπο.

Αποσυνδεδεμένος μέλος Α

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #6 στις: 31 Μαι 2006, 09:40 »
Μπράβο! πολύ καλή επιλογή!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να σε ικανοποιήσει το αποτελεσμα!

Α

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #7 στις: 31 Μαι 2006, 10:04 »
Μακαρι Αντζυ μου γιατι ενα χαζοαγχος το εχω!!!

Αποσυνδεδεμένος μέλος Α

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #8 στις: 31 Μαι 2006, 10:23 »
Ζωίτσα ότι και να κάνεις όμορφη θα είσαι και μην ξεχνάς οτι έιναι απλά τρίχες!

Αν δεν πετύχει, που το θεωρώ απίθανο! γιατί αυτό που θες είναι απλό και πολυδοκιμασμένο, στη χειρότερη περίπτωση λοιον τους πατας ένα σκέτο καστανο και καθάρισες!

Ολα θα πάνε καλά! έιμαι σίγουρη!

Και φυσικά θέλουμε φωτο!

Α

Αποσυνδεδεμένος luna

• Ωραία τα λες! 15
    • Made by Luna
« Απάντηση #9 στις: 31 Μαι 2006, 15:18 »
καλή επιτυχία! ακούγεται όμορφο και όπως σε είδα στη φωτογραφία θα σου πηγαίνει και αυτό μια χαρά!

Αποσυνδεδεμένος zeka

• Ωραία τα λες! 37
    • Busy
« Απάντηση #10 στις: 01 Ιουν 2006, 10:04 »
Ζωίτσα εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι για να καλύψει καλά το ξανθό πρέπει να κάνεις το καστανό που θες και μετά από 2-3 εβδομάδες να τα ξαναπερασεις από πάνω με καστανό ώστε να σταθεροποιηθεί το χρώμα και να μην ξεβάψει (γιατί το ξανθό βγαίνει από κάτω με τα λουσίματα). Ετσι θα σου έλεγα ότι είναι προτιμότερο να τα κάνεις μόνο καστανά 2-3 φορές ώστε να σταθεροποιηθεί και μετά να κάνεις ανταυγειες.

Ζηνοβία 11 ετών
Ειρήνη- Ραφαέλα 10 ετών
Κοραλία 6 ετών
Αριάδνη 4 ετών

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #11 στις: 05 Ιουν 2006, 13:28 »
Τελικα αλλαξα το ραντεβου μου για αυριο!!!! ΑΡχικα θα τα κανω καστανα και βλεπουμε. πρεπει να βιαστω γιατι πρεπι να βγαλω φωτο για το διαβατηριο!!!

Αποσυνδεδεμένος μέλος Α

• Ωραία τα λες! 0
« Απάντηση #12 στις: 05 Ιουν 2006, 13:35 »
Εγώ ως ξανθιά σχεδόν πλατινε, περίπου σαν το δικό σου, έκανα πολλές φορές καστανό, γιατί η ξανθιά τρίχα «ξερνάει» που λένε, κοινώς δεν πιάνει εύκολα το καστανό και με τα λουσίματα και τον ήλιο σου γίνεται πάλι πολύ ανοιχτό, οπότε να έχεις στο μυαλό σου τουλάχιστον 2 φορές επίσκεψη και πέρασμα καστανό.

Εγώ το έχω βάψει 3 φορές για το αποτέλεσμα που είδες.

Εύχομαι καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!

Α

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #13 στις: 07 Ιουν 2006, 08:35 »
Χθες πηγα καισ τοκομμωτηριο  :bikouti:!!!! Υπαρχουν και ευχαριστα και δυσαρεστα νεα :Confused2:
Ας ξεκινησω απο τα δυσαρεστα. Βγηκε ενα χρωμα καστανοκοκκινοροζουλι :Confused2: :Confused2:. Μηπως εφταιγε η ημερομηνια :evillol:
Τα ευχαριστα? Μου αρεσει το χρωμα :yikes: αρεσει και στον αντρα μου. Βεβαια στην φωτο του διαβατηριου βγηκα με κοκκινο μαλλι, τωρα πως γινε αυτο, μαλλον εφταιγε παλι το συγκεκριμενο διαβολακι.
Η μανα μου ενα σοκ το εφαγε μολις με ειδε :yikes:
Η φιλεναδα μου - κομμωτρια μου δεν ηθελε να μου το σκουρυνει παρα πολυ και ετσι κατεληξα με αυτο το χρωμα. Δεν εμ πολυπειραζει αρκει να μην γινω φουξια στα επομενα λουσιματα :2doigts:.
Τελος του μηνα, αρχες του αλλου θα παω για μια ακομη βαφη αυτη την φορα σε καστανο η ξανθο σκουρο. Και αλλο που δεν της ειπα. Μην μου βγει καθολου κοκκινο. Τωρα τι εβαλε μεσα στην μπογια.....

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Κ

• Ωραία τα λες! 1
« Απάντηση #14 στις: 07 Ιουν 2006, 20:08 »
Κοριτσια ξερετε ποσες μερες πρπει να περασουν για να ξανακανω βαφη? Με επρηξε η μαμα μου απο το πρωι οτιειναι χαλια. Οντως το χρωμα οπως σας ειπα ειναι περιεργο. Δεν πρπει  να υπαρχει αλλη με τετοιο χρωμα στην γη. Πηγα στο αστυνομικο τμημα για το γνησιο της υπογραφης για τα διαβατηρια των παιδιων και νομιζα οτι στην αρχη εμ κοιταζαν με μισο ματι. Εγω βεβαια δεν το βλεπω τοσο τραγικα. Λιγες τριχες ειναι που σε λιγες μερες θα παρουν φυσιολογικο χρωμα. Ετσι δεν ειναι?